Mikanadeta Mikanadeta komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tato kniha ve mě bude dlouho doznívat. Přečteno za 24 hodin. Nedalo se odložit. Skvěle napsáno, tohle je moje první kniha od autorky a už sháním další. Styl psaní mi velmi sedl. Je hrozné, když si člověk představí, jak by to tady opravdu mohlo vypadat. A o to horší, že co se tady děje poslední dva roky, mi knihu dost připomíná. Zákaz vycházení od 21 hodin, restaurace zavírat ve 22 hodin, do jiného okresu výjezd jen na speciálně předem daná povolení... Cenzura na interneru, pokud máš jiný názor než se hodí, tak jsi dezinformátor a Seznam, Youtube, Facebook atd ti smažou komentář nebo tě rovnou zablokují na nějakou dobu. Pokud se studenti zdrávky nenaočkují, chtějí jim znemožnit další studium... Za chvíli to bude nenaočkuješ se pětadvacátou dávkou, sebereme ti děti? Kam až to půjde, co si ještě lidi nechají líbit?
Tuto knihu by si měl přečíst každý obyvatel České republiky starší 15 let.

08.01.2022 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

No, mám přečteno a zítra zkouknu film. Kniha mne bavila a poslední půlku jsem přečetla za den, jak jsem byla napnutá. I když jsem věděla, jak vše dopadne, stejně to bylo velmi napínavé.
Kdyby to pomohlo otevřít oči alepsoň jedné jediné ženě před sňatkem s cizincem z podobných zemí, a nebo alespoň k odjezdu s dětmi do té země, bylo by to moc dobře.

29.10.2021 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Ano, kniha mého dětství. Jak já ji milovala!!! Kvůli této knížce jsem se naučila číst ještě než jsem šla do školy. Maminka mi ji odmítala číst 10x denně :-) no a teď, ve 33 letech, jako máma 3 dětí, jsem si na ni vzpomněla. Dnes jsem ji našla u taťky v našem dětském pokoji, co jsme měly se ségrou. Byla tam, ve skříni s knihami co jsme byly malé. Hned jsem si ji vzala domů a dnes během asi 2 hodin jsem ji celou přečetla svým dětem. Naráz. Tak moc je bavila a mě chytla a odnesla do dětství. Prostřední dcerka se mě už ptala, jestli zítra přečteme znova :-)

05.07.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Viděla jsem nejdříve filmové zpracování, to mne zaujalo, tak jsem sáhla po knize. Je to fascinující, jak autor dokázal dát všechny povídky do veršů.

25.06.2020 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tuto knihu jsem milovala v dětství. Teď jsme ji četli s mými dětmi a také se jim líbila. Jen byly smutné, že Dášeňka musela z domu k jiným lidem. Ale tak už to chodí, ať v psím životě nebo v lidském, že mláďata jednou svůj domov opouští a vrhají se do světa.

26.04.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Mazec, skvěle napsáno a každou chvilku jsem si myslela, že to má na svědomí někdo jiný, tak to, jak to nakonec bylo, by mne nenapadlo ani v nejdivočejší představě. Jsem nadšena.

08.12.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to je bomba. Jedna z nejlepších knih co jsem poslední dobou četla. Přečteno béhem 2 dnů. Nutilo mě to zamyslet se, jak bych v určitých situacích asi tak zareagovala já, co bych dělala.

01.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tahle spisovatelka prostě nezklame. Opět příběh plný zvratů, a na konci překvapení, které bych teda nehádala. Bavilo mne jak si autorka hraje s postavami, jak jsou skvěle popsané. Při čtení má člověk skoro pocit, jako by tam žil taky. Hodnotit nemohu jinak, než plným počtem.

25.08.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, film jsem viděla mnohokrát a kniha nezklamala. Vše se mi v hlavě spojovalo do filmu, úplně jsem viděla každou scénu. Četlo se mi to dobře, takové zábavné, lehké čtení. Za mě fajn.

27.04.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Skvělý příběh, který mne ke knize doslova přilepil a nutil mě číst stále dál a dál. Nakonec přečteno za zhurba 24 hodin. Napínavé od začátku do konce, napětí, samé nečekané zvraty. Konec famózní, přiznám se že mi té dámy (nechci nic prozradit) líto nebylo, ba naopak. Klidně by se z toho dalo udělat i pokračování... Hodnotím plným počtem.

03.11.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha tohoto autora, vybrala jsem si ji kvůli čtenářské výzvě. A mohu říci, že určitě to není kniha poslední. Vše se hezky prolíná během jednoho roku. Množství postav mi nevadilo a ani jsem se nijak neztrácela. Četla se mi velmi dobře, bavila mne. Hodnotím plným počtem hvězd.

14.10.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavé a skvěle napsané. Děj pěkně ubíhal. Vyústění je velmi zajímavé. Jediné co, tak závěr mohl být rozepsanější. Ale celkově na mě kniha udělala skvělý dojem.

12.05.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Bomba. Četla jsem jedním dechem a nemohla knihu odložit. Velmi napínavé, a závěr je velmi překvapivý. Toto bych rozhodně nečekala.

07.04.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

VAROVÁNÍ: tuto knihu nelze číst bez kávy a zákusku :-)
Ideální čtení na léto a dovolenou. Vše je mistrně popsáno, jak samotná Paříž, tak jednotlivé zákusky i postavy. Moc mě to bavilo a celou dobu jsem držela Nině palce. Ve všem.
Určitě chci i všechny ostatní knihy této autorky.

19.07.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Noje třetí knížka od pana Hartla a opět nezklamala. Děj odsejpal, bavil mne, četla jsem stále dál a dál. Kniha je vtipná a místy i smutná, sem tam vede k zamyšlení. Za mě určitě doporučuji.

08.04.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hrozně smutný a přesto krásný příběh. Kniha člověka mnohokrát nutí k zamyšlení. Nikdo nikdy neví, kolik času dostane...

28.10.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Jedna z nejlepších knih této autorky. Od první stránky mě doslova vtáhla do děje. Prolínání minulosti a přítomnosti a na konci překvapivý závěr. Mělo to spád.

07.04.2020 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Kniha mne chytla. Bývala bych ji přečetla najednou, hlavně od poloviny dál to bylo hrozně napínavé... Jen kdyby mi čas dovolil :-(
Moc mě to bavilo. Moje první kniha od autora a jsem nadšená. Děj odsejpal, spousta zvratů, vždy si myslíte, že už víte a na další stránce zjistíte, že vlastně je zas vše jinak. Opravdu super.

10.01.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tato autorka mě prostě nezklame. Výborné, napínavé, absolutně nečekaný závěr jako vždy. Napínavá od první do poslední stránky. Dokázalo mne to tak vtáhnout, že jsem se kolikrát přistihla, jak u knihy sedím, koukám do blba a přemýšlím, kdybych v tom hotelu byla já s manželem. Jaké to muselo být hrozné...

20.08.2021 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moje druhá kniha od této autorky (první byla Je to i můj život). A opět naprosto překvapivý závěr, o kterém budu asi chvíli přemýšlet.
Kniha celkově se mi líbila, četla se příjemně, povídání o slonech velmi zajímavé a poučné. Nejvíce mne bavilo vyprávění Jenny.

16.08.2021 5 z 5