mira399 mira399 komentáře u knih

Vše, co jsme milovali Vše, co jsme milovali Pam Jenoff

Četlo se to pěkně, jako ostatně i další knihy autorky. Tato podle mne malinko slabší.Ale i tak šlo o příjemně strávené chvíle při čtení.

10.08.2021 4 z 5

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Moc se mi líbilo popisování staré Prahy, která prakticky končila za Jindřišskou věží :-) Postavy, no co dodat, k srdci mi nepřirostl nikdo,ale to se stává a knize to na čtivosti neubralo. Určitě se výhledově pustím do dalších dílů.

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Spousta zajímavých a nových informací. Není to beletrie a přesto se to četlo pěkně.Až ke konci mě to trochu přestalo bavit.Moji příbuzní Španělskou chřipku zažili a jako dítě mne jejich vyprávění až tak nebralo,proto jsem ráda,že tato kniha je a mohla jsem si ji ve věku,kdy mě toto téma zajímá přečíst.

15.06.2021 4 z 5

Tak co bych k tomuhle napsala... je to naivní,předvídatelné a musí mít na toto čtivo člověk to správné rozpoložení.Univerzitní témata moc nemusím,ale tohle v rámci žánru šlo :-)

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Vůbec to nebylo špatné. Sice trilogii Skála...atd. to nepředčí,ale jak psali již čtenáři pode mnou, není to jen detektivka.Má to historickou vypovídací hodnotu. Za mě doporučuji k přečtení.

V princových službách V princových službách Cara Colter

Vždy vydoluji na chalupě nějakou Harlequinku jako proložku mezi knihami.Mám jich hafo po mamince...Většinou za mě nic moc, ale i mezi nimi se najdou příběhy, které vůbec nejsou špatné a tohle je jeden z nich. Bylo to sladké až na půdu,ostatně to se od těchto knih čeká,ale bylo to i vtipné.Takže za mě palec nahoru, pobavilo :-)

16.02.2021 4 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Příběh se mi líbil. Moc hezky se to četlo. Trošku kniha připomíná titul Dopisy, které nikdo nečetl. I když tady o dopisy nejde vůbec. Koupeno kdysi v Levných knihách a opětovně se z nákupu vyklubala pěkná kniha.

16.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl předčil moje očekávání po výborném dílu prvním. Kniha se čte krásně,musela jsem si ji šetřit,jelikož jsem se nechtěla rozloučit s hrdiny tak brzo.Už teď se těším na pokračování a držím paní autorce palce,ať jí to nadále takto úžasně píše a za výbornou knihu moc děkuji!

09.02.2021 5 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Příběh je o nás o lidech, že hlavně člověk člověku dokáže život udělat nesnesitelný, nebo naopak zažehnout jiskřičku naděje.A právě to nejhorší,nebo nejlepší v nás vyvstává v situacích, kdy nám často jde o život. Knížka perfektní, bez iluzí a příkras líčí co s lidmi dělá nejistota.

26.01.2021 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Čtivé, napínavé,bavil mě ten neotřelý příběh o skrýších.Knihu jsem si užila a v rámci tématu 2 světové války patří k zajímavým knihám.

21.01.2021 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Bavilo mě to zrovna tak jako poprvé. Nádherné příběhy.Moc ráda jsem si znovu knihu přečetla a užila.

17.01.2021 5 z 5

Stopy mých otců Stopy mých otců Helena Šmahelová

Druhý díl z trilogie opět výborný. Jsem ráda, že Levné knihy vydaly nově tyto knihy, rozhodně si zaslouží nezapadnout.

13.10.2020 5 z 5

Stíny mých otců Stíny mých otců Helena Šmahelová

Náhodou jsem tuto trilogii objevila v Levných knihách. Díky za náhodu! Výborné čtení o historii rodu Šmahelových, ale vlastně i o historii naší země. Nutí k zamyšlení i nyní. O síle našich předků, skromnosti, pracovitosti, vůle jít dál i přes nelehká období. Obstáli my bychom dnes? To budou hodnotit už jiní, ti po nás. Proto díky za nahlédnutí do minulosti. Doporučuji k přečtení!

13.10.2020 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Milé překvapení. Hezky se mi knížka četla. Každý si tam najde to svoje. Je to o hledání, poznání sebe sama a o odvaze a naději. Jestliže je tato autorčina kniha první pro dospěláky, tak to smekám a jen tak dál. Já se rozhodně budu těšit na další čtení.

28.09.2020 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knížka syrová, místy brutální. Nebylo mi z toho lehko. Příběh je vystavený zajímavě,čtení ubíhá rychle.Plný počet hvězdiček nedám už za tu chmurnou náladu, co jsem z toho měla a také mám neodbytný pocit, že ve skutečnosti by Lev a Raisa byli mrtví. Spisovatel z nich udělal takové Jamese Bondy,aby to mohl natáhnout na více dílů. Ty už číst nebudu,děkuju, stačilo.

22.09.2020 4 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Četlo se to dobře. Nic z čeho by se jeden posadil na zadek, ale myšlenka dobrá. A když nad příběhem tak přemýšlím, nerada bych se dožila toho, že se děj stane, nebo hodně přiblíží skutečnosti. Zrcátko bych si tedy rozhodně nekoupila, podobný odpor mám už i k rádoby chytrým hodinkám a podobným inštrumentům, díky kterým si akorát připadám blbější než jsem :-)

11.09.2020 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Ale jo, lepší průměr. Pohádka až na půdu,ale aspoň ten chlap tady není úplný sprostý arogantní blb. Teď si od této literatury musím dát fakt delší pauzu,asi nějaká přeslazená či co :-)

31.08.2020 4 z 5

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

Bavila jsem se od začátku až do konce. Škoda, že už konec je,bude se mi po té JEJÍ a JEHO bandě stýskat. Ještě že mám svoje dvě černé dámy, nebo mají ony mne?? No to je teď jedno, každopádně jim po přečtení knížky rozumím mnohem lépe. Například, když jsem poctěna a je mi do domu donesena živá myš :-)

31.08.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Slupla jsem knížku jak malinu. Moc hezky napsáno,čtivé a jelikož pracuji v nemocnici,vím, že je to ze života....

19.08.2020 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Ach jo....Hynku Tasi, ty mě budeš chybět! Jsi knižní postava, která mi fakt přirostla k srdci. S tvojí náturou, přístupem ke zvířatům a lidem jsem s tebou zajedno. Ještě jsem teda na kůl nikoho nenapíchla, ale....:-)

19.08.2020 5 z 5