Stíny mých otců přehled

Stíny mých otců https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385225/bmid_stiny-mych-otcu-uop-385225.jpg 5 102 102

Osudy předků série

Helena Šmahelová zpracovala historii vlastního rodu v trilogii, jejíž první díl držíte v rukou. Rodinná kronika začíná rokem 1672 a její první část končí nástupem osvíceného císaře Josefa II.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stíny mých otců. Přihlašte se a napište ho.

babiočka
08.02.2024 odpad!

Ačkoliv se ráda začtu do příběhů z dob dávno minulých, tohle mě ničím nezaujalo.
Prostě mi to celé připadalo, že autorka jen opsala podrobnou rodinnou kroniku a nakonec z toho vyšel "román" bez jakékoli jiskry. Negativně k tomu přispěl i trochu těžkopádný text a možná i neustálé "řešení" otázky té pravé víry.
Tuto knížku, včetně nepřečteného dvoudílného pokračování, posílám dál, tímhle svůj volný čas marnit nechci.
Existuje totiž spousta jiných knih, v nichž jsou historické události zpracované daleko lépe a zajímavěji.

Katka2382
25.03.2023 5 z 5

Taky jsem nečekala že mi tolik bude bavit vyprávění z těchto časů.Ale paní Šmahelová je tak výborná vypravěčka,že se to čte samo.
Každá doba má své,dřív bylo hodně dřiny,nemocí a smrt velmi blízko.
A teď máme zase stres a zbytečný chvat.
Hned se vrhám na druhý díl.

Lenka4
16.01.2023 5 z 5

Život někdy běží jiskrně jako voda po mlýnském kole, jindy se na čas zastaví. Co se opakuje krom střídání let úrodných a hladových, či přicházející a odcházející čeledi, jsou manželství stojící na rozumu a z pokolení na pokolení přecházející starost hospodářů, kdo v jejich díle bude pokračovat, když se mládež k práci chová laxně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stíny mých otců v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x