Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Dieta při onemocnění salmonelózou - Recepty, rady lékaře Dieta při onemocnění salmonelózou - Recepty, rady lékaře Stanislav Hrubý

Knihu jsem si zakoupila při onemocnění salmonelózou a stala se mou společnicí asi půl roku. Díky za recepty, nebyla jsem jen o rohlíku, mrkvi a rýži. Překvapila mě i sladká jídla.

07.04.2021

Vegetariánská kuchařka pro dospělé Vegetariánská kuchařka pro dospělé Karel Červený

Knihu jsem zachránila před dnešní "telefonní budkou" . Párkrát jsem už zalistovala, recepty vypadají dobře, kdo jí hodně zeleniny a nevadí mu bezmasá strava.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Když už opravdu nevím, co uvařit a mám jiné kuchařky prolistované sáhnu i sem. Zrovna recept níže zmiňované Opilé kuře na plechovce vaříme doma často. Smažený sýr z hrnku, do toho opravdu bych nešla. Průměr pro začínající mladé kuchařky.

07.04.2021 1 z 5

Domácí kuchařka Domácí kuchařka Oldřich Dufek

Moje první kuchařka od mé milované babičky, stále se k ní vracím a čerpám inspiraci.

07.04.2021 5 z 5

Zelená lékárna Zelená lékárna Valentin Gennadjevič Rubcov

I já jsem si dala v knihovně tuto knihu mezi přední knížky, ráda se k ní vracím na jaře, kdy se příroda probouzí a inspiruji se bylinami a jejich účinky.

07.04.2021

Čítanka IV. k literatuře v kostce pro střední školy Čítanka IV. k literatuře v kostce pro střední školy Marie Sochrová

Kniha určená pro studenty k maturitní zkoušce a přijímacímu řízení na další školu .

06.04.2021

Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost Jiří Kroužek

Kniha je určena pro střední školy a veřejnost. Vedle nácviku psaní písmenek a číslic jsou zde zásady pro vypracování tabulek.

Nový One Minute Manager Nový One Minute Manager Spencer Johnson

Kniha o "minutovém" cvičení pro managery v dnešní době.

06.04.2021 2 z 5

Kámasútra do kapsy Kámasútra do kapsy Anne Hooper

Inspirativní kniha pro milující se lidé. Barevné fotografie vystihují popisovanou polohu s doplňujícím textem. Knihu bych doporučila pro všechny páry, jak pro začátečníky tak i pro již zkušené.

06.04.2021

Rusko-český, česko-ruský kapesní slovník Rusko-český, česko-ruský kapesní slovník Jelizaveta Dvořáková

Oprášila jsem prach z tohoto slovníku a použiju k samostudium knihy Ruština pro začátečníky a samouky. Slovník jsem používala jako studentka, jsem ráda, že ho mám.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Hlavní hrdinka Rachel je velmi citlivá žena, znatelně jí ovlivnila nevěra bývalého muže a zjištění, že nemůže mít děti. Situaci řeší alkoholem, díky němu ztratila zaměstnání, kamarádky. Dva roky jezdí vlakem do fiktivního „zaměstnání“ a sleduje, co se děje v domech při trati. Kapitoly se střídají s vyprávěním tří žen – Rachel, Meghan a Annou. Kniha je napínavá dokonce, viděla jsem i filmové zpracování. Všechny ženy nám vypráví svůj příběh, ovlivněný mládím a nacházení vnitřního klidu. Začíná se vyšetřovat zmizení Meghan a objevují se souvislosti se všemi postavami, jejich milenci a muži. Rachel nikdo nevěří, protože si idealizuje svůj svět, díky alkoholu neví, co se skutečně stalo, co je pouhá její fantazie.

06.04.2021 5 z 5

37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu 37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu Stephanie Arnold

Kartářka jí předpověděla, že zemře v mladém věku. Stephanie nám vypráví příběh, co prožívala před porodem, jaké měla předtuchy, intuice, co viděla....Po očekávaném úmrtí na 37 vteřin po porodu následuje léčba, poté velmi intimní zpovědi s lékaři, hledání odpovědí na spoustu otázek při regresivní terapii. Vyplní se všechny její předtuchy, odkud se vzaly, jaké měly poslání...to vše v této knize, díky ní se hlavně ženy můžou s méně známou nemocí a komplikací při porodu seznámit.

29.03.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Hrdinkou knihy je světoznámá spisovatelka Lucy. Elektronickou verzi nové knihy posílá svému vydavateli. V tom okamžiku Lucy cítí tlak, protože v nové knize nechává hlavní hrdinku svých knih Eliz hned zemřít. Eliz je zároveň současná a z dětství imaginární kamarádka Lucy. V knize jsou vstupy, kdy se Lucy vrací do svého dětství a popisuje, co se tenkrát stalo, když jí bylo deset let při oslavách slunovratu, kde byla tajně se svým bratříčkem. Domů se vrátila už jen sama. Manžel spisovatelky koupí tajně dům v místech, kde se stala rodinná tragédie. Jak obstojí Lucy tlaku ze strany vydavatele, imaginární našeptávačce, dosud neobjasněné záhadě s bratříčkem a náhlému zmizení manžela? Kniha je velmi tajemná a má spoustu společného s Křídákem od C.J. Tudora.

22.03.2021 3 z 5

Nekorektní omalovánky Nekorektní omalovánky Roman Proutkovský

Moje první omalovánka pro dospělé. Určitě nezůstanu pouze u jedné. Vrátím se tím do mého dětství, fantazie a práva být sama sebou. Život má být barevný a pestrý. Vrhám se na první stránky, abych se vyřádila v mých pocitech a náladách.

17.03.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorku této knihy jsem si od začátku oblíbila. Je znát, že její původní profese je právnička. Umí detailně popsat fázi vyšetřování, uvažování a smýšlení vraha a ostatních svědků. Při vyšetřování případu jsem měla pocit, že jsem přítomna a potila jsem se za zločince. Od začátku knihy se pomyslné nůžky otevírají ve fázi dopisu, který zaslala matka ochraňující svého syna před hackerstvím. V dané situaci se původní účel obrátí a způsobí záhadu z jedné ulice, když se hledá vrah zavražděné ženy. Udělal to "jeden z nás"......

17.03.2021 5 z 5

Pozoruhodný svět hub Pozoruhodný svět hub Radomír Socha

Krásný atlas barevných fotografií, plus - kde se jednotlivé houby vyskytují, minus - houby nejsou abecedně řazené. Knihu si budu brát do lesa a rozšířím si tak houbařský obzor.

17.03.2021 3 z 5

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Zkušený pilot Petr letí jako pasažér a v letadle se setká se Sandrou, cílem je Dominikánská republika. Zde se po týdnu náhodně setkají a začínají se více sbližovat. Klidnou dovolenou naruší ohlášení hurikánu a všichni obyvatelé musí čelit oku bouře. Poté je námět násilně utnut a děj je přemístěn o 8 let déle. Podle názvu knihy jsem si myslela, že se autorka rozepíše o lásce dvou lidí, proto velké zklamání. Druhou část jsem již nečetla se zatajeným dechem, s napětím, poté autorka popisuje tvrdou realitu života: sobectví, ješitnost, nevěra. Zbytečně jsou v knize podrobně popisovány technické údaje o letadlech, spisovatelka se oddálila hlavnímu tématu.

14.03.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Za mě velmi děsivý psychothriller, který místy svírá a zrychluje se tep. Na druhou stranu mně bylo líto chlapců, jaké mají myšlení, uvažování a ty nekonečné pomsty. Kniha je pro silné povahy, děj se střídá po kapitolách v roce 1986 a 2016, když si ve dvanácti myslí, že smrt je pouhá náhoda, ale po třiceti letech smrtící bumerang pokračuje....A další věc, každý má svou sbírku....

12.03.2021 2 z 5

Stokrát bez pardonu Stokrát bez pardonu Boris Pralovszký

Kniha vhodná do dnešní covidové doby, smích Vás přejde až na poslední stránce.

10.03.2021 5 z 5

Slepé oko Slepé oko John McLaren

Kapitán Chris Cameron velí letadlové lodi Indomitable, která vyplouvá poslední plavbou na plánované cvičení s Američany. Během plavby se cíl mění na bývalou britskou kolonii v Africe v Numale. Loď se má pohybovat v mezinárodních vodách a sledovat vývoj v prezidentských volbách. Na loď je vyslaná půvabná novinářka Grace a sledovat politické aspekty v Numale, kde současný prezident Narthan Nabothe tvrdě prosazuje své plány. Náhle je loď odvolána a má opustit sledování, ale kapitán má již svůj cíl a plán.

07.03.2021 5 z 5