Má poslední vévodkyně

Má poslední vévodkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131014/bmid_ma-posledni-vevodkyne-Ccr-131014.jpg 4 98 27

Američanka Cora Cashová se do Anglie vydává hledat budoucího manžela z donucení – její matka se totiž nehodlá spokojit s nikým menším než baronem nebo vévodou. Když se zamiluje do toho, u kterého by to čekala nejméně – Iva, devátého vévody z Warehamu –, a posléze přijme k matčině velké radosti jeho nabídku k sňatku, netuší, jak spletitou hru plnou intrik, lží a tajemství právě odstartovala. Brilantní románový debut z Anglie konce 19. století.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

My Last Duchess , 2010

maminaOlina
17.10.2023 4 z 5

Konec se už četl sám, jinak to bylo zdlouhavé , nechytilo to u srdce, ale na dovolenou knížka, když pršelo akorát.

Vlaďkaa4
05.08.2021 3 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, až když se začalo obětovat více dialogů. Kniha asi úplně neurazí, ale ani nenadchne.

Noisette73
21.08.2020 4 z 5

Blahobyt, blahobyt a zase blahobyt... zhýčkaní přistěhovalci, rozmary nejvyššího kalibru,
Takhle bych shrnula tuto knihu.

Ála1968
01.01.2020 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila.Bylo to takové obyčejné,fádní.V druhé půlce jsem už stránky přeskakovala a nemohla se dočkat konce.

EvelynDupont
24.02.2019 4 z 5

Knihu jsem si vybrala,protože mě zaujala její obálka. Mám ráda romány z této doby a prostředí a jsem fanda Panství Downton. Nebylo to vůbec špatné, nic náročného ani překvapivého, žádné drama a naprostý happiend, což mi ale nevadilo, protože špatných konců máme v životě dost. Klidně bych si zase přečetla něco podobného.

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Pěkně se četla.

sebemi
26.08.2018 3 z 5

Milé, ale trošku průhledné čtení s naivní hlavní hrdinkou, která mě občasně iritovala. Konec nemastný neslaný, ale oceňuji vykreslení doby. Takové o hodně hodně slabší Panství Downton.

JessieEx
05.04.2018 3 z 5

Cora je mladou, krásnou a bohatou dědičkou, která se ve svých devatenácti letech vydává s matkou z rodné Ameriky do Anglie, aby si zde na matčino přání ulovila ženicha s titulem. Díky jejím přednostem se jí to podaří téměř záhy po příjezdu. Jenže její milovaný vévoda skrývá jedno tajemství, které čtenář tuší už od samého začátku, a zatímco jej autorka postupně a rádoby nenápadně odkrývá, čtenář se utvrzuje ve svém podezření, jen Cora je slepá a hluchá.
Hluchá stejně jako spousta míst knihy, která je zpočátku také velmi nudná, ale naštěstí za polovinou konečně nabere trochu spád.
Kniha je přirovnávána k Panství Downton, což mě nepřekvapuje, myslím, že je jasné, kde se autorka inspirovala. Nedosahuje však jeho hodnot, přijde mi ještě více odosobněná než proslulý seriál, ale zároveň jsem přesvědčená, že by příběh lépe vynikl ve filmovém zpracování - 460 stran nevalné literární kvality je trochu moc.
Ale konec se mi líbil a tak i já, ač jsem přemýšlela nad nižším hodnocením, dávám tři hvězdičky.

galinek
20.03.2018 5 z 5

Já si knihu náležitě užila... Kupodivu mě bavily i popisné scény,...a to je co říct. Jenom z toho neuvěřitelného bohatství se mi trochu "zatočila hlava",:-).... Miluji ty scény, kdy ve společnosti to přímo praská napětím a hrozí skandál,...zúčastnění musí dodržet dekorum, ať se děje co se děje... to úžasné ovládání, zvládání situací.... prostě skvělá kniha!!!!

Frupet
07.03.2018 3 z 5

Příjemné, nekomplikované čtení. Milé nahlédnutí do "zlaté doby". A konec jako z pohádky...

TerryDee
05.03.2018 3 z 5

Upřímně, velmi milé překvapení. Kniha se mi četla opravdu dobře, až jsem někdy měla problém ji odložit. Jediné, co mi v příběhu chybělo, byl pohled hlavního představitele Iva. Ano, své pohnutky vysvětlil na posledních stránkách, ale přesto mi to zcela nestačilo. A jsem ráda, že jsem odhadla lady Beauchampovou.

Warty
06.09.2017 2 z 5

Z této knihy jsem opravdu zklamaná. Čekala jsem rozhodně více. Příběh byl tak předvídatelný, že to snad více ani nejde. Bohužel za mě jen dvě hvězdy, a to ještě s odřenýma ušima.

ivousekk
14.07.2017 4 z 5

Povedené, dobře se to četlo, lehce napínavé, jak to vlastně dopadne. Další přijemný historický příbeh, který stojí za přečtení.

Luciska13
14.05.2017 5 z 5

Hezký příběh, při kterém si člověk zaručeně odpočine. Sice to nedopadlo úplně dle mých představ a očekávání, ale i tak se knížka krásná a dávám plný počet hvězdiček.

MinaHawke
27.03.2017 4 z 5

Hezký příběh, který se mi příjemně četl.

LilianaFalcon
20.03.2015 2 z 5

Kdybych neměla zrovna takovou nouzi o knížky, tak bych se ke konci neprokousala.
Ne, že by to bylo úplně nezajímavé, ale chyběl tomu jakýkoliv moment překvapení.
Vadilo mi, že jsem věděla prakticky u všech postav, co si myslí. Žádná zápletka se tím pádem pro mě nekonala.

Merlinit
04.09.2014 4 z 5

Nečekala jsem nic, dostala leccos: slušný příběh, obstojné reálie, zajímavé kontrasty a v neposlední řadě příjemně strávený čas.

vikimi
11.07.2014 5 z 5

Velmi povedený příběh se zajímavým dějem :) Určitě doporučuji!

orinka3
25.02.2014 5 z 5

Plný počet hvězdiček dávám za kvalitní a zajímavý příběh, ve kterém je sice možné uhodnout, kdo je tou tajemnou ženou, která ničí psychiku anglického aristokrata, přesto jde o dobrý obrázek doby a osobního růstu mladé emancipované ženy. Líbí se mi její sociální inteligence, sebeovládání i odvaha. Rovněž popis života anglické šlechty se vší její hrdostí na historii je přínosný a působivý. Fakt dobré čtení, které zaujme. Doporučuji všem, kdo mají rádi dobré romány. Hrdinka mi - ale opravdu jen malounko - připomíná Scarlett z Jihu proti Severu. Zdravě sebevědomá, ale přitom ochotná se učit i neúnavně pracovat.

willovw
19.01.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, akorát mi tam opravdu chyběl pohled Iva, jak se staví ke Coře a tak, kdyby tam bylo ještě tak 50 stran popisujících jejich vztah, vůbec by mi to nevadilo. Taky mi přišlo zvláštní že na Bertu se dívali Angličané méně rasisticky než v Americe. Jinak jde zde dobře vidět, že problémy s tchýně jsou mají holky odjakživa :-D ke knížce nevím jestli se ještě vrátím, protože u historických románu má mnohem radši více romantiky a tady jsem moc nevěřila Ivovi že ji miluje

historické romance

Daisy Goodwin
britská, 1961
2012  73%Má poslední vévodkyně
2019  87%Viktorie
2015  77%Lovkyně štěstěny

Kniha Má poslední vévodkyně je v