mrabla mrabla komentáře u knih

Veselé Vánoce, morčátko Veselé Vánoce, morčátko Marta Knauerová

Krásný příběh! S dcerkou jsme si ho moc užily.

09.01.2024 5 z 5

Můj kočičí život Můj kočičí život Carlie Sorosiak

Nádherná kniha!

27.10.2023 5 z 5

Vůbec jsem se nechytala knihu číst, jen jsem ji chtěla prolistovat, prohlédnout fotky, přečíst si kus zajímavé kapitoly podle názvu... Ale kniha mě nepustila. Je to pro mě nečekané milé překvapení!

19.08.2023 5 z 5

Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly Lucie Hlavinková

Tenhle příběh Sesterstva je moc povedený!

24.05.2023 5 z 5

Drak do kapsy Drak do kapsy Ed Clarke (p)

Z knihy jsem opravdu moc nadšená! Líbila se mně i dceři. Těšíme se na pokračování, které právě vyšlo!

06.04.2023 5 z 5

Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Tanja Askani

Ach, Tanja Askani a její vlci jsou prostě úžasní! Radosti i smutky, štěstí i bolest, které s vlky prožívá, spolu s nádhernými fotografiemi daly vzniknout opět skvělé knížce!

23.03.2023 5 z 5

Tučňák by se rád proletěl Tučňák by se rád proletěl Tanya Stewner

Lili Větroplaška je prostě super... čtu knížky o ní dcerce a musím říct, že se těším na každý nový díl! Opět nezklamala! Tučňáci byli rozkošní a děti i dospělí opět trochu "vyrostli" pod nechtěným tlakem okolního světa.

01.03.2023 5 z 5

Další osudy Popelky po svatbě Další osudy Popelky po svatbě Jan Bílý

Pro mě teda taky velice zajímavá kniha! Jsem nadšená z těch hlubokých obrazů, co vylézají... Zvláštní, jak některé divné věci a vztahy člověk v pohádkách a mýtech cítí, ale až tady se to najednou pojmenovalo.

22.01.2023 5 z 5

Princezna klenotů Princezna klenotů Renata Štulcová

Tak jsem dočetla 8.díl a nemůžu se dočkat, až vyjde 9. !!!! Doufám, že to bude brzy!!!!! :-) Moc se těším!

24.09.2022 5 z 5

Pokladnice kentaurů Pokladnice kentaurů Renata Štulcová

V půlce července jsem ze zvědavosti začala číst dceřinu knížku Vílí křídla... no a dnes 4. září jsem dočetla Pokladnice kentaurů... Už měsíc a půl "jedu" na Rafaelově škole a vůbec z toho nemůžu vystřízlivět :-)

04.09.2022 5 z 5

Vlasy dryád Vlasy dryád Renata Štulcová

Jsem opravdu z Rafaelovy školy nadšená! Užívám si to... Tenhle díl jsem přečetla jedním dechem za 3 dny....

19.08.2022 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Nikdy mě nenapadlo, že by mohlo vzniknout něco jako "český Harry Potter" a že by se mi to mohlo tak líbit.... Je to fakt kouzelné!

24.07.2022 5 z 5

Žádní draci nejsou Žádní draci nejsou Jack Kent

Skvělá kniha o tom, jak neřešené a přehlížené problémy nám mohou přerůst přes hlavu.

24.07.2022 5 z 5

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

Určitě je tu pěkně vyjádřen šetrný přístup k planetě, ale opravdu nevím, proč musí být kolem tohoto dědečka lidé nešťastní. Jediný, s kým hezky komunikuje, je jeho vnuk. Babička samozřejmě nemusí dostávat růže ze Španělska, ale kytička lučních květů nebo ze zahrádky by jí určitě taky udělala radost, zvláště, když by věděla proč to dědeček dělá. K čemu je zachraňování planety, když ubližujete lidem kolem sebe?

23.11.2021

Čekání na Vlka Čekání na Vlka Sandra Dieckmann

Nádherná kniha! Pro mě velká síla....

31.10.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Nejprve mě šokovalo téma, protože jsem ho u dětské knihy nečekala.... Ale postupně jsem pochopila, že Rowlingová je prostě geniální, když toto aktuální téma naší doby dokáže takto otevřít dětem! Velmi silná kniha! A dětské obrázky do ní další geniální nápad!
(Opět tu autorka zopakovala informaci z Harryho Pottera, že je důležité do jaké energie-rodiny se dítě na rodí... tento prvotní vklad pak ovlivňuje, jakou bytostí člověk či Ikabog (nebo cokoliv jiného) v životě bude.)

31.10.2021 5 z 5

Knižní hon Knižní hon Jennifer Chambliss Bertman

Skvělá kniha! Takový Dan Brown pro děti!

10.10.2021 5 z 5

Bílý kamínek Bílý kamínek Linde Gunnel

Kniha z mého dětství... objevila jsem ji teď v antikvariátu a s chutí si ji znova přečetla. Nezklamala mě! Opět se mi moc líbila.

26.08.2021 5 z 5

O duši lesa O duši lesa Daniela Králová

Nádherná kniha!

24.08.2021 5 z 5

Jediný skutečný král Jediný skutečný král Soman Chainani

(SPOILER) Kamelotská léta (4.-6.díl Školy dobra a zla) mě hodně překvapila svou aktuálností obrazu současné doby. Kdo podvádí a komu je možné věřit? Lži, manipulace, koupená média, zrušení všech pravidel, chaos, kde je pravda a kde lež...? Několikrát jsem si vzpomněla na slova písně Vysockého (v překladu Nohavicy): "... jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda, ale až dokáže to, co dokáže Lež"... Vůbec jsem toto téma od těchto knih nečekala... Myslím ale, že příběh byl hodně překombinovaný, což bylo náročné.... ve výsledku se vše propojilo. Chápu, že všichni milovaní dospělí museli bohužel postupně zemřít = tak už to v pohádkách bývá, že hlavní hrdina/hrdinka musí zůstat nakonec sám, aby mohl/a dospět a najít svou cestu, své místo a partnera/partnerku. Bez ztráty všech kolem by Tedros nenalezl svou vnitřní sílu a vědomí krále.

11.08.2021 5 z 5