mira399 mira399 komentáře u knih

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Tak tohle bylo moc příjemné čtení. Pan Hrdlička umí tak krásně popsat starou Prahu, že jsem tam byla :-) Na trhu u ječící Mandy, vypila jsem nejeden žejdlík piva s Václavem podrychtářem a řešilo se od mordu až po krádeže. Opravdu jsem se celou knížku bavila a mám nový objev. Miluju knížky pana Niedla, ale i pan Hrdlička se mi rozhodně zadřel do srdce.

06.09.2021 5 z 5

Černé hory Černé hory Janet Tanner

Povedený a čtivý příběh z hornického prostředí. Ke knize jsem se dostala díky doporučení na čtecí skupině na Facebooku, že komu se líbil Šikmý kostel, bude se líbit i tato kniha. Tak na Šikmý kostel to nemá, ono domácí prostředí je holt domácí prostředí, ale líbilo se mi to. Anotace není vůbec "směroplatná" :-) Podle té bych si knížku nevybrala.

06.09.2021 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Tak jsem si nedala říct a opět sáhla po romantice :-) Začátek mě bavil moc, fakt jsem se nasmála, výborné dialogy,sympatická hrdinka a hrdina nebyl žádný sprostý machr. Možná bych knížku jen malinko zkrátila a bylo by to na pět hvězdiček. Pro romantické duše doporučuji.

Seznamka smrti Seznamka smrti Lincoln Child

Ale jo, dalo se. Na jiné knihy autora, které napsal s D.Prestonem ( Relikvie,Relikviář ...) to nemá o tom žádná. Na vyplnění volného času to však jde.

10.08.2021 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Čekala jsem malinko víc. Příběh je to hezký,jen mi přijde jestli to není trošku překombinované, no nevím.Rozhodně se chystám na další knížku autorky, tak uvidíme.

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Pěkně se to četlo. A já objevila další českou autorku :-) Jako oddychovka bezvadné čtení.

10.08.2021 4 z 5

Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Ke knížce mne přivedlo opakování filmu Až bude padat hvězda s úžasnou Taťjanou Medveckou.Víťu jsem rozhodně i v knize viděla jako tu filmovou. Je to moc hezké čtení i když nevím, zda by dnešní mladé generaci sedlo.

Císařské fialky Císařské fialky Vladimír Neff

Další díl byl opět bezva. Baví mne popisy staré Prahy, její budování a rozšiřování. Přibylo spoustu nových postav, vykreslených opět bez příkras s každičkou jejich chybou.Tím pádem jsou postavy uvěřitelné, ne vždy však sympatické :-) Těším se na další díl.

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Pěkný příběh. Dozvěděla jsem se něco nového o Koňských knihovnách o kterých jsem neměla ani potuchy.Sice to není na plný počet hvězdiček, ale i tak pěkné počtení.

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

A tohle bylo prima překvapení. Detektivky moc nečtu, skoro vůbec, ale tady jsem udělala výjimku.Manžel pochází z Třince a jeho prarodiče z Jablunkova. Často tam jezdíme, takže pro mne to mělo i přidanou hodnotu, Děj se odehrával na mě známých místech a Saran je teda týpek :-) A i když podle popisu autora to nesedí já v něm vidím jednoznačně Hynka Čermáka :-)

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Tak jsem měla asi větší očekávání...Není to špatné,ale na plný počet hvězd to nebude.
Téma moc zajímavé, zvlášť v dnešní době.Možná škoda, že příběh nebyl rozvinutý do delšího časového úseku.

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Moc hezký příběh. Obdivuji pana Niedla, že ať uchopí jakékoli téma, vždy je to parádní čtení. O automobilovém závodníkovi bych asi nikdy nečetla, kdyby to nepsal pan Niedl.
Opět mne nezklamal a knížku doporučuji k přečtení.

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Ajaj, tak tohle už za mě ne. Po nejlepším prvním dílu to jde nějak z kopce :-(

10.08.2021 3 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Co dodat? Opět další krásný díl série která se stala mou oblíbenou. Těším se na další díly a doufám, že vyjdou všechny.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Děkuju autorce za pocit, že mohlo být opravdu mnohem hůř a jsem ráda tam kde jsem. Žádná z knih autorky nezklamala vždy jsou to silné příběhy. Největší depku na mě hodila tato kniha. Krásně napsáno, děkuji a chválím a rozhodně doporučuji k přečtení.

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Pěkný příběh, četlo se to jako nic. Akorát za mě, první kniha série je rozhodně lepší.

Ave Maria Ave Maria Vladimíra Sůvová

Tak tohle mě zase dostalo....Tu dobu pamatuji,akorát jsem netušila, že to měly ženy, tedy maminky postižených dětí tak moc těžké. Moc děkuji za tento příběh. Obě dvě knížky autorky jsou na čestném místě v mé knihovně.

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Moc milé čtení, které opravdu pobaví. Takový lidský doktor Herriot :-) Těším se, až se dostanu k dalším dílům této série. Pokud si chcete odpočinout a pobavit se, čtěte!

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Tohle byl zvláštní příběh. Zvláštní, ale ne špatný. Dozvíme se v něm toho hodně o nás lidech, jak vše co je jiné, co nám nikam nezapadá potřebujeme nějakým způsobem změnit, usměrnit a zaškatulkovat a popřípadě na tom vydělat...Bavilo mne to.

10.08.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Paráda. Druhá kniha od autorky a opět nejsem zklamaná. Styl psaní mi vyhovuje. Úderné krátké věty a je jimi řečeno vše. Krásná kniha o hrozné době. Rozhodně doporučuji k přečtení.