Miriam Miriam komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Na tuhle knihu jsem čekala hodně dlouho a pak jsem na ni skrz povinnosti docela zapomněla. O to víc jsem si užila samotné čtení. Femme fatale a její životní příběh. Knihu odložíte až s poslední stránkou.

20.03.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Příběh je skvěle promyšlený, propracovaný, zkrátka autorka předešlé série Nejsem zase bodovala. Těším se na další díl téhle série.

19.03.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Žádnou podobnou knížku jsem nikdy nečetla, ale nad má očekávání mě moc bavila, i když se většina děje odehrává právě ve formě telefonních rozhovorů. Nechybělo napětí, děj postupně gradoval až do úplného finále a já se rozhodně nenudila.

19.03.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Prolínání dvou časových rovin, dvě ženy a jejich příběh, plus mezi kapitolami otázky z dotazníku. Takový koncept mě bavil. Těšila jsem se na rozuzlení, mám ráda nové technologie ohledně zabezpečení domu a ostatní vychytávky. Konec mě trochu zklamal a celkově závěr, ale zbytek knihy hodnotím kladně.

19.03.2023 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Květy zla mám v knihovně, ale je to pro jedna z knih, kterou tam zkrátka mám, ale těžko říct, zda si ji někdy přečtu. Básně z této sbírky jsou i v této knize, což mě příjemně překvapilo, osvěžilo to děj. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, byla dost psychopatická a afektovaná sama o sobě. Děj i zápletka se mi líbily, knihy tohoto autora mě nenudí. Proto hodnotím kladně a zase si od něj něco přečtu.

19.03.2023 3 z 5

Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Tereza Maroušková

Pobavilo. Něco víc, něco míň, občas trochu nadstřelené na efekt. Autorka mě nenalákala pokračovat se čtením její tvorby.

19.03.2023 2 z 5

Prvních 80 stran se mi četlo špatně, nemohla jsem se vůbec začíst, ale jsem ráda, že jsem vytrvala a dočetla až do konce. Na jazyk jsem si musela chvíli zvykat, a to se u nás v rodině taky mluví podobným nářečím (česko-německo a i vlastně polsky dohromady) takže slova jsem si nemusela ani nijak překládat, ale věřím, že pro někoho to musí být náročnější.
O pohraničních oblastech toho bylo napsáno už celkem dost, mi se toto téma líbí a vyhledávání ho. Komu se líbila Krajina ve stínu, toho by mohla tato kniha zaujmout také. Popisuje se soužití jak Čechů, tak Němců, českoněmecká manželství a život před první světovou válku až po odsun Němců. Je pravda, že charaktery postav mohly být lépe vykresleny, já si svého oblíbence těžko hledala, i když Arnošt byl pro mě asi největší sympaťák a Hanz byl holt Hanz :-) Mihne se tam Lina Heydrichová, o té si musím ještě něco přečíst, jak to s ní po válce vlastně bylo dál.
Takže co čekat? Těžký a složitý život v Sudetech, udávání, žabomyší války, násilí, mezilidské vztahy, nevěra, kapka lásky, trocha zmínky o Židech a jasná karma.

19.03.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jakmile dočtu nějaký literární skvost, tak si říkám, proč jen jsem s jeho přečtením otálela tak dlouho? Ten příběh je naprosto geniální a souznění s přírodou je na nejvyšší úrovni a do toho ty básně...
Není to lehké a veselé čtení, doslova jsem se brodila bahnem, beznadějí a slzami. Ale zároveň bych chtěla číst jen takové knihy dosahující této úrovně. Ale pak bych nedělala asi nic jiného a tato by tak moc nevynikla jako je tomu dnes.
Tleskám a jsem okouzlena, zároveň se mě hluboce dotklo Kayino dětství a velice špatně se mi to jako mámě četlo a bylo mi z toho moc smutno. Několikrát bych ji sama nejradši pevně objala.

19.03.2023 5 z 5