mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Mně se kniha moc líbila, dávám jí 5 hvězdiček. Nepřijde mi moc dlouhá ani málo uvěřitelná. Naopak, myslím, že se jedná o příběh, který se běžně děje spoustě žen, jen o nich prostě nevíme. V dnešní uspěchané době se spousta lidí uchyluje k náhražkám za dobrou náladu. U nás nejsou léky moc běžné, ale alkohol je běžnou součástí života spousty lidí.

Mě ohromně baví příběhy lidí a baví mě sledovat, jak si poradí v různých situacích, jaké řeší problémy, jaké překážky se jim staví do cesty a co s tím dělají. Za mě úžasný příběh se šťastným koncem.

27.05.2016 5 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Nádherná pohodovka k odreagování. Dostala jsem chuť strávit dovolenou na takovém místě, jaké je popisováno v knize. Docela všem postavám závidím, že se na tak krásném místě spolu sešly a bylo jim tam spolu hezky.

14.05.2016 5 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Příjemná oddechovka, romantická, ale mně přesně sedla.

24.04.2016 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Dávám 5 hvězdiček za odvahu a za to, že autorka nezahořkla a svoje zkušenosti předává dál.

Knihu jsem přečetla, abych zjistila, co malá Eva dokázala, že přežila. Musela jsem ale hodně tlumit svoji představivost a empatii, abych knihu vůbec mohla číst.

Před paní Evou se hluboce skláním a moc doufám, že se lidstvo dostatečně poučilo.

20.04.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove mi tedy dal zabrat! Většinu knihy jsem se spíš do čtení nutila. Ano, bylo to vtipné. Bylo to originální, ale nějak mě to nepřitahovalo.
No a pak se děj rozjel a byla to tedy jízda! Ove je sympaťák, i když dá práci to v něm najít. Má velké srdce, ale dává to najevo velice skrytě a nenápadně. Chová se protivně, ale motivy jeho chování jsou krásné. To vám dojde až na konci, až když se vše mezi sebou propojí a vám to všechno zaklapne.

08.03.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tato kniha se mi líbila moc. Mám Jojo zařazenou mezi oblíbenými spisovateli a jsem nadšená z každé její knihy. I přesto, že jsem knihu četla v originále, mě naprosto pohltila. Jojo mě umí zatáhnout do děje, umí mě přesvědčit o tom, že to, co čtu, je můj svět. Často se mi stává, že to, co zažívají hlavní postavy, se promítá i do mého života. Někdy se cítím jako hlavní postava a mám ty samé problémy a starosti, ale i radosti. Když knihu dočtu, mám pocit, jako by mi někdo sebral kus mého života - stýská se mi po postavách z knihy, jako by to byli moji kamarádi, o které jsem přišla. Já Jojo nesmírně fandím. Potěšilo mě, že jsem na konci knihy našla část rozhovoru se spisovatelkou a mohla se dozvědět také něco o ní.

Jméno Jojo Moyes je pro mě vždy zárukou skvělého příběhu. :-)

14.02.2016

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha! Začetla jsem se už od první stránky a nemohla jsem přestat, než jsem dočetla. Zatím nejlepší od autorky z těch knih, které jsem četla. :-)

21.01.2016 5 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Uff, teď jsem knihu dočetla. Je to silná, emotivní kniha, nemůžu k tomu nic napsat....Nevím, jestli bych to dala, kdyby se to stalo mé rodině....

16.01.2016 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Nerada čtu povídky. Sotva začnu a vžiju se do hlavních postav, už děj skončí. U pana Svěráka mi to ale tolik nevadilo. Skvěle jsem se bavila, odreagovala se. Obdivuji jeho nápaditost a lehký humor, každá povídka je jiná a přesto jsou všechny skvělé.

11.01.2016 5 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Tato kniha mě hodně zklamala. Ani jsem ji nedočetla a myslím, že se k ní už nevrátím. Nalákala mě obálka a motiv knihy. Čekala jsem příběhy žen, které se společně setkají a navzájem si sdělí svoje zkušenosti, poučení, poradí se atd. Nezaujal mě ani jeden příběh. Myšlenka je hezká, bohužel ji autorka neuměla zrealizovat. Nejvíc bodů u mě získává obálka knihy.

10.01.2016 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Knihu jsem četla docela dlouho - možná proto, že v němčině, možná to nebylo jazykem. Moc se mi líbila, ale často jsem od ní potřebovala pauzy. Byla jsem ale napnutá, jak to dopadne a čím víc jsem se blížila ke konci, tím míň jsem se od ní mohla odtrhnout. Závěr mě naprosto překvapil a i potěšil, knihu rozhodně doporučuji.

26.12.2015 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tuhle knihu rozhodně zařadím mezi svoje "nej". Konec se mi moc líbil, nečekala jsem to a naopak mě to velmi potěšilo. I přesto, že umím hodně kombinovat, tohle mě naprosto překvapilo.
Kdo má rád zvířata, přijde si taky na své, při čtení jsem měla několikrát chuť zajít se podívat na slony a zjistit o nich něco navíc.
Knihu určitě doporučuji a klidně bych ji přečetla znovu.

12.11.2015 5 z 5

Labyrint viny Labyrint viny Hana Přádová

Tuto knihu si určitě musí každý přečíst. Je plná návodů na život, na to, jak se uzdravit z nemocí, jak uzdravit partnerský vztah, jak celkově být šťastný.

Nejdůležitější je to, že děj vychází z praxe léčitelek, které návody mají samy vyzkoušené a nemocné opravdu umí vyléčit.

Kniha určitě stojí za to, abyste ji měli doma a stále se k ní vraceli.

08.08.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Krásná kniha, i když jsem si nejdříve musela zvyknout na styl vyprávění. Začátek mě chvilkami i nudil. Když se ale poskládaly všechny nitky dohromady a pochopila jsem, jakou roli hráli jednotliví lidé roli v životě hlavní postavy, kniha se mi moc líbila. Dokonce mi všechny postavy chybí, a to se mi stává jen opravdu u dobrých knížek.

14.07.2015 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Zajímavý námět, myšlenka je dobrá. Děj mi připadl ale dost povrchní. Připadlo mi, že by autor mohl jít více do hloubky, více popsat, jak se Veronika mění a proč. Proto dávám jen tři hvězdy.

14.07.2015 3 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Super knížka, čekala jsem romantickou oddechovku, ale tohle je o něco víc. Příjemně jsem se pobavila. Doporučuji všem.

28.06.2015 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Knihu jsem přečetla na doporučení a opravdu nelituji. Ještě teď mám v hlavě Lauru a Barneye a dost mi chybí. Do příběhu jsem se opravdu dostala a teď mám pocit, jako by mě opustili nejlepší přátelé. Kniha mi nepřipadla ani moc dlouhá, ani vleklá, já jsem si ji opravdu užila.

03.03.2015 5 z 5

Miluji knihy od tohoto autora. Potvrzuje se mi tak můj názor, že se svým životem můžeme udělat co chceme a že si ho můžeme změnit tak, abychom byli spokojení. Tuto knihu všem doporučuji, je v ní hodně moudra, jako ostatně i v jiných autorových knihách.

22.01.2015 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Mně se tahle kniha moc líbila. Líbilo se mi, jak se prolínají příběhy mezi sebou. Na začátku se to rozjede a na konci zase sejde. Příběh je vyprávěn emotivně, pohledem několika lidí. Zvláštním, novým způsobem. Kniha ve mně ale zanechala příjemný dojem, pocit, nevím jak to pojmenovat. Dávám 5 hvězdiček.

02.01.2015 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

V noci jsem dočetla a stále vstřebávám. Nevím, co mám napsat. Do poslední chvíle jsem netušila, jak kniha dopadne, ani jsem nevěděla, co je správné, jak by vlastně měla dopadnout. Příběh je tak prokombinovaný, že rozřešení je naprosto nemožné. Nic není dobře a nic není špatně. Kniha ve mně zanechala hlubokou stopu.

17.12.2014 5 z 5