Miriam Miriam komentáře u knih

Smysl vraždy Smysl vraždy Jane Isaac

Doslova se na nás sypou nové knihy detektivka/thriller ze všech koutů světa. A tady začíná další série s hlavní postavou vyšetřovatelky ženy. Kdybych neměla načteno více sérií, tak bych asi byla celkem spokojená. Každopádně jsem se skoro celou knihu nudila, připadalo mi, že vyšetřovací tým nic moc nevyšetřuje, když mají poslat videozáznam z kamery, kde je možný pachatel, aby zlepšili kvalitu obrazu, tak řeší peníze a rozpočet. Kromě pitvy a prvotní ohledání těla žádné vyšetřovací metody snad ani nepoužili. Přišlo mi to dost nelogické. Vyšetřovatelce pak nějak spadl vrah tzv. do klína. Co se týká záměru pachatele a proč vraždil, věrohodnost hodně podprůměrná. Jsem ráda, že jsem si knihu jen vypůjčila a nekupovala. 4/24

14.01.2024 3 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Tak jo, bylo to zvrácené, nechutné a někdo by si mohl říct, že už nic takového číst nechce. Ale jak bylo v dovětku, autor si nemusel nic vymýšlet, stačilo nastavit zrcadlo době.
Závěr s Trish byl skvělý nápad!
3/24

14.01.2024 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

A tohle bylo co? Pokud měla být kniha parodií na Karikovu Trhlinu, tak se povedlo dokonale. Námět a téma dobré, jednoduše napsáno, netřeba nad dějem nijak hloubat ani přemýšlet. Naprosto bez mrazivé atmosféry. Opravdu má k thrilleru hodně daleko.

28.04.2023 2 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Má profesorka české literatury měla pravdu, když říkala, že to ještě bude dlouho trvat než se začne o téhle době více psát a půjde až na dřeň, protože převlečený kabát a tak dále. Příběhy vězněných žen a osudy jejich dětí a vše, co dokázal Čech Čechovi udělat, soused sousedovi. Tato kniha v sobě má neuvěřitelné množství krutosti, bolesti a utrpení. Odkrývá malou část černoty komunistického režimu a zinscenovaná obvinění a zatýkání lidí, konfiskování majetku.
Tajemnému muži s dírou v srdci jsem moc fandila

24.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Les v domě jsem přečetla během jednoho večera, kniha je velice čtivě napsána, že se člověk nemůže odtrhnout a musí projít temným lesem až na samý konec příběhu. Dle anotace jsem netušila, co se skrývá pod pojmem tmavého lesu a autorce se to podařilo naprosto bravurně vykreslit již na začátku, očima vypravěčky devítileté cácory. Bylo to temné, bolavé, smutné a mě, jako mámu, takové téma vždy zasáhne. Své nejzranitelnější máme chránit a opatrovat jako prioritu číslo jedna v našem životě a hlavně doma se má člověk cítit v bezpečí. Další tajemství na konci mě pak už jen rozbilo úplně. Bravo, ale znovu si již nepřečtu.

14.04.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Chtěla jsem nějakou knížku na povzbuzení, něco pohodového u čeho bych nemusela moc přemýšlet.
Zahřálo mě to pěkně, i když je prosinec. Moc milé čtení, hned bych se vydala k moři. Tak alespoň v dnešní koronavirové době jsem si plula pěkně po moři. Mám ráda knížky této autorky, přečtu si i její další.

20.03.2023 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak tohle se opravdu povedlo. Celou dobu jsem byla napnutá jak struna, jak to vlastně celé bylo a musela jsem číst dál a dál, abych to rozlouskla. Stejně jsem na to nepřišla, ale musela jsem si počkat na ty poslední stránky. Každopádně teorie byly, a že jich bylo hned několik. Označení krimidarma tady opravdu sedí. Žádné prolévání krve ani sáhodlouhé popisy mučení.

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Mám ráda příběhy, kde se prolíná minulost s přítomností a tento autor to umí opravdu skvěle. Prostředí malého města kde má každý svá tajemství, jejich vztahy nejsou tak čiré, jak obyvatelé dávají najevo a Anna vše pomalu odkrývá, ikdyž jí většina lidí podkopává nohy.
Rozuzlení mě zase (jako u léta) dostalo, zkrátka perfektní práce.

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Tak tohle byla špičková kniha, nejlepší z celé série. Opravdu to bylo dovedeno k dokonalosti. Hlavní postava, události, kapitoly minulosti, vztahy a konec wau! Žádné potoky krve ani popisy nechutností, zato kvalitní čtenářský zážitek.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Skvělá atmosféra, příjemné hřejivé teplo a sympatické postavy. Já jsem si čtení další knížky ze série "Romantické útěky" moc užila.

River Wild River Wild Samantha Towle

Přečetla jsem za pár hodin. Velice čtivý příběh, nejen erotika, sympatické hlavní postavy. Mohlo to být sice více propracovanější, delší, ten potenciál tam byl, ale já jsem taky spokojená. Asi si každý domyslí jak skončí, ale cesta k závěru se mi moc líbila.

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Skvělý příběh, který začal svatebními šaty. Charlotte byla zkrátka divoká střela. Pobavila jsem se, bylo to vtipné, milé, romantické a sedlo mi to.

20.03.2023 5 z 5

Chci číst více knih českých autorů a proto jsem sáhla po Alžběte a Nině. Vzhledem k tomu, že jsem někde zaslechla jisté srovnání či podobnost s paní Mornštajnovou, moc jsem se těšila. Nedosahuje ovšem takových kvalit ani zdaleka.
Střídání časových rovin v knihách mám moc ráda a dá se říct, že s oblibou takové příběh vyhledávám. Co se týká samotného příběhu tak mě to nijak extra neoslovilo. Děj nějak plynul a plynul, vzpomínalo se, jezdilo se na místa mládí babičky, ale pořád jsem čekala kdy bude nějaké to wau, které by dodalo příběhu to odhalení tajemství, minulosti. Na závěr autorka píše, že některé události se skutečně přihodily, ale že bylo dost věcí přidáno a děj smyšlený, tak jsem čekala opravdu více. Protože mám v knihovně i autorčiny další dvě vydané knížky, tak doufám, že tahle byla ta nejslabší. Za mě první letošní zklamání. Dávám 3* za babičku.

20.03.2023 3 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Autorka popisuje svůj život, své pády, chyby, okamžiky štěstí, uvědomění a přijetí sama sebe. Zamyšlení se nad životem, svými chybami, doporučení pro čtenáře. Bylo to fajn, ale na její další knihu mě autorka nenalákala.
Ale věřím, že pokud někdo prožívá něco podobného jako autorka, tak kniha může být pro někoho inspirací a zároveň nápomocná.

20.03.2023 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Já jsem si tuhle knížku moc užila. Je to milá slaďárna bez hluchých míst, přesně taková jakou mám ráda.

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Ten Anders to prostě umí!!! To není možné, ani poslední díl nemá klesající tendenci, zase skvělá práce :-) Proč nemáme více ročních období? Předpokládám, že jarem jeho série právě končí. Tak dlouho jsem čekala na jaro a přečetla jsem ho během dvou dnů a je zase v mých oblíbených. Střídání dějových linek, legendy ožívají, každý si střeží svá tajemství, dějí se věci a po lesích jezdí tajemný Listoň.

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Dobrá napínavá literatura je v první řadě vždy střetnutí se se životem. A v tom má autor pravdu. Vždycky nedočkavě sleduji, kdy už vyjde jeho nová knížka. Tentokrát ovšem, mně jako ženě, nebylo takové střetnutí vůbec příjemné. Téma domácího i sexuálního násilí na ženách, o tom nebylo dvakrát příjemné číst. Každopádně nápad, zápletka, pak takový ten moment, kdy nevíte která bije a nakonec pompézní finále.
Pak mi všechno vždycky do sebe skvěle zapadne, ale pěkně nás vodí za ručičku.

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Nepředpokládala jsem, že by tahle kniha odpověděla na otázky a byla to zaručená pravda. Tu se bohužel asi jen tak nedozvíme, i když je spousta teorií. Rusko a jejich tutlání pravdy, tak to je a v dalších letech to asi nebude ani jinak. Dvě dějové linky, které byly velice čtivě napsány a doplněny mnoha fotografiemi, které přidávaly na autentičnosti. Po přečtení vyvstanou další a další nezodpovězené otázky a další teorie, i když v Rusku je možné asi všechno.

20.03.2023 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pokračování honu na opičáka mě nezklamalo, právě naopak. Napínavé od začátku do konce, žádná hluchá místa, jen samá překvapení. A jdeme do finále, já otevírám rovnou poslední díl.

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Nedivím se, že Baker měl při psaní téhle série všude po domě nalepovací lístečky, aby se v tom všem on sám vyznal. Byla to neskutečná jízda. Závěrečný díl série jsem jenom valila oči a nechápala, co a jak se vlastně stalo. A vlastně jsem fandila dost padouchům.
Ten konec, to bylo něco. Za mě skvělé zakončení série.