Myška43 Myška43 komentáře u knih

Chci tě zpátky! Chci tě zpátky! Katy Evans

Miluju sérii V ringu, ale tohle je pro mě zklamání. Jasně, další šéf a asistentka to mi nevadí,klišé a předvídatelnost také ne. Styl této autorky mám ráda, střídání pohledů super. Ale jako celek je tento příběh nemastný neslaný. Zbytečně pomalý rozjezd, moc rychlé sblížení Indie a Williama a málo emocí. Za pár dní ani nebudu vědět, že jsem četla tuto knihu.

15.01.2021 3 z 5

Sprostá holka Sprostá holka Megan Hart

Autorka opět nezklamala, i když kniha ,,Na dně" mě zaujala mnohem více.

Proč mě nechceš pustit dovnitř? zeptal se. V životě si vždycky můžete vybrat. Pohnout se kupředu, vycouvat, udělat skok, rozlétnou se, spadnout, uspět... neobstát, věřit.

Pro Elle bylo těžké uvěřit, no není divu, po tom co si zažila. Byl to zajímavý a silný příběh. Jen bych klidně ubrala trochu erotických scén a více se zaměřila na její trauma, pocity, nebo i kapitoly z minulosti. Autorka mohla dát více prostoru vztahu s její matkou, bratrem a Gavinem, to byla také velice zajímavá postava příběhu.
Škoda, že si nemůžeme přečíst další knihy od paní spisovatelky. Píše velmi poutavě a zaobírá se vážnými tématy ze života.

13.01.2021 4 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

,,Než se do něčeho pustíš, dopředu si to promysli, ty troubo!

No, jsem ráda, že si to Sam nepromyslel a já si mohla přečíst tento velmi vtipný příběh.
,,Tvůj bejvalej je kokot k pohledání." Ano, také jsem měla před 22 lety takového vola, co mě pořád peskoval, ať hubnu, více cvičím a jeho nejoblíbenější přezdívka pro mě, byla otesánek.
Takže vím, co to s vašim sebevědomím udělá a naprosto jsem Lee rozuměla a věděla, jak se cítí.
Pak jsem potkala svého ,,Sama", jako ona a bylo po starostech.

Teď mám chuť zajít do hospůdky ,,U Rezavýho kýblu", dát si pár drinků, odebrat se se svým ,,Samem" domů a přát si jediné, aby ,,zakukal do lesa".

To už nikdy z paměti nevymažu. Až mi bude někdy ouvej ráda opět sáhnu po této knize, protože bezpečně vím, že mi zvedne náladu.

12.01.2021 5 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

No musím přiznat, že mě druhý díl přišel ze začátku trochu zamotaný, až jsem se bála, jak si s tím autorka poradí a poradila si skvěle. Bylo to více dramatické, napínavé a já si pořád říkala, tak kdo je její otec? Je to....? Co se tedy stalo s její matkou? Komu připadne hrad? Kdo se chce Lexie zbavit? Co Grayson, ti dva přece musí zůstat spolu, nebo ne? Mé otázky byly zodpovězeny, má duše je klidná a příjemně mě hřeje u srdce. Moc krásný příběh.

11.01.2021 5 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

,,Víte, jaký je to pocit, když všechno, co člověk dosud považoval za pravdu, je najednou zpochybněno? Když musí zjistit, že nezná svou vlastní minulost."

Není to moje první kniha, co jsem od autorky četla, tudíž jsem měla jasnou představu, co mohu očekávat a to jsem také dostala. Příběh plný různých postav, zajímavou dějovou linku s nádechem tajemna, sympatickou Lexie a úžasného neodolatelného Graysona, kteří se vzájemně přitahují a nakonec podlehnou svým citům. Rozhodně musíte mít u sebe druhý díl, protože je zde tolik otázek, na které chcete znát odpovědi a vědět, jak to vše skončí. Takže jdu na pokračování. Už se nemůžu dočkat, co pro čtenáře paní spisovatelka připravila.

08.01.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Po knize ,,To nejlepší v nás" se tento příběh u mě zařadí do mých nejoblíbenějších od Colleen. Lituji hodně věcí ohledně mé osoby, ale nikdy nebudu litovat, že jsem četla tuto knihu, ikdyž mě opět totálně emocionálně rozložila.

Není fér, jak může jedna událost...jedna vteřina...otřást světem kolem. Schodit vám všechno na hlavu. Zničit každou šťastnou chvilku, která k téhle osudové vteřině vedla.

Musím napsat, že knihy od této skvělé spisovatelky vždy přečtu na jeden zátah, ale tady to prostě nešlo. Asi za polovinou jsem četbu přerušila a šla ty pocity, které u mě vyvolávala zaspat, tak to pro mě bylo silné. Aniž bych chtěla začaly na povrch vyplouvat mé nelehké střípky života, na které nerada vzpomínám a v jednu chvíli jsem nevěděla, zda brečím za Morgan, za Claru nebo za sebe.

Když se stane nějaké tragédie, máš pocit, jako bys spadla z útesu. Jenže když si začne sedat prach, dojde ti, že jsi nespadla. Že sedíš na horské dráze a vozík zrovna narazil na nejhlubší místo trati. A teď pojede nahoru, dolů, nahoru, dolů a takhle to potrvá dlouho. Možná napořád.

Je jedno jakou knihu od této autorky čtu, vždy na mě udělá obrovský dojem a já ji za to miluji, obdivuji a jednoznačně doporučuji přečíst.

Dospívající děti si myslí, že jejich rodiče už mají všechno vyřešené, ale pravda je, že dospělí si nevědí rady se životem stejně tak často jako teenageři.

07.01.2021 5 z 5

Mám ráda knihy o zakázané lásce studentky a učitele a pár jsem jich už přečetla. Tento příběh má další pokračování, takže je jasné, že autorka nikam nepospíchala. Asi do poloviny knihy se pomalu seznamujeme s Aubrey a jejími přateli, Danielem, jeho rodinou a celým děním okolo studentského života. Když se Daniel nečekaně vyzná ze svých citů, nabere příběh jiný směr. Flirtování, osudová přitažlivost, nutkání poznat do hloubky jeden druhého, boj nepřekročit tu pomyslnou hranici a udržet v tajnosti vzájemnou náklonnost a lásku, to autorka popsala dokonale. Originální jsou samozřejmě citáty ze Shaespearových děl, kterými každá kapitola začíná. Oživením příběhu byl i pohled Daniela, ikdyž krátce. Myslím, že kdyby byla kniha psána od začátku z obou pohledů, bylo by to zajímavější. Třeba se dočkám v pokračování, které si rozhodně přečtu. Jinak jsem si moc oblíbila Matta a Julii, mám pocit, že takoví přátelé žijí jen v knihách. Doufám, že jim autorka dá v pokračování trochu více prostoru.

Tam často selže očekávání, kde nejvíc slibuje; a nezklame, kde mizí naděje a zoufáme.

06.01.2021 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Právem si kniha zaslouží tak vysoké hodnocení. Autorka mě naprosto uchvátila svým příběhem. Sice mi nějakou chvíli trvalo, než jsem si zvykla na její styl, ale pak jsem hltala každou stránku a hups, je konec.

Co tu vlastně hájíme? Jakou tradici? Jakou rodinu, která říká, že vraždu, znásilnění, rabování, kolonizaci, to bereme, vydrhneme to do čista vystavíme pěkně v muzeu, ale achich ouvej, ty jsi hnusný teplouš? To je za hranicí našeho smyslu pro dekorum! Mám už toho k čertu po krk! Už jsem dost dlouho seděl a nechal tebe, babičku a váhu celého podělaného světa, abyste na mě tlačili. S tím je konec. Je mi to fuk. Vezmi si svoji tradici, dekorum a strč si to všechno do prdele, já jsem s tím skončil.

Alex a Henry byli úžasní a já jim moc fandila. To jejich pomalé sbližování, ten krok od kamarádství k lásce, uvědomění si toho, že se milují, jak se rozhodli bojovat za svoji budoucnost, nádhera. To jak autorka prokládala jejich e-mailovou konverzaci úryvky dopisů známých osobností minulosti, velmi originální. Díky tomu jsem se rozhodla, že si přečtu Dějiny homosexuality.

Knihu rozhodně doporučuji. Není jen o lásce dvou mužů, ale dává nám hodně nahlédnout do politického dění, ukazuje rozdíly mezi americkou a britskou mentalitou a nutí v mnohém k hlubokému zamyšlení.

03.01.2021 5 z 5

Borec odvedle Borec odvedle Alexander Stainforth (p)

Proč, když se cítíte dobře, trvá hrozně dlouho, než vám tělo prostoupí příjemná teplá vlna? A proč, když se ozvou dávné nepříjemné vzpomínky, je vám zle okamžitě?

Autor u mě svými MM romancemi nasadil laťku hodně vysoko, proto nemohu dát plný počet. Přesto jsem si četbu moc užila. Na to, že je to muž a napsal knihu z pohledu ženy, mě velmi překvapil!!!

,, Vážně chlapi nad ničím neuvažují do hloubky?"
,, Někdy jim musíte všechno naservírovat od A do Z, abyste se dočkali adekvátní reakce."

01.01.2021 4 z 5

Opposition - Prežijú, len ak ostanú spolu... Opposition - Prežijú, len ak ostanú spolu... Jennifer L. Armentrout

Tuto sérii jsem začala číst jen proto, že mám autorku v oblibě. Fantasy žánr vyhledáván jen ve filmové podobě. No a ejhle, úplně jsem Luxenům propadla.

,, Porušil jsem všechna pravidla mého druhu tím, že jsem tě vyléčil a držel si tě při sobě. Vzal jsem si tě a vypálil celé město, abych tě udržel v bezpečí. Zabíjel jsem pro tebe. Myslela sis, že zapomenu, co pro mě znamenáš? Že cokoliv na tomto světě, může být silnější než moje láska k tobě?"

Nádherné zakončení plné napětí, akce a samozřejmě velké lásky Daemona a Katy. Těžko se mi s nimi loučí!!!!

31.12.2020 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Chci Tea. Chci ho mít pro sebe každý den, každou noc, každou zatracenou chvíli svého podělaného života. Vím, že si to zasloužím, jeho si zasloužím.
Mám toho plné zuby. Všechno, co jsem vnímal, homofobní narážky a urážky - už je nechci snášet, aniž bych sám sebe bránil. Co je na mně horšího oproti ostatním? Ubližuju někomu? Vraždím někoho? Pohoršuju snad společnost tím, že nepatřím do správné škatulky?

Ano pane spisovateli, opravdu moc jste mě překvapil tímto pokračováním. Líbilo se mi střídání pohledů. Díky tomu jsem měla možnost poznat více do hloubky i Erika. Musím napsat, že téměř po celou dobu četby, jsem se usmívala a neskutečně si to užívala. Tea mi bylo moc líto, jak bojoval se svojí špatnou zkušeností s Liborem, jak byl žárlivý a podezřívavý. Erika obdivuji za jeho trpělivost a podporu.

Pochyboval jsem o šťastných koncích, i když jsem pořád doufal...
Díky Teovi už vím, že existují, že to nejsou jen fantazie našich nesplněných přání.

Na závěr bych chtěla napsat autorovi. Pište prosím další MM romance, jsou nádherné!!!!

29.12.2020 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Nemůžeš se ptát, co když, co kdyby... Jsme jen my dva, ty a já. A já netoužím po ničem jiném, než sdílet s tebou celý můj život.
Jsi ten nejúžasnější člověk, jakého jsem v životě potkal. Nezištný, poctivý, plný lásky...

Ano, takový Teo opravdu je a já si ho hned zamilovala. Je to moje druhá kniha od autora, takže jsem věděla do čeho jdu, a přesto mě v poslední třetině velice mile překvapil dramatičností příběhu, odhalením Erikovy minulosti a dokonce mě i slza ukápla.

Vzpamatoval jsem se z toho, co mi udělal Libor, vzpamatuju se i z rozchodu s Erikem. Protože takový život je - člověk přežije ledasco. A nakonec z toho vyjdeme silnější a zocelenější. Jen o spoustu emocí chudší.

Kluci to nakonec ustáli a já se těším na druhý díl, čím mě pan spisovatel překvapí.

27.12.2020 5 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Požehnaná krásou, elegancí a královským titulem. Jaké to doopravdy je být princeznou Adeline?

Mám tuto autorku v oblibě a miluju její serii Tento muž. Líbí se mi jaké muže vybírá do svých příběhů. Dominantní sebejisté majetnické sexy chlápky, kteří se se svým protějškem chtějí jen pobavit a rázem zjistí, že se zamilovali. No a pak svou drahou polovičku uctívají a ona se cítí jako nejšťastnější žena na světě.

Vždy ze mě zbyde jen kaluž u jeho nohou. Je to jako injekce adrenalinu do žil. Celé tělo mi okamžitě ožije.
Já a Josh. On a já. Princezna a sex symbol. Monarchii to bude připadat špatné. Některým novinářům také. Nejspíš i polovině národa. Ale proč? Kvůli tradicím? Kvůli pravidlům? Kvůli pokrevní linii? Všechno je o správném vychování. Ale kdo říká, že nejsme vhodní?

Tento pár mi k sobě padl jako ulitý a vůbec mi nevadí, že autorka nešetří sexem. Umí výborně popisovat pocity, lásku, vášeň a samotný akt, takže představivost jede na plné obrátky. Prostě sexuální scény neruší děj příběhu, ale nádherně do něj zapadají.

Stala jste se mou ve vteřině, kdy jste přede mnou padla na kolena, Vaše Výsosti.

Tak teď si počkat na pokračování, ach jó!!!!
Doporučuji, je to krásná pohádka pro ženy.

26.12.2020 5 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Vezmi si mě. Ta tři prostá slova všechno zničila. Žádná žádost o ruku by nikdy neměla skončit takhle.

No hurá, konečně jsem to dočetla a bylo to pro mě docela utrpení. Četla jsem dál jen proto, že mě zajímalo, proč Maya Camerona odmítla a je to pro mě velké zklamání. Nehledě na to, že mi k sobě vůbec nepasovali. Maya mě neskutečně vytáčela. Cameron byl tak klidný, chápavý a trpělivý, až to bylo neuvěřitelné. Námět měl potenciál, ale autorka si mohla více pohrát s psychologií postav , ubrat sexuální scény a více rozvinout děj.
Závěr: Je snad jasné, že Cameron se svého ,, ano'' dočká, až na potřetí a budou žít šťastně navěky.

25.12.2020 2 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Věříš na proroctví, Jonahu? Proroctví? Ano. Věříš, že je naše budoucnost předem daná? Ne. Věřím, že si cestu volíme. Já si svou zvolil a ta - tě přivedla ke mně, odpověděla za něj Clara, ačkoli věděla, že to říct nechtěl.

Musím napsat, že mě autorka hodně překvapila. Je to nádherný příběh s nádechem tajemna a plný emocí.
Myslím, že každý z nás by aspoň jedenkrát za život chtěl stát před plačící zdí, vložit své přání a čekat, až se vyplní. Já bych si přála, aby.......

Vaše pravá láska tančí mezi paprsky měsíce.

22.12.2020 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Další česká autorka a opět skvělá kniha. Ano je to nereálný příběh, ano je to klišé a ano je nám jasné, jak to skončí. No a co, potřebujeme se na chvíli odpoutat od reality a ponořit se do romantického příběhu. Já se nemohla od knihy odtrhnout, dokud nebyl konec. Je velice čtivá. Všechny postavy, i ty záporné jsou velmi zajímavé, děj také. Akorát ten konec byl moc uspěchaný. Klidně mohla být kniha delší a vůbec by jí to neuškodilo. Ale jinak super a doporučuji!!!!!

15.12.2020 5 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Tyto příběhy nečtu jen kvůli své romantické duši, ale hodně mě zajímají z psychologického hlediska. Je to moje první kniha od pana spisovatele a jsem velice mile překvapena. Myslím, že autor dal do příběhu vše. Krásnou a uvěřitelnou lásku Maxe a Filipa, vkusně popsané a žhavé erotické scény, které mě rozpalovaly, a to jsem hetero. Nelehké rodinné vazby, nepochopení některých jedinců této společnosti, které končí i fyzickými útoky, ale i podporu a lásku přátel. Rozmanitý děj ke konci se zajímavou zápletkou. Ano, za mě doporučuji a rozhodně si přečtu další knihy od autora.

12.12.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Po předchozí knize Spolubydlící, která mě docela zklamala, se autorkám tato kniha povedla. Dle mého názoru byl začátek skvělý, pak to trochu ztratilo šmrnc, ale poslední třetina byla naprosto super, tak jak jsem u nich zvyklá. Nemohu však dát plný počet, protože série Božský u mě nemá chybu a jsem moc zvědavá, jestli si ještě někdy po dočtení knihy od tohoto dua řeknu wouw, tak to byla pecka.

11.12.2020 4 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Zatraceně, proč je to s ním tak těžké? Copak nestačilo všechno to, co dělá v posteli? Nebo jeho minulost. To ještě musím mít pocit, že se opravdu nikdy nezamiluje? Že se od něho nikdy lásky nedočkám? Kdybych se hodně snažila, dokázala bych se smířit s jeho ujetým sexem i pro mě odpornou minulostí, ze které stejně vím jen střípky? Ale dokážu nějakým způsobem být s někým, kdo mi nikdy neřekne ta dvě slova? Má to vůbec smysl? Samozřejmě že nemá. Dokážu se vzdát té mizivé naděje? Samozřejmě že nedokážu!
Tak co myslíte, řekne Daniel ta dvě slova, na které Nicol čeká? Přečtěte si knihu, stojí za to.
Musím přiznat, že se mi do čtení moc nechtělo, ani nevím proč jsem vůči českým autorkám tak skeptická. Ale zaujalo mě vysoké hodnocení, tak jsem do toho šla a rozhodně nelituji. Kniha je velmi čtivá a nutí vás číst dál a dál a vy netrpělivě čekáte, co se vše o Danielovi dozvíte a jak to vše nakonec dopadne.
Jo a ženy, z poděkování vyplývá, že bude pokračování!

Vlny se neměří ve stopách a palcích. Jsou měřeny v přírůstcích strachu.

10.12.2020 5 z 5

Nash Nash Jay Crownover

Když jsem začala číst první díl, hned mi bylo jasné, že budu pokračovat v celé sérii. Je to přesně můj šálek kávy. Tato partička přátel mě neuvěřitelně baví. Autorka to prostě umí. Každý ústřední pár těchto příběhů je originální, nesou si na svých bedrech spoustu problémů a negativních zážitků a snaží se s nimi vyrovnat. Ne jinak je tomu i v této knize. Saint mi padla do oka ihned. Jak já té holce rozumím....
No a Nash, netřeba nic dodávat. Prostě si to přečtěte. Doporučuji ale číst celou sérii. Postavy se v knihách prolínají, jejich vztahy se nadále vyvíjejí a pak by jste zbytečně přišli o důležité okamžiky.

Cesta k té jediné není vždycky snadná. Nesnáze z minulosti bývají zatraceně těžké a prudké srázy a zatáčky mohou způsobit, že je člověk připravený tuhle cestu každým okamžikem opustit. Není však lepšího cíle, k němuž míří, než láska a žena, která ji nabízí a čeká s ní na jejím konci.
No a teď hurá na příběh Rowdyho a Salem.

05.12.2020 5 z 5