NienorNíniel NienorNíniel komentáře u knih

Ďáblova pevnost Ďáblova pevnost Juraj Červenák

(SPOILER) Doopravdy nevím, jak tuto knihu ohodnotit. Celkově se mi děj líbil zatím nejvíce a hlavně jsem hodně ocenila popis boje. Ale... Jelena mě zklamala. Z nejdříve sympatické dívky se stane s prominutím dě*ka. Doopravdy si autor myslí, že takhle by se chovala urozená dívka té doby?
Druhá věc... Bathory se tváří že jediný katolický Bůh je zaměnitelný s Allahem. A do háje proč už se neodporoučel Čelebi?!
Pro příliš popisovanou erotickou scénu a zmatek ve víře ubírám na hodnocení. Pro mě je zatím stále nejlepší první díl.

08.07.2020 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Dlouho jsem se na tuto knihu těšila a vůbec mě nezklamala. Remarqua mám moc ráda a jeho knihy jsou pro mě vždy tak čtivé. Od začátku jsem se tak nějak smiřovala s tím, že na konci knihy se s Lillian budu muset rozloučit, ale smrt Clerfayta mě úplně šokovala.
Moc se mi líbila myšlenka, že člověk nemá nárok na život a proto je každá vteřina na světě dar.

07.06.2020 5 z 5

O řeřavých očích a jiné příběhy O řeřavých očích a jiné příběhy Henri Pourrat

Jeho pohádky a povídky už od malička miluju. Občas jsou to historky vtipné, občas strašidelné.

02.06.2020 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

(SPOILER) Jak já tuhle sérii miluju. Čtu ji už po třetí a mohla bych ji číst pořád.

Vždycky když je vztah mezi Dimkem a Rose na tom dobře, stane se něco hrozného. Nejdřív Mason a pak tohle... Konec mi zlomil srdce. Po Dimkove přeměně ještě přišlo rozloučení s Masonem, opuštění Lissy a zneužití Adriana. Ubožák Rose... Musela se cítit úplně ztracená.

27.05.2020 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Tato povídka mě okouzlila tou divokosti, volnosti. Buck byl úžasný oddaný pes, ale ještě větší lovec, zabiják a alfa samec.

24.05.2020 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Úžasná kniha, i když mi někdy z těch krutosti bylo až zle. Nádech do fantasy byl tak akorát a moc se mi líbil. Poslední kapitoly mě prostě odrovnaly.

23.05.2020 5 z 5

Nětočka Nězvanovová Nětočka Nězvanovová Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dojemný příběh s celkem realnou hlavní postavou. Přesto, že mi byla sympatická, chápala jsem, proč to s ní ostatní tak rychle vzdávají. Knížka se mi moc líbila a krásně se četla. Akorát... Mám sice ráda otevřené konce, ale tenhle byl i na mě moc neurčitý.

12.05.2020 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Byla kouzelná úplně jiným způsobem než první knížka. Moc se mi líbila.

25.04.2020 5 z 5

Jarní vody Jarní vody Ivan Sergejevič Turgeněv

Tato knížka se nádherně četla. Moc se mi líbilo, jak byla napsaná.
Marie přesto že to byla mrcha, co úmyslně okouzlila a zotročila tolik mládenců, okouzlila i mě. Jak byla vychytralá a jak si to všechno chytře naplánovala. Fascinuje mě.
Krásný byl Gemmin přístup k celé té záležitosti, když nakonci novely odpovídala Saninovi na jeho dopis.

15.04.2020 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Rychle si musím jít koupit nový díl. Tato kniha mě nadchla. Je taková milá a v těch úvahách jsem se viděla. Nedalo se od ní odtrhnout.

09.04.2020 5 z 5

Šest dnů Kondora Šest dnů Kondora James Grady

Z této knížky jsem úplně nadšená. Byla krátká a měla spád, ale nebyla napsaná levně. Nemohla jsem se od ní do poslední chvíle odtrhnout a měla jsem nervy v háji :D I s koncem jsem byla moc spokojená. V této době jsem něco takového přesně potřebovala.

27.03.2020 5 z 5

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Knížka je taková mírná, oddechová a je hodně zaměřená na duchovní život. Hlavní hrdinka má silné morální zásady a snaží se smířit s Boží vůlí. Hezky se mi knížka četla, protože problémy Agnes vidím i ve svém životě a Agnes mi je hodně sympatická.

23.03.2020 5 z 5

Stíny z domu temnoty Stíny z domu temnoty Alexander Stainforth (p)

(SPOILER) Skvělá knížka, která je děsivá především svým otevřeným koncem. Moc dobře se četla a dokázala mě i vyděsit. Takže já jsem spokojená.

14.03.2020 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Kniha která útočí na srdce...
Válka nevzala vojákům jen ty roky ve válce, ale celý život. I ty nejsilnější jedince silně poznamenala, spíš úplně zlomila. A k čemu to bylo?

12.03.2020 5 z 5

Olav Audunsson - II Olav Audunsson - II Sigrid Undset

SPOILERY
Závěr knihy byl úžasný. Eirik pro svého "otce" udělal nejvíc. Bolelo mě, jak na konci všichni pochybovali o lásce Olava k Ingunn, přesto všechno, co pro ní vytrpěl a on sám nemohl říct nic.
Tato kniha mě nenechala opakovaně spát. Děj krásně plynul a všechno to mělo tak krásné souvislosti. Olav se konečně odhodlal vyzpovídat se ze svého hříchu až když podezříval z vraždy vlastní dceru a to v době Velikonoc. Nešlo neplakat. Bylo to tak krásné a dojemné. A jak Eirik hájil svého "otce" a bránil jeho čest...

25.02.2020 5 z 5

Olav Audunsson - I Olav Audunsson - I Sigrid Undset

Nádherná knížka zaměřená na následky hříchu, na to jak se člověk nevědomky propadá, až je těžké z toho nějak vybřednout.

17.02.2020 5 z 5

Vzestup Juliův Vzestup Juliův Daphne du Maurier

(spoilery)
Kniha plná hrůz o člověku, kterého zajímá jen vlastní prospěch. Lidé ho zajímají jen když mu mohou pomoct dosáhnout jeho cíle. Svoji ženu, dceru a kočku považuje za své vlastnictví a tedy si přijde oprávněn ukončit třeba i jejich život.

To že oslovoval Elsu jménem kočky, kterou utopil, mi přijde opravdu strašné. A to jak se díval na vraždu vlastní matky.... Děs

25.01.2020 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Miluji pohádky a tyto jsou výjimečné. Kovář... Postava krále pohádkové říše je dost podobná Aragornovi. Ale tato pohádka se mi líbila spíš méně.
Farmář je krásně originální a vtipná pohádka ke které se ráda vracím.
Nimraluv list ani snad není pohádka jako obrazné vyjádření toho co je po smrti. Nejdřív prochází očistcem, který jen díky milosrdenství "Druhého člověka" může opustit a pokračovat dál - do nebe. Nepřipravoval se dost na cestu... To je tak krásné.

20.01.2020 5 z 5

Kontrabas Kontrabas Patrick Süskind

Celá novela je napsaná jako monolog umělce, který je ukřivděný a okouzlený ženou, která si ho do teď nevšimla, stejně jak všichni ostatní. Líbilo se mi, jak se klidná řeč měnila v křik. Bylo to skutečně znát. Líbilo se mi, jak to bylo napsaný. Bylo to zajímavé a přijemně se to četlo, přesto že mě příběh moc nezaujal.

16.01.2020 3 z 5

Pan Sommer Pan Sommer Patrick Süskind

Příběh o člověku na pozadí, který i zemře téměř nepovšimnut.

16.01.2020 5 z 5