Mrazulka Mrazulka komentáře u knih

Cujo Cujo Stephen King

Perfektní kniha, jak jinak, když je od Kinga.
Nebyl to sice horor v pravém smyslu slova, ale napětí knize určitě nechybělo.
Chudák Cujo, bylo mi ho líto snad víc než jím ohrožených jedinců.
Rozhodně doporučuji.

22.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kdybych řekla, že se mi kniha vyloženě nelíbila, lhala bych. Čtení je to svým způsobem zajímavé, dělá mi problémy se od něho odtrhnout. I tak mě ale hrozně štvou neustále se opakující výrazy. Neustále se někdo řítí do propasti nebo přepadává přes jakýsi pomyslný vrchol, vnitřní bohyně dělá mnohonásobná salta vzad. Chtělo by to možná trochu zapracovat na slovní zásobě a hloubce dialogů (i tak mi ale připadají stokrát lepší než v předchozím díle).
Kniha nepotěší a ani neurazí. Spíš oddechové čtení na dlouhé večery :)

12.08.2014 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ač nerada, musím přiznat, že Farmu zvířat jsem nedočetla... Ne, že by byla špatně psaná, to ne. Ba právě naopak. Orwell úžasným způsobem vykreslil charaktery postav a celý děj. Ale právě to ji u mě odsoudilo. Ta prasata mě tak vytáčela, že jsem místo radosti ze čtení byla rozčilená a rozčarovaná. Musela jsem ji v půlce odložit na neurčito.

17.09.2014 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nádherná kniha. Zprvu se mi do ní nechtělo, jak to tak u povinné četby bývá, ale nakonec jsem ji nemohla odložit.
Přečetla jsem ji téměř na posezení a u konce prolévala krokodýlí slzy.
Dojemný příběh přátelství, které můžeme jen závidět.

22.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha. Doporučuji klidně i dospělákům :)

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Neuvěřitelný příběh, neuvěřitelně náročný na čtení. Kniha se mi "líbila", ale nepředpokládám, že ji přečtu ještě jednou.

23.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem měla přečtenou hned. Určitě se k ní ještě vrátím.

Osvícení Osvícení Stephen King

Musím souhlasit s názory, že se jedná o jednu z nejlepších knih od Kinga.
Četla jsem ji několikrát a zcela určitě ne naposled.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Úžasná kniha od jednoho z nejlepších hororových autorů. Bála jsem se i za bílého dne a černou plyšovou kočku jsem musela uklidit do skříně :-D Určitě mohu tuto knihu doporučit všem, co se rádi bojí.

22.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

I když mám Harryho Pottera ráda, musím říci, že jsem měla velký problém tuto knihu dočíst. Tahle se táhla skoro od začátku do konce.

22.02.2014 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Vím, že se mi kniha líbila, ale už si bohužel nepamatuji děj.

23.02.2014 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nádherná kniha, určitě stojí za přečtení.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Krásná kniha mého dětství, asi se k ní vrátím :)

23.02.2014 5 z 5

Jana a Dana aneb Dvojčata tropí hlouposti Jana a Dana aneb Dvojčata tropí hlouposti Věra Řeháčková

Před lety jsem sérii těchto knih dostala k Vánocům a musím říci, že v dívčích letech patřily mezi mé nejoblíbenější.
Určitě doporučuji pro mladé slečny.

23.02.2014 4 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Smutné. Bohužel ale upřímné a pravdivé.
Krásný příběh, čtení mohu jen a jen doporučit.
Kéž bychom si všichni vzali z tohoto příběhu poučení.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

V dětství má nejoblíbenější kniha. Když jsem ji dočetla, začala jsem ji číst znovu. Tuto knihu miluji a nemůžu se dočkat, až ji budu předčítat svým dětem.

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Úžasná kniha, nejlepší kuchařka, jakou jsem kdy měla. Houbové risotto, to byl sen :)

17.09.2014 5 z 5

Sprechen Sie Deutsch? 1. díl Sprechen Sie Deutsch? 1. díl Doris Dusilová

Snažila jsem se podle této knihy vyučovat a moc to nešlo. Kniha opravdu nepatří mezi nejlepší pro výuku NJ...

28.07.2014 2 z 5

Štěstí má jméno Jonáš Štěstí má jméno Jonáš Eliška Horelová

Tuto knihu jsem četla před lety jako malá holka a zbožňovala jsem ji!
Určitě mladým slečnám doporučuji :)

28.07.2014 5 z 5

Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Věra Řeháčková

Další z dílů o dvojčatech. Pěkné čtení.

23.02.2014 4 z 5