Pavlína197 Pavlína197 komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Hezky napsaný, dojemný příběh. Jen mi úplně nesedí podnázev a ke konci jsem si říkala, že tohle všechno by snad jeden pes ani nemohl přezít. Ale předpokládám, že tato kniha byla vydána za účelem osvěty a doufám, že se nemine účinkem. Jsem ráda za informace v druhé části knihy.

Tajemný kód Tajemný kód Josef Hendrych

Pěkná dětská detektivka s okénkem do historie.

Hodina mezi psem a vlkem Hodina mezi psem a vlkem Jan Skácel

Tuhle knížku nedokážu ohodnotit. Některé verše se mi líbily a některým jsem vůbec nerozumněla.

29.12.2020

Ocucanej konec Ocucanej konec Marek Epstein

Povídky se mi líbily. Od začátku ke konci víc a víc. Jsou vtipně sebekritické i mírně dojemné. Pro mě příjemné oddechové počteníčko.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Za mě nejlepší beletrie, co jsem letos přečetla. Líbilo se mi, jak je kniha napsaná, jak příběh plyne, jako bych byla v Sářině hlavě, v jakém prostředí se odehrává, obálka, konec, prostě všechno. Jasně-příběh je to těžký, ale kniha skvělá.

27.12.2020 5 z 5

Strom naděje Strom naděje Katherine Applegate

Příběh sice předvídatelný, ale moc milý a dojemný.

10.12.2020 5 z 5

Norman a duchové Norman a duchové Elizabeth Cody Kimmel

Podle mě je to docela zdařilý přepis animovaného filmu.

09.12.2020 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Thriller jak má být - zajímavý začátek, napínavý děj, nečekané rozuzlení a na závěr happyend.

09.12.2020 5 z 5

Bouráky - navrhněte si svůj vysněný vůz Bouráky - navrhněte si svůj vysněný vůz Jon Richards

Knihu jsme měli půjčenou z knihovny. Syn z ní byl nadšený, ale už se mi ji nepovedlo sehnat.

27.10.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Tenhle příběh mě hodně zasáhl. Četla jsem a četla a nemohla se utrhnout, dokud jsem nedočetla.

26.10.2020 5 z 5

Moderní česká cukrařina Moderní česká cukrařina Josef Maršálek

Moc pěkná kuchařka. Líbí se mi, jak jsou rozepsané suroviny a postupy k receptům. Bavilo mě si ji prohlížet i v ní číst.

26.10.2020 5 z 5

Tak už to u veterinářky chodí Tak už to u veterinářky chodí Cathy Woodman

Zase příjemné, odpočinkové čtení. Jako když se díváte na svůj oblíbený seriál. Byla jsem zvědavá, jaké drama nám ve třetím díle autorka nachystala, a dočkala jsem se. Tentokrát to ale nebyly přírodní živly. Co mi v knihách vadilo byla ta zbytečně složitá jména - Fox-Gifford a Talyton St. George.

24.10.2020 4 z 5

Rostlinná antibiotika si vyrobíme sami - Léčení a prevence kořením a bylinkami Rostlinná antibiotika si vyrobíme sami - Léčení a prevence kořením a bylinkami Claudia Ritter

Název Rostlinná antibiotika si vyrobíme sami se mi zdá hodně zavádějící a knize ubírající na důvěryhodnosti. Léčení a prevence kořením a bylinkami mi naopak přijde naprosto příhodné, protože přesně o tom kniha je. Obsahuje spoustu jednoduchých receptů, jak využít většinou běžné a dostupné bylinky a koření při domácí samoléčbě.

24.10.2020 5 z 5

Dítě na zabití Dítě na zabití Petr Štípek

Opravdu doslova příručka - trocha podstatné teorie a hodně praktických návodů. Oceňuji a doporučuji hlavně kapitoly o komunikaci a hněvu.

24.10.2020 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Pro mě druhá knížka od Cunninghama. Trochu hůř se mi četla, příliš mnoho metafor, spousta slov o ničem. Vzorové dny se mi líbily víc.

24.10.2020 3 z 5

Zbloudilá střela Zbloudilá střela Jiří W. Procházka

Mám pocit, že předchozí komentáře snad patří k jiné knize. Četla jsem synovi a shodli jsme se, že tento díl série byl nejslabší. Celou knihu se nic moc nedělo, až na konci trocha napětí.

24.10.2020 2 z 5

Nejjednodušší plán 29 dní Nejjednodušší plán 29 dní Tomáš Kosačík

Plán jsem nezkoušela, hubnout nechci, hledala jsem spíš inspiraci v receptech. Ale i tak jsem si knížku pečlivě pročetla. Návod je podrobný, polopatický, recepty jednoduché, spousta podpory a povzbuzení. Víc to zjednodušit by už nešlo. Mně osobně by chyběla v jídelníčku pestrost, ale pro začátek, jako nakopnutí, může kniha posloužit dobře.

24.10.2020 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tahle knížka mě za srdce nevzala, ale pěkně se četla a dobře jsem si u ní odpočinula od těžších témat. Prostě nejsem cílová skupina. Nejvíc mě zaujal druhý dodatek.

15.10.2020 2 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Knihu jsem si vybrala do výzvy ( dánský autor). Pod vlivem stejnojmenného filmu jsem čekala romantické drama a tak se mi do ní moc nechtělo. Naštěstí jsem si přečetla dřívější komentáře a díky nim jsem si knihu mnohem víc užila. V českém překladu se jmenuje Vzpomínky na Afriku a přesně to v ní také je - autorčiny vzpomínky na Afriku, jaká byla v první polovině minulého století, v době kolonizace. Vztah s Denysem je zmíněn až v závěru knihy. Kritiky je autorce vyčítáno, že si Afriku idealizuje a její vzpomínky jsou subjektivní, ale takové jsou přece vzpomínky vždycky. Ať už je pravda jakákoliv, mně se kniha líbila a zapůsobila na mě přesně tak, jak to mám ráda - vtáhla mě do jiného světa, navíc do světa, který bych byla ráda sama poznala.

09.10.2020 5 z 5

Toulava ... od Tábora až k nám Toulava ... od Tábora až k nám Petr Mareš

Kniha je plná nádherných fotografií, které ve mě vyvolávají touhu všechna ta místa najít a projít, což je, myslím, i účel této knihy.

06.10.2020 5 z 5