PanTydlitát PanTydlitát komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) "Jestli tu kvůli nim umřem, tak tě zabiju, Harry!"

04.06.2020 5 z 5

Vše je dokonale promyšlené, vše do sebe dokonale pasuje, vše má nějakou souvislost.
Prostě úžasné.

27.05.2020 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Dojemná kniha dvou malých cérek vyrustajících v krásné krajine Valašské, pribeh dvou malých cérek, jenz jsou obklopeny kamarády, tajemstvími a lumpárnami... Autorčiny vzpomínky na detství jsou víc jak krásné.

01.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Smutek, smutek, hrozný smutek, ale také napeti a hruza z nekterých činu jistých lidí... Škoda ze uz je konec ;-)…
Harry Potter proste stále prekvapuje. Uzasné. Uzasné. Víc nemám co dodat, snad jen - ano, jiste - DOPORUČENÍ.

24.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

No páni.
Zpočátku jsem si rikala, ze o proti 3.dílu to bude...spíš nebude ono, ale kdyz se Harry postavil tvari tvar tomu, kdo zabil jeho rodiče, tomu, jehoz pricinenim zil Harry celých 11let u Dursleyových... Opet hrozila exploze mojí osoby (i kdyz je to jen nesmyslný výplod mojí fantazie) a to všechno napetim, které jsem v knize Harry Potter a ohnivý pohár okusila. Více nemám co dodat - snad jen vrele doporučení. Dokonalé.

22.04.2020 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Eh. Mám úplně sucho v krku! Děsivé.
Co všechno ti lidi neměli a stejně přežili a my, MY, co bychom měli být rádi za dobu, ve které žijeme, si stěžujeme, že nám na Facebooku dal někdo palec dolů. Tu knihu ani nehodnotím, protože je mi těžko
u srdce, když bych měla říct že kniha je pěkná. Ona pěkná je, ale my si ji tu čteme pěkně v teplíčku, s kakaem a marshmallows , a autorovi ve stejnou chvíli před 80lety zel žaludek prázdnotou.
Nestačím se divit, co ti náckové dokázali napáchat.

Uf!

03.04.2020

Modrá rokle Modrá rokle Jaroslav Foglar

Nepopsatelne hezké, ostatne jako kazdá foglarovka. Jen to našeptávání, co se stane v budoucnosti... To se ale dá v prípade pana Foglara prehlédnout;-). Celý pribeh prozívate s klubem - a to platí pro všeechny foglarovky. P. Foglar to se čtenári nejak umel! Získal si nás po dobu dlouhých generací..

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Knihy Jaroslava Foglara jsou jednoduše zhmotnením bozím. Páni, kolik knih jsem jiz prečetla, a vzdycky jsem si rikala: Rychlé šípy mají tohle, Rychlé šípy jsou tamto... Nic je nedokáze trumfnout. Rychlé šípy, Stínadla - to zná snad kazdý. Kolika generacím detí uz tento klub učaroval? A kdyz ne on, tak jiná tamejší parta? Ale co porád neco psát - kdyz knihu zná kazdý..... Navíc nemám slov. Patrím také do jedné z tech generací, kterým Rychlé šípy učarovaly....

02.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Knihu jsem zhltla asi za jeden den, líbila se mi, nicméně na konci mi vytryskly slzy. Až později jsem poznala, že to nebyly slzy smutku, ale slzy hněvu. Pak jsem si na autorku od srdce zanadávala :D. Nicméně ani s tím příšerným koncem knihu neodsuzuji a dávám jí plný počet ;)

02.06.2020 5 z 5

Harry Potter opět nezklamal :-)

Je mi líto Brumbála - jednou se to stát muselo, avšak z rukou toho, komu věřil, jsem to nesla tak těžce, jak jen to šlo.
Princ dvojí krve - kdo by řekl, že je to právě ten, kdo to je?
Uvědomila jsem si, jak je Harry příšerně tvrdohlavý - a díky tomu si mě i získal. Není to takový ten hlupák jako Bohouš z Bratrstva kočičí pracky, který hned vše vyžvaní.
A poslední, co je knize dodám, je - DOPORUČUJI!!!!

28.04.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Čtvrť Prašina mi svým způsobem připomínala Stínadla, ale zároveň byla úplně jiná...

Příběh dětí En, Jirky a Tondy, kteří pátrají po tom, co se ve staré pražské čtvrti děje, mě uchvátil... Boj proti lidem s nekalými plány, příběh o lásce a zradě....

V předposlední kapitole stálo, ze En nahrála hovor s Klementem Hroudou, jenže poté se tam s Jirkou vydává znovu a elektřina nejde. Chvíli to bylo záhadou a pokud to pro někoho záhadou stále je, ať si přečte i 2. díl - tam je odpověď.
Až na tenhle malý detail byla kniha napínavá a krásná...

03.04.2020 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Po prečtení se mi chtelo uverit, ze se pribeh opravdu stal. Delala jsem menší pruzkum a zjistila jsem, ze 12 deti z 15 si také vytvárí své imaginární zeme, svety či jak to nazvat. Hlavne kdyz jsou smutné či se deje neco nekalého v rodine.
Ale to jsem odbočila od knihy! No, a vlastne k ní nemám co dodat - jen ze byla opravdu krásná.....

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tohle prostě nikdy neomrzí!

29.05.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) „Možná zmizel a možná nezmizel, faktem ale zůstává, že když chce, umí sebou hnout ještě rychleji, než kdybyste Severusi Snapeovi pohrozili šamponem.“

31.01.2021 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Flavii by bez okolku meli najmout do vysetrovaci cety. Divim se, ze ji to inspektor nenavrhl.
Pokud je nejaka kniha, u ktere mate oci neustale kulate jako dva galeony, je to prave tahle. Pristup, jakym Flavia pristupuje k lidem, je hodny tohoto: OMG. OMG v dobrem smyslu. OMG v tom nejlepsim smyslu!
Kniha me naprosto uchvatila. U nelterych pasazi se mi hrdlo sviralo strachy - nebo napetim, u jinych jsem se zasmala. Davam 5/5.

23.06.2020 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Jen zaslechnu ten název, vzpomenu si na mojí asi nejoblíbenější část, kde vystupuje pan Načeradec.
Bylo to, myslím, přibližně takhle - knihu jsem jiz delší dobu nečetla (doufám, ze se mi brzy naskytne nová prilezitost):
P. Načeradec: »Papejte, dětičky.«
Když se děti půl hodiny šťourají v jídle, povídá pan Načeradec
»Jezte, děti.«
Jenže děti se v jídle šťourají další hodinu a pan Načeradec už nemá sil:
» Ž E R T E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!«

04.04.2020

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Klasika, kterou jsme v mládí milovali a která nás nikdy neomrzí. V knize sice vystupují jen chlapci a z dívek jen Amazonky, ale co na tom… Dej prozíváte společne s Rychlými šípy, ale co ješte vysvetlovat, vzdyt pan Foglar je taaak slavný a jeho knihy taaak úzasné…
Myslím, ze petihvezdičkové hodnocení je opravdu slabé;-).
Kdo nečetl, URČITE prečíst!!!;-)
A poslední, co dodávám, je doporučení;-D!!!

01.04.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Cekala jsem toho spoustu, ale tohle ne. Cekala jsem to totiz horsi. Ale opak je pravdou - kniha byla uzasna, nemam co podotknout. Rozhodne doporucuji :)

25.06.2020 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Obyčejný příběh dvou vesnických deti - obyčejný, a přesto tak okouzlující... Největší zápal ke Stodůlkám jsem pocítila ve věku 8-9-10let, ale i teď se k nim ráda vrátím…

05.04.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Sympatické postavy, skvělé vykreslení charakterů postav, bravurně napsané milostné scény,... To je Kerstin Gierová.

Kdyby to šlo, hodnotím šesti hvězdami!

18.06.2021 5 z 5