Nemesis Moriko Nemesis Moriko komentáře u knih

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Kniha byla fajn, i když příběh trochu pokulhával a samozřejmě, je to knížka pro mladší děcka než já... jako menší by mě to hodně bavilo, ale takhle dávám 3/5 :)

27.09.2014 3 z 5

Zabijáci úsvitu Zabijáci úsvitu Darren Shan (p)

Geniální díl geniální série.. vtipné hlášky, vypjaté situace, nečekané zvraty..
a smutné části.. kniha mi opravdu vehnala slzy do očí, obzvlášť to.. "Tak takhle to nebylo." :/ Ale kniha sama o sobě je naprosto geniální :3

11.09.2014 5 z 5

Hrdinové pekel Hrdinové pekel Darren Shan (p)

Velmi originální kniha. Sérii jsem považovala za slabší nežli Ságu Darrena Shana, postupně mi přišlo, že už jde hlavně o vraždění a příběh se tam jaksi ztrácí, ovšem Shan umí psát opravdu napínavě. V posledním díle bylo sicé více vraždění než obvykle, ale přesto tam byly hlášky, které mě pobavily a opět se oběvil příběh, který stál za čtení :) Knihu jsem přečetla poměrně rychle a konec mě opravdu příjemně překvapil, byl takový správně Shanovský :3 Vlastně mám i teorii která propojuje Demonatu se Ságou Darrena Shana.. :D
Za mě jednoznačně 5* :)

11.09.2014 5 z 5

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

Když jsem si knihu půjčovala z knihovny, čekala jsem nějakou průměrnou upířinu.. později jsem přišla na to, že to o upírech není. Kamarádka mi říkala o nějakých trotlech, co se pry pohybujou nadpřirozeně rychle nebo co.. to jsem tam neda neobjevila a hodně pochybuju o tom, že kniha vůbec patří mezi fantasy...
Mile mě ale překvapil příjemný styl vyprávění - jsem zastáncem Er-formy, která příběhu dodává takovou ..volnost, možnost čtenáře udělat si vlastní názor aniž by byl přímo ovlivňován hlavní postavou.
Taky má kniha + za napínavost.. většina zvratů mě velmi překvapila, navíc je v tom "schovaná" (uvozovky jsou tam proto, že ona zas tak moc schovaná není..) docela zajímavá konspirační teorie..
líbilo se mi taky, jak se Allie postupně měnila, nejen fyzicky, ale i psychicky..
Jediné minus by možná mohl být trochu otřepaný milostný trojúhelník Allie, Sylvain & Carter - holka, kterou chcou dva kluci, kteří se navzájem nemají rádi.. popravdě, zezačátku se mi více zamlouval Sylvain, i když po několika kapitolách jsem teda přešla na stranu Cartera.. :)
Moc se těším na pokračování, doufám, že bude stejně dobré jako první díl :)

Příšerná parta je zpět Příšerná parta je zpět Lisi Harrison

Pěkná knížka, taková příjemná oddechovka :-) Samozřejmě už jsem četůa lepší knihy, ale tato kniha si čtyři hvězdičky víc než zasloužila :))

25.08.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

No.. popravdě, tento díl mě zklamal. Samozřejmě, kdo zemře atd. jsem věděla díky mému strašnému zlozvyku číst spoilery, což možná byla chyba.. ale i tak. Tris mě chvílemi neuvěřitelně štvala a 4*... no, dlouho jsem uvažovala o 3*, ale nakonec jsem si řekla, že kniha je tak na 3,5* a zaokrouhlila to nahoru. Z úcty k předchozím dílům..

24.08.2014 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Opravdu jsem se těšila, co se z toho vyklube. Moje nadšení trochu opadlo po přečtení několika negativních recenzí, které upozorňovaly na věci, které většinou mi osobně taky vadí. Po přečtení první části jsem s zmíněnýma recnzema z části souhlasila.
I když měla Madelyn slabší luk než ostatní hraničáři, nevím nevím, jestli by luk s takovým nátahem, jak bylo uvedeno zvládla.. ale to je detail. Věci, které mě štvaly mnohem víc byla zaprvé sama Madelyn (postupně to bylo lepší, ale ze začátku jsem ji místy imaginárně škrtila a propalovala tak vražedným pohledem, že jsem se divila, že knížka neshořela..), zadruhé: mluvení hraničářských koní.
Mno, tohle je taková kapitola sama o sobě - dohadování mezi Willem a Cukem/Haltem a Aberaldem atd. bylo sice originální a vtipné, ale už to zkrátka patřilo do kategorie fantasy - v předchozích dílech bylo vždy: A Will měl dojem jako by Cuk odpověděl/řekl.. bla bla bla, nebo něco v tom smyslu, prostě tam stále bylo to "jako by". Jenže tady už hraničáři se svými koňmi vedli regulérní rozhovory..
ze začátku mě samozřejmě deptalo i to, jak skončil Will, Alyss jako postavu jsem si sice moc neoblíbila, ale stejně mě to deptalo. Pak taky Kassandra/Evanlyn, která jakoby ztratila ten "elán", který měla jako dospívající dívka/mladá žena v předešlých dílech. Tady to byla jen vynervovaná, ustaraná matka - až na některé světlejší části, jako třeba na konci.
Chápala jsem, že se o Maddii jen bojí, ale i tak.. být na Madelynině místě, možná dělám podobné věci jako ona už z principu toho, že to Kassandru naštve.
Autora však musím obdivovat za to, že se dokáže vžít do svých postav i když už dávno nejsou tak mladí jako v předešlých dílech..
za mě 4* :) Protože když se přenesu přes první část, kniha opravdu stála za to :))

23.08.2014 4 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Kniha se mi velmi líbila, opravdu mě to bavilo :) Prostředí bylo opravdu realistické, postavy taky. Místy sice bylo znát, že je to autorova prvotina a některé závěry byly trošku logicky nepodložené, ale to jsou jen detaily. Už se těším, až si přečtu Klíč :-)

23.08.2014 5 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Doufala jsem, že kniha bude o něco lepší než předchozí díl, který mě opravdu velmi zklamal - do této knihy jsem se pouštěla jen proto, že jsem neměla co jiného na čtení. Bohužel, ani tato kniha nebyla nijak extra záživná. Do čtení jsem se musela nutit a ani tak jsem se knihou neprokousala až do konce. Za mě 2,5 hvězdičky.

23.08.2014 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Kniha byla originální, uměla pobavit ale byla i smutná. Hlavní postava.. na tu jsem měla rozporuplné názory, zezačátku jsem Sam neměla v lásce, ale pak jsem si ji oblibovala (existje takovýhle tvar?:D) stále více a více. Kniha mě donutila přemýšlet o smrti a o tom, co je po ní zase z dalšího pohledu, což je rozhodně zajímavé (o posmrtném životě atd, přemýšlím dost ráda :D). Další plus je pro mě krásná obálka, a jelikož mi na knize nevadilo skoro nic, snad až na nějaké drobnosti, podrobněji si je teď jasně nevybavuju jelikož už je to alespoň měsíc, co jsem ji dočetla, dávám plných 5* :)

23.06.2014 5 z 5

Cesta meče Cesta meče Chris Bradford

Kniha je skvělým pokračováním prvního dílu, nechybí akce ani napětí, čtenáří získávají spoustu dalších informacích o japonské kultuře :) Nakonci jsem s Jackem upřímně soucítila.

22.06.2014 5 z 5

Středověk - 101 nejdůležitějších otázek Středověk - 101 nejdůležitějších otázek Claudia Märtl

Zajímavá kniha, hodně jsem se o středověku dozvěděla :) Ale některé výrazy byly obtížné a text se špatně četl, takže těch 160 stran jsem četla poměrně dlouhou dobu ;)

22.06.2014 3 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Tato kniha je asi její nejlepší :) Hettyin příběh mě vtáhnul a četla jsem ji několikrát, abiž by mně omrzela :)

19.06.2014 5 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Knihu mám doma hned dvakrát, jednou po taťkovi, podruhý po mamce. Přečetla jsem ji několikrát a pokaždé mě příběh naprosto pohltil. Velmi jsem si oblíbila Staše..:) Je to první KODka kterou jsem četla a rozhodně stojí za to - poté jsem přečetla ještě 2 nebo 3 další KODky, ale tahle je zdaleka nejlepší :)

19.06.2014 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Tato kniha na mě opravdu velmi zapůsobila. Na konci se mi dokonce chtělo brečet.. je to opravdu emotický příběh, měla jsem ho přečtený během pár hodin..

19.06.2014 4 z 5

Pozdvižení v Pompejích Pozdvižení v Pompejích Veronika Válková

Kniha byla mnohem lepší než první díl, sice to není žádná "nejúžasnější knížka co jsem kdy četla", ale rozhodně je to příjemná oddychovka =)

19.06.2014 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Asi budu opakovat ostatní, ale námět super, zpracování pokulhává. To, že je Past Laureninou prvotinou jde jasně vidět. Možná na to má vliv i překlad..
no, na knize mě hrozně zklamala naprostá plochost postav. Rein jsem si neoblíbila vůbec, Vaugnh či jak se jmenuje mě vůbec neděsil, Gabriel.. tahle postava mi lezla na nervy. Cecily a Linden mi byli celkem jedno, jen si nedokážu představit, že bych JÁ měla za dva roky děcko.. taky jsem ji trochu nechápala, jak furt lezla za Vaughnem s Lindenem.. chováním mi připadá na mentální úrovni mé desetileté sestry..
Bezkonkurenčně nejoblíbenější postava je Jenna. Připadá mi jako nejpropracovanější postava v knize a opravdu jsem litovala její smrti.
Ale nebudu stále vykládat jen o postavách. Dalším minusem podle mně byl nepřehledný děj. Stále jsem se ztrácela v tom, kolik času uběhlo. Reininy myšlenky mně taky moc nezaujaly, zezačátku ano, ale když pak furt omílala to samé dokola, nudilo mě to.
Rovněž mě štval milostný trojúhelník který vlastně nebyl. Gabriel - Rein - Linden. Rein si furt namlouvala že Lindena nesnáší, ale vlastně to nebyla pravda. Navíc mi nepřipadalo logický, že Gabriela znala tak málo a už ho měla ráda bla bla bla..
nedivím se kamarádce která knihu v půlce odložila. Sama hodně uvažuju, zda se mám nutit do dalšího dílu. Nechce se mi, ale je to jediná kniha, kterou mám po ruce, takže mu možná dám šanci..
někomu se tato kniha líbila, pro mne to však bylo obrovské zklamání, a proto dávám 2,5* - tady jenom 2, protože poloviny tu nejdou a ke 3* to má daleko.. ty 2 jsou za nápad, protože je to autorčina prvotina a za poměrně dobrý začátek. Ta polovina je za Jennu.
Howgh.

14.06.2014 2 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Mi osobně se kniha po prvním přečtení moc líbila :) zpětně tam vidím některé ty nedokonalosti, ale rozhodně je to zajímavá knížka:) Hovorový styl možná působil trochu nepřirozeně, ale zase přizoreněji než když 15tiletý kluk chodící za školu a vydělávající si prachy rozvážkou "koksu" používá spisovné tvary sloves, žádný slang ani nadávky a místo "mě" říká "mne", s čímž se taky můžeme setkat v některých knížkách;)

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Kniha byla moc dobře napsaná, ale více mě bavily pohledy Cinder nebo Kaie, kterých tam bohužel bylo celkem málo :D Cinder je mi bůhví proč sympatičtější naž Scarlet ;) Bylo mi líto babičky Benoitové, trošku mě překvapilo, že Cinder nedošlo to s Pivončiným identičipem hned na začátku a to, co Vlk udělá v tom sídle mi bylo jasné hned jak se dostali do Paříže. Kniha je ale velmi příjemné, oddychové čtení a já měla ténhle díl přečtený ještě rychleji než předchozí a už se jen těším až seženu Cress a vyjde Winter!
Navíc má tahle kniha naprosto nádhernou obálku, jasně vyjadřující inspiraci Karkulkou.. a přestože je to poměrně jednoduchý motiv, je to krásné a do detailů propracované dílko :)

Cinder Cinder Marissa Meyer

Zápletka je dost předvídatelná, možná je to tím, že jsem si četla anotaci druhé knihy kde byla zmínka o princezně Selene a pak mi stačila jedna věta o ní, hned tuším u třetí nebo čtvrté kapitoly, kdy bylo zmíněné něco o tom, že našli kusy ohořelé tkáně a celé jsem to předpokládala -.- Ale hodně mě naštvalo to, jak umřela Pivoňka. A nesnáším Levanu -.- :D
Kniha je velmi čtivě napsaná, přečetla jsem ji za dva dny:) Taky se mi líbí představa Popelky coby kyborga a [BACHA SPOILER!] ještě k tomu měsíčňanky :D
Kdyby tady byly půlhvězdičky, tak dám 4,5/5, ale takhle dám plný počet;)