natalie-p6706 natalie-p6706 komentáře u knih

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

První díl jsem nečetla zatím, tak nemám srovnání, ale kniha je celkem čtivá. Některé pasáže byly moc opisné , že jsem je spíš přeletěla očima než abych je četla důsledně, ale jako oddechovka to není špatný

25.02.2024 3 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

To bylo tak krásné čtení ! Místy vtipné, místy romantické, místy smutné a místy dojemné, že oko nezůstane suché... Úplné pohlazení na duši. Nečekala jsem, že mě to až tak dostane.

27.01.2024 5 z 5

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

Jako kniha asi dobrá, ale je cílená na mladší čtenáře v podobném věku jako má hlavní hrdinka...Knihu jsem ani nedočetla

24.01.2024 3 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Přečteno celkem rychle, četlo se jedna báseň...Těším se i na druhý díl o Lucy, tam to bude možná trochu méně předvídatelné než tady.. Ale i když to bylo předvídatelné, tak se mi kniha líbila, dostala jsem od ní to, co jsem očekávala

21.01.2024 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Krásný příběh ze života. Colleen prostě umí psát, to je něco neskutečného..přečteno za 6 hodin s přestávkami (nechtěnými), ale četlo se to šíleně rychle a vtáhlo mě to do děje ještě rychleji.

12.01.2024 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Krásná kniha, bolestivé téma pro ty, kdo to zažili, já se s manželem snažila "jen" půl roku, což je oproti jiným nic, ale i tak jsem se dokázala empaticky vcítit do Quinn...Konec knihy je moc hezký, pobrečela jsem nejen u něj, ale i u dopisů, protože z toho úplně čiší obrovská láska...tak obrovská až vás z toho bolí na hrudi a naplní to láskou i vás.
5*nedávám jen proto, že jsem od Colleen četla už lepší knihy, ale v mé knihovně kniha zůstane určitě a někdy, když budu chtít opět cítit tu velkou lásku, znovu si ji přečtu.

30.12.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

4.kniha přečtená od autorky a musím říct, že tahle mi moc nesedla. Od předešlých knih jsem se nemohla odtrhnout a tady jsem se místy musela dokonce nutit ke čtení...ale holt sto lidí, sto chutí. Znovu bych ji asi nečetla, jednou stačilo. Téma je určitě zajímavé, pohled z více úhlů také, ale prostě to není moje pravé ořechové.

19.12.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět mráz po zádech, vytřeštěné oči, slzy V očích...já nevím jak to paní Mornštajnová dělá, ale obdivuju fakt její mysl, která dokáže napsat takové příběhy...Ten konec byl nečekaný, aspoň pro mě, ale i s ním jsem spokojená, protože to podle mě dobře uzavřel. Co víc říct, prostě kniha, která stojí za to, dlouho o ní budete přemýšlet, možná vás i poznamená...No a já se jdu teď objímat se svojí dcerou, abych si po tak těžkém tématu dala trochu světla a duhy do duše .

12.12.2023 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Námi to končí, tedy první díl předcházející tomuto dílu, jsem četla jedním dechem (jako téměř každou knihu od Colleen) a tento díl je na tom opět úplně stejně. I když je oproti první knize tahle značně odlehčená, což píše i sama autorka, hltala jsem ji i tak. Radovala jsem se s Atlasem a Lily při každé jejich interakci a na konci knihy jsem knihu zavřela, přitiskla k hrudi a zamilovaně vydechla...Kniha je přesně taková, jakou jsem si ji představovala a ještě lepší ! Colleen je prostě bohyně

28.11.2023 5 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Kniha se čte sice celkem dobře a příběh není vyloženě strašný, ale buď jsem ve svých 30ti letech na knihu už stará, nebo je prostě hlavní postava trochu rozmazlená puberťačka ...A navíc mi některé výrazy nebo reakce na dané situace přišly zas až moc dětské...No mám z toho smíšené pocity, ale je to pro mě kniha, která se přečte jednou a víckrát ne, takže takové průměrné čtení

20.11.2023 3 z 5

Možná už zítra Možná už zítra Šárka Hieková

Musím říct, že jsem se hodně krát nutila dál do čtení, nepůsobilo to na mě tak poutavě a nepohltilo mě to, jako jiné knihy. Knihu jsem sice dočetla, ale víceméně kvůli své zvědavosti, jak to dopadne s hlavními i vedlejšími postavami, které byly vymyšlené dobře, jen prostě to podání bylo takové zvláštní. Několikrát jsem si i říkala, jak bych to napsala třeba jinak, aby to nevyznělo takto...

26.10.2023 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Jako jo, je to trochu moc "pozlátko", protože je bohatá , nádherná, překrásná , úžasná a on je nádherný, úžasný, překrásný ...na druhou stranu kdyby byli hlavní hrdinové škaredí s pupkama tak to není asi úplně vončo... Takže přečteno jedním dechem samozřejmě. Elle Kennedy fakt umí psát, už se mi dlouho nestalo, že bych byla tak zakoukaná do knihy, že ze stránky 10 je najednou 150 a já nechápu jak se to stalo...Těším se na další díly

22.10.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Vždycky přemýšlím, kde čeští překladatelé dospěli k českému názvu knihy (angl. název je Verity=Pravda, pravdivost), ale po přečtení poslední stránky to už chápu, sedí to přesně.
Colleen prostě nezklame ani když zabrouzdá do trošku jiného žánru než píše normálně - není to zrovna love story na jakou jsem od ní zvyklá. Jakožto matka mi bylo z některých scén fakt vyloženě špatně a budovala jsem si slušnou nenávist vůči Verity, ten konec mě proto tak šokoval, že jsem to dočítala doslova s otevřenou pusou....Mazec !

16.10.2023 5 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Nevím, jestli je to tím, že je autorem knihy o dvou pubertálních holkách muž, a nebo jsem jen zaujatá , ale přišlo mi, že to nebylo až tak dobře napsané. Nápad to je přitom celkem dobrý, ale nějak to u mě nekliklo. Několik pasáží jsem jen tak přeletěla, x-krát jsem to chtěla úplně přestat číst, ale nějak jsem se dokopala to dočíst, když už jsem teda začala... Možná byla chyba, že jsem myslela, že to bude mít romantickou zápletku, která se vůbec nekonala, ale po přečtení první kapitoly mi to mohlo být jasné ....Je to pro mě něco jiného každopádně, ale myslím, že to opakovat teda nebudu

08.10.2023 2 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Asie v románech mě uchvátila po přečtení XOXO, něco na těch knihách prostě je jiné, než klasické romány z USA nebo Anglie, možná ta cizí slova v čínštině nebo jejich zvyky, tradice atd...no každopádně v kombinaci s love Story je to pecka !

07.10.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Četlo se to dobře, to jo, ale není to kniha ze které bych si sedla na zadek a ještě dlouho o ní přemýšlela...Je to spíš taková detektivka pro 10+,protože tam není ani nic z čeho bych měla noční můry, je to fakt psané tak jemně, že když to řeknu s nadsázkou, tak ten název knihy je na ní to nejděsivější

01.10.2023 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

(SPOILER) Souhlasím s rčením, které se tu opakuje- moc krásné, a velmi smutné ....paní Mornštanjnová je moc šikovná spisovatelka a píše hodně poutavě, těším se na další knihy od ní , vždy ve mě nechávají ještě dlouho mrazivý "dojezd" ...Četla jsem už více knih s tématikou holokaustu i o Osvětimi konkrétně, ale tahle kniha mě vzala asi nejvíc, myslím na ní při každém jídle, obzvlášť když mám na jídlo chléb ...

15.09.2023 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Udělala jsem tu chybu, že jsem četla tento druhý díl hned po prvním, bylo to jako bych si pustila stejný film hned po sobě jen nejdřív s dabingem a poté v originále s titulkami...Jako pomohlo to doplnit mezery z prvního dílu, ale ty mezery byly úplně milimetrové takže nebyly ani třeba zaplňovat ...no první díl je určitě lepší

15.09.2023 3 z 5

Kniha je pro mě zajímavá jakožto pro fanynku Harryho Pottera. Jako jo, i Tomův život je dá se říct zajímavý, přinejmenším ten pohled stoupajícího herce na slávu atd. Ale místy jsem se musela nutit ke čtení, což od knihy úplně neočekávám...je to spíš ta kniha na jedno přečtení, ne na opakované čtení bych řekla

13.08.2023 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

První kniha od autorky co jsem četla. Zaujala mě natolik, že mám už koupenou druhou, ale tam mě momentálně odrazuje tloušťka knihy, tak sbírám odvahu

30.07.2023 5 z 5