MimiNinaFuraha MimiNinaFuraha komentáře u knih

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Moc pěkný příběh. Pohodové čtení, hezké prostředí, krásné osuby. Až je mi líto, že jsem knihu dočetla. Ale ještě mne čekají další díly. Už se na tě těším.

08.01.2019 4 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Naprostý oddech. Jednoduchý příběh, nic náročného, ale vše pojato s humorem. První stránky mi přišly humornější než následující, ale i tak to byl fajn příběh o ženě, která hledá sebe sama za pomoci party přátel. Jestli bych si knihu přečetla znova? To nejspíše ne, protože je na světě mnoho dalších knih. Ale na takové zimní odpoledne a podvečer je ta kniha jako stvořená. Takže klidně můžu doporučit :)

07.12.2018 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Mohu s klidným svědomím říct, že už dlouho, opravdu dlouho, jsem nečetla hezčí kriminální příběh, který byl napsán tak krásným a příjemným slohem. Autor má můj ohromný obdiv. Vyprávění bylo citlivé, příběh měl spád, postavy byly dobře propracované stejně jako příběh samotný.
Tahle kniha byla první, kterou jsem od pana Cobena četla a je mi jasné, že rozhodně není poslední. Pokud si chcete přečíst pěkný kriminální příběh, který vás pohltí a po dočtení vám bude líto, že jste už knihu přečetli, pak rozhodně můžete sáhnout po této knize. Ještě bych tímto ráda poděkovala překladateli, protože on odvedl kus skvělé práce.

28.09.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Hotovo. Knihu jsem snad rok odkládala. Přečetla par stránek, zamotala se v postavách, odložila ji. Po týdnech jsem ji znovala vzala do ruky, začala jsem číst, kde jsem posledně skončila, opět zmatek, odložení. A tak to šlo pořad. A teď jsem se hecla! A docetla ji. V postavách jsem se po čase začala orientovat a dej byl celkem fajn. Nakonec jsem to přečetla jedním dechem. Ale vrátila bych se zpět k této knize? To asi ne...

09.09.2018 3 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

A je to! Dočteno. Z celé knížky mám takový zvláštní smíšený pocit. Začátek nic extra, pak to bylo fajn a s koncem jsem bojovala. Dokonce jsem se pristihla, ze preskakuji odstavce. Znova bych si tuto knihu už neprecetla. Je mi líto :( ale i tak byla K. Blixenová kabrňák

22.08.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak jako řada dalších čtenářů jsem i já nejdříve viděla film a teprve poté jsem si pořídila knížku a přečetla jsem si ji. Moc hezký příběh.... dobře se mi to četlo. Knížka byla příjemná a moje maminka, když jsem jí knížku půjčila, ji četla jedním dechem. Takže této knížce dávám pozitivní hodnocení. Děkuji Jojo Moyes za příjemné chvilky s jejím příběhem :)

08.03.2018 4 z 5

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Mnooooo... podle hodnocení ostatních nyní očekávám těžký útok na svou osobu, ale já této knížce nedám příliš dobré hodnocení. Předně však musím napsat, že si pana Šebka velmi vážím a klobouk dolů před jeho prací. Dělá něco naprosto úžasného a ušlechtilého a já si nedovedu ani na vteřinu představit, že bych tuto práci dělala já. Oprpavdu - pane Šebku, jste kabrňák! Ale teď ke knize: přečetla jsem ji za jeden den, ale... mám tam kopu ale. Nelíbí se mi pojetí. Myslím, že samotná mise v Haiti má v sobě tak ohromný potenciál pro naspsání naprosto dokonalého příběhu, ale tady mi přijde, že autor nevyužil tento potenciál. Na druhou stranu - není se čemu divit. Je to lékař, nikoliv spisovatel. Neseděl mi slohový způsob. Přišlo mi to napsáno tak, jako by autor neměl čas psát. Což věřím, že v době, kdy byl na Haiti, čas určitě neměl, ale myslím, že by neškodilo knížce dát více času. Z knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu naprosto neuvěřitelný příběh, který poukazuje na zcela jiný svět, ale na druhou stranu jsem při čtení citila nějakou pomyslnou zeď mezi mnou a tímto místem, kterou tam postavil autor. Ale jak říkám - pana Šebka si nesmírně vážím a i přesto, že to nebylo úplně moje gusto, si ráda koupím další jeho knížky. Omlouvám se, že mám jiný názor než ostatní.

08.03.2018 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Nebudu lhat. Při čtení knihy jsem ji asi 1000x odložila. Četla jsem ji 3/4 roku. Nesedela mi forma, jakou je kniha napsána. Chytla me až na straně 236. Nevím proč, ale pak jsem ji už nemohla odložit a docetla jsem ji jedním dechem. Až po přečtení cele knihy jsem byla schopna ocenit její dokonalost. Začínám cist druhy dil. Tak snad ho přečtu rychleji než ten dil první :) i přes počáteční rozpory a nelibost mohu knihu vřele doporučit. Povedený kousek ;)

01.05.2017 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Stejně jako první kniha z této série byla i tato sladká jako cukrkandl. Velmi podobný příběh zasazený do Itálie. Oddechová četba na jeden podzimní večer. Budete-li mít chuť na něco romantického, klidně po knížce sáhněte. Já jsem přeslazená až až. A to mám další dil doma.

04.11.2019 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Dočteno. Dobrá kniha. Od samotného počátku mne celkem chytla a nechtěla mne pustit. Měla jsem problém se od ni odtrhnout. Ten konec mi přišel.... takový.... trošku překombinovaný. Možná je to jen můj dojem, ale já kvůli tomu konci ubírám hvězdičku. Ale jinak to bylo dobré. Řekla bych, že ty hlavní postavy byly fakt skvělé. Příběh jako takový byl taky dobrý. Tak si zkuste knížku přečíst sami. Budu se těšit na Vaše názory :)

10.10.2019 3 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Hotovo, přečteno :) Přestože tomu dávám 3 *, musím napsat, že to byla celkem fajn knížka. Druhou polovinu jsem prostě přelouskala za jedno odpoledne. Tři hvězdičky dávám jenom proto, že jsem od autora četla knížky, které se mi líbily více. Ale nebojte se, klidně do knihy jděte :)

04.09.2019 3 z 5

Country Country Danielle Steel

Perfektní oddychový příběh. Obvykle čtu detektivky a vraždy, takže tohle byla příjemná změna :) klidně se do toho pusťte taky :))

15.08.2019 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

První část knihy se mi vlekla. Druhá mě bavila už více. A poslední část způsobila, že se musím pustit v brzké době do druhého dílu :)

08.02.2019 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Neobvyklá kniha. Některé hlášky úsměvné, jiné hloupé a povrchní- ale tak o tom zase být mělo. Mělo to nejspíše poukázat na lidskou hloupost. Znova to číst nemusím

30.01.2019 3 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

První díl se mi tedy líbil více. Tohle už bylo proste jen o válčení a obraně. Oproti první knize mi tohle přišlo už neuvěřitelné, nucené, protahované....prostě horší než první díl. Čekala jsem, ze to bude o tom, jak se městečko bude zvedat zase na nohy. O jejich úspěších a o návratu k normálu nebo alespoň k něčemu, co normál bude připomínat, ale tohle....no čekala jsem více. Však si udělejte názor sami :)

25.01.2019 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Mnooooo....tak tohle byla celkem šílená kniha o tom, co by se stalo, kdyby najednou přestala úplně fungovat elektřina na většině částech naší planety. Katastrofický příběh, ale vyprávěný celkem reálně a uvěřitelně. Klobouk doků před autory a modlím se, aby k tomu opravdu nikdy nedošlo. A nenechte se mýlit, svět skutečně má technologie, které tohle může spustit. Jestli bude někdy třetí světová válka, úplně klidně si ji dovedu představit takto ????

13.01.2019 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Příjemná a oddechová kniha na jeden den. Děj byl celkem poklidný, bez velkých zvratů, ale nemůžu říct, ze by se mi nelíbil. Proste na pohodu :)

20.11.2018 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Tuhle knihu jsem četla neskutečně dlouho. A nebo mi přišla tu a tam zdlouhavá? Příběh byl pěkný, některým postavám jsem i fandila. Knížka byla fajn na podzimní večery. Dávám ji však tři hvězdičky. Zlatý stred :) máte-li rádi rodinné ságy, tak se do toho pusťte :)

30.10.2018 3 z 5

Nejsem hrdina Nejsem hrdina Mark Owen (p)

Právě jsem dočetla poslední stránku této knihy. Musím uznat, ze přestože nečtu válečnou literaturu, tak tato kniha se mi líbila. V první půlce mi přišla více osobní a líbilo se mi popisováni autora toho, jak zvládal překonávat sám sebe. Tohle pozvolna přecházelo ve vyprávění různých misi a tak. Myslím, ze to je pověřená knížka, která poukazuje na život vojáků a přibližuje nám jejich myšlení. Do jisté míry je i velmi inspirativní, protože když člověk něco opravdu moc chce, zatne zuby a jde si za tím.

04.10.2018 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Je mi to líto, ale tuto knihu jsem odložila nedočtenou a silné zvažuji, zda ji dočtu. Na můj vkus se četla extrémně těžce a děj se táhnul. Přestože příběh byl podle skutečné události a popis knihy mne nadchnul a fakt jsem se na knížku nesmírně těšila, tak jsem ji nezvládla číst. Třeba se k ni někdy vratim ještě....

30.09.2018