mira399 mira399 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hezký, něžný příběh z neotřelého prostředí. Sympatická hrdinka.Počet stránek nevadil, krásně se to četlo a děj pomalu plynul. Pokud máte rádi nepřeslazenou romantiku,rozhodně doporučuji ke čtení.

19.08.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

A tohle se povedlo! Užila jsem si každou stránku. Řadím na stejné místo jako Oveho. Nejhorší rukojmí a nejhorší pachatel :-) Prostě banda zprvu "trhlých " lidí, kteří mi postupem přirostli k srdci...všichni.

27.07.2020 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Obecně detektivky moc nečtu.Tohle sice nebylo vůbec špatné,ale ne na plný počet hvězd. Alespoň za mne.Příběh se četl rychle,odsýpal,žádná hluchá místa.

27.07.2020 4 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Jé,tak mi zase na chvíli bylo patnáct se vším všudy,telecí roky,vzdory,dospěláci pitomý až hrůza. Po čtyřícítce super pocit :-) Jednou za čas po Lanczové sáhnu a skočím si v čase.

14.07.2020 4 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Jak mám Pratchetta ráda a čtu Zeměplochu v řadě,tak tahle knížka mi prozatím sedla nejméně. I tak je to kvalitní čtení,ale nepobavila jsem se jako u předchozích dílů.O to víc se těším na Sekáče :-)

14.07.2020 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Série se mi líbí čím dál víc. Moc hezky se knížky čtou,děj je napínavý a na Hynka se vždycky moc teším :-)

01.06.2020 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

No tak tohle se mi moc líbilo! Od autora mám zatím přečtené detektivky s inspektorem Prévitem, které jsou taktéž čtivé. Na historickou knížku jsem se odhodlala díky vysokému hodnocení zde a nezklamala mne. Sympatický hlavní hrdina, napínavé, dobrodružné a poučné. Moc se těším na další díly.

11.05.2020 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Jo, tak tahle trilogie byla bezva. Všechny díly napínavé, plné zvratů,akce a napětí. Knihy úžasně a zajímavě zpracované. Moc chválím a doporučuji vřele k přečtení.

15.04.2020 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Knížka čtivá, rychle se střídající pohledy obou hrdinů. Děj odsýpá. Já ale neskousla hlavního hrdinu Chladnýho. Tenhle typ chlapů bytostně nesnáším,proto jen tři hvězdy.

15.04.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Mě se to líbilo moc. Asi správná kniha v správnou chvíli. Postavy sympatické, čtivě napsáno. Za mě doporučuji :-)

06.04.2020 5 z 5

Sněžím! Deník bílé mafie Sněžím! Deník bílé mafie Radek Kedroň

Moje hodnocení určitě není zcela objektivní. Pan Dbalý byl můj šéf.... Kniha pro mne měla přidanou hodnotu v tom, že jsem v určitých případech věděla o kom čtu. Nebylo to veselé čtení a na konci zbyl pocit marnosti, žádné zadostiučinění.
Rozhodně chci poděkovat autorovi, že si s knihou dal velkou práci a že nám umožnil nahlédnout za temnou oponu a vlastně ne jen jednu.

27.03.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Není to žádná velká literatura, ale v rámci žánru je to přesně to pravé ořechové :-) Sympatické postavy, vtipné dialogy. Pobavila jsem se, zasmála a odpočinula si. Účel knížka splnila na 100 %. Pokud vyjde pokračování, budu se těšit.

08.03.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná kniha a ještě k tomu prvotina? Smekám před paní Lednickou. Hodně jsem se dozvěděla z naší minulosti. Těšínsko mám ráda a často tam jezdíme za příbuznými mého muže. O to více mě osudy lidí byli bližší. Moc se těším na pokračování. Knížku jednoznačně doporučuji k přečtení.

08.03.2020 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Čekala jsem to mnohem horší. Mě se knížka četla dobře a téměř do konce příběhu jsem byla na vážkách kdo je pravým pachatelem.Postavy jsou uvěřitelné a střídání kapitol podle nich bylo fajn. Nenudila jsem se.

20.02.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Já si knížku užila. Sedlo mi , že byla psaná v nářečí. Je to úžasná sonda do mezilidských vztahů a povah lidí. Částečně jsem tam našla jak sebe, tak svoji rodinu, kolegy, známé a je úplně jedno, že žiju v Praze. Od autorky je to moje první přečtená kniha a rozhodně ne poslední.

27.11.2019 5 z 5

Longbourn Longbourn Jo Baker

Zajímavý pohled do tehdejší doby z té druhé, méně načančané strany. Knížka se četla dobře. Austenová to samozřejmě není, ale za přečtení rozhodně stojí, jelikož se zabývá tím skutečným životem.

21.10.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Knížka mi opravdu rozšířila obzory :-) Procházka po lese byla pro mě následně úplně jiná. Kdo má rád přírodu, ocení nové informace. A navíc se to i moc hezky čte.

16.09.2019 4 z 5

Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Vladimíra Sůvová

Nenápadná, útlá knížka,ale obsahem bohatá,krásná s velkým poselstvím.Rozhodně doporučuji k přečtení.

09.09.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Tak tohle se tedy povedlo :-) Já si příběh užila parádně bez ohledu na to, že mi bylo 45 let. Pohádka jak má být, doporučuji!!!

30.07.2019 5 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Četlo se to dobře. Příběh opravdu hodně o náhodách, ale kdo z nás ví, co život přinese. Kolikrát si v běhu života člověk říká, že tohle by nevymyslel.

22.07.2019 4 z 5