Miriam Miriam komentáře u knih

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Moc se mi tahle duchařina líbila. Detektivní zápletka taky neurazila. První uvedení do série bylo velmi povedené. A hlavně ona není taková ta naivní blbka, což se taky počítá. V rámci žánru jsem z prvního dílu opravdu nadšená.

Království Království Amanda Stevens

Tahle série se mi opravdu moc líbí, i když už nejsem náctiletá. Sympatická hlavní postava, více se začíná rozplétat minulost. Těším se na další díl.

Svolení Svolení Vanessa Springora

Autobiografický román, který asi nikoho nenechá úplně chladným. Jsem ráda, že tahle kniha vyšla a autorka šla s pravdou na povrch. Po celý svůj život se s tím snaží vyrovnat. Pro mě zase jen ujištění, že prostředí v jakém vyrůstáme nás ovlivní po celý náš život.

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

První část ostrova mě nějak nezaujala, moc se mi číst ani dál nechtělo. Každopádně jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Závěr se mi ale zase nelíbil. Propracované ano, vše bylo jinak, ale možná, že toho jinak bylo až moc.
Za celkovou čtivost dávám 4*

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Sedmý díl ze série a stále laťka velice vysoko. Kim a její tým mě moc baví. Prostředí přistěhovalců a prostitutek zpracován skvěle.

Kruh Kruh Rona Halsall

Slibná anotace, čtenáře správně motivuje k přečtení. Celkově knihu hodnotím především kladně, i když konec od poloviny už se dá jen očekávat.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Fajn příběh, ale že bych z něho byla nadšená, to se říct nedá. Neurazí při zimních večerech, ale místy nuda.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Naprostá spokojenost, napínavý příběh, zápletka mě moc bavila. Už se těším na další díl, snad nebudeme čekat dlouho :-)

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Knížka se četla velice dobře, děj ubíhal rychle a byl napínavý. Téma samotné bylo kruté a nečetly se mi stránky už tak moc dobře. Každopádně námět a zpracování včetně celé zápletky opravdu moc povedené.

20.03.2023 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Skvělý začátek série. Už na úvodu mě děj neskutečně bavil, žádné hluché místo a napětí až do konce. Judy i její kolega jsou moc sympatičtí a já se těším na další díl.

20.03.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Druhý díl jsem zhltla stejně jako ten první. Detektivní zápletka mě bavila a zároveň jsem napjatě sledovala další životní peripetie hlavní vyšetrovatelky Jude. Děj není zbytečně zdlouhavý nebo překombinovaný. Moc povedená série.

20.03.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělé zakončení série, ale zároveň doufám, že by mohl být další díl. Nerada jsem se loučila s Judy a Uriahem. Série se mi moc líbila.

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Začnete číst a vypadá to jako přítomnost a pak najednou další blíže nepopsaná kapitola a už jste v úplně jiné době. Rok uvedený není. Po chvíli čtení ho zařadíte někdy po 1. sv. válce. Čtení takové posmutnělé a ponuré v neutěšené době plné zmaru a nevidíte a necítíte žádnou naději.

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Podle anotace jsem si myslela, že to bude úplně o něčem jiném, ale zklamaná rozhodně nejsem. Přečteno za jeden den. Velice napínavé, zamotané. Kapitoly Hannah z pohledu dítětě byly na knize asi nejvíce psycho, když si člověk uvědomí, v čem celý život žila a nezná nic jiného, pro ni takový standard život a pro ostatní peklo.

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Zase mě převezla, vraha jsem tipovala úplně vedle.
Brilantní příběh, nadčasový, zapeklitý a hlavně sympatická rodina.

Tma Tma Jozef Karika

Já čtu Kariku moc ráda a jeho knihy mě baví. Proto jsem se divila, že má Tma takové slabé hodnocení. Po dočtení to opět nechápu, ale pro někoho Karika zkrátka holt není. Tma nemá žádný dlouhý úvod, bez představení minulosti, ale po pár stránkách jste v mrazivém prostředí slovenských hor. A pak klasika, už to jelo závratnou smrští dějem až na samotný konec, který byl tentokrát dost polopaticky vysvětlen.

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Těšila jsem se po letech na pokračování Osvícení. Většinou pokračování nedosahuje stejné popularity jako původní kniha, ale osud Danna musel zajímat opravdu všechny. U Kinga se mi vždy moc líbí boj dobra se zlem, kde i tady byl skvěle vykreslen. Dannovi, Abušce a všem přátelům zkrátka nelze nefandit.

Propast Propast Jozef Karika

Ač Kariku čtu moc ráda, tahle kniha byla jeho nejslabší. První polovina knihy byla zajímavá, vše dávalo smysl, dobře se četla, ale druhá polovina už bylo o dost horší. Snažila jsem se číst rychle, abych se už dostala na konec a zjistila, jak to vše bylo. Škoda, námět byl totiž dobrý.

Srdcový král Srdcový král Hanna Krall

Mně podání od Hanny Krall nesedlo vůbec. Příběh, ač byl zajímavý ve mně nezanechal nic, žádný pocit po dočtení, nic mě nenutilo ani o knize a hlavní postavě a jejím životě přemýšlet. U knihy o holocaustu se mi to ještě nikdy nestalo. Příběh je opravdu stroze napsaný, odosobnělý, chvíli mi přišlo, že čtu noviny z válečné doby.

20.03.2023 1 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Myslím, že mám další oblíbenou sérii. Námět a prostředí Amišů mě moc baví a vyšetřovatelka Kate mi přímo sedla. Dokonce je i nějaké to techtle.