Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Královnina guvernantka Královnina guvernantka Karen Harper

Obálka zvláštní, obsah skvělý, ale malé Alžběty mi bylo líto.

Carova tajná dcera Carova tajná dcera Jennifer Laam

Toto se nevyvedlo, nádherné, slibné téma carského Ruska a takhle zpackané....

21.08.2020 2 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Obálka je příšerná a ta linka ze současnosti taktéž, navíc je dosti přitažená za vlasy, ale linka z dob Alžběty byla skvělá a já už všechny ostatní přeskakovala, abych se dostala zase do 17. stol.

Čarodějnice: Salem, 1692 Čarodějnice: Salem, 1692 Stacy Schiff

Zfanatizované davy lidí, kteří se báli neexistujících věcí o to, to celé bylo nebezpečnější a zbytečnější.

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Blahobyt, blahobyt a zase blahobyt... zhýčkaní přistěhovalci, rozmary nejvyššího kalibru,
Takhle bych shrnula tuto knihu.

21.08.2020 4 z 5

Lovkyně štěstěny Lovkyně štěstěny Daisy Goodwin

Sisi z trošku jiného úhlu, zajímavé to bylo a mě se to líbilo.

Ozvěna soumraku Ozvěna soumraku Judith Kinghorn

Nádherná obálka a kniha skvělá odpočinková kniha, jen jsem v jednu chvíli myslela, že zemřou snad všechny postavy v knize.

21.08.2020 5 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Krásně napsané, zase pohled z nového úhlu, přes léto jsem jela na takové historické vlně a moc se to povedlo, měla jsem štěstí na výběr knih. Jen mě ta kniha vede k otázce jak je možné, že má matka ráda jedno dítě více než ostatní...

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Toto bylo nádherné čtení, plné přesně toho co si pod pojmem Versailles jen lze představit, volánky, šaty, střevíčky, krajky, klevety, intriky, hry, zpěv, víno, milenky, cukrovinky, blahobyt, hostiny..... Fajn výlet, ale nežila bych tam ani za nic.

Sokyně z Versailles Sokyně z Versailles Sally Christie

Obálka ještě hezčí než u první knížky, zato obsah je daleko slabší než poprvé. Tentokrát to na mě bylo až moc politické a nebavilo mě to, myslí, že je to zbytečně utahané a mohlo to zůstat při jedné knize, pokud přijdou další části, tak je asi ze zvědavosti přečtu, ale spíše do nich tak letmo nakouknu a uvidím...

21.08.2020 3 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Byl to krásný výlet na Habsburský dvůr, moc mě to bavilo. Bylo to příjemné, taková krásně popisující jednohubka, která mě odnesla do jiné doby a bylo to skvělé, četla se svižně.

Kukuřice, komunismus a kaviár Kukuřice, komunismus a kaviár Anya von Bremzen

Nádherná obálka,úžasný obsah, pochopila jsem pojem Ruská duše.
Skvělá kniha.

05.08.2020 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Já knihu musela odložit.... takže nehodnotím, Anna mi nebyla vyloženě protivná, to ne, někdy jsem ji i chápala, ale nemusím o jejích nevěrách číst... myslela jsem, že to zvládnu, ale já tohle mimomanželské počínání vážně nenávidím, takže už vím, že nic pro mě.

30.07.2020

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá knížka u které jsem se skutečně nasmála, rodinka správně vypečená, Carevna výborná a český autor, takže co víc si přát. Jediné za co strhávám hvězdičku byla přemíra vulgarit, mě to v knihách zkrátka vadí.

20.07.2020 4 z 5

Hraběnka Dracula Hraběnka Dracula Tony Thorne

Tak tohle bylo zklamání, tyhle informace už byli řečeny, nic nového.

20.07.2020 2 z 5

Slzy otců Slzy otců Eva Bacigalová

Tuhle knížku jsem musela dlouho, dlouho vstřebávat, protože to bylo doslova srdcervoucí, děti mezi svými rodiči jako rukojmí, to je nejsmutnější obrázek společnosti, když si člověk představí jakou láskou to začalo, je to děsivé.... Od lásky k nenávisti je to opravdu kousek, bohužel.....

20.07.2020 5 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Tohle se na rozdíl od prvního dílu četlo strašně špatně, vůbec to neodsýpalo a já v současné době jak se zdá měla smůlu na výběr titulů.

15.06.2020 2 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nedočteno, opět jsem se na knihu hrozně těšila a jsem zklamaná, autor si dle mého libuje v sexuálním násilí už v první knize co jsem od něj četla tomu tak bylo, ale tam to bylo nezbytné, ale tady ?

15.06.2020

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Asi jsem očekávala příliš mnoho, první kniha autora byla úžasná a tahle za mě už méně.

15.06.2020 3 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

POZOR SPOILER: Tuhle knihu jsem začínala číst s obavami, jelikož ten od koho jsem se o ní dozvěděla ji popisoval jako knihu složitějšího rázu, která se bude špatně číst, nevím kde to ten člověk vzal, kniha na pochopení složitá není a čte se skvěle, jsou tam trošku rozebírány politické i sociální otázky té doby, ale to jen pro dokreslení čtenářovy představy. Psychologie postav je zde vylíčena přímo mistrovsky a najde se tu i plno vět, které si člověk musí napsat a zamýšlet se nad nimi. jsou tam obsažena i moudra, ale nenásilně. Z Albrechta mi bylo zle, po Gustavovi jsem naopak tesknila celou knihu a Elisabeth jsem držela palce i když zbytečně, Marlene pro mě byla naprosto srdeční záležitost a Deborah jsem v mnoha směrech chápala....... skvělá kniha.

10.06.2020 5 z 5