padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Konečně se mi trochu utřídily myšlenky, no a, jak to jen říct.. Nenávidím autorku. Nenávidím ji, a miluji. Mám strach si přečíst jinou knihu podobného žánru, námětu, bojím se přečíst jakoukoliv romantiku, protože příběh Rhyse, on samotný, mě naprosto uchvátil. Něco takového jsem naposledy prožívala při trilogii Čas čarodějnic, a nečekala jsem, že bych tento pocit mohla cítit znovu. A jsem jen ráda, že děj a námět se dost liší, i když ta podstata zůstala. Nenávidím ji a miluji! Rhysanda i ji. To je to, co člověk hledá, a ví, že dál už nemusí. Že už nemá cenu číst něco dalšího, když nalezl to nejlepší. Stejně jako nalezl lásku v životě. Nenávidím a miluji! Co si jen počnu.. To, co udělal v této knize, v knize předešlé. Bojím se jen toho, co udělá v té příští. Moc se bojím. Nenávidím ji za to, že je to jen kniha a ne život. Nenávidím ho, že je jen postava a ne živá bytost. Nenávidím knihu za to, že ji moc chci spálit, ale nemůžu, byla by to vražda, z vášně. Všechno další bude jen bláto a vzduch, ztracený čas, protože tahle kniha je VŠECHNO.

23.04.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Reklamní bublina po celém světě na tuto "senzační knihu", snad pohltila většině lidem mozky. Nebýt toho sexu, nedám žádnou hvězdu. Celá kniha je pouze a jenom o Aně a Greyovi. Ona brečí, on zuří..sex..a dokola, a dokola. Žena ve 22 letech panna..už tohle je pro mě Sci-Fi. Text se stále opakuje, a i když někdy v určité části chápu Anino citové rozpoložení, tak její přístup k "hravějšímu" sexu mě nesmírně štve..a to jsem ještě slušná. Oh a pak je tu ten porost. No nezlobte se na mě, ale mít v tolika letech bobra! Kde bere tolik času, aby jí ji tam hledal..a pak ty její orgasmy, doopravdy? Pokaždé? ...

31.01.2013 1 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pro mě kniha s velkým K. Jako Kniha, Klasika, Kouzlo, Krása a Klíč. Nikdy mě neomrzí jak příběh, tak ani pan Darcy a Elizabeth :)

20.11.2013 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Borec permanentně nadržený.. Slečna někoho zřejmě přivedla zpět k životu a on myslí jen na to jak je to sexy, jak je ona sexy, a že by ji hned chtěl mít? Kdekoliv, jakkoliv.. To snad ne..

Když jsme u toho sexu, tak ten je tady rozebrán barvitěji a peprněji, než jsou všechny akční scény v knize, a že jich je poskrovnu.. Takže hned a začátku, aby se neřeklo, se strhne vřava, ale naši milou hned osvobodí a vlastně ani pořádně nevíme jak k tomu celému došlo. Skvělé.. Tohle se děje zbytek knihy. Vlastně ani nevíte jak a kdy, ale je konec.

Celkově na mě autorčin styl působí, že se tady spíš jedná o erotiku fantasy a vlastně nic víc, protože jakmile dojde na hluboký děj, tak vlastně žádný není.
Všechny informace jsou předávány překotně, chaoticky (asi se máme cítit ztraceně jako její postavy) a nesourodě. Podání zpráv je dost nudné a vlastně se několik stránek jen mluví a mluví a mluví, a vy musíte absorbovat tolik novinek a spletitostí, že vlastně sami nevíte, která bije. Pak se stane ZLOM!

Dojdeme si do říše bohů, tam kde spinkají, pohodička. Cože? To je všechno? Jako cestička tunýlkem a hupky dupky jsme tam? Aby se neřeklo, nějaký ten kostliveček.. A co ta úmluva s lidmi, o které mluvil N.? No pardon, ale to je mimo jako celá kniha..

A teď jsme hrozně ale hrozně v šoku, že ta nabídnutá schůzka v Oak něco je past! Ale to nikdo z nás nečekal! Prosím vás..

Ex královnu E. by měl někdo už konečně uškrtit. Takže vězní nejprve jednoho syna, pak druhého, pak zase..a už jsem ztracená.. No země se nám rozpadá na dva tábory. Lidi nemají kam jít, kde žít, ale budeme si hrát na to jak je vše OK a nikomu nepovíme to hlavní? Takže je pošleme vlastně PO TOM VŠEM na smrt? Super.. Vážně bizár.

Bůh, božstvo, atlanťan, upír, povznesení, měňavec, draken, vlkodlaci..nevím co ještě, ale pořád to nekončí. Stejně jako teorie o původu Poppy. Kdo se v tom má vyznat?

Je mi už upřímně jedno, kdo je její otec, matka, strýc a babička.. Její milý mi leze na nervy svou nekonečnou touhou po sexu. Jediný, kdo mi byl blízký byl K. Chudák, vážně, v tom všem..

Takže si to shrneme. Celých 600 stran o tom, že si slečna přijde pro korunku, jde vyjednávat o mír, marně, a tak si zavolá draky. Mezitím se vdá a přijde o manžela.

22.03.2023 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velice jsem si ji oblíbila. Tuto knihu můžu číst pořád dokola =)))

16.01.2011 5 z 5

Čaroprávnost (limitovaná sběratelská edice) Čaroprávnost (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Mistr pera.

Je to pořád stejné, jak víte, že to nejde, když tomu nedáte šanci? Ať už ženám (ve školách, v zaměstnáních, ve volbách..) nebo chemickému pokusu atd.

Bavila mě jak Bábi svou houževnatostí a hlavologií, tak E. svou neochvějnou logikou a odvahou.

Je to vlastně příručka do života pro každého. Praktické rady, jak udělat patřičný dojem na určité lidi. Mít vědomosti tam, kde jiným schází. Nedat se zastrašit tradicí ani úzkoprsými figurkami. Ale hlavně, ne věřit, ale vědět, že pokud nejsme jako druzí, není to chyba, ale dar.

28.11.2022 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak trochu se mi splnil sen. Přála jsem si, abych mohla být svědkem vývoje hrdinky, či hrdiny, za strašlivých událostí. Vidět jak se promněnuje a formuje její/jeho osobnost. Tento příběh to dokázal. Nedokázala jsem knihu ani číst na "jeden zátah". Naopak jsem ji musela číst pomalu a pozvolna, protože to, co se dělo v knize se skutečně dělo, a bohužel i děje.. Vše tak blízká minulost, až je to strašlivé. Nechápala jsem jak někdo mohl zemřít za chůze, jen tak, že mu došla energie, jeho život prostě vyprchal. Trochu jsem za to i ráda, protože kdybych takovou věc chápala a rozuměla jí, znamenalo by to, že jsem si tím vším prošla. Některé části knihy mi přišly jako laciné porno..ale tak dobře, nebylo toho tolik. A pak je tu Tánina láska k Šurovi. Upřímně mi přišla jako fanatická milovnice. Bezohledně si šla za svým, přesvědčená, že jedná správně, že jen ona má pravdu, absolutní. Jako Sověti.

05.08.2016 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Osobně se mi kniha ze začátku, podle popisu ve škole, moc nelíbila. Ale vybrala sem si ji k maturitě, a jsem za to ráda. Je to vážně moc dobrá knížka. Zřejmě díky ní se mi začínají zamlouvat westernové novely a romány.

14.05.2013 5 z 5

Moc jsem nepochopila začátek. Přece nezletilým kouzelníkům je zakázáno kouzlit mimo Bradavice. Tak jak to, že Harry hned na začátku (v knize i ve filmu) kouzlí pod peřinou?
Jinak jsem si tento díl velice oblíbila a řadím ho mezí své nejoblíbenější knížky =))

15.08.2011 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

(SPOILER) Otočili jsme o 180 stupňů. Akce v podstatě žádná, ale erotiky habaděj. Nemůžu dát víc hvězd jen díky Irově brilantní technice svádění.. Popis pekla je krásný, ale Em na mě působí příšerně. Už to její jméno..

Zkouší se dva tři dny v technice odolání moci hříšných a už je na to profík? Pak nadejde den D, kdo ji chtěl vtrhnout do mysli? Takže trénovali na co?

Jak proboha přišla na to, že Ira je ďábel? Sakra jak? Celou dobu o tom snad nepřemýšlela. Ale zase si vymýšlí teorie, že je první čarodějka. Kam potom zapadá její dvojče? Celý její život? Vždyť PČ je stará, ne babka, ale je přece PČ. Jestli se v dalším díle dozvíme, že je to Vi..tak to teda..

Celou knihu čekám, kdy jí dojde, že mu na ní záleží a uvědomí si, že ji chrání, dává možnost volby, svobodu, všechno pro to, že ji má rád, svým způsobem. A to si holka uvědomí až na konci knihy, když se naštve na dvojče? Pomoc.. Když jsme u toho, on věděl, že je naživu a neřekl ani slovo. Přece Vi nemůže být PČ..

Docela trapná chvíle musela být, když se u večeře ptala na ďábla, přitom seděl vedle ní. To jako nikdo neřekl, že je tady proč? Ani Fauna? Nikomu to nebylo divné nebo se báli?

Antonia měli zabít už dávno..

Na Em je znát její pubertálnost. Ira je zase temné zlatíčko..i když byly chvíle, kdy byl na facku, a ne jednu. Jako ve zbrojnici, po tom všem se jí ukloní a vlastně pošle k šípku. Zmetek :D Ale ty jejich scény, ať už vzteklé nebo milostné, ty byly skvělé..všechny do jedné.

23.12.2022 3 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

(SPOILER) V příběhu se moc akce a drama neděje, kromě menší amnézie a spletitosti lží. I přesto je příběh velice čtivý a knihu jsem slupla jako malinu. Moc mě bavil Edward a jeho myšlenkové pochody při zjištění, že je vlastně tak trochu ženatý. A hlavně s kým.

Myslím, že se ve většině shodneme, když řeknu že sarkastické a ironické rozhovory mezi protagonisty - ANO! Mělo to krásný náboj. K tomu všemu Edward nebyl jen ješita, který si chce prosadit svou pomocí sexu, jako už mnoho takových před ním. Ne, on je prostě sarkastický, někdy až krutý, ale hlavně mluví a reaguje, nestojí jen jako tvrdé Y.

Trochu mě zarazilo s jakou samozřejmostí vzali vyšší důstojníci Edwardovo chování a vyžadovanou protekci..sice je příbuzný šlechtice, ale že by i plukovník, při jeho žádosti sklapl podpatek..?

24.03.2022 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Nádherný paradox doby, že zrovna v puritánské éře Anglie byla stvořena taková kniha, na vedlejší trase i vibrátor. Protiklady se přitahují. A pro mě je to čtivo, které pobaví, i přes svou vulgaritu.

01.04.2019 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Kniha je opravdu čtivá a člověk se nemůže jen tak odtrhnout. Ovšem po několika kapitolách mi přišlo tempo příběhu celkem rozvláčné a zdlouhavé, den po dni.. Nebylo to nudné, ale spíše to na mě působilo "těsně", během pár dní tolik zážitků.

Poppy byla fascinující a opravdu krásná. Na začátku jsem vůbec nechápala jak je možné, že vévodovi prošlo chování vůči ní, ale když jsem zjistila, jak vlastně jejich svět skutečně funguje (stejně jako Poppy), vše do sebe začalo zapadat. Stejně tak lhostejnost vévodkyně. Vražda rodičů. A co především, tak zájem H. o Poppy. Skutečně až moc se o ni zajímal, a sváděl ji tak okatě, a ty jeho narážky "takovou jsem tě nečekal", muselo být jasné, že na ni čekal opravdu dlouho..

Super nápad ohledně náboženství, rozdělení světa, historie a ty zvraty! Ty jsem milovala!

Co mě dost překvapilo, tak brutalita a především ze strany H. To, že byla Poppy několik let týraná, zneužívána a konečně upustila páru, těch emocí bylo tolik, že jsem chápala její zuřivost a agresivitu, ale H.? To neznal jiný způsob jednání nebo trestu alespoň u těch, co s ním spolupracují? Vévodu chápu.. A pak ten jejich vývoj na konci knihy..na mě celkem toxický. To jak ji neustále dostával do situací, kdy neměla na vybranou. Nebyl o nic lepší než ti, co ji vychovávali. Jasně, že je sexy když ji škádlí a je tak trochu hazjl, ale aby za ni rozhodoval a přitom pár kapitol předtím ji "chápal", že chce mít svá vlastní rozhodnutí a podporoval ji. Pokrytectví.

Každopádně se těším na další díl :)

29.01.2022 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Jak to jen říct.. Četla jsem knihu na báječné doporučení pro milovníky hate-love a fantasy. No.. Infantilní románek. Bum bác a je svatba! To, že byla Lou vulgární, hlučná.. žádný problém. Reid byl nudný suchar, puritán a panic, prostě ideální manžel.. Jejich "vztah" byl zpočátku nenávistný, ale stále dětský. Svět kolem? Jen byl. Fantasy okolí? To bylo ještě záhadnější než všechna Louina tajemství, bohužel.. Fungování magie? Prostě je, to už bylo prostě únavné. Další díl už ne, díky.

19.12.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Je to den od dočtení a ještě se mi neutřídily myšlenky. V některých pasážích jsem si ani neuvědomila, že nedýchám, až když jsem po přečtení kapitoly nabrala vzduch do plic. Příběh se mi dostal pod kůži, o panu Reedovi ani nemluvě.. Jsem knihou naprostou okouzlena. Autorka dokázala tak skvěle popsat napětí mezi protagonisty. A ty momenty, kdy byli úplně o samotě..chytilo mě to za srdce. Ke konci jsem si nemohla pomoct a bulela jak želva. To jak Ani dospívala a viděla svět i z jiného úhlu, z ní udělalo skvělou hrdinku, a potvrzovalo to jen její povahu, že je otevřená novým myšlenkám. Pan Reed, co k němu dodat. Přibyl na seznam mých fiktivních manželů :D Vážně jsem jednu chvíli čekala, že se na konci knihy objeví, přímo na té společenské akci, ale to by tomu vůbec nesedělo. Takže to, jak se zjevil, bylo dechberoucí.

19.06.2021 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Ano, ale..konec mě zarazil. Takový skok? To mi přišlo "odfláknuté", po tom, co si autorka dala takovou práci s popisem a vyprávěním. Navíc, takový zvrat si nezaslouží toto řešení. To opravdu ne.

12.01.2018 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Celou knížku jsem proplakala..moc se mi líbila.

16.01.2011 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

(SPOILER) Celkem chápu to nadšení ze strany TikToku, přeci jen tam převládá určitá věková kategorie.. Už právě proto jsem se bála do knihy začíst. A pak ta zlatá nálepka - ta mě už několikrát uvedla v omyl..

Nápad super, ale to provedení na mě působilo v určitých místech nuceně a naivně. Raději lhát, než dát najevo své city. Bát se přiznat si pravdu. Omyly kam se člověk podívá.

Začátek polibku mě pobavil a Adam stejně tak, vlastně se mi dost zamlouval, ale nějak mi k němu nesedla ta citová záležitost, jak několik měsíců prahne po jediné dívce. Potom to jak se o ni chce starat, skoro ji vykrmit..trochu prvoplánové, ale kýč pěkný. Doufala jsem ve věští "hate to love", ale po A. přiznání to bohužel nebylo možné..

O. byla opravdu sympatická a roztomilá. Ve své práci profesionální, ale jakmile došlo na vztahy, tak jako puberťačka, za mě OK. V realitě to málokdy bývá jinak.. Prostě se v téhle oblasti necítila svá, komfortně, tak jako ve studiu apod.

Prostředí se mi moc líbilo. Klidně bych přidala více odborné tematiky a rozhovorů z jejich oblasti.

Er forma - za mě ne, děkuji.

05.03.2023 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Pro fandy HP je přečtení knihy snad nutnost. Jde o kouzelné příběhy, které jako ty "naše" mudlovské nutí k zamyšlení. Mágovo chlupaté srdce, přála bych si, aby příběh skončil dobře..

27.12.2022 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

(SPOILER) Artemisie je prostě skvělá. Introvert, asociál, hroší kůže, tvrdá holka. Tenhle typ hrdinek častěji prosím.

Přízrak je perfektně uštěpačný. Jeho sarkasmus, ironie, otravné poznámky..asi trochu závidím, že nežvaní i v mé hlavě.

To jak se přistupovalo ke světcům a k jejich příběhům, ta komerce, na které vydělávali ti nejzhnilejší, přesně takhle jsem si přála, aby to bylo popsáno. Jak snadno lze použít znalosti a obrátit vše naruby. Něco zatajit, schovat, překroutit, a tadá! Hned máme zázrak naší Paní na světě. A kdo bude mít jiný názor, není v opozici, ne, je to kacíř!

Co mi ale scházelo, a chápu, že zrovna sem by se to úplně nešiklo, je romantická linka, vyjma náznaků s M.

08.07.2022 4 z 5