Tíživá láska přehled

Tíživá láska https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387065/bmid_tiziva-laska-UAa-387065.jpg 3 351 351

V prvním románu Eleny Ferrante, autorky celosvětového bestselleru Geniální přítelkyně, se hlavní hrdinka Delia vrací do rodné Neapole, aby dala do pořádku záležitosti své zesnulé matky Amalie. Autorka v próze tematizuje problematický vztah italských žen a jejich dcer, které musí ustupovat do pozadí před svými otci a bratry. Delia se po nejasné smrti matky, nalezené spoře oděné na pobřeží, snaží posbírat poslední střípky jejího života a rekonstruovat nejasné vzpomínky na své dětství. Ferrante svým románem otevírá svět symbolů, svět, v němž hlavní roli hraje hledání a nalézání – ztraceného vztahu s matkou i k sobě samé.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Prostor

Ľamore molesto , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tíživá láska. Přihlašte se a napište ho.

dasa6360
05.05.2024 5 z 5

U této knihy mě velmi mrzí nízké hodnocení. Určitě je to kniha, na kterou potřebujete klid a čas. Pokud je však najdete, Elena Ferrante se vám odmění úžasně barvitým popisem i těch nejmenších detailů. Dlouho jsem takovou knihu neměla v ruce.

Složitý vztah s matkou (potažmo s oběma rodiči), chuť zpřetrhat všechna pouta a snaha popřít, že s nimi máte vůbec něco společného, se mě niterně dotýká. Přesto člověk vždy skončí se zjištěním, že se jim v mnoha věcech podobá víc, než si vlastně uvědomuje...

Kniha je syrová, tíživá, otevírá staré rány a sype do nich sůl, rozhodně však stojí za přečtení.

tulipi
01.05.2024

Poslechnuto na ČRo jako audiokniha.
Náročné čtení, nejsem si vůbec jistá, jestli bych v tištěné podobě dočetla do konce. Jinak ale doporučuji, rozhodně zajímavá kniha...

Anavi8912
30.04.2024 3 z 5

Audiokniha v profesionálním zpracování na Českém rozhlase. Skvěle načtená kniha p.Helenou Dvořákovou. Řeší nelehké vztahy mezi dcerou a její matkou a jejími partnery.

Zatím zde není žádná související novinka.

Cítila jsem lítost nad světem těch ztracených starých lidí, zmatených mezi obrazy sebe sama sahajícími do zašlých věků, kteří si se stíny věcí a osob z minulosti v jedné chvíli notují a vzápětí s nimi bojují.

Už jsem si začala záštiplně představovat její tajné stáří, v němž si hrála s vlastním tělem celý den, jako by to možná dělala i zamlada, kdyby můj otec v těch hrách nečetl touhu líbit se jiným mužům, přípravu na nevěru.

Věděla jsem, že mámu ztrácím definitivně a že je to přesně to, co chci.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Tíživá láska v seznamech

v Právě čtených18x