Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle byl neuvěřitelný knižní zážitek......
Takovou atmosféru strachu, znechucení a hlavně stísněnosti jsem z knihy dlouho necítila. To, že se valná většina knihy vlastně odehrává v době již poválečné je sice pravda, ale ten pocit zmaru a realita zničených životů milionů lidí vystupuje na povrch
o to razantněji, již není válka, ale pocit bezpečí se nedostavil.....
Kde je ten pocit úlevy na, který oběti tak dlouho čekali ?
Jméno Hana pro mě dostalo nový rozměr a ano právě Hana byla moje hrdinka, asi to zní zvláštně, ale ona byla tak moc silná....... už do toho pekla si sebou vezla obrovskou ránu v srdci, utrženou od toho pro ni nejbližšího a tohle měl být její konec..... nebyl i, když následků si přivezla mnoho, ale to se dá více než očekávat a pochopit.....
Tahle kniha by měla být zařazena do povinné četby.

10.06.2020 5 z 5

Sladký život v Paříži Sladký život v Paříži David Lebovitz

Obálka je prostě božská, přesně vystihuje mou představu o ránech v Paříži a mé ideální
dovolené, sedím si tak na terase, výhled na Eiffelovu věž dokresluje všudypřítomná vůně z okolních malých pekárniček, čtu knížku, držím křehký Croissant a piji úžasnou kávu, prostě ideální pařížské ráno. Dobře se to četlo, jen bylo poznat, že autor je prostě Američan a bylo to tak nějak málo francouzké a všude je vyzdvihována právě Amerika,
kterou já osobně ráda nemám a Francie se s ní ani nedá srovnávat, proto hvězda dolů.

04.06.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jo, jo bála jsem se a to docela dost i když to bylo samozřejmě trošku přitažené za vlasy tak kocourek Wolfgang to spolehlivě jistil a hlavní hrdinka byla opravdu doslova hrdinka.

04.06.2020 5 z 5

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Juliet Grey

Tohle bylo slabší než první díl, ale špatné to určitě nebylo, jen jsem se utvrdila, že bych jako tahle mladá královna žít opravdu nechtěla, žádné soukromí, jen samé šaty a kratochvíle, já vím, že ona nic jiného neznala, ale i tak musel být její život hrozně prázdný, myslím, že štastná vážně nebyla.

25.05.2020 3 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Nemohla jsem se odtrhnout, úplně jsem měla dojem jako bych byla v kůži mladé Antoinetty, tedy tady ještě Antonie, neměnila bych s ní ovšem ani za nic, chudinka netušila co ji čeká..... Ano, říkám chudinka, protože jistě neměla za cíl někoho ze svých
poddaných trápit, byla jen zkrátka naivní a marnivá, což je sice nevýhodou, ale takový konec si dle mého nezasloužila.

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Kdo by nemiloval čokoládu? Kdo by se nechtěl, třeba jen na chvíli ponořit do pařížských uliček? Anna byla skvělá, knížka měla vše, vtip i temnou stránku i ta slza ukápla a ta vůně
čokolády..... Za Paříž dávám hvězdu navíc.

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Miluji knihy o jídle a nejvíce o sladkém, takže toto byla jasná volba, jelikož pečení je můj
velký koníček a i když tohle byla jasná romantika, byla tak vtipně a něžně napsaná a hladila po duši, velmi se těším na druhou knihu od autorky a samozřejmě na všechny, které doufám autorka ještě napíše.

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Já od téhle knížky čekala víc, ale je pravda, že ten krámek se sladkostmi byl božský a když tak o tom přemítám, pokud by podobný krámek byl někde v mém dosahu tak upřímně nevím jak by na tom byla má životospráva a peněženka, určitě velmi bledě, navíc nevím čí by bylo větší nadšení, jestli místních dětí nebo to moje.

Druhé čtení, říjen 2022:
Tady toto je důkaz, že na knihu musí být správný čas,teď mi opravdu lahodila a bylo to moc fajn.
P.s. Lilian byla úžasná, bez ní by to nebylo ono.

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Kniha úžasná, emoce se bouří, potřeba péct se zvyšuje, v karanténě je na to ideální příležitost a myslím, že tento koníček si již ponechám, pravda makronky jsou opravdu jen na obálce, ale to ráda odpouštím, sladká vůně se totiž po otevření knížky line všemi směry i bez nich.

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Něco tak skvělého jsem dlouho nečetla, skvělá kniha plná strastí, smrti, bídy, ale také a to je hlavní, ochoty pomoci, pravé lásky a pevného přátelství.

22.05.2020 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Už druhý díl a já neměla slov..... Nádherná kniha, nádherné navázání na díl předchozí,
u některých pasáží jsem ani nedýchala a jak já všem nastávajícím maminkám držela palce! U téhle knihy se dostavuje pravý adrenalin a nervy jsou napnuté k prasknutí, tomuto žádný thriller nesahá ani po spodní rohy knižní obálky.

22.05.2020 5 z 5

Stará láska Stará láska Elke Heidenreich

Myšlenku má kniha hezkou, občas jsem se zasmála, ale způsob zpracování za mně poněkud nešikovný, dalo by se z tohoto krásného tématu dostat daleko víc.

21.05.2020 2 z 5

Galerie zločinu Galerie zločinu Miroslav Kučera

Moc se mi kniha líbila, pan autor má můj obdiv, že všem ukázal, že i o takových hrůzách se dá psát citlivě a nemusí u toho být přítomny hektolitry krve.

21.05.2020 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

(SPOILER) Tak tohle se nepovedlo.... Knihu jsem četla na doporučení, s tím, že se u ní prý budu chlámat smíchy, no já se tedy nesmála, dobře jednou nebo dvakrát mi zacukaly koutky...
Nepřišlo mi uvěřitelné, že hlavní hrdinka v domácnosti neumí opravdu vůbec nic, pomalu ani uvařit čaj..... Konec mi byl jasný od chvíle, co se objevil první kladný muž v knize..... No zkrátka hlavní hrdinka je za mně normální závislačka na moderních technologiích a svádí to na pracovní povinnosti a co mi lezlo na nervy snad nejvíce, bylo, že Samantha ta velmi úspěšná právnička má tedy zrovna na právničku příšerný slovník, to bylo pořád: "Kecáš"!, "jakože" a podobné skvosty.... Za mě příšernost a ne nevzala bych tu knihu ani na dovolenou, protože tam se nechci neustále rozčilovat s hlavní hrdinkou.

21.05.2020 1 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Tady je popsána krásně zejména jedna rovina knihy a to podzim života a s ním spojené pocity a vzpomínky, u pasáží kde se objevuje personál jsem se i bavila, jen ty hlavní hrdinky mi ne a ne přirůst k srdci. A ten konec ten je tedy silná káva a k hlubokému zamyšlení.

21.05.2020 4 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Neskutečně úžasná, něžná knížka, která zdaleka není jen o tom jak se rybaří, přesto, že je to knížka tenká příběh v ní je mnohovrstvý a silný. I přesto, že se jedná o mnohdy těžké
zkoušky hrdinů, je vše popsáno jakoby náznakem a s noblesou, napsáno lehkou rukou, jak bylo ostatně autorovým zvykem, určitě se k ní během života ještě několikrát vrátím.

21.05.2020 5 z 5

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Precizní práce pana autora je na této knize vidět opravdu hodně.
Co k tomu dodat? Olga Hepnarová byla lidská časovaná bomba, neuměla žít a už vůbec
neuměla žít ve společnosti lidí, viděla se jako otloukánek a přitom jí chtělo tolik lidé pomoct, co naplat pomoci ji nemohli, ale je děsivé, že kvůli jednomu člověku, který
se neuměl srovnat se svým životem zahynulo osm nevinných, nic netušících lidí, kterým
tahle psychopatka vzala život, plány a naděje, ten rozmašírovaný rybíz, který měl posloužit jako marmeláda v domácnosti jedné z obětí o tom svědčí.... hrozné, hrozné.

13.05.2020 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Kdyby tohle byla má první kniha od autorky dostala by jistě vyšší hodnocení,
ale vím, že tahle autorka dokáže daleko více, příběh sice místy zajímavý byl a vlastně
jsem byla dost zvědavá na rozluštění a vysvětlení určitých souvislostí, líbila
se mi rozdílnost trojlístku vznešených sester a pozorovat rozdílnost jejich jednání
a povah bylo osvěžující, ale sama Edit mi k srdci nepřirostla a něco mi zde zkrátka chybělo.

13.05.2020 3 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Kolja.... tak nádherné jméno, tak úžasný hošíček, dojemný příběh, slzy tekly proudem..... kde babuška? Babuška spí....
Ach, ach, ach to je tak srdcervoucí, jedna z největších srdcovek.

02.05.2020 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Mně se to líbilo moc, bylo to skvěle psychologicky zpracované a opravdu jsem si čtení moc užila. Tady nikdo není vyloženě čistý jako lilie, není tu vyobrazen černobílý svět,
takže je to dokonale realistické, smutné, moc smutné, člověka to rozerve, ale i když
čtenář ví co přijde, musí číst dál a ke knize se vracet.

26.04.2020 5 z 5