mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

I mně je z knihy úzko a smutno. Jak se hodnotí takové téma? Kdyby existovalo jen v knihách, bylo by na světě mnohem, mnohem líp...

01.04.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Byla jsem tam s nimi!!! Když jsem s postavami v příběhu, nechce se mi je opouštět, odejít od knížky a dočíst ji a to je pro mě vždy znakem dobré knížky. Kdo rád a hodně čte, zná ten pocit. A tady to bylo taky tak. Prožívala jsem všechno s nimi, postavy se staly mými kamarády a ještě dlouho na ně budu vzpomínat. Jsou totiž hygge a celá kniha je hygge a stojí za to si ji přečíst.

16.08.2023 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Nejdřív jsem chtěla knihu odložit. Začátek vypadal jako červená knihovna a na mě kniha byla už moc "sladká". Všem, kdo má podobný pocit, doporučuji vydržet. Za tímto úvodem se totiž skrývá nádherný a velmi poučný příběh. Při čtení jsem se znovu utvrzovala v tom, jak krásně se nám dnes žije a že problémy, které prožíváme, jsou jen drobnosti oproti tomu, čemu museli lidé čelit za války. Pro mě je tato kniha velkým pokladem a jsem ráda, že jsem ji neodložila.

30.08.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tato kniha se hodnotí jen velmi těžko. Kdybych měla hodnotit obsah, nedala bych ani jednu hvězdičku. Za to, jak vypadala společnost, kam směřovala, jaké se děly události - nic pozitivního a žádná naděje. Bohužel děj není daleko od dnešní reality a mnoho z popisovaných věcí se děje i dnes. Společnost v knize bohužel není daleko od dnešní společnosti. Pět hvězd dávám ale autorovi za propracovanost, odhad skutečností, které se stávají realitou, za kvalitní jazyk,.... Dobrý pocit z této knihy ale rozhodně nemám a nečetla se mi vůbec lehce.

09.07.2018 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Do této knihy se mi moc nechtělo. Začátkem jsem se docela dlouho prokousávala a říkala jsem si, že si chci radši přečíst něco vánočního, nějakou romanci, něco hezčího....Ale vydržela jsem a udělala jsem dobře. Úplný závěr ale dává námět k dalšímu zamyšlení a můj pohled na "holku z bažiny" dost mění...

22.12.2023 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

To tedy byla jízda! Nejdřív jsem knihu nechtěla vůbec číst. Nechtělo se mi číst příběh o válce a utrpení lidí. Nakonec jsem ale neodolala a ničeho nelituji. Byla jsem v tom příběhu s Isabelle a Vianne, nemohla jsem přestat číst, a to je znamením toho, že je to krásná kniha. Rozhodně si zaslouží 5 hvězd, i když jsem našla nějaké nesrovnalosti v ději. Ty autorce můžeme rozhodně odpustit, protože vytvořila literární skvost. Doufám jen, že se lidé z takovýchto knih poučí.

04.11.2016 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká kniha, moje první od této autorky. Příběh jedné ženy, velice silný a zajímavý. Věřím tomu, že v té době žilo hodně takových žen, kniha v žádném případě nepůsobí vymyšleně nebo přehnaně. Musela jsem ji přečíst co nejdřív, vtáhla mě a nepustila, dokud jsem ji nedočetla.

04.10.2014 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

No, já nevím, no. Přečetla jsem si pár komentářů, abych zjistila, jak na tom jsem já a fakt nevím. Mně tam něco chybělo. Nějaké napětí, zvědavost, jak to bude dál, akce, děj...Chybělo mi také, že autorka nejde do hloubky, postavy jsou popsané povrchně, nikdo v té rodině pořádně nepřemýšlí, všichni jdou jen po povrchu...

11.02.2024 3 z 5

Zlaté náměstí Zlaté náměstí Cathy Kelly

Tohle je přesně kniha pro mě. Nádherné místo, kde se setkává spousta zajímavých žen, i když si to o sobě nemyslí. Nadchlo mě, jak si pomáhají, zajímají se o sebe a nakonec se jejich osudy propletou. Krásná kniha, stojí za to si ji přečíst. Mám ji doma a určitě se k ní ještě někdy vrátím. Jestli potřebujete potěšit, uklidnit, povzbudit, tahle kniha by mohla být přesně ta pravá.

03.10.2014 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Právě jsem ji dočetla...Dlooouho jsem nečetla, a teď mám tolik knih, které bych chtěla přečíst a tato kniha k nim rozhodně patří a i další od této autorky. Hrad ve Skotsku je moje první od ní a určitě nezůstane jen u ní.

Hm...je to slaďárna, nebo není? Jde tam o vztahy, kamarádství, jídlo...

"Izzy se v duchu usmála, nebylo nic lepšího než hostit lidi. A o pár okamžiků později, s pusou plnou hovězího a lahodné vydatné omáčky, si pomyslela, že není nic lepšího než jíst dobré jídlo. Rozhlédla se a se zábleskem pýchy a uspokojení si vychutnávala očividnou radost a uznání ve tvářích všech stolovníků. O tomhle byl život. Konzumace a sdílení jídla, něco, o čem její mentorka Adrienne hodně mluvila, a teď když byla její kuchyně plná pestré směsice lidí, z nichž většinu před příchodem na hrad nikdy nepotkala, to pochopila. Tohle bylo to, co chtěla dělat. Starat se o lidi a o to, aby se na hradě cítili vítáni, dopřát jim odpočinek od jejich skutečných životů. Čas na načerpání sil a usebrání."........Tak přesně o tomhle kniha je.

15.07.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Zajímavá kniha. Nejdřív mi vadil styl, jakým je psaná, pak mi ale došlo, že je napsaná dost dobře, protože hlavní postavou je muž, a tomu přesně odpovídá styl psaní. Děj je vyprávěn z jeho pohledu, jeho slovy, jeho pohledem "muže" na svět a na ženy.

Je to čtivé, zajímavé, ale něco mi tam přece jen chybělo, asi nějaký happy end, sklon k lepšímu. Stejně mi ale hlavní postavy zůstaly v hlavě a nerada jsem se s nimi loučila.

01.07.2023 4 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Ano, kniha se mi moc líbila. Mám ráda vyprávění o starých časech, vztazích mezi generacemi, vzpomínky. Ke konci mě ale už Hanna trochu štvala a musela jsem ji sesadit z pomyslného piedestalu. Proč pořád utíkala? Proč radši nemluvila a nevysvětlovala? Proč neřekla své dceři pravdu? Ano, chápu, měla pro to svoje důvody a je to jen člověk, tedy literární postava, ale já ji chtěla ideální! :-)

Knihu rozhodně doporučuji, někdy je dobré si připomenout minulost.

01.09.2017 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Krásný příběh, autorka prostě umí psát a opět mě nezklamala. Děj byl tak prokombinovaný, neustále jsem s hlavními postavami přemýšlela, jak to tedy doopravdy bylo. Měnila jsem názor, někdy jsem byla napřed, ale konec, ten mě tedy opravdu dostal. Něco jsem tušila, ale až tohle tedy ne. Obdivuji autorku, jak umí krásně prokombinovat, sladit, porovnat příběh, aby zůstal napínavý, čtivý a zároveň všechny dílky do sebe zapadly.

18.08.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nádhera! Pan Svěrák prostě umí. Už se těším na film.

07.03.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jojo mě nezklamala. Opět příběh, který mi na dlouho zůstane v hlavě a jen těžko se začtu do nové knihy. Jojo prostě umí zaujmout.

03.07.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha! Začetla jsem se už od první stránky a nemohla jsem přestat, než jsem dočetla. Zatím nejlepší od autorky z těch knih, které jsem četla. :-)

21.01.2016 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

V noci jsem dočetla a stále vstřebávám. Nevím, co mám napsat. Do poslední chvíle jsem netušila, jak kniha dopadne, ani jsem nevěděla, co je správné, jak by vlastně měla dopadnout. Příběh je tak prokombinovaný, že rozřešení je naprosto nemožné. Nic není dobře a nic není špatně. Kniha ve mně zanechala hlubokou stopu.

17.12.2014 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Je tam všechno, co má kvalitní kniha mít. Láska, napětí, romantika, příběh,... Je to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla a určitě nezůstane jen u ní.

09.02.2014 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Dost náročné čtení. Myslela jsem si, že si trochu odpočnu o Vánocích s vánočním dárkem. To vážně ne....Klobouk dolů před autorkou, vybírá si kontroverzní témata, která má fakt nastudovaná, dlouho se připravuje, než knihu napíše. V dnešní době velmi aktuální téma, co je vlastně rasismus, kam až vede tolerance jiné rasy, jiného národa, kdo je tady vlastně diskriminován? Rozhodně stojí za to, si tuto knihu přečíst.

30.12.2017 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Vím o několika knížkách, které jsou pro mě pokladem, ale spousta lidí je označila jako odpad, nesmysl,.... Přesně o tom tato kniha je a autorka to i píše v předmluvě. Každý má právo si udělat názor. Kdo chce, pochopí, kdo nechce, odsoudí. Přesně takoví my bílí lidé jsme. Radši, než bychom něco přijali, odsoudíme to, hledáme špínu, místo, abychom hledali pravdu. Já jsem knihu pochopila a dávám si ji k pokladům, za které jsem ve svém životě ohromně vděčná.

07.10.2017 5 z 5