NienorNíniel NienorNíniel komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tato kniha je prostě dokonalá. Ta moc, ta rafinovanost, ta chladnost, ten obchod! Dlouho mě nic takhle nepohltilo. Nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Michael je samozřejmě úžasný, ale stejně jsem nejvíc milovala starého, dobrého dona. Moje nejoblíbenější postava ale byl Hagen. Jeho oddanost byla pro mě kouzelná. Hned bych si to přečetla od znova, i když často bylo pro mě těžké srovnat se s další smrtí nebo zradou. Bylo to děsivé a kouzelné.

07.01.2020 5 z 5

Tváří v tvář Tváří v tvář Jeffery Deaver

Tato knížka povídek mi přišla skutečně povedená. Každá příběh byl dost jiný a všechny se mi moc líbily, až na povídku Smějící se Buddha. Naopak hodně povedené mi přišli Přeprogramování, Rýmování s obětí, Pekelná noc a Zastávka na občerstvení. U Zastávky na občerstvení jsem hlavně ocenila ten humor.

31.12.2019 5 z 5

Pojďme se ztratit Pojďme se ztratit Craig Nelson

Nejvíce mě štvaly jeho názory na náboženství a tak nějak mi zničil iluze o jednotlivých zemí :)

09.12.2019 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Na konci se mi chtělo plakat, přesto bych se nerozhodla jako Lara, ale jako Gogo :) Asi jsem z toho vyrostla, takže mě to nebralo jako první dva díly, za to mě to daleko víc dojalo.
Hodně se mi líbil John (ve všech dílech) :D

24.11.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poezie je moje :) Od povinné četby bych nečekala něco tak kouzelného. Popis krajiny je krásný.
"mrtvé milenky cit"... to ve mně vzbuzuje mnoho pocitů a temných, krásných představ.

16.11.2019 3 z 5

Stanice na obzoru Stanice na obzoru Erich Maria Remarque (p)

Tato knížka mě nadchla. Popis závodu byl kouzelný a postavy moc zajímavé. To jak se hledal a vybíral mezi stálostí a klidem nebo svobodou. Úplně ho chápu.

06.11.2019 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Úžasná knížka... Povídky Ptáci a Jabloň byli skvěle, zvlášť Ptáky mám ráda. Alibi mě zdrtili. Věřila jsem v dobrý konec. Autorka píše skvěle, nedá se od toho odtrhnout.

30.09.2019 5 z 5

Masopust Masopust Jaroslav Durych

Nádherně napsaná kniha, jako všechny od Durycha. Vraždění mnichů, zneuctění eucharistie... Bylo to tak strašlivé, že jsem to musela na chvíli odložit. Úžasná knížka se strašlivým dějem, která končí defakto šťastně i když je to smrti. Byl to pro mě silný zážitek.

28.09.2019 5 z 5

Domov Domov Marilynne Robinson

Moc pěkná a výstižná knížka. Jacka jsem si zamilovala a v hlavní hrdince se viděla. Není to knížka co by vás pohltila, ale je moc milá.

14.09.2019 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Bylo pro mě psychicky náročné tuto moji milovanou knížku dočíst. Jak se všechno vyhrotí, jak už nezáleží na lidských životech, jak si libují v cizím utrpení, jak je psychika člověka křehká, nikdo z nich to nezvládl. Je to smutná, krutá, ale krásná knížka. Opravdu ji milují.

30.08.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Knížka plná nostalgie a lásky k předkům

09.08.2019 5 z 5

Homo Faber Homo Faber Max Frisch

Skutečně silný a tragický příběh. Krásně se to četlo a hlavní hrdina mi byl sympatický, v Elisabeth jsem se hodně vyděla. Láska mezi Faberem a Sabeth... Jak bývá ve vztazích s velkým věkovým rozdílem, něčím se podobá vztahu mezi dítětem a rodičem. Tady to ale zřejmě nebylo jen tím. Líbilo se mi jak se linie děje protínají jako v myšlenkách. Chvili žije realitou, chvíli vzpomíná...

Určitě se k této knížce vrátím.

07.08.2019

Haló, Jácíčku Haló, Jácíčku Daisy Mrázková

Roztomilá a milá knížka o velkém přátelství a krásné přírodě. Je určená pro děti, ale starší si z toho odnese víc.

26.07.2019 5 z 5

Nachové plachty Nachové plachty Alexandr Grin (p)

Do téhle knížky prosáklé mořem jsem se prostě zamilovala. Příběhy jsou pohádkově krásné, kouzelné, nereálné a romantické. Všechny povídky jsou nesmírně povedené.

25.07.2019 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kouzelná knížka, ale pro mě i dost ubíjející. Nikdo není sympatický nikdo není bez viny. Anna mi byla dost protivná, ale zároveň pochopitelná postava.

Spoiler: konec Anny byl strašně tragicky o to víc, když vidíš že to ostatní až tak neřeší a prostě žijí dál.

23.05.2019

Krysař Krysař Viktor Dyk

Hodně temná knížka, plná lidských hříchů. S bezejmenou hlavní postavou, která je stejně zkažená a temná, jako všichni z Hameln. Přesto závěr není až tak depresivní tím, že to malé dítě a rybář jsou ušetřeni.

24.03.2019 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Nádherná knížka :) Hned jsem měla chuť pořídit si ovečky :D

Spoiler...:

Očekávala jsem spíš tragický konec, ale i tak byl závěr moc hezký.

21.03.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nevím, proč jí všichni označují za nejstrašidelnější Kingovku. Rozhodně mě víc oslovilo Osvícení, kde bylo to zlo tak všudypřítomný. To ale nemá být žádná kritika. Knížka se mi moc líbila a nádherně jsem četla, ale trvalo dlouho, než to skutečně vyvrcholilo. Po otevřeném závěru knihy jsem ale vůbec nemohla usnout a stále uvažuji, jaká byla asi po vzkříšení Rachel. Jak to asi všechno dopadlo? Žili šťastně až do smrti? A nebo se to opět vymklo kontrole?Třeba to skutečně skončilo sebevraždou Louise. Proto mi hlavně přijde závěr skutečně děsivý. Co bude dál??!!

03.03.2019 4 z 5

Neohlížej se, miláčku Neohlížej se, miláčku Daphne du Maurier

Některé povídky mne zklamaly, jiné naprosto nadchly. Nejvíc se mi asi líbila Neohlížej se, miláčku a Šestá síla. Křížová cesta ale také měla své kouzlo.

22.02.2019 4 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Zajímavé je, že tu chybí pro Austenovou typický sarkasmus, přesto to má svoje kouzlo a mne to nijak nevadí. Akorát hrozně nesnáším Eminy sestry (krom Elizabeth).

29.01.2019 5 z 5