parley3 parley3 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Napsáno čtivou formou, přečtěte opravdu za chvíli. Střídají se pohledy matky a dcery. Zvlášť pohled dcery, její přemýšlení je zajímavý, především pro rodiče dvou dětí. Konec knihy se mi z literárního hlediska líbil moc.

13.03.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Napsáno čtivým jazykem, knihu přečtete opravdu za pár hodin. Ve spoustě knih jsou popisovány tragédie, ale jejich následky už ne. To mi často chybí. Hana se po tom, co zažila stane jakousi chodící schránkou. Někdy je důležité si uvědomit, že i po tom, co válka skončí, pro spoustu lidí to není konec jejich utrpení. Malinkou výtku mám, možná by opravdu neuškodilo jít trochu více do hloubky.

02.01.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nevím, kde začít. Silný příběh, pěkná kniha. Přečtená za pár večerů. Jsem emočně založený člověk, nicméně v této knize jsem se držela zpátky, pasáže byly spíše popisné. V knize jsou nějaké detaily, které se mi nezdály, konec se mi zdá nepropracovaný, useknutý. Nicméně tohle všechno jsou jen detaily. Je skvělé dozvědět se něco více z historie, aby si člověk mohl vážit toho, co má. A nic to nemění na tom, že tuto knihu doporučuji všem.

04.01.2018 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Knihu jsem četla jako třetí v pořadí (předtím Biomanželka a Další báječný rok) od tohoto autora. Kdyby se podobná situace stala mně a napsala bych tuto knihu, nikdo by ji nevydal. Kniha vznikla proto, že p. Viewegh byl jeden z úspěšných spisovatelů u nás, s kvalitní literaturou tato kniha nemá nic společného. Kniha je depresivní, neustále se točí kolem stejných témat - hlavně sebelítosti. Jako čtenářka ji moc nedoporučuji dále, pokud vás nebaví číst o tom, jak si někdo stěžuje. Doufám, že alespoň pomohla p. Vieweghovi překonat těžké životní období.

30.11.2017 1 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Syn nejdřív nechtěl, abych mu četla. První kapitoly jsou zbytečně pomalé a popisné, ale nakonec mě syn přemlouval, abych před spaním četla další a další kapitoly, jak ho příběh zaujal (4r). Příběh je nakonec moc milý.

02.02.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Četla jsem pár komentářů a kdybych nedostala tip, kvůli hodnocení bych ji asi nezačala číst. Začátek byl pomalejší, kniha mě bavila, byla napínavá. Ke konci jsem musela víc přemýšlet o postavách. Je to krimi, ale trošku psycho, možná proto neznate vraha hned.

10.03.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

To je ale kalamita. Zajímavý námět s překvapivým koncem. Na začátku se dozvíte, že se řeší úmrtí, ale skoro až do konce nevíte čí a ani důvod smrti. K tomu všemu si přimyslete klasické ženské drby, pomluvy, lásku a trošku i nadsázku.

23.01.2018 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pokračování čtvrté opice mě bavilo, nicméně mám pocit, že je o laťku níž, než právě zmiňovaný první díl. Nicméně kniha má pekny spád, je překvapivá a napínavá až do konce.

15.07.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá, konečně nějaká kniha po Keplerovkach, která mě nenechala v klidu.

10.03.2019 5 z 5

Jak se krotí tygr Jak se krotí tygr Kamila Kopsová

Kniha je pro mě jako čtenáře už od začátku zmatená, nedává přesné návody, nerozebírá do hloubky potřeby a nedává konkrétní rady, spíše ty obecné. Dítě a jeho tygr, neboli jeho druhé já, které nerado uklízí, hodně běhá, křičí a dítě jako krotitel tygrů, rodič jako jeho asistent. Oddělení dítěte a jeho vnitřního tygra je v pořádku. V jedné z prvních lekcí se má tygr popsat - tedy i to, co má dítě na tygrovi rádo, kdy je tygr spokojený - tady už není oddělení na správné a špatné, ale splynutí. Texty jsou hodně stručné, nedávají konkrétní rady - například když tygr něco chce. Není v textu vysvětleno, jak má rodič postupovat, ale pouze obecný návod a to, že když je šťastné, je šťastný i rodič. Takže když chce dítě lízátko, tak mu ho mám dát, nebo jak si to mám vyložit?
Překvapila mě i část s příkladem, kdy dítěti spadne zmrzlina. Je zde jen napsáno, že my jako dospělí jsme zvyklí vše mít. Dítěti s ADHD se takové věci (rozlité pití, spadne zmrzlina, rozbije talíř) stávají častěji, rodiče si myslí, že to dělají schválně, proto je zde návod, že máme děti naučit odpoutat se od emocí a hledat řešení. Nicméně každé dítě potřebuje jiný přístup a jinak reaguje v různých situacích a co lze aplikovat u dítěte s ADHD nelze aplikovat vždy i na jiných dětech - přeci nechci, aby si dítě myslelo, že zmrzlina je zmrzlina a nevážilo si věcí. Skvělý marketing, bohužel z knihy jsem zklamaná.

27.09.2018 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Odpocinkove cteni bez hlubsiho kontextu. Co se tyka splneni pozadavku na prijemne cteni, davam hvezdicek vic, nicmene pokud mam hodnotit literarni prinos, tak je nulovy.

06.08.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Mě to docela bavilo. Po dlouhé době jsem konečně byla napjatá. Děj je trošku složitější, ale hlavu a patu má.

20.07.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha pěkná, napínavá. Některé zbytečné popisné pasáže jsem přeskakovala. Vrah mě podle indicií napadl v půlce knihy, ale poté jsem na něj zapomněla.

16.07.2018 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Pořád ještě nevím, co si myslet. Přečteno jedním dechem, konec opravdu není pro všechny, ale nutil mě přemýšlet.

12.07.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Rychle vše odhaleno, popsáno. Nicméně přečteno za pár večerů, čtivá kniha.

08.07.2018 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nerudný Ove mě bavil malinko víc. Popisy pohádkové říše byly opravdu místy zdlouhavé. Moc se mi líbil příběh i nápad, spojení osudů, nicméně zápletka ohledně Sama mi tam nějak neseděla. Některé nudné pasáže byly více do hloubky, než by si zasloužily a ty, které by si zasloužily, byly zase plytké. Nicméně je to můj osobní pocit. Knihu řadím mezi odpočinkové čtení a těším se na dalšího Backmana.

27.06.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Příjemné čtení o nerudném staříkovi s velkým srdcem. Styl psaní, postavy, všechno krásně vykresleno. Trošku mi připomíná maminku mé tchyně.

02.06.2018 5 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Úžasné ilustrace, s texty je to o něco horší. Pohádky zvládá i 3leté dítě, je však nutné u předškolních dětí brát ohled na to, že světy reality a fantazie se prolínají. Věk od 3 do 6 let je nazýván světem pohádky. Proto je nutné dále s dětmi probírat přečtené, aby neměly třeba noční děsy.

28.02.2018

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Super, ctive. Pro me byla nejnapinavejsi kniha Stalker, tudiz ostatnim uz nemohu dat takovy pocet hvezd. Navic se v neltrych knihach opakuji podobne popisne pasaze (jsem nekde a mam divny pocit...najednou neco zahlednu...) a nekde i stejna temata - napriklad hypnoza.

23.10.2016 4 z 5

Na knize jde znát, že autor má v oblibě Švejka. Vtipná, veselá kniha, kterou máte přečtenou během chvilky. Ke konci mě trošku výčet dalšich politických událostí už nudil, ale to je individuální názor. Doporučuji ke čtení!

15.07.2014 5 z 5