NienorNíniel NienorNíniel komentáře u knih

Kým vychladne káva Kým vychladne káva Toshikazu Kawaguchi (p)

Krásná a moc moc dojemná knížka. Většinu knihy jsem proplakala. Rozhodně ji moc doporučuji, bylo to tak nádherné. Myslím, že se k ni ještě mockrát vrátím.

18.05.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Takhle knížka mě vážně zasáhla. Jen díky čtenářské výzvě jsem si jí koupila a přečetla a jsem za to teď moc ráda. Bylo to tak krutý a strašlivý... Ale nádherně napsaný a několikrát jsem vážně měla slzy na krajíčku. Před chvílí jsem to dočetla a hned bych to četla znova. Opravdu mě to nadchlo. Tolik jsem od toho nečekala. Bylo to dokonalý.

11.05.2018 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nádherně zpracované skvělé téma. Atmosféra post apokalypsního světa z této knihy úplně sálala. Svět je tvrdý, děj je tvrdý. Krásná je láska mezi otcem a synem. Nádherná knížka. Moc doporučuji.

20.02.2018 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poezie je moje :) Od povinné četby bych nečekala něco tak kouzelného. Popis krajiny je krásný.
"mrtvé milenky cit"... to ve mně vzbuzuje mnoho pocitů a temných, krásných představ.

16.11.2019 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Tato kniha mě nadchla :) Je moc čtivá, postavy reálné a děj také. Situaci, kdy si jdou matky dětí ze stejné třídy po krku, si umím docela živě představit. Pocity hlavních hrdinek, jejich charaktery jsou tak úžasně propracované! Také se mi moc líbila věčná přítomnost mého milovaného moře. Eda a Toma jsem si moc zamilovala a hlavní postavy jsou také sympatické. Líbilo se mi, že se autorka nezaměřila jen na jednu z trojice kamarádek.

21.03.2021 5 z 5

Moc krásná knížka a hodně se mi líbí závěr. Vidím se v Taťáně, jako mladé naivní dívce, která žije ve svých románech, a snad budu jednou i jako ona - žena, která je přes lásku k jinému muži odhodlaná být věrná svému manželovi.

18.01.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Toto je kniha, u které si užívám každou stránku. Austen úžasně zvládla vykreslit postavy a jejich vývoj.
Miluju tuto knihu a miluji ten svět plesů, dopisů, procházek v parku...

02.08.2020 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Dlouho jsem se na tuto knihu těšila a vůbec mě nezklamala. Remarqua mám moc ráda a jeho knihy jsou pro mě vždy tak čtivé. Od začátku jsem se tak nějak smiřovala s tím, že na konci knihy se s Lillian budu muset rozloučit, ale smrt Clerfayta mě úplně šokovala.
Moc se mi líbila myšlenka, že člověk nemá nárok na život a proto je každá vteřina na světě dar.

07.06.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Hodně temná knížka, plná lidských hříchů. S bezejmenou hlavní postavou, která je stejně zkažená a temná, jako všichni z Hameln. Přesto závěr není až tak depresivní tím, že to malé dítě a rybář jsou ušetřeni.

24.03.2019 5 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Dvě dvojice milenců, kterým rodina nepřeje... Pomůže jim prasečí miláček lehce přiblblé hlavy rodiny k dosažení jejich cíle - svatby?

Knížka je velice vtipná a zamotaná. Vepřů milovník, věrný komorník a spisovatel mi byli z postav asi nejsympatičtější.
Ráda se ke knížce zas vrátím.

13.07.2020 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Tato povídka mě okouzlila tou divokosti, volnosti. Buck byl úžasný oddaný pes, ale ještě větší lovec, zabiják a alfa samec.

24.05.2020 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Kniha která útočí na srdce...
Válka nevzala vojákům jen ty roky ve válce, ale celý život. I ty nejsilnější jedince silně poznamenala, spíš úplně zlomila. A k čemu to bylo?

12.03.2020 5 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Autorka uměla skvěle navodit atmosféru. Kniha měla nádherný jazyk. Líbilo se mi, že bylo jen načrtnuté, co se s nimi stalo.
Když jsem si knihu objednávala, tak nějak jsem předpokládala, že budu zklamaná. Ale vůbec ne... Bylo to prostě skvělé :)
Líbilo se mi, jak se prolínaly dějové linky, že nám autorka příběh vyprávěla z pohledu různých postav, že se příběh mísil s pohádkami. Bylo to vážně moc pěkné.

09.09.2021 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Úžasná kniha, i když mi někdy z těch krutosti bylo až zle. Nádech do fantasy byl tak akorát a moc se mi líbil. Poslední kapitoly mě prostě odrovnaly.

23.05.2020 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tato kniha je prostě dokonalá. Ta moc, ta rafinovanost, ta chladnost, ten obchod! Dlouho mě nic takhle nepohltilo. Nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Michael je samozřejmě úžasný, ale stejně jsem nejvíc milovala starého, dobrého dona. Moje nejoblíbenější postava ale byl Hagen. Jeho oddanost byla pro mě kouzelná. Hned bych si to přečetla od znova, i když často bylo pro mě těžké srovnat se s další smrtí nebo zradou. Bylo to děsivé a kouzelné.

07.01.2020 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Bylo pro mě psychicky náročné tuto moji milovanou knížku dočíst. Jak se všechno vyhrotí, jak už nezáleží na lidských životech, jak si libují v cizím utrpení, jak je psychika člověka křehká, nikdo z nich to nezvládl. Je to smutná, krutá, ale krásná knížka. Opravdu ji milují.

30.08.2019 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kouzelná knížka, ale pro mě i dost ubíjející. Nikdo není sympatický nikdo není bez viny. Anna mi byla dost protivná, ale zároveň pochopitelná postava.

Spoiler: konec Anny byl strašně tragicky o to víc, když vidíš že to ostatní až tak neřeší a prostě žijí dál.

23.05.2019

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Tohle bylo tak úžasné čtení! Odjakživa miluji pohádky a toto byly takové pohádky pro starší. Bylo to tak kouzelné a milé. Úplně jsem si to zamilovala a ty dokonalé ilustrace a měnící se barva písma! Prostě nádhera.

17.11.2021 5 z 5

Ďáblova pevnost Ďáblova pevnost Juraj Červenák

(SPOILER) Doopravdy nevím, jak tuto knihu ohodnotit. Celkově se mi děj líbil zatím nejvíce a hlavně jsem hodně ocenila popis boje. Ale... Jelena mě zklamala. Z nejdříve sympatické dívky se stane s prominutím dě*ka. Doopravdy si autor myslí, že takhle by se chovala urozená dívka té doby?
Druhá věc... Bathory se tváří že jediný katolický Bůh je zaměnitelný s Allahem. A do háje proč už se neodporoučel Čelebi?!
Pro příliš popisovanou erotickou scénu a zmatek ve víře ubírám na hodnocení. Pro mě je zatím stále nejlepší první díl.

08.07.2020 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Rychle si musím jít koupit nový díl. Tato kniha mě nadchla. Je taková milá a v těch úvahách jsem se viděla. Nedalo se od ní odtrhnout.

09.04.2020 5 z 5