Ďáblova pevnost přehled

Ďáblova pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120725/dablova-pevnost-120725.JPG 4 320 320

Třetí část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660–1664. Po útěku z benátského vězení kapitán Báthory a jeho druh ve zbrani, kozák Voronin, míří do Chorvatska, kde se seznámí s nelítostným turkobijcem Nikolou Zrínským. Po jeho boku podniknou nebezpečnou výpravu na území Kanižského ejáletu k neblaze proslulé Věži duchů, aby tam konečně zlomili smrtící kletbu.... celý text

Literatura slovenská Fantasy Historické romány
Vydáno: ekniha , Brokilon

Diablova pevnosť , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ďáblova pevnost. Přihlašte se a napište ho.

jozor
25.04.2024 3 z 5

Musím sa priznať že keď som začal čítať tuto knižku mal som chuť ju odložiť kvôli tej mágii. Nakoniec som to ale vydržal a dočítal až do konca. Červenák sa už začína približovať písaním Andrejovi Štiavnickému čo ma moc neteší. Ak aj ďalšia kniha bude s takou náložou mágie asi to radšej vzdám hneď na začiatku.

HandyYeti
04.04.2024 4 z 5

Třetí část jsem díky nemoci a spoustě času zvládl za 2 dny. Hadrové kebule dál létají vzduchem a bonusem je tu erotická scéna. Zatím mě to baví, jde se na čtvrtý díl.

Dragon
10.10.2023

Ďurove knihy si dávkujem postupne, s odstupom, aby som si ich vždy vychutnal....a podobne to bolo aj s Diablovou pevnosťou. Musím priznať, že ešte lepšie ako dvojka - napínavé, dobrodružné, prekvapivé, čítavé, svižné. Výborné postavy na čele s Báthorym, perfektne premyslený dej, tak akurátne nadprirodzena, bojové scény a neuveriteľné penzum práce na historickom pozadí: doba, oblečenie, bežný život, jedlo.
Ďuro, klobúk dolu. V tomto žánri historickej dobrodružnej detektívky nemáš u nás konkurenciu!

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2011 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Česká a slovenská kniha)

Kniha Ďáblova pevnost v seznamech

v Právě čtených7x