Až úplně dolů

Až úplně dolů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258675/bmid_az-uplne-dolu-G31-258675.jpg 4 83 26

V touze po dosažení dokonalosti se člověk může dostat až na samotné dno. Allison Weissová se dlouho domnívala, že vede dokonalý život. Jenomže odtažitý manžel najednou spí v pokoji pro hosty, pětiletá dcerka takřka nepřetržitě vyvádí, otec je v rané fázi Alzheimerovy choroby a kdysi chladná matka se hroutí. Obrovský dům je stále nezařízený a vysněné kreativní zaměstnání na ni klade nepředstavitelné nároky. Allison se to všechno snaží zvládat. Co jí také jiného zbývá, že ano? Kdo by to za ni udělal? Nikdo. A právě proto nosí v kabelce krabičku s prášky. Sama sebe uklidňuje, že přece není nic špatného na tom, když si tu a tam vezme pár pilulek, aby přežila náročný den. Pak ale narazí v časopise na test závislosti - a teprve tehdy ji poprvé napadne, jestli její největší problém není právě závislost na tabletách. Román Až úplně dolů je příběhem ženy, která si v touze být dokonalá vybudovala silnou závislost, a pak se jen s nejvyšším úsilím musela škrábat ze dna zpátky. Autorka líčí Allisonin zápas s hlubokým porozuměním, ale zároveň i s humorným nadhledem, takže čtenář hrdinku neodsuzuje ani nelituje. Zkrátka jí drží palce, aby to zvládla.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Domino

All Fall Down , 2014

Lucc93
Lucc93
22.07.2021 3 z 5

Co říct .. Nápad na téma knihy velmi chválím, vcelku dobře se mi i četla, ale myslím, že by mohla být o polovinu kratší. Začátek je hodně natáhnutý, hlavní postava pořád něco vypráví a dostává se úplně někam jinam. Nachytala jsem se, že na začátku chvílemi ani nevnímám děj. Docela mě i rozčilovala dcera hlavní postavy, která hlavně v začátcích působila trošku jako spratek. Za mě 3 hvězdy.

micha-ella
micha-ella
12.06.2020 4 z 5

Hodně rozvláčný příběh s detailními popisy, spíš pro ženy než pro muže. Až ke čtvrté části jsem se k němu vracela s chutí, pak už mě to na rozdíl od opačných komentářů moc nebavilo. Nezajímaly mě osudy vedlejších postav, vztah k takovým lidem bych už neprodlužovala.

mekkejla
mekkejla
07.03.2020 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale díky tomu, jak moc mě štvala Ellie nakonec dám 3. Rozhodně víc mě bavila ta část, kdy byla Alison v léčebně. Do té doby mi přišla hrozně sebelítostivá a myslím, že spousta věcí by se vůbec nemusela stát, kdyby si nehrála na samaritánku a normálně si řekla o pomoc a celkově víc mluvila s manželem. Na druhou stranu - to jsou ty právě ty chyby, které lidi dostanou až úplně dolů...

capar
capar
02.03.2020 4 z 5

Až úplně dolů je dost často jediný způsob,jak se zase dostat nahoru...Po knize jsem sáhla tak nějak bez očekávání a nakonec mě chytila... závislost.. jakákoliv...je prostě boj...a tohle jednoduché a jasné vyprávění mě přišlo uvěřitelné, což se mi líbilo..

dom.ini
dom.ini
02.11.2019 5 z 5

Mi osobne se knizka opravdu moc libila. Popis prubehu zavislosti se mi zdal opravdu verohodny a osobne si myslim, ze nezalezi na tom, jestli problemy hlavni hrdinky chapeme nebo nam pripadaji malicherne (jak se zminuje v nekterych komentarich), pribeh alespon hezky ukazuje, jak kazdy muze urcitou situaci vnimat ruzne. Osobne bych knihu urcite doporucila.

zuzana1471
zuzana1471
25.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, po dlouhé době jsem zas narazila na příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a chtěla vědět, jak dopadne.

lucyq
lucyq
10.06.2019 3 z 5

Někdy zdlouhavý, ale často i Napínavý příběh. Každopádně obohacující, že není všechno černo-bílé.

veronika9761
veronika9761
13.02.2019 5 z 5

Velmi prekvapive hodnoceni, aspon pro me:) knizka zakoupena v outletu za zlomek puvodni ceny. Cekala jsem kvalitu odpovidajici cene, ale knizka velmi prekvapila. Velmi ctiva, pribeh primo ze zivota. Jdu se rozhlizet po ostatnich knihach autorky.

Elai
Elai
29.10.2018 4 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala. Blížila se mi dovolená u moře a v knihkupectví byla v akci.. A světe div se, vyklubala se z ní velmi příjemná jednohubka. Četla se prakticky sama, zajímavé téma, sympatické postavy a reálný život. Hezky vyobrazeno vnitřní prožívání hlavní hrdinky. Jen bych nepotřebovala různé názvy značek, které pro mne byly stejně nic neříkající. Rozhodně doporučuji

maličkán
maličkán
11.06.2018 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Ale úplně nejhorší to nebylo.

Dresia
Dresia
23.04.2018 4 z 5

Dobrá kniha, překvapuje mě nízké hodnocení zde.

zuzi.podzim
zuzi.podzim
07.02.2018 4 z 5

Kniha se mi libila, byla realná i pocity hrdinky chapu, prijde mi vsak, ze zaver mohl byt "delsi".

baterka.gs
baterka.gs
08.11.2017 3 z 5

Velmi zajímavá problematika byla rozjeta velmi čtivým způsobem, nicméně v polovině knihy se něco zvrtlo. Jakoby celá dějová linie měla být zrychlená. To mne zklamalo a proto se mi kniha moc nelíbila. Šlo z ní určitě dostat více. Z mého pohledu si autorka všimla rozvláčnosti, tak to chtěla zkrátit, jinak by to bylo o 200 stran delší. V tomto případě by více bylo lépe.

Dousabel
Dousabel
21.10.2017 4 z 5

Nejdřív mi tedy Allison lezla strašně na nervy, říkala jsem si, co ty máš za problém, jedno dítě, milující manžel... Někdo má děti 3 a je sám. Ale postupem času ji člověk pochopí. A co musím vyzdvihnout, je opravdu dokonale popsané myšlení a chování závislého člověka. To bylo opravdu brilantní!

koala
koala
18.10.2017 4 z 5

Určitě zajímavá kniha, i když místy dost rozvláčná, náročná až smutná. Bylo pro mě přínosné seznámit se s problémem závislosti z pohledu závislého, detailně nahlédnout do jejich života, duše i mysli. Je to opravdu hnusná nemoc, obvzlášť má li člověk rodinu a bohužel velmi často končí tragicky.

marimari
marimari
02.08.2017 5 z 5

Přikláním se ke kladným hodnocením. Je pravda, že každý je nastavený jinak. Co je pro někoho nebetyčná hora, pro druhého nestojí ani za zmínku. Někdo je schopný vyřešit všechno silou své osobnosti, druhý potřebuje berličku. Ještě že máme takové množství knih na výběr, aby každý uspokojil své potřeby. Pokud mě nezaujme, nečtu! Za sebe dávám 5 hvězdiček a doporučuji k přečtení. Ještě poznámka k výslovnosti dětí. Některé vyslovuje brzy krásně, jiné navštěvuje logopeda. Je to stejné jako se všemi schopnostmi.

yetti74
yetti74
30.07.2017 5 z 5

Krásná kniha, bude se určitě líbit tomu, kdo rád čte o závislostech všeho druhu. Kniha má zatím pouze 71%, což nechápu, protože je velmi hezky napsaná. Žena středního (nebo spíš mladého?) věku, která sklouzne do závislosti na prášcích. Vše bylo popsáno tak, že jsem se dokázala do hlavní postavy úplně vcítit.

roso.mak
roso.mak
10.02.2017 5 z 5

Fajn kniha, četla se úplně sama. Docela hezky zpracovaný příběh, který říká, že do s..., tedy do průšvihu se může člověk dostat i ve chvíli, kdy mu jde o h..., tedy pardon o nic. Na druhou stranu, pokud léčebny opravdu fungují takto a já se obávám, že ano, pak se nedivím, že je zde taková míra recidivy.

limetka2008
limetka2008
28.09.2016 3 z 5

První půlka se dost táhla, když už podle názvu bylo jasné, kam hlavní hrdinka nezadržitelně sjíždí. Druhá část z léčebny měla větší spád. Poměrně dobře posané stupně vzniku závislosti i boje s ní. Nelituju času, věnovaného přečtení této knížky.

Leniiis
Leniiis
26.08.2016

Za mě teda ne, ani jsem nedočetla. Nuda, nuda, nuda..

pro ženy manželství závislosti

Jennifer Weiner
americká, 1971
2001  71%Dobrý v posteli
2016  76%Koho miluješ
2015  71%Až úplně dolů
2005  69%Zná ji jako svý boty
2009  66%Správné holky

Kniha Až úplně dolů je v