mijala mijala komentáře u knih

Včelí lid Včelí lid Marcela Remeňová

První díl se mi líbil, za to z druhého jsem byla přímo nadšená. Oproti prvnímu dílu byl mnohem propracovanější a počet stránek příběhu určitě prospěl. Ani mi nevadilo, že všechny kapitoly nebyly vyprávěny z pohledu jedné osoby, tak že jsem se mohla dočíst i jiný úhel pohledu. Co se mi ale líbilo nejvíc? Jakmile byla naťuknuto vyřešení nějaké "záhady", tak to také bylo rychle dotaženo do konce. V jiných knihách se vždy něco stane, co nějaké osobě zabrání v prozrazení toho důležitého, tak že musíme čekat třeba dalších 100 stránek, než se to dozvíme. Tohle ale není ten případ. Snad v každé kapitole jsem zjistila něco nového a překvapivého. Tak že mám asi jedinou otázku: Kdy vyjde další díl? Už se totiž nemůžu dočkat. :D

03.01.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Hrozně mě mrzí, že nemůžu dát šest hvězdiček, protože když tuhle knížku porovnám s knížkami, které jsem poslední dobou četla a kterým jsem dala pět hvězdiček, tak je Marťan mnohem lepší. Nečekala jsem, že mě něco bude takhle bavit a že se budu u knížky tolik smát.

13.06.2015 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Už dlouho se mi nestalo, abych musela pár dní po dočtení knížky stále myslet na její konec. Od knížky jsem moc nečekala, spíše jen klasický příběh. Ze začátku mě bavila jen ta linie příběhu, ve kterém odešla hlavní hrdinka domů s kamarádkou. Z půlkou knížky mě už bavily obě části a konec byl naprosto úžasný. Po dlouhé době jsme s kamarádkama daly všechny hodnocení pět hvězdiček, protože tahle knížka si to opravdu zaslouží. Jediné, co mě mrzí, že i v druhém příběhu nezachránili Charlemagne.

20.03.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Dnes jsem po 7 měsících dočetla tuhle výbornou sérii a jsem velmi ráda, že jsem se do ni pustila, a to od prvního dílu hezky postupně. Nechápu lidi, co tvrdí, že kdyby začali od prvních dílů, tak by rozhodě dál nepokračovali, protože je to nenadchlo. Už jenom proto jsem od prvního dílu chtěla začít, protože jsem věděla, že se můžu těšit na postupné zlepšování díl od dílu. Toho jsem se také dočkala a nejen toho. Jedná se o sérii, kterou budu neustále všem doporučovat, protože musím alespon nějak vzdát holt tomuto dílu. Doufám, že se k Harrymu zase někdy vrátíme s dalším novým neuvěřitelným příběhem.

18.11.2015 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Co dodat... Dlouho jsem nečetla takto podařenou sci-fi. Přiznávám se, že české autory moc nečtu, takže do téhle knížky se mi nechtělo. Na doporučení kamarádky jsem se do ní pustila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tento svět mě neskutečně pohltil a z představené historie již na začátku příběhu jsem byla unesena. Chvíli mi trochu vadilo, že je hlavní hrdinka tak malá, mohla to být láska jak vyšitá, nápadníků by měla určitě hodně. Ale na druhou stranu to v příběhu není vůbec potřeba, vše je nahrazeno rychle plynoucím vyprávěním a pár zvraty. Za mě rozhodně zatím to nejlepší, co jsem tento rok četla. Sice je to zatím moje šestá knížka tento rok, ale věřím, že na špici se udrží dlouho.

29.01.2017 5 z 5

Co si budeme povídat, celý příběh se absurdními situacemi jen hemží, to ale pro mě nemění nic na tom, že je to stále Harry Potter. Vždy jsem si dokázala najít nějakou část příběhu, která mě okamžitě uvrhla do nostalgie a do dětství, kdy jsem knížky četla poprvé, např. když bylo trio pohromadě nebo když jsme si mohli znovu přečíst některé části z minulých knih. Sice mi do příběhu vůbec nesedí postava hlavního "záporáka", přijde mi hodně přitažená za vlasy a opravdu hodně nereálná. Ovšem to nic nemění na tom, že všechno bylo vyrovnáno posledními stránkami, kdy jsme opět mohli s Harrym prožít začátek jeho příběhu. Pro mě tedy rozhodně pět hvězdiček, protože nikdy není na škodu vrátit se do dětství, i když návrat není přesně takový, jaký bychom si ho představovali.

24.09.2016 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

co dodat. i když člověk ví, co za zvěrstva se v té době děla, tak i přesto mě takovýto popis zaskočil. až takhle podrobné jsem to nečekala. opravdu si řikám, jak tohle mohl někdo udělat jiné živé bytosti. je těžké uvěřit, že k tomu došlo relativně nedávno, protože to vypadá, jako by kniha líčila dávnou minulost. Remarque je bezpochyby výborný spisovatel, protože napsat knížku jako je tato, muselo dát hodně práce. určitě doporučím všem, co ji ještě nečetli.

11.11.2014 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nechápu, jak mě může tato autorka stále něčím překvapovat. Ani nechápu, že dokáže napsat něco takového. Knížky, kde se střídají úhly pohledu více postav, moc nemusím. Pokaždé jsem naštvaná, že musím přejít na někoho jiného, když se mi zrovna líbí kapitola jiné postavy. U této knížky mi to vůbec nevadí, jelikož jsem pokaždé naštvaná, když zjistím, že mi zbývá jen pár stránek na dočtení. Mojí novou nejoblíbenější postavou je Manon, nejde jí nemilovat. Sledovat její vývoj je pro mě něco neskutečného. Jestli tu mi někdy autorka zabije, tak jí to nikdy neodpustím :D. Také se musím přiznat, že Jeřába jsem moc nemusela v předchozím díle. Nijak pro mě nevyčníval, ale v tomhle díle hodně šlape Manon na paty :D. Kdybych nevěděla, že má mít série více dílů, tak bych tento díl snad i považovala za menší ukončení Opravdu jsem nečekala, že dosáhnou tolika věcí v tak krátkém čase. Každopádně nyní se těším na únor, až vyjdou povídky, a budu doufat, že pátý díl vyjde hned po nich :D.

30.11.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Za mě rozhodně lepší jak jednička, příběh nabral spád, že jsem ani něčemu nechtěla věřit. Jsem ráda, že k velkému odhalení došlo už v tomto díle. Přestože na to autorka narážela už v prvním, a muselo to dojít snad každému, tak jsem ráda, že to už víme na 100%. Už aby byl duben a vyšel třetí díl.

30.01.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

co dodat. do autorky se začínám čím dál víc začítat a čím dál víc se mi její knížky líbí. už se těším na její novou knížku :)

10.03.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

trvalo mi pár dní, než jsem si to v hlavě srovnala a ted můžu něco k této knížce napsat. do čtení jsem šla s tím, že jsem o knížce moc nevěděla, příběh mě tedy trochu překvapil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. kniha je sem tam vtipná a příběh hezky plyne. v průběhu knihy vám ale začne docházet, co se opravdu stane a tak nějak jsem se na to připravovala a všechno jsem prožívala s hlavními hrdiny, dokonce i oči se mi zalily. za mě je to tedy určitě plný počet hvězd, protože když o nějaké knize musíte přemýšlet i několik dní po dočtení, tak to ani méně hvězd být nemůže.

22.01.2015 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Za mě je celá tato trilogie jednou z nejlepších. Oproti jiným dystopiím je u této znát, že je psána pro "dospělejší" čtenáře, takže naštěstí tu není žádný milostný trojuhelník a podobné věci. S velkým očekáváním jsem dočítala poslední stránky a nemohla se dočkat, jak to všechno skončí. Sice bych si konec představovala trochu jinak a hlavně více rozvedený, ale i s tímto jsem spokojená. Autor nám alespoň nechal otevřená vrátka a moje představivost jede na plné obrátky ohledně toho, jak příběh mohl pokračovat dál.

17.01.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Dle mého názoru díl dosahuje kvalit předchozí trilogie a rozhodně se mi líbil více jak Elita. Jedná se o oddechové čtení a přiznám se, že jsem se od knížky nedokázala odtrhnout. Pohled z druhé strany Selekce mi přijde zajímavější, alespoň se můžeme podívat do zákulisí. O hlavní hrdince si nedokážu udělat ucelený názor, občas jsem ji chápala, zatímco občas mi lezla na nervy. Zajímá mě, koho si nakonec vybere, protože možností je evidentně víc. Těším se tedy na další díl. Za mě 4,5 hvězdičky.

24.06.2016 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Pro mě rozhodně nejlepší díl série. Předchozím dílům jsem dávala čtyři hvězdičky (vím, ukamenujte mě :D), ale tomuhle už musím dát pět. Nejdříve jsem se bála změny žánru, jak to sám nazval Glukhovsky, ale možná to bylo lepší. I když na druhou stranu by tam trocha menšího nadpřirozena neuškodila. Tento díl mi hodně připomíná také výborně napsanou sérii Silo a to hlavně svou atmosférou v druhé půlce knihy. Škoda, že už nebude další díl, protože Arťom je výborná postava a jeho příběh by mě zajímal dál. Ale kdo ví, třeba se jednou dočkáme nějakých dodatečných povídek, které nám vše uzavřou.

22.05.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

jako správný kačer jsem si tuhle knížku nemohla nechat. jakmile byla příležitost, tak jsem jí koupila a začetla se do ní. přečetla jsem jí na jeden zátah s menšími přestávkami. od knížky jsem se nemohla odtrhnout. líbí se mi, že se autorka pečlivě věnuje geocachingovému názvosloví a že měla všechno pěkně promyšlené. dokonce jsem se i něčemu přiučila, protože zkratku JAFT jsem opravdu neznala a těžko jsem věřila tomu, že to znamená to, jak je to napsáno v knize, tedy jedno slovo mi tam nesedělo :D. knížku určitě doporučím dál, kamarádi kačeři se na ní už také těší. jenom si nejsem jistá, jestli nám to trochu neznepříjemní naše noční odlovy :D

26.01.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

k této knížce mám jen jednu věc. kdyby se mě někdo zeptal, jestli nevím, jak to tady vypadalo před revolucí, tak bych doporučila tuhle knížku, protože ta to podle mě výborně ukazuje.

21.01.2015 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Nečekala bych, že bude třetí díl tak výborný. S každým dílem je to lepší a lepší, přitom jsem si u prvního dílu myslela, že další díly budou stejné a moc nenadchnou. Nové postavy se mi líbily, Jeřáb byl výborný, i když bych více uvítala Rowana jako z originálu. Občas nechápu nesmyslné překládání jmen do češtiny. Kupodivu se mi líbily i kapitoly Manon. O ní si určitě ještě hodně přečteme a její setkání se Celaenou bude hodně zajímavé.

31.05.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Musím říct, že mi je Harryho chvílema opravdu líto. Pokaždé ztratí někoho, na kom mu záleží. Co se mi na něm ale líbí je to, že se ne vždy zachová jako policista, což ukázal na konci tohoto dílu. Má své priority a ty se někdy neshodují s prací policisty. Knížka byla výborná, sice mi něco trochu chybělo oproti předchozímu dílu, tak že bych dala 4 a půl hvězdy.

27.04.2015 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

od knihy jsem moc nečekala, protože jsem slyšela, že jsou první případy Harryho takové vláčné. první půlka knihy mě ničím moc nenadchla, ale ve druhé se to pěkně rozjelo a já se od knížky nemohla odtrhnout. druhé půlce bych dala pět hvězd, ale první tři, tak dávám průměr. těším se na další díly.

07.04.2015 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

pro mě je to výborná knížka. autorka dokázala vymyslet hodně propracovaný svět, až jsem si někdy řikala, jak to mohla vymyslet. sice nevím, co se bude dít v dalších dílech, ale jedno je mi jasné, jedna postava se určitě vrátí, i když si hrdinka na konci myslí něco jiného.

29.01.2015 5 z 5