Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Obličejová jóga Obličejová jóga Danielle Collins

Knihu jsem si zakoupila, abych se věnovala józe i v obličejové partii těla. Je zaměřená na čelo, oči, tváře, ústa, čelist a krk. Určitě se ráda naučím nových technikám. Jednoduše napsaná, ukázková fotografie ani krátký popis nechybí. Moc se mi líbí.

03.11.2021 5 z 5

50 rad mazaného zahradníka 50 rad mazaného zahradníka Jana Bucharová

V knize se dozvíme, jak pěstovat bylinky doma i na zahrádce. Najdeme i rady v sekci pro zdraví a krásu. Na konci knihy nám autorky připomínají, jaké bylinky můžeme uplatnit v kuchyni.

01.11.2021 3 z 5

Snadná cesta z prokrastinace - Jak přestat odkládat úkoly Snadná cesta z prokrastinace - Jak přestat odkládat úkoly Neil Fiore

Kniha je určená spíše pro lidi na vyšších pozicích, důraz se klade na odpočinek. Kdo prokrastinuje se doporučuje zavedení si tzv. antirozvrhu. Z knihy si odnáším myšlenku: Slovo "musím" vyměnit za "chci". Větu: "musím to dokončit" vyměnit za "Kdy mohu začít" Požadavek : "musím být dokonalý" nahradit vlídnějším "chybovat je lidské".

26.10.2021 3 z 5

Dámský mír Dámský mír Marie Cristen (p)

Kniha je 4. sérií a opět vypráví o další ženě z rodu Contariniových jenž si jde za svým snem, tak jak jsem byla zvyklá z předešlých knih. Hlavní hrdinka Simona po nezdařilém manželství odchází za plné podpory rodičů z domova do Flander, kde má své předky. Do cesty jí vstoupí mladý muž, se kterým prožije krátký románek avšak časem cítí prázdnotu a nenaplnění všedních dní. S rodinným členem si Simona najde uplatnění přímo u královy matky francouzského krále. Simona ani netuší, jak velkou roli sehraje při podpisu Dámského míru, na který se po dlouhá válečná léta ve Francii čeká. Po přečtení epilogu vše pěkně zapadá a spisovatelka nenápadně připomíná rodinné členy a jejich vliv na další generace. Je mi líto, že flanderská série končí moc pěkné čtení.

21.10.2021 4 z 5

Flanderská pečeť Flanderská pečeť Marie Cristen (p)

3. série začíná počátkem roku 1419 v Bruggách. Hlavní hrdinka Christina je velmi nezkrotná a tvrdohlavá. Tyto vlastnosti dědí po své babičce, jenž byly typickými vlastnosti i její babičky. Christina je křesťanka a zamilovala se do žida, což se nelíbí její rodině, a proto se spolu snaží utéci do Benátek, kde má Christina své příbuzné. Náhoda jí pomohla a při útěku jí je nápomocen její bratr nadějný malíř, který také utíká před plány rodičů obchodníků. Bohužel do cesty jim vstoupí různé nástrahy: zrada, přepadení, cholera na lodi a s tím spojená karanténa. Už jsem si zvykla, že v každé sérii je žena velkou bojovnicí a jde si tvrdě za svým snem, bohužel pokaždé s velkou bolestí a ztrátou musí něco obětovat a to i Christina jenž je dalším potomkem Contariniových. Kniha se dobře čte, vadilo mi přehnaně velké sebevědomí u hrdinky. I dnes by si některá žena nedovolila, to co Christin předváděla . Ano bylo mi jí velmi líto v některých situacích, a proto mě vadilo, že stále pokoušela osud a velmi riskovala , i když těžce trpěla jako žena. Líbilo se mi konečné rozuzlení rodinného sporu, pochopení otce a matky, babičky a bratrů. U koho nakonec najde Christin lásku je velkým překvapením nejen u mne ale u samotné hrdinky.

23.09.2021 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Knihu jsem četla vloni poprvé při první covidové vlně. Nyní jsem se k ní znovu vrátila, protože věřím, že současná vlna je poslední. Vyhovují mi krátké úsměvné povídky, ve kterých se nás autorka snaží obměkčit svým typickým humorem, jenž mám ráda. U většiny povídek neopomněla napsat moudro dne. Kapitoly dokázala spojit s denním meníčkem, takže pro nás kuchařky výborná inspirace. Spisovatelka přikládá na konci knihy recepty oblíbených jídel její rodiny, pro které v karanténě vařila.

30.08.2021 5 z 5

Hodina Benátčana Hodina Benátčana Marie Cristen (p)

Po čtyřiceti letech navazuje druhý díl krásné historické ságy. Nacházíme se ve 14. století. v Bruggách. Hlavní postava z první série Violante - Ysee je již nyní babičkou a jsme svědky pokračování dějství v této rodině. Setkáváme se s její vnučkou Aimée. V knize je popisován nejen obchod s látkou, ale i se zbraněmi a brněním, s tím spojené půjčování si peněz nejen z bank. Překvapilo mě, že i sám vévoda si půjčoval peníze, aby mohl kupovat šperky pro svou ženu. Vedle rozvíjejícího se bankovnictví můžeme sledovat i námořní obchod a sním související pojištění lodí. Zápletka v tomto díle je schovaná v dědictví po Aimeénině babičce. Díky ní si připomínáme skutečné historické události a to konflikty mezi Anglií a Francií. Při čtení jsem obdivovala sílu, píli, vytrvalost, nápaditost a hlavně neústupnost na tu dobu samotné Aimée.

25.08.2021 5 z 5

Požár v klášteře Požár v klášteře Marie Cristen (p)

Děj se odehrává ve středověku roku 1299 v Burgundsku. Autorka nás seznamuje díky hlavní hrdince se společenstvím žen - s názvem bekyně. Starají se o nemocné a bohatnou z výroby mýdel, svíček a sukna. Nemusí odvádět daně, kdykoliv můžou z tohoto stavu vystoupit a vzít si svůj majetek. Bekyně začínají být trnem v oku církvi, cechům a i králi. Láska nejen k Bohu, oddanost a víra v této knize zaujme každého, který si chce připomenout něco málo z historie té doby. Námět se mi líbil, je zde popisován příběh lásky, ale zároveň se řeší nelehký osud bekyní. Kniha má více dílů a pokračuji v četbě druhým eposem.

18.08.2021 5 z 5

Kdo vyleká velkého zlého vlka? Kdo vyleká velkého zlého vlka? Jean Leroy

Díky škytavce pozná vlk svou vyvolenou, ale co to, škyt, škyt, škyt... Krásná knížka pro malé děti.

29.07.2021 5 z 5

Čachtická paní ve vězení a na svobodě Čachtická paní ve vězení a na svobodě Andrej Štiavnický

Alžběta Báthoryová čeká na svůj spravedlivý soud na Čachtickém hradě. I když je čachtická paní za mřížemi, je stále nebezpečná a snaží se lákat do svých sítí hradní pány, aby ovlivnila výpovědi u soudu. Kniha se mi četla špatně, hodně osob a několikrát jsem nevěděla kdo za koho "kope". Protože mám ráda historické filmy, tato kniha ve filmovém zpracování by byla pro mě lepší.

28.07.2021 2 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

(SPOILER) Astrid chodí na hodiny anonymních alkoholiků (AA) na přání své matky. Stále se jí vrací vzpomínky na bývalého přítele Simona. Nejsou to pouhé vzpomínky, ale i bludy, představy, které jí připomínají dny s ním strávené pod vlivem alkoholu. Setkává se s Joshem, který jí nabídne práci u jeho otce - výmalbu apartmánu. Astrid tuto nabídku přijímá s radostí, neboť se malování věnovala před obdobím, kdy zcela propadla alkoholu. Poklidnou dobu rozbouří anonymní dopisy a fotky, na kterých je vyobrazen mrtvý Simon. Astrid někdo přeje smrt a pomstu. Nabízí se tedy otázka: " Kdo o tom ví?" Kdo zná její minulost? Kniha se velmi dobře čte, má krátké kapitoly a drží čtenáře pořád ve stavu - čti a čti dál. Každý určitě bude zvědavý, jak dopadne nový vztah Astrid s Joshem, přijme její minulost a stane se její oporou? Líbila se mi moc zápletka s kamarádkou z AA. Dokáže Astrid odolat sebemenší nabídce alkoholu? Celou dobu jsem jí držela palce, přeci každý z nás má nějaký ten prohřešek, ale KDO O TOM VÍ ?

11.07.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Před 9-ti lety se stala Patrikovy manželce nehoda, jeho těhotná žena se udusila díky výfukovým plynům, když Patrik odklízel sníh. V době manželství měl párkrát poměr s Erikou nejlepší kamarádkou jeho manželky. Byl to skutečně bezvýznamný sex? Nyní má Patrik s novou manželkou Stephanií dvojčata, v zaměstnání se mu daří velmi dobře, k tomu manželka sdědila velkou sumu peněz. Idylka než do života Patrikovi vstoupí opět Erika. Lehké téma, čtení odpočinkové až nudné. Mám od autorky přečtené všechny knihy a jak je již zde psáno, nejen já jsem zklamaná novým titulem. Hodně opakuje slova a obsah, místy jsem to už chtěla vzdát, jakoby spisovatelka nevěděla o čem psát, neustále se vracela ke stejným věcem k jedinému tématu. Je to spíše thriller pro školní děti. Ke konci jsem počítala už stránky, kdy bude konec mého trápen, při čtení této knihy. Zde platí přísloví: Pýcha předchází pád.

30.06.2021 1 z 5

Granáty Granáty Vlasta Javořická

(SPOILER) Granáty - více kamínků v náhrdelníku, který ukrývá tajemství odloženého dítěte devčátka u faráře v jedné vesnici v období světové války.

23.06.2021 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Kniha se mi moc líbila, úplná oddychovka. Erika a Clementina jsou dlouhodobé kamarádky z dětství. Námětem a středobodem knihy je, co se stalo v osudný den při grilování u jedné návštěvě u sousedů, kterého se zúčastnily obě ženy s manžely a dětmi. Spisovatelka pomalu odkrývá karty a nechává čtenáře napjatého s tím, že popisuje rozdílné problémy všech postav, jaká mají povolání, co se děje uvnitř v rodině, jaké měl kdo dětství, jaká mají trama, co se děje u sousedů. Jsme svědky vyprávění příběhu osudného dne skoro minutu po minutě, které nás brzdí vstupy poté… Kniha je velmi napínavá, protože příběh je vyprávěn všemi účastníky toho dne a pořád jsem si kladla otázku, co tak hrozného se stalo, že májí pak všichni ŠÍLELNÉ VÝČITKY.

27.05.2021 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Knihu jsem si koupila v knižním klubu za 49 Kč. Cena odpovídá kvalitě. Při čtení jsem se šíleně nudila, pořád jsem věřila, že přijde lavina, velký bum, a proto jsem se opravdu nerada pouštěla do dalších a dalších stránek. Kniha začíná vyprávěním ztrátou paměti. Autorka skáče jako přes kaluže z minulosti do současnosti, byla jsem hodně zmatená, protože jsem se od začátku až dokonce, ač bylo na začátku kapitoly napsáno časové období, neuměla vybavit si danou situaci. Jeden muž, dvě jména, jiná identita, chirurgicky upravená tvář, tělo stále stejné ale jiná mysl. Jeho děti hledají v současnosti pouto ke svému otci, neumí pochopit, proč si na ně nepamatuje. Kniha je doslova prorostlá samou lží, lež o jeho údajném úmrtí, aby se on uchránil před druhým bratrem a bandou drogových dealerů. Lže se dětem, lžou ženy i jeho vlastní matka, která má také dvě identity. Celá kniha je pojata trápením hlavního hrdiny, který hledá otázky a odpovědi nad svými sny, vzpomínky. V knize je hodně překlepů, za které spisovatelka nemůže. Tato kniha nezaujme čestné místo v mé knihovně!!!

17.05.2021 odpad!

Naše hrady Naše hrady Vladimír Liška

Knize dávám velké plus za abecední seznam hradů a místopisný údaj, zatím jsem si pročetla historii a tím i spojené mýty a legendy jen u hradů, které jsem již v minulosti navštívila. V knize jsou černobílé fotografie, což mně se líbí, protože o to víc na mě dýchá dřívější doba. Postupně si budu ostatní hrady dočítat při dalších návštěvách.

02.05.2021 3 z 5

Divy světové architektury Divy světové architektury Henry J. Cowan

Kniha mi byla darovaná a já v tom budu pokračovat. Ráda jsem si prohlídla krásné fotografie z míst, která určitě nenavštívím. Jsou zde skutečně mistrovská díla se základními údaji doby vzniku, v jakém slohu bylo stavěno z jakého materiálu, není opomenut stavitel. Mě se moc nelíbí dnešní betonové stavby, jsou pro mě studené, mám raději historická díla, kde je pestrot a barevnost.

28.04.2021 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

(SPOILER) Hlavní hrdinku Zoe pronásleduje „úlet“ z období její nezletilosti. Po pár letech se svou rodinou zn. „druhá šance“ chystá na koncert, ve kterém hraje na klavír. Přání její matky je, aby byla dokonalá. Koncert je přerušen mužem, jenž kdysi přišel o dceru. …Spisovatelka nás na dalších stránkách seznamuje s dalšími postavami, které vypráví svůj příběh jednotlivě, každá osoba zvlášť, svým pohledem, svými pocity, myšlenkami. U všech osob odkrývá i minulost a zároveň se vyšetřuje událost po koncertu. Samotná Zoe se snaží být za jakýkoliv událostí dokonalá, neboť byla tak matkou vychovávána. V knize jsem se musela několikrát vracet, výhodou jsou krátké kapitoly, protože jsem někdy nevěděla, zda je děj z minulosti nebo současnosti. Po přečtení jsem dala palce nahoru….spisovatelka dokázala na 380 stránkách popsat děj o pouhých dvou dnech (+vstupy z minulosti). Kniha končí hrou na klavír – Chopinovo Nokturno – dokonalá hudba. I já jsem jí slyšela a vnímala při čtení posledních řádků.

27.04.2021 4 z 5

Velký snář * věštba z ruky * horoskopy Velký snář * věštba z ruky * horoskopy kolektiv autorů

Někdy do knížky nahlédnu, pokud si sen dobře zapamatuji, abych pochopila.....

12.04.2021

Bez lásky Bez lásky Vlasta Javořická

Román z vesnického prostředí napsaný v roce 1924, dějově spadá po světové válce. Při čtení jsem několikrát váhala zda-li mám pokračovat v četbě. Název knihy Bez lásky je skutečným obrazem, co se týče obsahu týče. Je zde popisován velmi tvrdý život na vesnici, těžká práce a dřina od rána do večera. Námětem románu je ale láska. V knize převládá násilí muže nad ženou, který se posilňuje denně alkoholem a jeho žena a dcera v letech na vdávání musí čelit útlaku, ponižování a fyzickým trestům. Je mi moc líto hlavní hrdinky, pozná nakonec opravdovou lásku? Čím vším si musí dívka v nejlepších letech projít, čemu musí odolávat, postačí pouze modlitby? Bude umět se otevřít a nabídnou své srdce? Ač je kniha velmi smutná, čte se rychle, škoda, že hlavní problém prožívají i dnešní ženy v moderním světě. V knize převládá poslušnost, pokora a obětování se.

12.04.2021 3 z 5