NienorNíniel NienorNíniel komentáře u knih

Z Asie do Nového světa Z Asie do Nového světa Lenka Špillarová

Moc by se mi líbilo takhle cestovat, ale v dnešní době bych se sama bála a není s kým. Ale hory a exotická příroda...!

24.01.2019 5 z 5

Moc krásná knížka a hodně se mi líbí závěr. Vidím se v Taťáně, jako mladé naivní dívce, která žije ve svých románech, a snad budu jednou i jako ona - žena, která je přes lásku k jinému muži odhodlaná být věrná svému manželovi.

18.01.2019 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Knížka byla úžasná! Ale neměla na Osvícení. To mi přišlo strašidelnější proto, že nešlo bojovat ani utéct. Tady to bylo jiné. Ale ten boj měl zase něco do sebe. Musím přiznat, že jsem doufala, že Abra a Dan skončí spolu :)

15.01.2019 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Po dlouhé době byla tohle knížka která mne doopravdy pohltila. Od začátku do konce mne nesmírně bavila. Všechny povídky se mi moc líbili, i když některé mne zklamali závěrem.

Nejvíc se mi asi líbily poslední tři povídky - Nekuřáci, a. s., Poslední příčka žebříku a Na dobrou noc.
Povídka Noční směna nebyla špatná, ale ani nijak zvlášť děsivá. Doufala jsem v zajímavější vyvrcholení. Stejně tak Římsa...
Za to Šroťák byl skutečně děsivý a závěr byl nádherně otevřený. Obávám se, že od teď budu mít trochu problémy jako strojařka, která se bojí přiblížit ke strojům xD

04.11.2018 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Originálně napsaná kniha s dokonalým a temným tématem. Po téhle knize se jen tak strachu nezbavíte, protože... Kdo ví, jestli nejste klíč k nějakému zlověstnému místu s temnou minulostí? Kdo ví, jestli nenarazíte ve vaně na mrtvou ženu a nebo pána v psím kostýmu? Příjde nám to nepravděpodobné, ale...

03.07.2018 5 z 5

Kašpar z hor II. Kašpar z hor II. Henri Pourrat

Kašpar z hor je opravdu nádherná kniha. Možná nezaujme až tak dějem, jako nádherným popisem krajiny. Když to čteš, je to jako kdyby jsi tam opravdu byl. Cítíš vůni lesů, cítíš ten vítr. Je to kouzelné. Děj je ovšem také moc nádherný, ale i tvrdý. Je to reálný příběh a přitom tam zemře tolik lidí... Přišlo mi to až kruté. Nikdy jsem neočekávala, že by snad mohl zemřít ještě někdo další a přesto se to stalo. A ten závěr... Byl tragický a nebo ne? Svým způsobem to končilo krásně...

01.07.2018 5 z 5

Dobyvatelé ztracené Archy Dobyvatelé ztracené Archy Thomas Campbell Black

Na to, že tato kniha byla napsaná podle filmu je opravdu povedená, je plná zajímavých a pěkných popisů. Knížka se mi líbila, i když se mi celkem špatně četla. Komu se líbil film, bude s knížkou spokojený :)

17.05.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Skvělá knížka! Fakt se mi to moc líbilo a krásně se to četlo, nemohla jsem se od toho vůbec odtrhnout. Sice bych na takovýchhle knížkách nemohla přežívat dlouho, ráda se zasním do děje a to tady nešlo. Ale autorka moc hezky a vtipně psala a věnovala se zajímavému tématu. Knížku můžu doporučit.

13.05.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Takhle knížka mě vážně zasáhla. Jen díky čtenářské výzvě jsem si jí koupila a přečetla a jsem za to teď moc ráda. Bylo to tak krutý a strašlivý... Ale nádherně napsaný a několikrát jsem vážně měla slzy na krajíčku. Před chvílí jsem to dočetla a hned bych to četla znova. Opravdu mě to nadchlo. Tolik jsem od toho nečekala. Bylo to dokonalý.

11.05.2018 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nádherně zpracované skvělé téma. Atmosféra post apokalypsního světa z této knihy úplně sálala. Svět je tvrdý, děj je tvrdý. Krásná je láska mezi otcem a synem. Nádherná knížka. Moc doporučuji.

20.02.2018 5 z 5