mrabla mrabla komentáře u knih

Bretaň - až na konec světa Bretaň - až na konec světa Jana Brůžková

Před lety jsem v Bretani byla, a tak jsem si při četbě krásně zavzpomínala. :-) Milé!

04.07.2021

Malamandr Malamandr Thomas Taylor

Knihu jsem přečetla za 2 dny a moc se těším na pokračování!

01.07.2021 5 z 5

Na vlky se nesahá! Na vlky se nesahá! Tanya Stewner

Další svělá knihy o Lili Větroplašce, která má dar mluvit se zvířaty a podporovat růst rostlin.... Tentokrát si ji vyhlídne penězchtivý šílenec a unese ji i s přáteli, aby využil jejích schopností ke zbohatnutí.... Naštěstí Lili nikde není sama. :-)

21.04.2021 5 z 5

Panda není klokan! Panda není klokan! Tanya Stewner

Knihy s Lili Větroplaškou, která umí mluvit se zvířaty a zároveň řeší svoje osobní problémy, jsou naprosto úžasné! S dcerkou je milujeme a těšíme se zas na další díly. Moc se u nich i nasmějeme.

15.04.2021 5 z 5

Truhla času Truhla času Andri Snær Magnason

Knihu jsem přečetla jedním dechem.... nemohla jsem se odtrhnout.

09.04.2021 5 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Protože se mi moc líbila autorčina kniha Temná dcera, zajímala mě i Pláž v noci, související s předchozí knihou. Tento krátký příběh jsem přečetla velice rychle... Byl tajemný, strašidelný až hororovitý. Drsné zážitky malé panenky byly podivné, šokující. A na poslední stránce jsem se rozbrečela... To dobré rozuzlení mě velice zasáhlo.

19.03.2020

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Po přečtení autorčiny knihy Temná dcera jsem si chtěla přečíst další její knihu. Tíživá láska byla pro mě trochu náročnější, ale téma mě zajímalo.... Až do konce jsem netušila, jak strašlivé je celé to podivné rodinné tajemství, které zavinilo rozpad rodiny, zničilo vztahy mezi jejími členy a zničilo i jednotlivé životy. Zralá dospělá žena prožívá dny kolem pohřbu své matky v jakém si oparu, kde se prolíná současná realita s vynořujícími se vzpomínkami z doby dětství. A z té neurčité směsi se pomalu vylupuje pravda o událostech před desítky lety. Jak je možné, že "podivná lež" pětileté dívenky nepřinutí ostatní pátrat po tom, proč "lhala"????

03.03.2020