Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Báchorky Báchorky Božena Němcová

Tak už vím, podle jaké knížky byly zfilmované mé nejoblíbenější pohádky. Ráda jsem si pohádky přečetla v dospělém věku. Na chvíli se vrátila do bezstarostného dětství, do světa kouzel, proměn a přání. Jediné, co bych knize vytkla, že v ní postrádám více malovaných obrázků, když se vcítím do role malé čtenářky. Jako dítě jsem obrázky milovala a k pohádkám určitě patří. Každopádně nezapomenutelné pohádky naší spisovatelky.

06.03.2022 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Pachatel - iluzionista se chová přirozeně a tím je právě neviditelný. V knize vystupuje jako vypravěč a mluví ke čtenáři - k imaginárnímu ctěnému publiku. Vyšetřováním vražd se zaobírá ochrnutý detektiv Lincol Rhyme a jeho mladá vyšetřovatelka Amélie Sachsová. Hledají spojitost a snaží se díky civilistce zabývající se magií a kouzly přijít na stopu vraha. Kniha se četla dobře, ke konci jsem se také v některých situacích, které měly úmyslně odvést pozornost trochu ztrácela.

26.02.2022 4 z 5

Vítr a pravda Vítr a pravda Michael Peinkofer

Kniha má dvě dějové linky z roku 1362. V prvním dějství je hlavní hrdinka Alyssia dcera benátského obchodníka, která řeší se svým otcem návrh svatby s jeho bývalým obchodním partnerem. Nabízí se otázka, kdo by měl z toho prospěch? Jedná se o skutečnou lásku? Ve druhém je válečník El - Rih - janičár má za úkol dělat společnost malému osmanskému následníkovi a "vysvobodit" ho z jeho zlaté klece. Hlavními tématy této knihy jsou intriky, přetvářky, boj o moc a přežití. Kapitoly jsou krátké, hodně psané v přímé řeči, proto se dobře čte. Udržuje čtenáře v napětí ve světě otroků, který pozná i Alyssea nazývaná Pravdou, kde jako otrokyně pozná janičára zvaném Vítr. Kam zavane jejich osud, zda-li jim dovolí jejich víra křesťanská x islamské najít společnou budoucnost? Co vše musí obětovat, se dozvíme v této krásné historické knize.

20.02.2022 5 z 5

Jde to i s úsměvem Jde to i s úsměvem Karel Nešpor

Čekala jsem od knihy více úsměvných příběhů ze života. Chválím na konci relaxační náměty a odkazy na webové stránky. Body dávám za příjemný hlas.

15.02.2022 2 z 5

Autor velmi podrobně rozebírá fáze spánku. Jaké má pro tělo účinky a co způsobuje jeho nedostatek, jaké jsou nejen zdravotní důsledky nespavosti. V knize je zbytečně mnoho rozborů pokusů, u kterých jsem se někdy nudila. Důležitost přikládám jeho návrhům délky spánku a to úpravou denního režimu dětí, studentů, pracujících. Velmi obsáhlá kniha by se dala o mnoho zkrátit na tvrzení, co většina z nás ví, že spánek léčí a posiluje, nedostatek způsobuje únavu atd. Více se měl spíše rozepsat o duševní hygieně.

06.02.2022 3 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Kniha je volným pokračováním Katovy schovanky. Hlavní hrdinka Melisanda se stala vdanou paní a matkou. Bohužel ji a jejího chotě Wendala dohání nejen ve snech minulost a navzájem si skrývají tajemství, která mají společné jméno - zesnulý hrabě Ottmar de Bruce. Melisanda není moc opatrná a vychází napovrch kolik osob i v nové rodině má zájem na jejím "zmizení". Láska u mladého páru se mění v nenávist a to víc musí Melisanda přemýšlet, jak provždy utnout pomyslnou přímku, která jí stále připomíná minulost. Kniha se četla velmi pěkně. Opět autor mě dokázal vtáhnout a vrátit se do této doby, spisovatel dokonale umí popsat nejen hezké chvíle ale i barbarské, které prováděli bohaté na nevinných, jen pro jejich rozkoš a zábavu.

06.02.2022 5 z 5

Automasáž podél meridiánů a akupunkturních bodů Automasáž podél meridiánů a akupunkturních bodů Wang Čchuan-Kuej

Výborná kniha počínaje vysvětlením meridiánů a akupunkturních bodů. Kniha doplněna jednoduchými kresbami a návody k automasáži při jednotlivých potíží.

28.01.2022 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Zákeřný hrabě Ottmar de Bruce se snaží léčkou v soutěsce s pomocí své družiny vyvraždit rodinu Wilhemisových. Jediná přeživší je 16-ti letá Melisanda, jenž slíbila umírající matce pomstu. Unikla "o vlásek" smrtelné ráně, když jí pomůže sám kat říšského města Esslingenu. Melisandě začíná útěkem nový život, s tím že stále myslí na pomstu a slib daný matce. Historický román se čte velmi dobře, líbil se mi detailně popsaný život chudých i bohatých, okolní příroda. Děj mě několikrát vtáhl přímo do hlavní postavy a cítila jsem v sobě její sílu, odhodlání a naději. Už se těším na volně navazující druhý díl.

19.01.2022 5 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Manžel tají do poslední chvíle onemocnění rakovinou slinivky. Pracuje na volné noze jako spisovatel a chemoterapie si domlouvá na svých cestách, při kterých čerpá náměty pro svou další - poslední knihu. Jeho žena je zdravotní sestra na JIPu, a protože ví, co to obnáší, nechce jí o nemoci říct. Nastává období smutku....Kniha se čte velmi rychle, je spíše pro ženy. Děj je vyprávěn z pohledu umírajícího, láskyplné manželky a přítele zesnulého. Některé smutné pasáže byly moc dlouhé, tam se autorka "utopila". Děj se posune až ve chvíli, kdy manželka navštíví "Domek u jezera" a každý den jí začíná čerstvou uvařenou kávou.

07.01.2022 3 z 5

Korálkové vánoční ozdoby Korálkové vánoční ozdoby Sylva Šporková

V knize jsou krásné barevné fotografie a popisky ozdob z korálků. Ještě dokoupit kleštičky a můžu tvořit na příští rok.

22.12.2021 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

V knize je popisován rozdíl mezi zvířaty a lidmi, kdy jim dojde potrava. V případě myší automaticky hledají nový zdroj potravy (sýr). U lidí je myšlen sýr jako pojem pro práci, vztah, zdraví....Pokud člověk došel ke svému cíli, zpohodlní a již nemá tendenci nic vylepšovat, zdokonalovat. Pokud mu "sýr" dojde, chvíli trvá, než si to uvědomí. Je potřeba hledat nové cesty, odvázat se od strachu, který nás většinou brzdí, protože někdy strach je větší hrozba pro člověka než-li skutečná situace. V dnešní rychlé době, je toto téma velmi aktuální neboť v každé oblasti je potřeba se rychle přizpůsobit a nebát se i ryskovat.

16.12.2021 4 z 5

Jeden den České republiky Jeden den České republiky Pavel Radosta

Znám hezčí místa naší krásné země, než je v této knize publikováno.

16.12.2021 odpad!

Jak poznat, když vám někdo lže Jak poznat, když vám někdo lže Joe Navarro

Bývalý agent FBI a vyšetřovatel si sepisoval poznatky při výslechu zločinců delší dobu. Je to taková brožura, při níž pisatel popisuje, jak reagují jednotlivé části těla (hlava, krk, břicho, ruce, nohy...) při výpovědi, když někdo lže nebo chce něco zatajit. Protože se lhaním se můžeme setkat v osobním nebo pracovním životě, knihu doporučuji. Po přečtení je lehké odhalit lháře.

15.12.2021 5 z 5

Řekni to jinak: Používejte správná slova ve správný čas Řekni to jinak: Používejte správná slova ve správný čas Carl Alasko

V knize jsou popisovány různé situace a nápověda, jak bychom měli reagovat, co říci a naopak. Ale jak se říká starého psa novým kouskům nenaučíš. Já osobně si z této knihy odnáším, abych se naučila říkat "štve mě, že jsi...." a proto neklást otázky "proč jsi....."

13.12.2021 3 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Je vyhlášeno pátrání po 12-tileté dceři, která v noci zmizela z rodinného domu. Detektivům pomáhá hledat celá rodina, jejich přátelé, lidi z okolí, kolegové z práce. Začíná důkladné vyšetřování nejdříve rodičů a jejich syna. Kniha se čte jedním dechem, spisovatel používá hodně přímou řeč a drží nás v šachovém napětí. Autor této knihy je bývalý novinář, který zpovídal odsouzené vrahy k trestu smrti, obsahově je to v této knize znát. Jsme svědky výslechu pod detektorem lži, spisovatel umí čtenáře dokonale "vtáhnout" do myšlenek a pocitů vyšetřované osoby, jakoby právě čtenář byl sám, kdo je vyšetřován. Děj druhé části knihy se odehrává po čtyřech letech, vystupují zde nové osoby, díky nimž se znovu začíná důkladněji vyšetřovat nedořešený příběh zmizelé dcery.

08.12.2021 5 z 5

Reiki a jak mu rozumět Reiki a jak mu rozumět Valerie Oula

Autorka nás seznamuje se základy energetického léčení. Očekávala jsem více. Jsou zde pouze prvotní informace pro laika.

30.11.2021 4 z 5

Joga léčí Joga léčí Tara Stiles

Kdo nemá čas jezdit za lektorkou jógy, může se díky této knize naučit základní pozice, poté již sestavy, ať už jen tak nebo pro specifický zdravotní problém. Kniha se stává mým denním rádcem.

15.11.2021 5 z 5

Obličejová jóga Obličejová jóga Danielle Collins

Knihu jsem si zakoupila, abych se věnovala józe i v obličejové partii těla. Je zaměřená na čelo, oči, tváře, ústa, čelist a krk. Určitě se ráda naučím nových technikám. Jednoduše napsaná, ukázková fotografie ani krátký popis nechybí. Moc se mi líbí.

03.11.2021 5 z 5

50 rad mazaného zahradníka 50 rad mazaného zahradníka Jana Bucharová

V knize se dozvíme, jak pěstovat bylinky doma i na zahrádce. Najdeme i rady v sekci pro zdraví a krásu. Na konci knihy nám autorky připomínají, jaké bylinky můžeme uplatnit v kuchyni.

01.11.2021 3 z 5

Snadná cesta z prokrastinace - Jak přestat odkládat úkoly Snadná cesta z prokrastinace - Jak přestat odkládat úkoly Neil Fiore

Kniha je určená spíše pro lidi na vyšších pozicích, důraz se klade na odpočinek. Kdo prokrastinuje se doporučuje zavedení si tzv. antirozvrhu. Z knihy si odnáším myšlenku: Slovo "musím" vyměnit za "chci". Větu: "musím to dokončit" vyměnit za "Kdy mohu začít" Požadavek : "musím být dokonalý" nahradit vlídnějším "chybovat je lidské".

26.10.2021 3 z 5