Monini Monini komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Hodnoceno s ohledem na to, kdy byla kniha napsána. Tomu také odpovídá styl psaní, který se dnes už může jevit zastarale. Jinak samozřejmě neopomenutelná klasika. Kdo by neznal hraběte Drákulu...

09.07.2019 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Pořád jsem se nerozhodla jak knížku hodnotit, proto je zatím bez hvězdiček. Příběh byl zajímavý, ale rozhodně to nebyla detektivka! Vražda a její vyšetřování byla jen doplňková epizodka. Vyšetřovatel Kraus nemastný, neslaný záletník. No k srdci mi nepřirostl (šplhl si snad až na konci)....
Příběh Danky byl ale neskutečně nervy rvoucí. Soudruzi jsou v této knížce nechutnější než obvykle, ale rozhodně to není přehnané. V manželové rodině máme velice podobný příběh a pravidelné "popovídání" u soudruhů na stanici tam bylo také na denním pořádku. Takže oceňuji, že se toho autor nebojí.

04.07.2019 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

A co děti, mají si kde hrát? Otřesné svědectví drogově závislého dítěte. Povinná četba pro všechny puberťáky, jejich rodiče, ale hlavně pro zákonodárce. Velice smutné a nepříjemné čtení. Já hodnotím vcelku nízko, nedokázala jsem si najít cestu k hlavní hrdince a už vůbec ne k.jejím rodičům. Nějak me to celé štvalo. Nicméně přečíst by si ji měl každý.

24.06.2019 3 z 5

Hodnocení opravdu vysoké, ale mě to prostě nebavilo. Četla jsem ji už podruhé, abych jí dala ještě šanci. A ne, opravdu víc jak tři hvězdy získat u mě nemůže. Zádrhel je nejspíš v tom, že jsem se vůbec "neskamarádila" s hlavní postavou. Bohužel

19.06.2019 3 z 5

Nádnerná citlivá kniha plná životních mouder a vědění - nebo také nevědění. Obohatila mě a jsem ráda, že je u nás doma v knihovně.

14.06.2019 5 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Velmi nezajímavé čtení, neprofesionální vyšetřování a celé bez napětí. Vrah na konci jednal nelogicky. Nevěřím, že by se takhle zachoval i ve skutečnosti...

07.06.2019 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Filozofická kniha, která nemá co dělat v povinné četbě. To už musíte mít něco odžito, abyste v ní tu krásu a hluboké zamyšlení nad životem pobrali. Opravdu jsem cítila vůni slané vody a slyšela šplouchat vlny o tu malou loďku s tím staříkem, co ho opustilo štěstí...
(K vysokému hodnocení přispěl fakt, že jsem ji poslouchala jako perfektně namluvenou audioknihu)

06.06.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Gejzír pocitů, kterých je tak hrozně moc, že se z toho nedokážu ani vypsat. A k tomu podivná prázdnota z toho, že to končí. Malé drobnůstky od prvního do posledního dílu zapadly do sebe a celé se to uzavřelo. Příběh jsem znala z filmů, takže mě neměl čím překvapit a přesto překvapil. Velká síla. Velká chyba nepřečíst všech sedm knih a nepoznat svět Harryho Pottera.

29.05.2019 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Já nevím no, ale není to dobré ani v rámci žánru YA. Hlavní zápletka ještě budíž (ale obě oči mám přivřené), hlavní hrdinka skvělá, ale prostředí kam se dostala je odporné, hlavní hrdina taktéž odporný (jedině Eastona jsem si z té partičky celkem oblíbila), konec otevřený, ale ani mě neláká zjišťovat, jak to tam bude dál. Kníhy z žánru YA mají být oddechové, nevyžadují zapojení mozku, ale třeba vás můžou dobře pobavit. Což se stalo třeba u Návrhu (od stejné autorky), kde jsem se vyloženě bavila. Hvězdičky jsou za Ellu, kterou jsem měla ráda a Eastona. Za každého jednu, ale to jsem i tak příliš milosrdná.

02.05.2019 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Opět hodnotím v rámci kategorie "dívčí romány". A tenhle román je za plný počet hlavně díky neskutečně vtipným dialogům. Hlavní postavy si to spolu fakt dobře dávají. U první sexuální scény jsem se tak smála, že jsem málem spadla z postele. Autorka musí být dobrý vtipálek :)

30.04.2019 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

V rámci kategorie "dívčí romány" je tohle asi úplná pecka. Žádné blbé dialogy, ale naopak - těžké téma násilí zaobalené do velmi citlivého kabátku. A ústřední dvojice? Ježiši, ti byli úžasní. Žádná nezkušená panna a polepšený darebák, jak to v těchto knížkách bývá. Oba jsem si je zamilovala a hlavní hrdina?... no ten byl prostě dokonalý :)

29.04.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

V rámci žánru YA dobře napsaná příjemná oddychovka. Ústřední dvojice příjemná. Jednohubka na ubrečený den :)

28.04.2019 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Nutná je znalost prvního dílu. Protože je Travis ohromnej sympaťák a krásně to v kombinaci s Krásnou katastrofou do sebe zapadlo, tak dávám neúměrně vysoké hodnocení :-)) (a ještě ten epilog k tomu, srdíčko zaplesalo)

26.04.2019 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Seznamování hlavních hrdinů skvělé a vtipné. Hlavní hrdinové skvělí sympaťáci. Hvězda dolů za ztrátu dechu v druhé půlce a menší uvěřitelnost příběhu. Konec ťuťu ňuňu :)

26.04.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Moje malá osobní guilty pleasure :) Literárně úplné dno, hlavní hrdinka afektovaná neovladatelná ehm..husa? Hlavní hrdina násilnický náfuka. Ale čím to je, ze tu knížku stejně dočtete a chytnete sami sebe, že jim přes všechny debilní záseky fandíte... Joo byla jsem trochu vyděšená sama ze sebe. Za literární úroveň nula hvězd, ale za pocit opětovného návratu do mých sladkých -nácti let dávám tři hvězdy (a jdu se stydět do kouta).

20.04.2019 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Rowlingová konečně pochopila, že se nemusí v úvodu knihy zabývat otravnými popisy, které všichni známe a šla rovnou na věc. Udělala nejlépe jak mohla a dostala tak ze sebe nejnašlapanější díl, který jsem doposud četla. Akce za akcí, napětí, nové zajímavé postavy, další střípky do promyšleného příběhu a dechberoucí závěrečná bitva. Nabralo to takový spád, že už se těším na další díl.

12.04.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha opět výborná, ale srážím hvězdu za neustálé otravné opakování všech již dobře známých věcí dokola. Nemusím v každé knize číst kdo je Hagrid a jaký je pan školník, jak Harry vyrůstal a jak jsou Weasleyovi chudí...

20.03.2019 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Achjo, tak už mi to skončilo. Eragon, Safira a ostatní mi budou moc chybět. Paolini na konci nezklamal. Odhalil důvody mnohých "náhod". Představil nám konečně samotného Galbatorixe. Po počáteční trochu nudě se děj rozjel neskutečným způsobem a já už jen četla s pusou dokořán. A závěrečný souboj? No to jsem byla spocená, jakobych tam bojovala s nimi :-D . Vůbec si nemyslím, že to bylo slabé jak mnohy čtu. Ono to jinak snad ani ukončit nešlo. Možná je tato série okopírovaný Pán prstenů a Hvězdné války, ale přitom v novém kabátku. A já si ji zařadím mezi svoje nejoblíbenější. Tak sbohem (nebo na brzkou shledanou?) moji milovaní...

08.02.2019 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Třetí díl je zatím nejslabší, a to kvůli dlouhým a roztahaným popisům. Každopádně závěr knihy opět vygradoval a já jsem ho oplakala.

24.01.2019 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Miluju Safiru a Eragona. Každý den se na ně těším. Jakoby to byli mí kamarádi. Nemůžu se dočkat další knihy. Už dlouho mě žádná kniha takhle nestrhla :)

06.01.2019 5 z 5