papaja papaja komentáře u knih

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Velice mne mrzí, že knize nakonec musím dát tak malé hodnocení, ale struktura knihy byla pro mne opravdu mimo. Kniha byla plná zajímavostí a faktů, které mne vážně bavili, ale koncepce přeskakování mezi "románovými" částmi knihy a mezi popisem přípravy výstavy mi přišli opravdu špatné. V konečném důsledku knihu k přečtení doporučuji, pokud se přenesete nad formou psaní, tak především pro obyvatele Brna a okolí je kniha studnicí informací, o kterých většina neměla ani ponětí.

29.08.2018 2 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Pro mne nejlepší autor všech dob, jinak celkem fádní příběh dokáže jen Márquez vyprávět stylem, že se nedokážete odtrhnout.

06.05.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Báječný román, knížka byla výborná, jen posledních pár stránek mi přišlo až moc "přeslazených", proto o hvězdu méně.

03.12.2012 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá knížka, pohádkový příběh, který není pro děti. Příběh je přečtený za hodinu, ale dokázat vše pochopit trvá celý život..

01.12.2011 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Můj oblíbený autor, bezvadná knížka,plná emocí, citu, války, nenávisti a lidí bez budoucnosti, stojí za přečtení!

01.12.2011 5 z 5

Norské děti Norské děti Hana Roguljič

Každá instituce má své chyby, jelikož za vším stojí lidé, kteří mohou informace formulovat i nepravdivě. Bohužel mne kniha nepřesvědčila, že matka a otec byli nevinní. Kniha měla velké množství hluchých míst a dost nepravděpodobně popsaných. Přečtení pár dalších článků na internetu mne ujistilo, že kniha byla skutečně inspirována okrajově a pravda je naprosto jinde. Mám taktéž názor, že děti rodičům nepatří. Matce, které odeberou dítě by měla mít mnohem přísnější pravidla pro zbavení práv úplně. Chudáci děti, které jsou mnoho let v děcáku jen proto, že jim matka pošle pohled a dá jim dárek k narozeninám a nemají nárok na adopci. Rozhodně fandím názoru chovat se k dětem, jako k lidem a větší kompetence úřadům. Myslím, že je trefná myšlenka - jak řešíte konflikty v práci? Dáte kolegovi také facku, když nesplní úkol, udělá chybu?

22.05.2023 2 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Z knihy je cítit pouto, které je spjaté s osudy rodičů autorky. Kniha je z mého pohledu psaná v dost americkém duchu, který mi celkem vadí. V knize jsou postavy líčeny dost krajně, každý přeci nebyl padouch a na druhé straně svatý... poválečné události byly přeci jen trochu složitější, stejně, jako historie naší země psaná v úvodu. Hodnotím především pohled knihy na válečné události, které nabízeli pohled očima člověka v exilové politice. Kniha stojí za přečtení, ale je třeba brát v potaz, že byla psána primárně pro čtenáře z USA.

08.05.2023 4 z 5

Lucie je holka pro každou srandu, sama ráda chodím po horách, takže tenhle "výlet" je mým snem. Druhá půlka knihy byla trochu utahaná, ale celkový dojem supr. Je to kniha na oddech a svůj účel naprosto splnila. Fandím a určitě si s chutí přečtu druhou knihu.

29.11.2022 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Knihu jsem dostala darem a dle hezké obálky i hodnocení jsem se na ni těšila, ale jsem velmi překvapená z hodnocení knihy i z komentářů většiny. Takto plitkou knihu jsem dlouho nečetla, bohužel jsem očekávala dalšího skvělého autora z Japonska, jelikož mne tato země mnohými věcmi láká. No rozhodně to není další Murakami ani Tanizaki. Pokud máte rádi knihy z nakladatelství Odeon apod., tak tuto knihu zahoďte a utečte :)

29.11.2022 1 z 5

Pro mne dlouho očekávaná kniha, u knih tohoto žánru vždy přemýšlím, co bylo pak? My děti ze stanice zoo byla velmi silná knížka a očekávala jsem velký propad v kvalitě, což se také stalo. Christiane sice své „divoké“ období přežila, ale není o co stát. Z knihy jsme měla dojem, že má tendence se obhajovat a omlouvat. Nemyslím, že je to psané tak upřímně, jako předchozí titul. Některé scény, které byly popsány v knize, nezněli úplně reálně, spíš poněkud upravené, aby Christiane, vypadala lépe, než to je skutečně. Určitě štěstí, že první titul vyšel, jinak by neměla z čeho žít …

21.06.2021 3 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Alberto Moravia je skvělý vypravěč, styl jeho psaní je lehký a svižný. Postavy v příběhu byly naprosto příšerné, celou dobu jsem nikoho z nich neměla ráda, ale přesto jsem byla napjatá, jak bude příběh pokračovat a přála jsem jim šťastný osud. Líbilo se mi, že v knize není prostituce odsuzována, spíš naopak, je to součást každé společnosti.

18.06.2021 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Příběh, jako z telenovely, přesto se mi kniha líbila. Přečteno za den, ale nakonec jsem musela dát ***. Jediné, co se mi nelíbilo je, že autor mluví o falešných modelech sexu, aniž by všem rovinám zcela rozuměl a to mi dost narušilo celkový dojem z knihy. Možná něco slyšel od prostitutek, ale vždy je rozdíl pokud něco člověk dělá s někým, koho miluje. Odsuzovat praktiky, o kterých nic moc nevím, případně se mi nelíbí, je například jako homosexualita, která byla dříve tabu a nyní je pro většinu lidí naprosto akceptovaná.

18.06.2021 3 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Fenomenální ...

16.11.2018 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Pro člověka, který žije život v hranicích zákona to musí být naprosto otřesný zážitek. Žít s takovými lidmi si nedovedu představit. Pro mne je největší psychické týrání to, že nevěděla, kdy to všechno skončí, nemoct si odtrhávat pomyslné dny, kdy půjdu domů ...

06.05.2018 4 z 5

Pěkná grafika, humor dle mého gusta s cestovatelskou tématikou. Velice příjemná oddechovka, taktéž nejsem příznivcem dovolených s cestovkou, akorát si nedovedu představit, že mi dají v práci tak dlouhé volno. Závidím ;-) a věřím, že se na podobnou cestu taky vydám!

06.05.2018 3 z 5

Elegie Elegie Jiří Orten (p)

Básnické sbírky často nečtu, tato mne však uchvátila. Toto knihu jsem si oblíbila hlavně díky zhudebnění pana Pospíšila (Píši Vám Karino).

09.11.2017 5 z 5

Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Gerald Messadié

Jako většina žen si ráda přečtu knihu z dob, kdy byl Egypt na vrcholu. Autor umí poutavě líčit příběhy, kniha je plná intrik a podvodů. Ráda si přečtu i další 2 díly. Jen škoda, že kniha nezačíná v období, kdy začal vládnout Achnaton.

06.11.2017 3 z 5

To To Stephen King

Zatím to nejlepší od Kinga, velmi dobře propracovaný příběh a určitě doporučuji. Sice dávám 3*, ale můj problém je popasovat se s velkou přítomností nadpřirozena (příšery, řeči o bohu), přesto mne knihy tohoto autora táhnou, abych si je přečetla. Možná je na tom něco nadpřirozeného

18.10.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Já to vidím, jako literaturu faktu, která je prezentována formou sci-fi komedie.

18.10.2017 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Nepřišlo mi úplně ideální napsat do úvodu, jak kniha skončí, sice je příběh hodně známý, přeci jen se může vyskytnout čtenář, který nezná konec dopředu... Přišlo mi, že stylem psaní byla Anna velmi vyspělá, což se mísilo s nevyspělostí - pubertou autorky. Bylo zajímavé prožívat příběh a vývoj vztahů i názorů. Dojemný příběh, především v době, kdy je mezi námi stále více cítit šířící se vlna extremismu.

28.06.2017 5 z 5