A pak se to stalo!

A pak se to stalo! https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42518/a-pak-se-to-stalo-42518.jpg 4 117 33

Co všechno se může stát, když si taková holčička, nebo chlapeček nečeše vlásky, nenosí bačkorky, nebo žaluje? To všechno se dozvíme v úsměvném vyprávění pro předškolní a mladší školní děti.

mataaskorice
07.04.2024 5 z 5

Kniha má, koukám, rozporuplné hodnocení. Nám se líbila moc. Je praštěná a legrační,pracuje s nadsázkou. Čtyřletá dcera ji zařadila mezi své top knihy.

Varjohukka
02.03.2024 3 z 5

Takové rádoby výchovné příběhy o tom, co by se dětem mohlo stát, kdyby dělaly nebo naopak nedělaly některé věci (např. žalování, nečesání vlasů, nezavazování tkaniček atd.).
Některé příběhy byly zajímavé, některé se nám nelíbily vůbec. Knihu nejspíš pošleme dál.

potesenicist
04.09.2023 odpad!

Výchova dětí strachem...

haWranka
09.07.2023 5 z 5

Takhle si představuju perfektní dětskou knížku. Příběhy jsou moc hezké, vtipné i poučné, přiměřeně dlouhé. A do toho nádherné ilustrace! Četla jsem ji s dětmi ve škole a všem třídám se moc líbila.

barbora5337
03.10.2022 4 z 5

Používala jsem jí ve školce a u nás splnila tato kniha svůj účel. Například žalování. Od přečtení pohádky O žalování, se najednou ve třídě tento nešvar lehce zmírnil. Všechny děti se bály, že začnou koktat, jako holčička v knížce. Děti ve školce pohádky zaujaly a těšily se na pokračování.
Akorát ilustrace pro ně nebyla až tak obohacující.

Leat
13.05.2022 2 z 5

Kniha o dětech, které nechtějí něco dělat- česat si vlasy, nosit boty, čistit zuby, atd. Já jsme se na knihu těšila, chtěla jsem pomocí těch příběhů, své děti přesvědčit, aby ty činnosti, u kterých se vzpouzí, dělaly. Ale příběhy jdou až moc do extrému a tím pádem jsou nepoužitelné. Ve smyslu, když si nebudeš česat vlasy, tak budeš mít na hlavě dům plný vší? To mé děti moc nepřesvědčilo :), protože to se asi nikdy nemůže stát, že? S dětmi jsme přečetli knihu jen jednou. Ani ilustrace nás moc nezaujali.

heliiinka
29.04.2022 4 z 5

Některé zápletky i řešení byly dobré, u jiných zřejmě chyběl nápad. Hodnotím kladně délku třeba jako čtení před spaním.

Nudlesmakem
27.04.2022 5 z 5

Ve školce děti moc bavilo. Dokonce se i někteří rodiče ptali, co čteme, že to děti chtějí pořídit domů.

faba
08.03.2022 3 z 5

Je to podobné jako kniha Nejhorší děti na světě od Davida Walliamse, kterou jsem tu pohanil. Témata jsou tam podobná, ale zpracování je takové jemnější než u Walliamse. Tak pro menší děti je to vhodné. Ale můj šálek to není...
Četl jsem to vnučkám (3 a 5) před spaním. Jim se to líbilo, hlavně té starší, která si pak ještě vybírala znovu příběhy, které už jsme četli. Ilustrace jsou pěkné, ty zase obdivovala ta mladší :-) („Ukaž, ukaž.") Takže oboustranný úspěch. Pro mě bylo dobré, že u čtení usnuly a nemusel jsem si ještě vymýšlet své „pohádky" a „příběhy", jak tomu někdy je.
Za mě ***, vnučky to nehodnotily :-)

efka.saf
12.02.2022 4 z 5

Dobré téma a dobře zpracované. Bavilo mě to a co je důležité, kniha bavila i děti. Jednotlivé neduhy byly zpracované zajímavě, poutavě a v ideální délce. Pobavily mě i začátky všech příběhů, které začínaly citoslovcem nebo zvoláním v podobném duchu :-). Jediná má výhrada směřuje k ilustracím. Ty mě tentokrát nezaujaly ani za mák.

Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Hezké téma. Ani to není tak pro děti, jako pro dospělé!

Lucopatka
28.01.2022 4 z 5

U nás aktuálně velmi oblíbené (syn bude mít 4 roky). Máme ji necelý týden a musíme číst každý večer :-) Oceňuji délku příběhů, ideální pro udržení pozornosti. A ilustrace jsou vážně subjektivní věc. Nám se líbí oběma :-)

nikikostadinova
13.07.2021 4 z 5

čteno dětem ve školce - zaujalo

Aknel26
04.03.2021 5 z 5

Taková paní Láryfáry po česku, určená menším dětem. Příběhy jsou kratší a vyskytuje se v nich nějaké kouzlo, třeba holčičce, která si nerada čistí zoubky, se uzamkne pusinka a jako klíč může posloužit jen kartáček na zuby... Je to vtipné i poučné čtení.

Monika1717
20.07.2020 5 z 5

Jednou jsem byla na semináři o dětské literatuře. A pouštěli nám tam ukázku z této knihy , kterou četl Saša Rašilov. Moje první cesta ze semináře vedla do knihkupectví. Mám ji dodnes.

Atlantis
22.06.2020 4 z 5

Příjemná kniha. Autorka nejspíš čerpala ze svých vlastních zkušeností a problémy se opravdu týkají toho, s čím mohou malí caparti zápasit. Neumyté vlasy, nevysmrkaný nos, zlobení...
Nesedly mi ilustrace, ale tam asi půjde o subjektivní názor a také se mi nepozdávala poslední pohádka. Byla oproti ostatním podivně dlouhá a mezi ostatní nezapadala.

muchomurka
10.06.2020 3 z 5

Jako dospělé se mi to nějak extra nelíbilo, i když občas nápad, jak vyzrát nad hříšníkem byl dobrý.
A co se týče ilustrací - jsou jistě osobité, ale nehodí se do knížek pro děti, nejsou líbivé. A to bych u dětské knihy očekávala.

broskev28
14.09.2019 5 z 5

Četli jsme s dětmi ve škole, když nám na konci hodiny zbyla chvilička. Proto nám moc vyhovovalo, že příběhy jsou krátké.
Prvňáčci seděli, ani nedutali a postupem času vždycky čekali na tu jedinou větu, kterou dramatickým přednesem pomalu odříkali spolu se mnou: A pak se to stalo! A byli jsme všichni moc smutní, když tahle knížka skončila. Paráda!!!

etrnka
12.07.2019 5 z 5

Parádní kniha..Dcera přestala u česání vyvádět, obě děti si dobrovolně čistily zuby, chodily spát :-) Budeme si muset opět připomenout :-)

Sharona73
21.01.2019 4 z 5

Tohle neni muj styl. Davam prednost klasickym pohadkam a tak ctu dceri pohadky od Erbena nebo Nemcove. Z nejakeho duvodu se mi vsak dostala do ruky tato knizka a div divouci, moje sedmileta dcera ji naprosto miluje a ja proti ni kupodivu take nic nemam. Takze pokud hledate neco noveho a notreleho, muzu jen a jen doporucit.