Miriam Miriam komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

Tuhle knížku bych nenazvala hororem, ale thrillerem. Začátek byl takový svižnější, pak jsem se trochu nudila, ke konci to pak zase trochu svištělo. V něčem připomíná Karikovu Trhlinu, ovšem nedosahuje takových kvalit. Chyběly mi tam vyhrocené situace, napětí, nijak to extra negradovalo. Ztraceni v lesích, ale atmosféra toho lesa na mě nijak nedosáhla. Myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem více. Za mě 3.5*

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Horská chata, která je odříznuta od civilizace jak počasím, tak technikou, bývalí přátelé a jedno velké tajemství. Nápad fajn, ale neproběhlo u mě takové to wau, díky kterému bych chtěla neodložit knihu. Jen jsem pak už byla zvědavá, jak to celé dopadne. Střídání dějové linky bylo bodem k dobru. Za mě dobrý thriller, proč ne, ale úplně nejásám 3,5*

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Opět prolínání časových rovin a na pár stránkách i deníku, což mám ráda. Díky krátkým kapitolám to bylo opravdu svižné čtení. Sympatická psychoterapeutka, které jsem fandila! Nic extra náročného ani propleteného, čerstvým maminkám spíše nedoporučuji.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Autorčina úroveň slohu vtáhne rychle do děje a i když je téma náročné a už vůbec ne veselé, stránky ubíhají velice rychle. Podařilo se velice věrně vykreslit obraz tehdejší doby, podmínky a nelehký život jak dospělých tak dětí. Kapitoly rozděleny a věnovány několika postavám hodnotím také velice kladně a byly mi sympatické, zejména Julka. Slezské nářečí v knize je pro mě už jen třešničkou.

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Se svou klaustrofobií bych tam nevlezla ani za nic. První polovina knihy taková naťukávací, ale nenudila jsem se, spíše jsem čekala, kdy to konečně příjde. Druhá polovina byla velice svižná, čtivá a napínavá. Batesovi se povedlo nastínit atmosféru podzemí skvěle.

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

V první řadě musím říct, že to byl pěkně ďábelský trojúhelník. Nebylo to vyloženě špatné, ale nebyla to zase žádná extra psychologická a propracovaná hvězda. Co z toho plyne? V každém manželství mají být opravdu jen ti dva :-) Ale teď kteří :-D

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Už je to nějaká doba, kdy jsem četla Kinga naposledy a jeho knihy si šetřím. Četla jsem v poslední době několik thrillerů i hororů a když jsem zase po čase vzala do rukou Kinga a začetla jsem se, uvědomila jsem, jak moc mi chyběl. Když začal na prvních stránkách popisovat městečko a jeho obyvatele, tetelila jsem se blahem. Jeho delší úvod, aby navodil atmosféru a seznámil s obyvateli a náladou městečka. Jak moc mi to chybělo. Je bezkonkureční. A kdyby mi někdo večer zaklepal na okno, tak bych byla asi dost vyplašená :-D

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

I když pana Ebena nijak nevyhledávám, tak jeho fejetony byly právě na cbdb chváleny, tak jsem si řekla, že si jeho knížku přečtu. A moc mile mě potěšila a překvapila. Jak už bylo vícekrát zmíněno jeho lehký humor a myšlenky snad každému musí vykouzlit úsměv na tváři a já za to moc děkuji.

20.03.2023 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Četla jsem v rámci čtenářského klubu a už si od něj žádnou knihu nepřečtu, to vím jistě. Děj byl pro mě nijaký a hlavně ho asi po pár dnech zapomenu.Ratata a bum bum a záporák byl zabit a šmitec. Žádný čtenářský zážitek nebo že by by mi ta knížka něco dala. Maximálně zásobu vulgarit, to je asi tak všechno. Přečtení bylo pro mě naprosté utrpení a ke čtení jsem se musela vyloženě nutit. Napětí jsem z toho necítila, jenom nekonečnou nudu. Jednu hvězdičku dávám za nápad ohledně města a jeho fungování.

20.03.2023 1 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Asi si ji dám někdy ještě jednou. Řadí se mezi mé oblíbené a v hlavě leží ještě dlouhou dobu. Boj dobra se zlem v režii pana autora, to je zkrátka skvělý zážitek.

Smršť Smršť Jozef Karika

Karika si mě zaháčkoval už po pár prvních stránkách. Začátek byl podobný Trhlině, ale to mi vůbec nevadilo. Mám takový styl vyprávění ráda. Líbily se mi postupné gradace, atmosféra, panika a beznaděj. Odhalí se pravá povaha člověka a jde se na samé dno až nadoraz. A tohle Karika opravdu umí. Nemůžu říct, že bych se při čtení bála, ale právě ta atmosféra, kterou umí vytvořit, je návyková. Četla jsem a seděla v autě s nimi. Bezcílnost a oddalování nevyhnutelného. Závěr dobrý, ale 4*

Náš dům Náš dům Louise Candlish

Ze všeho nejdřív bych chtěla říct, že se nejedná o thriller, ale o společenský román s tajnostmi, které jsou celkem psycho. Příběh je vyprávěn krátkými kapitolami, střídání její a jeho verze a současnost. Tajemství ve vztahu a neupřímnost, zatajování a tutlání skutečnosti. Začátek měl dobře našlápnuto, ale už za první čtvrtinou jsem si říkala, že se to neuvěřitelně táhne a je to celkem nuda a ani krátké kapitoly tomu nepomáhaly.
Měla jsem svou teorii, jak se to bude dál asi vyvíjet, ale stále jsem doufala, že se třeba pletu a budu překvapená, že přijde nějaký zvrat nebo to bude celé jinak, než jsem si myslela a konec překvapí. Příběh samotný je o rodince, která žije v dobré čtvrti, splácí dům snů v lokalitě, kde chtějí bydlet snad všichni, celá Anglie, jak bylo v knize několikrát dokola zmiňováno. A právě takový život v dobré čtvrti je pro ně vším, udělat správný dojem na sousedy. Ničím mě příběh nepřekvapil, nějaký ten alkohol, nevěra, tajemství. To už tady ale bylo omíláno tolikrát, že nenadchlo, neurazilo. Kniha mohla mít potenciál, každopádně postrádala jiskru. A ty pochvalné komentáře a "nálepky" na knize jaká je to TOP kniha upřímně nechápu.

20.03.2023 3 z 5

Vzhledem k tomu, že se stydím, že jsem pana autora neznala, ale přikládám to k tomu, že tento žánr jde jaksi kolem mě. Každopádně jsem naprostou náhodou viděla kousek reklamy snad na nominaci Magnesii, tak jsem si o knize i o autorovi zjistila více informací, podívala jsem se na videa a už se těšila na objednanou knihu. Co se týká obálky, tak to je opravdu krásná a fotky jsou úžasné.
Šest rozhovorů a příběhů žen, které si vytáhly v životě černého Petra a nevzdaly to. Jsou to rozhovory o naději a hlavně víře. Ta kniha mi dala daleko víc, než jsem čekala a já to za moc děkuji.

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Pořídila jsem si všechny dosud vydané díly této série na doporučení. Co se týká obsahu, tak zneužívání dětí v klášteře církevními hodnostáři, o tom se nečte dobře. Téma jako takové již mnohokrát rozebíráno i v jiných detektivkách, proč ne, to by nevadilo, ale kvalitou to byl pro mě spíše ten průměr. Respektive ničím kniha nevybočovala, ničím extra nepřekvapila, co se týká vraha, tak to také nebylo žádným velkým překvapením.
Asi bych za to všechno dala 3,5*.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Vytříbený sloh, kniha se moc dobře četla, byla to literární delikatesa. Inspektor Gamache je mi hodně sympatický, má charisma a skvělou strategii. Je to pomalu, opravdu pomalu plynoucí detektivní příběh (bez prolévání potoků krve a popisy mučení), který jsem si užila a obsahuje několik zajímavých myšlenek, které jsem si zaznamenala.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha ponurá, bez radosti a naděje, stejně jako komunismus. Ač téma velice žhavé a z pohledu alternativní historie zajímavé, ale nedotažené, jen okrajově naznačeno, emočně si na mě kniha nijak nesáhla.
Pro mě to byla nejslabší kniha této autorky.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Dovedeno k dokonalosti. Gradace, tíživá atmosféra a strach. Konec brilantní. Tak útlá knížka a přitom nebylo třeba více slov.

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Mám ráda knihy i filmy o tajemných domech s děsivou minulostí. Nápad dobrý, čtivé, každá postava měla svá osobní tajemství, dávalo to smysl, nic překombinovaného.

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Je pravda, že to byla kniha především o surfování a někomu to už může být dost protivné. Každopádně postavy byly vykresleny na výbornou, kniha byla čtivá, dvě dějové linky tomu taky pomáhaly. Nechybělo ke konci ani pár překvapení a kdyby autor neměl závěrečný doslov ke konci knihy (asi opravdu dostával spoustu dotazů k vysvětlení o konci), tak bych si to vyložila jinak a s takovou teorií bych nepřišla. Od autora si zase něco přečtu.

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

(SPOILER) Napínavé, čtivé a dobře zpracované. Pro mě to byl dobře prožitý čas a čtení jsem si užila. Není to sice žádný top thriller, ale s tématem se autorka vypořádala velice dobře a zakončení nezklamalo. Žádné otazníky, kombinace, ale čistý, ujasněný závěr.