Myška43 Myška43 komentáře u knih

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

,,Tak co ti jde na nervy nejvíc, řekni? Že já teď mám peníze a ty ne? Že James Paden je ten, kdo rozhoduje? Že budu žít v domě, jehož práh jsem ještě před několika lety nesměl překročit, protože jsem toho nebyl hoden? Nebo to, že jsem tě dnes líbal a tobě se to líbilo?"

Nereálné? Ano. Otřepané téma. Ano. Sladké jako cukrkandl? Jasně že jo. Ale je to nádherně napsaný příběh. Romantická oddychovka, která pohladila mé srdce i duši.
❤️❤️❤️❤️

05.03.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

,,Nic dokonalého neexistuje, Callahanová. Cokoli může být jen zatraceně dobré."

Ach jo, zase konec. Kdyby měla kniha i tisíc stránek, vůbec by mi to nevadilo. Věřím, že bych se s touto autorkou nenudila.
Opět jsem si užila strhující děj nabitý emocemi. Příběh plný bolesti, odhodlání, porozumění a lásky, který zahřeje u srdce.
Doporučuji a moc se těším na další díl.❤️❤️❤️❤️❤️

05.03.2021 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

,,Laurant, zašeptal ďábel. Jmenuje se Laurant. Toma se zmocnila panika. Moje Laurant? Ano. Teď už to víte otče. Chystám se zabít vaši sestru."

Nedávno jsem četla knihu od Sandry Brown a velice mě upoutala kombinace detektivky a romantiky. Koukla jsem na přečtené knihy mých oblíbených uživatelek a vybrala si tuto autorku. Udělala jsem dobře. Je to moje první kniha od ní, takže chvilku mi trvalo se začíst a zvyknout si na styl. Pak už to šlo jako po másle.

,,Ne, chtěla jsem ti říct ještě jednu věc. Jo? A copak? Že jsi idiot."

Samotný příběh byl moc zajímavý. Laurent s Nickem mě moc bavili. Byla zde spousta dalších zajímavých postav. Zápletka byla super. Mám ráda, když až do konce nemám tušení, kdo je ten zloduch. Bylo to pro mě velké překvapení, jak si s tím autorka poradila.
Ve čtení této série budu rozhodně pokračovat.

04.03.2021 4 z 5

Non Serviam: Oficiální historie Rotting Christ Non Serviam: Oficiální historie Rotting Christ Dayal Patterson

Tuto kapelu neposlouchám moc dlouho. Vlastně až od jejich posledního alba. Věděla jsem, že se pohybují na metalové scéně dost dlouho a jsou z Řecka, toť vše. Loni jsem byla dlouho nemocná a měla tak spostu času na poslech muziky. Dospěla jsem do bodu, kdy jsem měla pocit, že poslouchám furt to samé dokola. Napadlo mě rozšířit si své hudební obzory. Sedla jsem ke kompu, vlezla na You Tube a hledala. Do oka mi padl jejich klip The Raven. Když skladba skončila, seděla jsem ještě dlouho s otevřenou hubou. Pak jsem si poslechla celé album The Heretics a upadla mi čelist.
Takže je jasné, že jsem si musela tuto knihu pořídit. Musím napsat, že jsem nadšená. Ano, jsou tam drobné nedostatky, ale jako celek je pro mě kniha skvělá a zaslouží si plný počet. Je tam dost vtipných momentů, ale také též hodně zážitků, nad kterými jsem kroutila hlavou a říkala si, opravdu je to možné? Bohužel ano.

,,Ještě si také vzpomínám, že jsme jednou šli do striptýzového klubu, kam nás pustili zadarmo, protože si mysleli, že když jsme z Evropy, tak musíme být ve vatě. Opak byl samozřejmě pravdou. Dokonce kvůli nám přerušili produkci, aby mohli vyhlásit, že přichází slavná evropská kapela, takže aby všechny sriptérky šli k nám. Dohromady jsme měli u sebe tak asi deset dolarů, takže jsme si říkali, jasně holky, pojďte k nám, nemáme ani floka! Striptýzových klubů jsme vůbec navštivili hodně. Tenhle styl života se mi zamlouvá. Užívat si jako Lemmy...ale chudší Lemmy. Lemmy z Balkánu (všichni se smějí)"

Během četby mi oba bráchové přirostli k srdci, ale Sakis více. Obdivuji ho za jeho vytrvalost, odhodlání a neústupnost. Sypmatizuji s jeho názory a celkovým postojem k životu. Cením si toho, co vše za těch 30 let dokázal a že to nebylo vůbec jednoduché. Dal do muziky celé své srdce a duši, když bylo nejhůř nevzdal to.

Fernando Ribeiro (Moonspell)
,,Abych to shrnul, jsem na ně pyšný,a pokud je pýcha hřích, tak to nevadí, protože Kristus stále hnije v jasné a spalující záři téhle legendární kapely."

Rotting Christ už jsem poděkovala a ještě děkuji Metalgate za vydání této knihy, byla pro mě velkým přínosem.

03.03.2021 5 z 5

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

,,Sny jsou jedna věc, realita jiná. Ve snu můžu i lítat, v reálu si namlátím hubu."

Tak za mě jednoznačně nejlepší díl. Autorka ze mě ty emoce ždímala. Ze začátku jsem byla hodně smutná, ale jakmile se dali chlapi dohromady, už to bylo veselejší a veselejší.

,,Jeho chování mi ukazuje, jak hroznej člověk jsem. On věří lidem, já je nesnáším. On poslouchá svoje rodiče, já jsem rád, že moji zdechli. On studuje a vše bere zodpovědně, mně jde hlavně o přežití."

V prvním části mi byl Mike nesympatický a vyloženě otravný. Ve druhé, když odhalil svou minulost, už jsem jeho chování začala chápat, i když na konci mě fakt naštval. No a teď ho mám moc ráda. Člověk nesmí dát na první dojem. Měl by se snažit poznat a pochopit, než někoho odsoudí.

,,U věcí mi nedělá problém jim vyznat lásku. U lidí jsem to zatím nedokázal."

Byl to moc krásný příběh. Mike s Tristanem našli cestu ke svému štěstí, celá parta přátel zůstala pospolu, rodiče zmoudřeli, všechny křivdy byly odpuštěny a tak to má být.

01.03.2021 5 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

,, Dokáže se život změnit během pár dnů? Mně ano. A i když to bolelo, neměnil bych."

Pro mě ještě lepší, než první díl. Tady šla autorka psychologicky více do hloubky a to mám ráda. Setkání s celou partou bylo super. Mike už mi nebyl tak protivný. Nikdo nejsme bez chyb a každý se se svým trápením vypořádáváme po svém.
Tristan je úžasná křehká romantická duše, kterou prostě musíte milovat. Ke konci jsem si poplakala s ním.
Podle toho konce myslím, že další díl bude též dost zajímavý. Jdu na něj.

01.03.2021 5 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

,, Nevím, jak popsat situaci, která nastala po našem vstoupení do tělocvičny. Asi takhle nějak se lidi dívali na cirkusová obludária, která kdysi dávno cestovala po světě a ukazovala různě znetvořené lidi. Šok, zhnusení, překvapení, pobavení i nechápavost."

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Velice rychle jsem zapomněla na svůj věk a ponořila se do příběhu mladých lidí. Přiznám se, že chviličku mi to trvalo, ale jakmile jsem si vzpomněla na svých osmnáct, svou mluvu a své tehdejší priority, tak už to bylo v pohodě. Užívala jsem si to s celou partou.
Jeho ,, Výsost Nadrženost" Daniela a Evana si nejde nezamilovat. Naprosto rozdílné povahy a přesto mi k sobě moc pasovali. Zbytek přátel jsem si též oblíbila, až na Mikeho.

,,To je můj život a sorry, že ho žiju podle sebe. Všechno se netočí kolem tebe! Já jsem s ním, protože s ním chci být a ne proto, abych tě ztrapnil!"

Postoj rodičů u obou kluků mě donutil se zamyslet.....
Vadí vám, že jsou ,, jiní" kvůli vlastnímu přesvědčení, nebo se trápíte hlavně tím, jak bude reagovat vaše okolí?
Poslední kapitola byla pro mě trochu zvláštní, nezvyklá a přitažená za vlasy. Ale uvidíme. Třetí díl je věnovaný Mikemu, tak se nechám překvapit.

28.02.2021 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

,,Mrtví tam dole nechtějí, aby se na ně zapomnělo...znovu zapomnělo."

Nevím jak vy ženy, ale já si knihu náramně užila. Navodila jsem si pro sebe tu správnou atmosféru a zabralo to. Počkala jsem, až se setmí, zapálila svičky, pustila si mé oblíbené Dark Funeral a posléze Rotting Christ (bohužel jen do sluchátek, neboť by sousedé prchali ze svých domovů :D ) a pustila se do čtení.

,,Vím, co je strach, už jsem ho zakusila mockrát, ale bezmezná hrůza, která mě zachvátila nyní, se nedotýkala mého tělěsného bezpečí, a dokonce ani Anguse. Bála jsem se čehosi...v sobě. Neznámé části sebe samé, kterou jsem objevovala teprve teď.
Toho dílku skládačky,jenž mě poutal k tomuhle zvláštnímu místu, které mě tak vyvádělo z rovnováhy."

V pokračování příběhu se setkáváme se spostou nových a zajímavých postav, odkrývá se minulost Amelie. Je tam dost otázek, tak jsem zvědavá, co nám autorka naservíruje v příštím díle. Jinak jsem si zamilovala Anguse a chyběl mi tu Devlin. Už se na něj těším v pokračování.

,,Se záští to bývá stejné jako s pověrami. Sice víte, že se zakládají na pravdě, ale přesto na nich lpíte."

A opět moc chválím obálku knihy. Co jsem koukala jsou díl od dílu lepší a lepší.

27.02.2021 5 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

,, Čas zmírní, ale nezahojí bolest v srdci, která se ozve, kdykoliv pomyslím na to, co bylo a už nebude. S tím, co se stalo Timovi, jsem se smířila. Jsem nespokojená s vlastním životem a nevím si s ním rady."

Sandra Brown opravdu psát umí. Toto je jeden z jejích romantických příběhů, který mě opět chytnul za srdce. Příběh jak vystřižený ze života o tom, že díky ztrátě milující osoby náš život nekončí.

,,Ale mýlíš se. Můžeme. Můžeme udělat všechno, pro co se rozhodneme."
,, Všichni jsou sobečtí, když jde o lásku a pozornost jiných."

Moc se mi kniha líbila a ráda si ji v budoucnu opět přečtu.
❤️❤️❤️❤️❤️

26.02.2021 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

,, Láska a nenávist jsou protipóly jedné a té samé hry - kterou musíte vyhrát. Proč? Jde o vaše srdce a ego. Věřte mi, já bych to měla vědět."

Navnadila mě anotace a kladné hodnocení. Je to příjemná romantická
oddychovka, která se velmi dobře čte. Nečekejte žádný strhující děj a velké zvraty. Jde o sblížení páru, který spolu pracuje. Jaká bude cesta k jejich šťastnému konci? To si přečtěte.

,,Ano, ze čtyřiceti procent se chová jako hádavý, vypočítavý a majetnický blbec, ale ze zbylých šedesáti procent je vtipný, sladký a zranitelný."

,, Krásná holka s modrýma očima, rudými rty a vlasy černými jako havran. Popisuje vás jako pohádkové stvoření. Jen se ještě nerozhodl, jestli jste princezna nebo zlá čarodějnice."

Pokud budu mít možnost, ráda jsi přečtu další knihu od autorky.
❤️❤️❤️❤️

25.02.2021 4 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

,, Chci , abyste mávl kouzelnou hůlkou a udělal ze mě normálního člověka." ,,Nikdo není normální, všichni to jen předstírají."

Tuto knihu mám ve čtečce už dlouho a stále jsem četbu odkládala, protože má oproti jiným autorčiným počinům poměrně nízké hodnocení. Nechtěla jsem si kazit dojem ze své oblíbené autorky. Můj strach byl zcela zbytečný.

,,Ani nevím, co je vlastně tragičtější - že svoje selhání očekávám, nebo to, že se tolik bojím o úspěchu byť jenom snít."

Anotace dost jasně vystihuje o čem kniha pojednává, přesto na čtenáře čeká spousta překvapení. Z psychologického hlediska je kniha velmi zajímavá. Často jsem si kladla otázku, kde autorka našla inspiraci k napsání příběhu? Odkud čerpala informace pro svou knihu? Co z toho všeho může být reálné a co už je pouhá fantazie?

,, Naděje je nebezpečná. Naděje se může snadno stát tou uvolněnou nitkou, která rozpárá matérii lidské příčetnosti."

Doufám, že se budou překládat další knihy této autorky. Miluju její příběhy. Co kniha, to naprosto odlišné téma a zpracování. V jejím podání bych si přečetla jakoukoliv knihu, třeba i ,, Příručku pro kutily".

24.02.2021 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Tuto knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů. Zaprvé mě zaujala obálka, název a anotace, zadruhé miluju procházky po hřbitovech, hlavně po jejich nejstarších částech.
Knihu jsem četla poměrně dlouho, ale ne proto, že by se mi nelíbila, ba naopak. Jsem z ní nadšená. Nejen, že jsem si přečetla velmi zajímavý příběh, ale také mi posloužila jako taková mikro příručka. Takže jsem si dělala poznámky a pak už jen googlila a googlila.

,, Egregorové, stínové bytosti, pareidolie - doktor Shaw naservíroval mému mozku pár exotických soust, a tak jsem potřebovala průzkum. Svými teoriemi o optické iluzi a snech v bdělém stavu mě nepřesvědčil, protože jsem lépe než kdo jiný věděla, že logiku je občas nutno brát s rezervou. Avšak jeho vysvětlení bylo rozhodně přijatelnější než představa, že si pro mě přichází jakási temná entita."

Ve čtení této série budu rozhodně pokračovat. Autorce děkuji nejen za čtenářský zážitek, ale také za to, že jsem se dozvěděla spoustu pro mě nových a cenných informací. Díky tomu mě navnadila na to, že si budu v oblasti funerálního umění své znalosti rozšiřovat.

,, Takže tafofilové, sejdeme se na hřbitově."

23.02.2021 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

,, Nepočítala s tím, že upadne, bude mít otřes mozku a zachrání ji bezejmenný muž, který v ní včera v noci, aniž se jí dotkl, vyvolal mnohem silnější sexuální odezvu, než se Jeffovi podařilo za déle než rok."

Páni, to bylo super. Není to moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Zatím se mi líbila nejvíce. Směs detektivky s romantikou lehce okořeněna erotikou. Pro ženy výborná kombinace chutí. Tedy aspoň já si to vychutnala.

,,Po čtyři roky žil s osamělostí a dokonce se s tím smířil. Ale v pouhých čtyřech dnech vzala jeho schopnost snášet samotu zasvé. Začínala ho deptat."

Pan samaritán byl úžasnej a já si marně lámala hlavu nad tím, co tak hrozného udělal. A ono ejhle.....
Skvělý a rozmanitý příběh. Zajímavá a pro mě absolutně nepředvídatelná zápletka. Vůbec jsem neměla tucha, jak v případě Emory, tak i Hayese.
Autorku si dávám do oblíbených, touto knihou si mě získala.

21.02.2021 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

,,Tohle je začátek konce jednoho zamilovaného příběhu, ve kterém jsou dívky krásné, muži pohlední a kočky rockové hvězdy. Příběhu, kde přátelství trvá a vztahy zrají, sukně se zvedají, emoce balancují a každý si přijde na svůj šťastný konec...Anebo ne?"

Ráda jsem se opět setkala se všemi páry této série. Četla jsem ji asi před rokem a stále mám jejich příběhy v živé paměti. Hlavně Simona, Caroline a jejich kocoura. Pamatuji se, že jsem se smála tak, až mi tekly slzy a mého muže zajímalo, co je tam tak směšného. Když jsem mu kousek přečetla, tak se smál i on. A to už je co říct, protože by nikdy takovou knihu nevzal do ruky, natož aby ji četl.
Bylo to sice moc krátké, ale příjemné zakončení příběhu, u kterého jsem se ráda pobavila.

20.02.2021 5 z 5

Turbulence touhy Turbulence touhy Kendall Ryan

,,Brala mě takového, jaký jsem-s ní jsem nebyl ten chlap z časopisů a billboardů. Byl jsem to jenom já. Navzdory všem svým nedostatkům, navzdory tomu, že jsem to několikrát podělal, byla tady. Vedle mě. Potom, co jsem ji málem zrtatil, jsem dostal druhou šanci a udělám všechno, co bude v mých silách, abych to dal zase do pořádku."

Měla jsem z pokračování obavy, že to bude jen zbytečné protahování příběhu, ale jsem mile překvapená. Kupodivu jsem se nemohla od čtení odtrhnout, dokud nebyl konec.

,,Nebyla ten typ holky, se kterou byste randili jen tak pro zábavu. Byla to holka navždycky. Ale problém byl, že já nebyl kluk napořád."

Moc se mi líbilo, že tento díl byl vyprávěn z obou pohledů, což mi umožnilo Bena poznat více do hloubky. V prvním dilu neměl tolik prostoru. Dokonce zápletka s Fionou (proradnou mrchou!) nebyla ke konci tak předvídatelná. Emmy byla někdy na pěst, ale snažila jsem se ji pochopit. Dokonce i v popisu erotických scén se autorka zlepšila, už byla více kreativní. Takže za mě ano, celkově jsem spokojená. Plný počet nedávám jen proto, že si myslím, že by opravdu stačil jen jeden díl.

,,Než ses objevila, ani jsem nevěděl, že mi chybí jedna část. Stala ses součástí mého života a zaujala jsi místo v mým srdci, které bylo předtím prázdný. Obohatilas můj život, naplnila ho a já už nechci strávit jedinej den, aniž bych tě měl po boku. Miluju tě celým svým srdcem."

A erotické pohádky je konec.

20.02.2021 4 z 5

Elegantní hřích Elegantní hřích Kendall Ryan

Měla jsem za to, že jsem přečetla celou sérii, ale spletla jsem se. Přečetla jsem pouze třetí díl a protože se mi líbil, tak jsem se pustila do jedničky.

,,Och. Takže tohle je Ben Shaw. Vidět jeho fotku na počítači je jedna věc. Ale vidět tenhle nádherný exemplář muže osobně je věc úplně jiná."

Ben je fyzicky dokonalý muž s nedokonalou duší. Emmy je fyzicky nedokonalá s dokonalou duší. Dva lidé z naprosto odlišnými životy. Ona se do něj zamiluje poměrně rychle. On si to uvědomí poté, co si střihnou trojku s Braydonem. Zápletka s Fionou (mrcha jedna) je předvídatelná, ale vůbec mi to nevadilo. Já jsem se bavila při nenáročné četbě. Jedinou výtku mám k popisování erotických scén. Přišly mi stále na jedno brdo. Je to přece erotická trilogie, tak si s tím autorka mohla dát více práce.

,, Neopouštěj mě, Tennessee" Jdu na druhý díl.

19.02.2021 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

,,Začal se mi líbit - a přitom to byl přesně ten typ chlápka, kterému bych se měla vyhnout obloukem. Žil v Los Angels. Nevěřil na lásku. Sex s ním by byl čirý nerozum, protože by to všechno skončilo velkým trápením."

Miluju tuto autorku a její knihy jak nejvíce to jde. Nepřestává mě překvapovat. Originální věnování na začátku knihy. Mimochodem jí moc přeju, aby ji jednou na narozeninách zahrála její milovaná kapela Depeche Mode. Věřím, že se jí to splní.

,, Nemožný ubožák je každý, kdo si musí partnera vymyslet a sehrát falešné zásnuby jen proto, aby svému ex dokázal, že není tak osamělý a nemožný, jak vypadá."

I když jsem se hodně nasmála, bylo mi při četbě tohoto příběhu i smutno a úzko. Nebylo vůbec lehké čím si Annie musela projít a jakou bolest zažít. A já to prožívala s ní.

,, Poprvé v životě jsem pochopil, co je láska. Nevzdám se jí bez boje."

Chris byl úžasný, vtipný super muž, dokud to celé nepodělal. Chcete vědět jak dospějí ke svému šťastnému konci? Přečte si knihu. Určitě se nebudete nudit. Je to nádherný romantický příběh, u kterého budete plakat nejen od smíchu, ale i dojetím. Teda aspoň já ano.

ne - poděkování autorky
,,Na střední škole mi ředitelka jednou řekla, že to nikam nedotáhnu. Takže jí mé díky za napsání této knihy nepatří."

Děkuji ❤️❤️❤️❤️❤️

19.02.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

,, Vždycky jsem věděla, že jsme dva kousky skládačky sdíleného utrpení. Bývaly časy, kdy jsem si byla jistá, že jsme až příliš zasažení minulostí, abychom toho druhého dál neničili. Teď však mám pocit, že jeden druhého dokážeme zachránit."

Pokračování této série se mi líbilo. I když jsem očekávala, že téma Rebecca, bude v příběhu lépe zpracované. Přišlo mi to dost odbyté. Sára mě občas vytáčela svojí nerozhodností. No a Chris? To je snad jasné, ne?

,, Víš co se stane, když vydráždíš draka? Spálí tě na kost, miláčku. Zahráváš si s ohněm...."

Už jen kvůli němu si přečtu další díl.❤️❤️❤️❤️

18.02.2021 4 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

,,Je zvláštní, jak život funguje. Vaše rozhodnutí vám můžou připadat správná, můžete s nimi být spokojeni, ale vnější svět je umí v jediném nepozorném okamžiku změnit v něco tak strašného, že jich začněte litovat."
,,Operace Harr-mord. Vážně?"

Tak tato kniha se autorce moc povedla. Ani jsem netušila, že mě příběh tak pohltí. Velmi důležité téma pro dnešní dobu, poutavý děj, výborně vykreslené postavy jak náctiletých, tak dospělých.

,, Pomsta člověku nic nepřinese a často je velmi těžké zvážit důsledky svých činů, dokud není příliš pozdě."

Vanessa a Kai se s pomstou vypořádali po svém. Asi bych v jejich věku udělala to samé. Vlastně jsem si při čtení zavzpomínala na svých sladkých sedmnáct, jak jsme své problémy řešila tenkrát a jak bych je řešila nyní. I když to nebylo správné, stejně jsem jim fandila a Harrisonovi přála vše, co mu provedli. Zasloužil si to!

,, Kapitán Washington a Nessie proti zbytku světa."❤️❤️❤️❤️❤️

17.02.2021 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

,Právník, co loudí zmrzlinu a chce nakreslit hasiče. Život je někdy vážně podivný."

Ano, opět se přiznám, že jsem dlouho odkládala tuto knihu, protože je od české autorky. A omlouvám se. Souhlasím s tak vysokým hodnocením, zaslouží si to.

,,Ahoj mami, ušklíbla jsem se. To je Michael. Ten dement, co jsem se o něj starala, víš?"

První polovinu jsem se pořád smála a opravdu se moc bavila. No a pak jsem si užívala tu nádhernou romantiku. Autorka mě moc mile překvapila, jaký zajímavý a originální příběh napsala.

,,Spadl jsem ti z nebe! Jsem anděl! Na veřejnosti anděl, v posteli ďábel. Jsem prostě dokonalej! Že jo?"

Jo, Michael je dokonalej a já si ho zamilovala. Knihu doporučuji a těším se na další díl.❤️❤️❤️❤️❤️

17.02.2021 5 z 5