Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Ano je to klasika, ano Dumas je mistr pera, ale.... Je to rozvleklé a po nějakém čase mě všechny ty boje, šarvátky, intriky nějak omrzely. A ne nezamilovala jsem se ani do jednoho mušketýra. Ale jsem odhodlána za nějakou dobu přečíst znovu a zkusit to přehodnotit, jelikož mně to samotnou mrzí.

15.04.2020 3 z 5

Zlatý dům Zlatý dům Natasha Solomons

Myslela jsem, že u téhle knihy budu připoutaná a nepustí mě, zkrátka jsem měla očekávání moc velká a to je vždycky špatně, ač jsem se opravdu snažila mít Gretu ráda nedařilo se a kniha mě nebavila, ani nevím co k ní ještě napsat, tak to raději vzdávám, kniha, kterou zapomenu rychlostí blesku....

15.04.2020 3 z 5

Kočárová cesta Kočárová cesta Jana Klimečková

Moc se mi líbila, byla z pohledu služebné a to já mám o mnoho raději, protože rozumím jejich myšlení víc než myšlení šlechty, samozřejmě podobných románů je mnoho, ale jelikož mám ráda osobnost Josefa druhého a jeho dobu, tak jsem si krásně početla.

15.04.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

POZOR SPOILERY: Pro mně nejslabší díl i když většina lidí to má naopak, ale myslím, že když autorka dala postavě Marie takový prostor k psychickému rozvoji a změně v emancipovanou ženu, která žije svým modním salonem, měla to už tak nechat a působilo by to realisticky, vše se odehrává v době meziválečné a ta doba byla těžká, lidi nevyhnutelně měnila a to ne vždy k lepšímu, takže nevím čeho autorka chtěla dosáhnout tím, že Marii zase vrátila do pozice pokorné manželky, když taková prostě naturalem nebyla, kdyby ano nevedla by továrnu a nechtěla by mít ani salon a řešila by pouze rodinu, takže tyhle autorčiny obraty co se týče povahy této postavy jsou trošku schizofrenní a ten konec ten byl sladký tak, až mě bolely zuby. Jen ty děti byly roztomilé, opravdu jsem nepochopila jen to proč rodiče tak vehementně zakazovali Leovi klavír, když právě ve vysokých kruzích se to pěstovalo a to i u mužů. P.s.- Anotace je dle mého plná i docela zásadních spoilerů, takže ji nečtěte pokud je nechcete.

15.04.2020 2 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Mně se to líbilo, snad víc než první díl, protože díky událostem první světové války to není až takové cukrátko a neřešilo se tam jen "Ona ho miluje , on jí ne, anebo vlastně ano"? Líbilo se mi to moc.

14.04.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

O téhle knize už se toho řeklo a napsalo tolik...... Už je tu s námi dlouho a nejednu generaci se snaží odradit od cesty do světa drog,závislostí i závislých, ukazuje opravdové dno, hranici lidského bytí či nebytí. Všichni závislý, jakoby zemřeli zaživa, nevnímají nic z okolního světa a nemají ucelené vzpomínky, protože jejich mozek i tělo ovlivní jen a jen droga a hlavní hrdinka je ještě dítě a žene se do propasti už takhle záhy, trápení měla to je pravda a možná pro ni nesnesitelné, nesoudím, protože bolest duše je hrozná....Děsivé.

14.04.2020 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Nádherná knížka o nádherné Moravě a skvělý laskavý humor, kdyby nebyla psána nářečím ani by si ji člověk tolik neužil. Jen škoda, že už pan autor žádnou další nenapíše.

12.04.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásná pohádka, trošku připomínající Popelku. Syn továrníka si vezme krásnou, dokonalou a nejšikovnější služebnou, už od začátku víte jak to skončí, ale nevadí, s postavami jsem žila, milovala i nenáviděla a to se počítá. Na odlehčení byla skvělá, sice nechápu označení bestseller, protože řekněme si, že o nějaké hlubší myšlence nebo zanechání stop v mysli tahle kniha není a celkem rychle na ni zapomenete, ale dialogy hezké a čte se to dobře, navíc úchvatná obálka a když na knihu nebudete mít přehnané nároky bude se vám líbit.

11.04.2020 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

(SPOILER) POZOR SPOILER: Až se to sem bojím napsat, ale mě se to prostě moc nelíbilo a strašně špatně se to četlo, protože ta vazba je příšerná ani pořádně otevřít se nedá a obálku má jako nějaký příběh do kapsy pro dospívající. text se pořád vracel nazpět a omílal pořád dokola to samé, prolog byl opravdu drsný, za ten hvězda navíc, protože to bylo tak dobře napsané až se člověku dělalo zle...... Takhle ten kdo to četl s tím, že znal paní autorku osobně, ten musel být nadšen, protože mohl třeba pozorovat určité situace a vzorce chování a představit si za tím samotnou autorku, špatné to není, ale já se nebála, jen mi bylo zle z JEHO činu a osobnosti.

10.04.2020 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Skvělá romantická kniha, která se čte hezky a i když na takové knihy úplně nejsem, po několika špatných zkušenostech se k tomuhle žánru moc často nehrnu, ale tady ta stála za to. Nině jsem trošku záviděla tu velkou soudržnou rodinu od, které se ona chtěla tolik odpoutat a Sebastiena jsem měla od začátku ráda a to jsem čekala tuplovaného náfuku, jak bylo slibováno v anotaci, možná jsem ovšem divná já. Také mě při čtení drželo neustálé nutkání jíst sladké, takže je ta kniha trošku nebezpečná, možná i návyková, procházka po Paříži byla také skvělá a obálka božská.

08.04.2020 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Tak zajímavé téma, doba, místo a tak plytké zpracování, málo prostoru pro vývoj většiny postav, jen ta Charlotta...o té tam toho bylo dosti, zrovna pro mě ta nejméně zajímavá, zklamaní to ano, čekala jsem víc děje přímo z Titaniku, škoda, že to tak nebylo, obálce se ovšem nedá nic vytknout.

07.04.2020 2 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

POZOR SPOILERY: Tohle se mi líbilo opravdu moc, byl to úplně jiný svět kam jsem se ráda na chvilku přenesla, no Varvara v tom zkrátka uměla chodit a věděla jak si vylepšit pozici, já tohle chování úplně nechápu, měla doma skvělého muže a rozkošnou dcerku a hnala se jen za postavením, ale jistě o čem by ta kniha jinak byla, že? A obálka je nádherná, vrhám se na druhý díl a už se moc těším.

07.04.2020 5 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Ne tak tohle ne, četla jsem před vánoci a čekala jsem nějakou vánočně laděnou, pohodovou, možná trošku romantickou knížku, Pletla jsem se.... dostala jsem plno vulgarit, což nesnáším, a spousty pro mě zvláštních myšlenek hlavní hrdinky, která mi neseděla, nevím vánočně to na mě nepůsobilo ani za mák, jediné u čeho jsem se zasmála, byla scéna kdy hlavní hrdinka se svou kamarádkou transportují budoucí vánoční strom napříč celým domem a přicházejí na to, že to tak lehce nepůjde a kamarádka skvěle perlila, ale jinak tedy za mě ne.

07.04.2020 1 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

I když bych chtěla hodnotit nižším počtem hvězd, protože ten konec Eliziina příběhu je na mě moc hollywoodský a velkolepý, tak to neudělám a dám plný počet protože: Jinak byla celá kniha skvělá a děj v Osvětimi a Osvětimi- Březince byl natolik realisticky podaný, že mi šel opravdu mráz po zádech, opravdu jako bych každou ránu, každé ponížení, klopýtnutí, prožila s hrdinkami i já, jako by i mně dřeváky drhly nohy do krve.... Nevím jestli je to tím, že autorem je muž a neměl potřebu nic přikrášlovat, ale ukázal krutost toho pekla v celé odpornosti, nicméně to udělal skvěle, bylo to i úžasně čtivé, jen ten konec no, ale ráda odpouštím, byla skvělá.

07.04.2020 5 z 5

Dějiny ženy Dějiny ženy Stanislav Kostka Neumann

Bylo to něco jiného, ale bylo to moc fajn, je to sice opravdová knižní baculka, ale je naditá zajímavými informacemi a všechno to krásně plynule na sebe navazuje a na konci do sebe zapadá, je to srozumitelně napsané a i když se nedá číst na jeden zátah a člověk se u ní přece jen musí trošku soustředit tak jsem si její čtení vážně užívala.

06.04.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Já se na tuhle knihu tak těšila ! O to horší bylo zklamání z ní, u Clary by se ještě dalo diskutovat o tom, že rodiče se takhle dřív k dcerám chovali, pokud se jim nelíbilo jejich počínání, ale ten konec.... to bylo přitažené za vlasy tedy hodně, jakýkoliv pokus o útěk z dřívější psychiatrické léčebny, byl dá se říct nemožný, při každém pokusu se nějak víc projevit vás přece čekalo bití, svěrací kazajka, ledové koupele, nebo injekce s látkou, která vás spolehlivě uspala, takže.... No a o příběhu Izzy bych raději nemluvila, to bylo čtení tak pro třináctiletá děvčata, pro které by Izzy mohla být hrdinkou a bylo by to tak v pořádku, ale já čekala rozhodně víc. Trošku více a hlavně uvěřitelně propracovanou psychologii postav a více popsanou situaci v léčebně. Ale z obálky mrazí, to ano.

06.04.2020 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

POZOR SPOILERY: Tohle je psychologický thriller? No já nevím, Grace je tak naivní.....ještě jsem opravdu neslyšela o případu kdy žena potká krásného, inteligentního, zajištěného se zajímavým pracovním postem, prostě muže z románu a nebyla za tím nějaká čertovina, to jí vážně nebylo divné, že na všechno tolik spěchal? Okamžitě chtěl, aby se vzdala své práce, po dvou měsících schůzek v parku si ji chtěl vzít, s mateřským citem se zajímal o její handicapovanou sestru a řekl jí, aby bydlela s nimi... Není to trochu moc superlativ najednou? Ta dovolená a Jackův příběh - trochu přitažený za vlasy, ano přetvářka tam byla vylíčena dobře, ale jinak nic moc, prostě i ten konec byl za mě vyšponovaný, já neříkám byly tam opravdu děsivé momenty, při kterých šel mráz po zádech, ale bylo to na mě plytké. Navíc hlavní hrdinka neustále, pomalu v každé druhé větě mluvila o své sestře, což je hezké, ale v knize by asi nemělo být každé druhé slovo jméno.

06.04.2020 2 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

POZOR SPOILERY: Dlouho jsem přemýšlela co k téhle knize napsat, četla se hezky to ano, ale byla takovým zvláštním způsobem melancholická a dala se pochopit dvěma a určitě i více způsoby. Já to pochopila tak, že hrdinka žije jeden svůj život, který je ovšem natolik drásavý, že si ve své hlavě pro svou osobu vymyslela životy další a pak je v sobě po nějaké době zase různým způsobem ukončovala a pak jednou došlo i na konec jejího opravdového života a ten byl tedy... no hrozně smutný a ještě víc zbytečný.

05.04.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Skvělá, opravdu skvělá, takhle jsem se dlouho nenasmála. Ta kniha má kouzlo, je to něco úžasně vtipného, ironického, opravdového, ale i poetického. Krásně popsaná okolní příroda a život v horách, který je těžký, ale lidi stmeluje. V těžkých podmínkách je potřeba vzájemně si pomáhat ještě víc. Betty má můj obdiv za ten nadhled a skvělý humor. A Bob ten byl zlatej, každou situaci tak hezky korunoval tím svým stoickým klidem.

05.04.2020 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Tohle byl knižní zážitek pro knižní požitkáře, kteří mají náladu obdivovat krásnou práci s jazykem a užívat si různé metafory, jinotaje a rozebírat si myšlenky nejen hlavního hrdiny, který je mimochodem velmi noblesní a opravdový gentleman. Kniha má dle mého úžasný překlad a čte se krásně, mě tedy stránky letěly až moc rychle. Padla nejedna slza a proběhlo nejedno zamyšlení, nádhera.

04.04.2020 5 z 5