Opatov Opatov komentáře u knih

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Trochu skepticky jsem očekávala příběh vyšinuté asociálky. Ale je to vtipné a chytré. Člověk, který jedná upřímně až naivně bývá považován za divného. Navíc v případě Eleanor se jedná o člověka s otřesnými životními zážitky, který se straní lidí. Není zlá, je prostě jiná. Postupně se odkrývají jednotlivé události z minulosti. Určeno jednoznačně pro čtenářky. Určitě bych si ráda přečetla ještě něco od této autorky.

29.05.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Další drsná detektivka pro silnější povahy. Děj má spád a je napínavý až do konce. Pro mě úplně nová autorka. Knihu jsem přečetla za den, nedá se odložit. Jsem zvědavá na dalsi díl. Doporučuji.

02.05.2020 4 z 5

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Nezapomenutelné příběhy soudce Ti. Jednak se člověk dozví hodně o tom, jak se žilo kdysi v Číně a jaké platily zákony, což je někdy až neuvěřitelné. Orientace ve jménech je pro silné jedince. Ale detektivky jsou to krásné. I když brutalita v nich nechybí. Je ale podaná trochu jiným způsobem. Moc se líbilo.

02.05.2020 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry Hole mě asi nikdy neomrzí. Pouze závěr byl trochu moc prekombinovany, ale stejně, skvělá knížka.
Nechápu, jak někdo může napsat tolik knih a všechny tak propracované.

30.11.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh. Hana mi byla od počátku nesympatická. Bohužel se to neustále stupňovalo, její obviňování okolí, sobectví a naivita mě přímo šokovala. Neuvěřitelné. Ale nic z toho neovlivnilo můj pocit z téhle děsivé knihy o lidské bolesti bez hranic. Negativní reakce lidí tady nekončí v roce 1945. V dalším momentu ohrožení se lidské charaktery opět naplno projeví, bohužel to se týká i děti. Krásná kniha. Žloutkový věneček už asi nikdy nedokážu snist, protože tahle kniha mi zůstane v paměti asi natrvalo. Spolu s Heřmánkovým údolím, Vyhnanim Gerthy a Zitkovskymi bohyněmi.

23.02.2019 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Hrabe Kostka a jeho manzelka s dcerou se vraci z USA do Cech, aby prevzal rodove sidlo i s desivym personalem. Vtipna story o problemech s udrzenim chatrajici ruiny. Hodne jsem se pobavila. Stret americke kultury a pretrvavajici zkostnately pristup personalu z doby totality je brilantni.

01.10.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi vtipne, velmi lidske a velmi poucne. Knizka, na kterou si vzpomenu vzdy, kdyz vybiram v obchode brambory.

30.09.2018 5 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Nepatrim ke skalnim priznivcum Stephena Kinga. Dolores jsem ale cetla s velkou chuti. Gradujici napeti v souziti dvou zen je brilantni.

29.09.2018

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Kultovni pribeh. Neustale gradujici napeti. Dalsi fantasticka knizka od I. Levina.

23.09.2018 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Krasna pohadka o Popelce a najednou je z toho detektivka. Cetla jsem nekolikrat, hezky pribeh se smesi romantiky a tajemna. Doporucuji.

10.09.2018 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Poměrně neúspěšný pokus o vykradení Agathy Christie.

07.12.2023 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Audio, krásně namluveno. Zřejmě půjdu trochu proti proudu, ale za mě je to asi nejlepší kniha od Hartla. Konec nemá chybu.

05.10.2023 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Další z bezvadných historických detektivek se Steinem a Barbaričem. Tentokrát na známé téma. Hezky se četlo.

16.08.2023 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Trochu slabší Minier, Servaz asi nějak stárne....

28.10.2022 3 z 5

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Série Vic Malloy. Klasika. Chase mě vždycky bavil, baví a bude bavit. Práce všeho druhu, pobyt v léčebně a krásné ženy. Malloy přežije všechno.

13.09.2022 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Sice mi chyběl Barbarič, ale i tak čtivé dobrodružství. Tajemný les ztratí v průběhu děje své kouzlo a počet mrtvol dostačující. Steinův trochu morbidni způsob vyšetřování nemá chybu.

05.07.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Poslechla jsem si audioknihu a teď mám i knihu, která je graficky opravdu zajímavá. Audiokniha je načtena částečně přímo autorkou, musím říct, že její hlas mi přijde úžasný pro kázání. Krásně se poslouchá. Některé pasáže šly ale trochu kolem mě...
Myslím, že každý musí ocenit její vztah k životu a nekonvenčnost. I když někdy na můj vkus je té nekonvenčnosti možná až moc....

24.03.2022 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Příjemná nenáročná detektivka určená spíš ženám a na dovolenou.

16.02.2022 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Audiokniha, která mi velmi připomněla Hermankove údolí. Nádherný příběh několika generací žen jedné rodiny. TOP KNIHA!!!

08.09.2021 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Vražda, krádež zlata, pomsta. Detektiv Krauz a ostatní se opravdu nenudí a v hrůze očekávají, co porevoluční amnestie přinese jim. Práci jim i tentokrát hodně komplikuje politika. Doporučuji audio.

14.11.2020 5 z 5