Nádherné bytosti

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73663/kronika-prokletych-z-73663.jpg 3.8522

Kronika prokletých zaklínačů (1.)

Caster Chronicles: Beautiful Creatures (2009)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

bubblebut

Pro mě měla kniha místy až hororový nádech, ale četla se dobře a zaujala.

trudoš
27.12.2016

Přestože romantickou fantastiku pro mládež moc nemusím, Nádherné bytosti hodně překvapily. Svižný rozjezd a humorný nadhled zaujaly natolik, že všechnu tu nesmrtelnou lásku jsem byl pro jednou schopen i tolerovat. A prostředí amerického jihu mě pak zaháčkovalo definitivně - staromilské rody, svérázná magie a opravdu podivuhodné figury. Život v Jižní Karolíně (kde Občanskou válku nazývají pravým jménem, tedy Válkou proti seveřanské agresi), si prostě nelze neoblíbit. Takže první půlku románu jsem si vysloveně užíval. Jenže pak se rozjela ústřední zápletka a já začal mít pocit, že autorky děj jen schválně natahují, aby jim zbyl nějaký materiál do dalšího dílu. Nejen že nedořešily spousty motivů, které ve vyprávění nadhodily, ale navíc začaly být hrozně průhledné, což ještě završily lacině nijakým závěrem. Díky tomu celkový dojem z knihy utržil pár drobných šrámů, ale od rozhodnutí otevřít pokračování neodradil. Už jen kvůli povedené partě stařenek, sebe sama označující se za Sestry Jihu.

Skiria
12.10.2016odpad!

Chcete si přečíst úžasné fantasy plné zajímavých postav a dějových zvratů? Knihu, lajsnutou dechberoucími popisy míst a neotřelou zápletkou? Potom sáhněte po čemkoliv kromě Nádherných bytostí. Ušetříte několik drahocenných hodin svého života.

Apoška
18.08.2016

Kniha má zajímavý příběh, ale štve mě že Lena o něj moc nejevila zájem(na začátku a uprostřed).

Lossosska
14.08.2016

Kniha se mi upřímně líbila. Zdála se mi příjemná, oddychová, nijak složitá. Zezačátku mi trochu vadilo, že Nádherné bytosti byly psané nespisovně. Trvalo mi dlouho, než jsem si na to zvykla. Na druhou stranu to přiblížilo pohled Ethana. Opravdu mám tuto knížku ráda. Po nějaké době jsem viděla film. Po jeho shlédnutí jsem si nebyla úplně jistá, zda to bylo zpracování TĚCHTO Nádherných bytostí, protože kdybych knihu nečetla, nevím, o co ve filmu jde. Maximální zklamání. Doporučuji přečíst, špatné čtení to rozhodně není.

Ivinka.S
24.06.2016

Hned když kniha vyšla tak mě okouzlil její název, ale nějak jsem se k jejímu čtení nedostala. Až po pár letech kdy jsem viděla film, který mě dostal, jsem se rozhodla, že si to prostě musím přečíst, abych věděla jak tohle skončí :D a popravdě jsem chtěla srovnat co bude lepší, jestli kniha nebo film, a nakonec musím přiznat že obojí je super! Samozřejmě ve filmu chybí, některé postavy a v knize se děj místy trošku vleče, ale to k tomu patří. Každopádně já knihu (sérii) doporučuju, prostě je to trošku magický romantický příběh, při kterém se dá dobře "vypnout".

ellypusik
16.06.2016

Já knihu četla víc jak půl roku, kdy jsem musela knihu odložit protože mě strašně nudila. Asi před dvěma týdny jsem se ke knize vrátila a zbylých 250 stránek jsem přečetla jedním dechem. Sice mi občas přišly některé části uspěchané nebo neprožívané a nespisovné výrazy, které byly podle mě používány až moc často, mě dost vadily, ale napětí rozhodně nechybělo. I láska mezi Ethanem a Lenou byla roztomilá a ani objevil se i občas nějaký ten humor.
Určitě hodnotím kladně, stojí za to si to přečíst!

Mark.
10.06.2016

mám pocit, že jsem ji četla jenom místo učení do školy, jinak bych ji asi nedočetla :-(

Claudíí
07.05.2016

Kniha se mi líbila, ale do dalších dílů nejdu.

Arya26
17.03.2016

Hodně lidí jak jsem si všimla na tuto knihu nadává a tak jsem si říkala, zda ji mám vůbec zkusit. Film se mi líbil a tak jsem zariskovala a jsem překvapená. Tato knížka byla taková perlička. Byla psána zajímavě - z klučičího pohledu a ještě k tomu hodně nespisovně, což mi vůbec nevadilo. Někdo možná říká, že to jsou ,,okopírované´´ jiné knížky, ale žádnou ze zmíněných jsem nečetla. Určitě je to roztomilá knížka s roztomilýma postavama :)

jolca-jolly0953
03.03.2016

Nádhera

AyameAkamatsu
09.01.2016

Líbilo se mi to více jak film. Už teď mám vypůjčený další díl :)

i.love.books@
24.12.2015

Zatím jsem viděla jen film a tenhle tip knih mám ráda tak se těším až si to přečtu :)

Laf
20.12.2015

Nebylo to ani nejhorší, ale ani nejlepší čtení. Prostě takový průměr za tři hvězdičky. Když jsem to četla pár let dozadu, líbilo se mi to tedy víc, teď už tolik ne. Na druhou stranu je to psané zase o trochu něčem jiném, takže je to fajn změna.

Natyyy4444
21.11.2015

Bohužel jsem jako první viděla film.Který byl jiný..hodně jiný,ale knížka je prostě lepší! Ale pořád se mi to pletlo s filmem..Jinak knížka je opravdu úžasná! Obdivuji ten nápad! Ale je mi líto Macona :( Těším se na další díly! Mám ráda fantasy s romantikou a tohle bylo přesně,co se mi líbí.

ibrahimgilbert
28.10.2015

Jako první jsem viděla film a naprosto mě okouzlil. Prostě jsem se do něj zamilovala a rozhodla jsem se, že rozhodně musím přečíst i knížku. K tomu, abych přečetla celou sérii už mě zřejmě nic nedonutí, jelikož kniha Nádherné bytosti je opravdu hrozná. Jsou tam dlouhé pasáže, které neuvěřitelně nudí a musím říct, že filmový příběh byl mnohem více poutavý a zajímavý než knižní. Nebudu si kazit film, tudíž budu dělat, jakože jsem knížku nikdy nečetla.

matyas5461
28.10.2015

už nikdy, Nikdy, NIKDY!

EthaneAlquane
25.10.2015

Absolutně nechápu jak jsem se mohla dotlačit k dočtení celé série. Je to něco tak neoriginálního, nudného a naprosto nezáživného, že přečtení této série mě nutí říci, že to byl promrhaný čas. Střídání děje (minulost x současnost) se někdy prolínalo a když jste se do příběhu začetli, tak vám dělalo problém to rozpoznat (kdyby nebylo kurzívy). Jinak musím říci, že celé mi to přišlo jako kdyby Nádherné bytosti byly "obšlehnuté" z mnoha jiných knih. Neuvěřitelná slátanina.

Ovšem, najdou se tací, kteří se mnou rozhodně nebudou souhlasit. Ale já tuto knihu s klidem nazvu, jako otřesnou a očekávala jsem toho od ní mnohem, mnohem více.

Annie1999
12.07.2015

- OBSAHUJE SPOILERY -
Před několika lety jsem měla tu čest spatřit film a udělalo to na mě takový dojem, že jsem příští den nevěděla, o čem byl. A protože vím, že knižní předloha je většinou jiná a hlavně lepší, tak jsem nakonec po "Nádherných bytostech" sáhla.
Aby bylo jasno - nemám nic proti fantasy, vyprávění v ich formě z pohledu kluků, love story. Vlastně zrovna tyto tři prvky celkem často vyhledávám. Ale v této knize se ani jeden z nich nepovedl.
Příběh je táhlý a podle mě zbytečně zdlouhavý. Bohatě mi stačí jeden díl, moc nechápu, proč z toho dělat tetralogii. Ano, jsem si vědoma toho, že jejich láska je něco-jako-předurčená, že se hlavní hrdinové šíleně milují, že chtějí a nemohou být spolu a hledají nějaké přijatelné řešení - prostě typická slaďárna. Ne, že bych byla zrovna cynik, ale tahle romantika byla na mě až moc sentimentální.
Jako klad o této knize ani nehovoří skutečnost, že zatímco jsem ji měla rozečtenou, začala jsem číst - a dočetla - dvě jiné knihy. Tolik k poutavosti.
K protagonistům - tedy, na to, že je Ethan chlap, se mi někdy zdálo, že postrádá chromozom Y, jinak celkem sympatická postava. Lena mi ale někde ve čtvrtině začala být zatraceně nepříjemná. Nestačilo, že podle Ethana snad neměla jedinou vadu, jediný kaz či nedostatek, který by z ní dělal normálního člověka (přestože Smrtelník - a rozhodně obyčejný - není, já vím, já vím), ale ještě k tomu mě musela deprimovat svou sebelítostí a opakovaným kňučením typu: "nezměníme to, nemá to cenu, bude ze mě stoprocentně Temná, je načase to vzdát."
Když už jsem u těch názvů: Světlo, Smrtelník, Síla... Skutečně originální. Stačí napsat Temnota s velkým T a voilà - je z toho mega-giga-tera zlo.
Ani nejsem zvyklá na hovorovou češtinu/angličtinu, na druhou stranu, sotva mohu očekávat, že šestnáctiletý kluk ze sebe bude házet knižní výrazy. Styl psaní mi tedy nejprve přišel překvapivý, posléze osvěžující, a poté sklouzl k nudnému.
Píseň "Šestnáct měsíců", Leniny myšlenky na zdech a různá zaříkávadla mě vyloženě iritovaly. Neměla jsem náladu nad nimi přemýšlet a hledat v nich nějaké poselství či význam, takže pokud mi utekla nějaká hluboká myšlenka v nich skrytá, nějak zvlášť mě to netrápí.
- KONEC SPOILERU -
Takže stručně: Pro mě nic moc. Rozhodně se k prvnímu dílu nevrátím, ale protože nemám ráda nedočtené série, možná si někdy další díly s nadějí, že se to zlepší, přečtu. Jinak... klasický průměr, házím tři hvězdy, četla jsem lepší, ale i horší knihy.

Kristyn098
07.07.2015

Všechny díly Kroniky prokletých zaklínačů miluji. Líbí se mi vyprávění z pohledu Ethna, líbí se mi na tom všechno, příběh je napínavá, zajímavý, nechybí romantika a nadpřirozeno, přesně jak to mám ráda. Dokonce jsem si u něj zanadávala, dobře se nasmála, a stalo se, že jsem i brečela.
Nedávno jsem se rozhodla podívat na film, což bylo velikánské zklamání..film nedoporučuji, za to knížky určitě!
Čtu hodně fantasy, přesto toto byla příjemná novinka. Nepřipomínalo mi to Stmívání, Upíří deníky a ani nic podobného,za čož jsem byla velice vděčná. Za mě palec nahoru!

Misha11
26.06.2015

Vyprávění z pohledu chlapce pro mě bylo vážně překvapením.
Nelíbilo se mi, že snad VŠECHNY postavy mluvily strašně moc (!) hovorově, kdyby tak mluvila jedna (např. Amma - k té by se mi to hodilo) nebo to nebylo tak přehnané, tak super, ale tohle se už chvílemi nedalo.
Líbilo se mi, že se téměř pořád něco dělo a celkově se mi líbí příběh, ale tenhle styl mi prostě vůbec nesedl, kdyby bylo lepší zpracování, asi bych si to oblíbila víc. Čtení jsem si prostě vůbec neužila a ke čtení jsem se musela trochu i nutit.
Každopádně mám připravený další díl, ještě dám této sérii šanci.

Anet96
06.05.2015

Nejdříve jsem viděla film a potom jsem si našla čas na knížku. S filmem se to nedá porovnat. Je to úplně něco jiného. Po přečtení knihy mě film opravdu zklamal. Příběh byl poutavý,napínavý, zábavný a pořád se něco dělo. Doporučuji!

kklepkaa
06.05.2015

Na knihu mě navnadil film a že bych byla nějak okouzlená se úplně říct nedá. Takové celkem průměrné fantasy, ale i tak mě dokázala navnadit na pokračování.

barbora5507
31.03.2015

Jako první jsem viděla asi před rokem film, který mě sice moc nebavil, ale k narozkám jsem dostala i knížku. Moc se mi do ní nechtělo ale nakonec, když jsem byla nemocná a neměla co číst jsem si k ní sedla a začetla se. Ze začátku sice nic moc, úvod mi přišel zdlouhavý a nezajímavý, ale asi po 50.stránce jsem si knížku opravdu oblíbila. Mnohem lepší než film !!!

dexeded
17.03.2015

Líbila se mi, ale chvílemi to bylo až moc zdlouhavé a na začátku jsem měla sto chutí ji odložit. Pak mě to chytlo a konec byl dobrý ;) .

Terez.a
08.03.2015

Pokud jste viděli film a nelíbil se vám - nenechte se odradit od knihy! Knižní zpracování je totiž mnohem lepší. Můžu jen doporučit. :)

limetka134
06.02.2015

Už je to dýl co jsme tuto knihu četla. Ale nadchla mě tak, že jsem si pořídila i ostatní knihy ze série, když jsem se, ale podívala na film. Byla jsem vyloženě zklamaná. Kniha byla o hodně lepší než film.

barleyfox
16.01.2015

Kniha byla zajímavá tím tématem občanské války a líbilo se mi, jak byly popsané Ethanovy pocity. Ale jinak mě kniha nezaujala natolik, abych se nedočkavě vrhla na další díly. Možná se k sérii v budoucnu vrátím, až nebudu mít, co číst.

majda15
02.01.2015

Knihu jsem četla a je skvělá, bohužel jsem viděla i film a ten mě hodně zklamal. Byl úplně jiný než kniha. Konec filmu byl nejhorší. Mohlo by být pokračování po nádherném vykoupení.

warca
31.12.2014

Nejdřív jsem si říkala, že to bude jako většina knih, ale bylo to trochu jiné a kniha mě chytla :) Jenže ke konci mě to začalo zase nudit. No uvidím u dalších dílů...

Autoři knihy

Kami Garcia