Včelí lid

Včelí lid https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219424/mid_vceli-lid-gtQ-219424.jpg 4 81 32

Osm světů série

Včelí lid je druhá kniha akční fantasy série Osm světů mladé české autorky Marcely Remeňové. V jejím příběhu se opět setkáváme s Leou Layerovou, která se hned poté, co přežije vlastní smrt, teleportuje se svojí rodinou a záhadnou Larou na vzdálených Osm světů, a všichni se tak ocitnou ve válce Osmisvěťanů a tajemných hmyzích stvoření. Podivné sny i nečekané setkání s krutým včelím mužem Lee napoví, že příčiny i řešení války se skrývají u pradávných stvořitelů potens. Lea, která touží zjistit, kým vlastně je, opouští své blízké a vydává se do rukou včelí královny Enory. Nevyhne se však ani boji svých citů a řeší nejen vztah k agentovi Benovi, ale i k nájemnému vrahovi Harrymu, který se sice snaží držet co nejdál od všech událostí kolem Layerových a buduje si na Zemi v drsném mafiánském prostředí kariéru nájemného zabijáka, ale nakonec i jeho donutí nenadálé okolnosti přesunout se na Osm světů, kde se setká s Leou, včelím lidem i svojí dávno zapomenutou minulostí.... celý text

Robie
05.09.2020 5 z 5

Doba viru covidu přinesla více času v domácím prostředí. Nejdřív jsem doběhnul vše "zanedbané" na netu a HBO a pak pokračoval probíráním se literaturou, na kterou v normálním školním roce nezbyde čas. V knihovně jsem si půjčil druhý díl Eragona a ještě jednu knihu, na kterou jsem se chystal už dávno. Včelí lid. Desky obalu s hrdinou na pozadí s dominantou Seattlu byli docela jeté - známka toho, že kniha prošla rukama více čtenářů. Byl jsem zvědavý kam se ubrala nadějná česká autorka (ano, česká - překvapivě i přes ten obal se Seattlem). A po přečtení celé celkem objemné knihy jsem spokojen. Druhý díl této série (Osm světů) se ctí navazuje na první díl a je více propracovanější. Netradiční a zajímavý styl několika vypravěčů zůstal. Akční scény střídají pokojnější pasáže. Hrdinové obdařeni nadlidskou silou a schopností mají lidské city, lidské klady i zápory a já se tak lehce ztotožnil hlavně s postavou Harryho. Mám dobrý pocit, že i v české kotlině najdeme knihu se světovým potenciálem. A to nemyslím jenom tu obálku se Seattlem. Rob.

Pez892
08.12.2019 5 z 5

Výborné pokračování Seznámení. Více stran, více příběhu, více napětí.P

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Jako druhý díl slouží naprosto krásně. Svých pět hvězdiček si Včelí lid zaslouží i přes pár zvláštností, nad kterými se čtenář v průběhu čtení pozastaví.

6370
30.04.2019 3 z 5

Drastický konec ????

Veru960
12.03.2019 5 z 5

Včelí lid je druhý díl série Osm světů. Musím uznat, že se tato série posouvá k mým opravdu oblíbeným. Autorka (u prvního knihy série teprve 13letá) rozvinula vše, co bylo naznačeno v předešlém dílu do šíře nevídané. U jednotlivých postav jsou pečlivě dopracované charaktery. Hlavní hrdinka Lea díky poznání svých schopností dospěla ale zachovala si svůj lidský rozměr, to znamená, že pochybuje a má v sobě i úctu k získané síle. Děj se rychle posouvá kupředu a vygradované napínavé scény střídají až intimní pasáže, které v pravý čas zase vystřelí do akce a boje. Zajímavé a něco s čím jsem se ještě snad v žádné knize nesetkala, je střídání vypravěčů. Rychle jsem si ale na tento styl psaní autorky zvykla u prvního dílu Seznámení. U Včelího lidu i nadále jednotlivé místa a okolnosti, lidi dokonce možná i žánry jakoby jedou dějově vedle sebe, pak se na chvíli setkají, prolnou a zase rozejdou. Opravdu dokonale vymyšlené. Děkuji Michale za doporučení. V

Polak
06.02.2019 5 z 5

Včelí lid je posun (k lepšímu) oproti Seznámení. Prostě tady neplatí, že druhý díl je někdy odvarem prvního. Líbí se mně jak autorka dokázala zapracovat na proměně hlavní postavy. Lea, i když dospěla a proměnila se v druhém díle do zcela jasné super hrdinky, zůstává ve svém nitru sympaticky pochybující o sobě, správnosti svých skutků...A taky mně baví to prolínání prostředí - od reality na Zemi v současnosti až k neuvěřitelnému fantasy létajícímu paláci, ve kterém žije královna Enora a její lid. A Harry je postava, která dokonale splňuje moji představu o sympatickém drsném rošťákovi s dobrým srdcem. Polak

Dajada
06.08.2018 5 z 5

S druhou knihou této série jsem spokojená. Je znát, že autorka se pěkně rozepsala a pomalu dvojnásobný obsah stran je jenom klad, protože jsem se mohla ponořit do příběhu Ley na delší dobu. Přidávám se k fanynkám Harryho a teším se až začnu číst další díl. Jana

JíraKrál
15.03.2018 5 z 5

Po první knize (Seznámení) jsem spíš čekal sešup v kvalitě směrem dolů, jak to již občas v sériích bývá. O to víc jsem byl zase a příjemně překvapen, že tomu bylo zcela opačně – to znamená, že ve Včelím lidu se konal nášup směrem nahoru. Myslím, že to bude dáno i tím, že autorka dospěla nejenom jako autorka. Text je pěkný stylisticky, postavy jsou o hodně propracovanější, charaktery barevnější a situace napínavější. Dej je hodně dobře načasovaný. Akční scény jsou proloženy ve správném místě zafilozofováním hrdinky nebo hrdinu, jestli jejich poslání za záchranu lidstva (tady Osmisvěťanů) je poctou nebo spíš trestem a i když by to mohlo znít jako klišé, tak tady je to umně zpracované, že jim věříš. A bavilo mně, že i když Lea objevuje svou superhrdinou minulost a stává se výjimečnou stále pochybuje a miluje (dokonce dva najednou) a depresuje. Těším se na třetí díl. Jira

Aaginka
01.03.2018 5 z 5

Vážně obdivuji autorku. Druhý díl je tak zapletený a napínavý.

Leximort
07.12.2017 5 z 5

Super. Oproti prvnímu dílu z knihy čiší větší sebejistota autorky. Příběh zůstává poutavý, neotřelý a postavy skvěle vykreslované. Tahle kniha u mě porazila seriály i videohry, a to je co říct! :) Možná trochu proto, že přebírá jejich prvky..

Novanova
19.03.2017 5 z 5

Včelí lid ze série Osm světů mě bavilo číst od první stránky až do poslední. Po přečtení prvního dílu jsem byla napjatá, jak celý příběh bude pokračovat. Jsem proto ráda, že už mám taky třetí díl na stole a brzo se do něj budu moct ponořit. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny, hlavně Leu, která díky tomu, že nezná docela svoji minulost, často pochybuje o svých činech. Ale tím jak postupně objevuje, kým byla, je silnější a silnější. A i když chce pomáhat a činí dobré věci, setkává se odcizením od svého okolí. Tak to ale u výjimečných lidí často bývá. U čtení scény, kdy Lea najde Bena vážně zraněného v bitvě na Paraně, jsem byla dojatá. Je pro ni asi těžké se rozhodovat, kdo bude jejím vyvoleným, Harry nebo Ben. Romana

Sariska
08.01.2017 5 z 5

Zimní prázdniny uběhli rychle, na školu jsem nemyslela a každý den mě zpříjemnilo čtení Včelího lidu. Lea mě dostává, jak se nemůže rozhodnout ve svých citech. Ani se jí nedivím. Ben i Harry jsou k sežrání i když je každý jiný - pěkně se nakonec sešli u "bojového" úkolu - dva třídící úředníci. A nechce se mi věřit, že MR.C, je mrtvý...Šárka

Romilo
11.12.2016 5 z 5

Včelí lid je parádní jízda. Seznámení mě příjemně překvapilo a Včelí lid úplně pohltil. Všechny postavy nádherně propracované, bavilo mě střídaní prostředí z naší reality na Osm světů...bavila mě občas lehce depresivní a v lásce nerozhodná Lea. Harry - který by měl být vlastně záporný hrdina je můj neoblíbenější a až mne ho bylo líto, když se chtěl vrátit k Angele po dobře vykonané práci a oni ho chudáka nepustili domů ale ubytovali v nějaké komůrce a pak jak třídí ty lejstra - no chudák ten dopad. A závěrečná bitva se Včelím lidem byla tak dokonale napsaná, že mne šel mráz po zádech. Už do chvíle kdy všichni čekají, namačkaní vedle sebe, až je vystřelí na planetu Parana, kde bude jenom boj a smrt. A pak Harry bojuje jak největší hrdina a Lea, když je toho už na ní opravdu moc, vypění a ukončí to naprosto dokonale - bum a konec. A pak se už topí ve výčitkách. Za mě kniha roku - vrhám se na Rodinu. R

Hanca111
07.11.2016

Celá kniha báječná. Naprosto. A pak to pokazí koncem. (v dobrém slova smyslu)
Jak to mohla ukončit kakto? No už se nemohu dočkat až si přečtu pokračování.

Mitu
08.10.2016 5 z 5

Kniha velmi dobře a přirozeně navázala na první díl Seznámení a v kvalitě daleko předčila mé očekávání. Bavilo mě objevovat vzdálených Osm světů, bavila mně Lea a hlavně byl výborný Harry. Právě Harry byl pro mě hlavní hrdina - postava, která se mění, jak to již v životě bývá – samotář, spokojený se tím, že je záporný hrdina, ale najednou přichází impuls a on neváhá a je z něj neohrožený zachránce a pak má smůlu a na Osmi světech je nedobrovolně uvězněn, přesně podle hesla: každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Proč ten hovor vůbec bral. A jedu v Rodině. Michal

brčko-A
05.10.2016 5 z 5

Moc a moc a moc se mi to líbilo.
Akorát jsem se občas ztrácela v těch přechodech mezi postavami...
Ale jinak:
-hodně akce
-lepší než první díl.

pavlina1999
07.09.2016 5 z 5

Moc se mi příběh líbil. :)

Knihomolkacz
30.08.2016 4 z 5

Řeknu to takhle; druhý díl, je mnohokrát lepší než ten první. Postavy jsou propracovanější, děj je plynulejší a text na úplně jiné úrovni. S druhým dílem jsem spokojená, až na dvě věci, které prostě neodpustím (POZOR SPOILER).
Tou první věcí je Leina ztráta paměti. Podle mě naprosto zbytečných sto stránek, které jsem musela přeskakovat. Jistě, zavítali jsme opět do ústředí CWS a potkali Dannyho, ale jinak..Samozřejmě je jen a pouze na autorce, jak to vymyslí, ale já prostě tyhle "výpadky paměti" v knihách nerada čtu. Zvláště, když poté musíme s touto postavou ještě vše prožívat.
A tou druhou věcí, je samotná hlavní hrdinka. Zatímco ostatní postavy (hlavně Harryho) jsem si oblíbila, Ben a Lea jsou mi prostě proti srsti. Ben mi je nesympatický, ale toho překousnu - co mě nejvíce štvalo je to, jak se Lea změnila. Zatímco v prvním díle, to bylo celkem sympatické děvče, kterému ale všechno šlo v podstatě samo od sebe, v druhém díle se z ní stala absolutně nesympatická...holka, u jejíž kapitol jsem si přála, abych do nich mohla vstoupit, a vlepit jí pár facek. A v druhé části se opakuje naprosto stejný princip jako u prvního dílu - totiž, že z Lei se stane ten nejmocnější člověk v okolí (totiž, teď už ve vesmíru - Jupíí!")
Takže shrnutí - Jsem spokojená, až na proměnu Lei
P.S.
Doufám, že skončí s Harrym

PAZATT
25.08.2016

Včelí lid byl ještě lepší než první díl a já si nemám na co stěžovat. Jelikož už mám rozečtenou trojku, tak jsem půlku prázdin strávila s Leou, Harrym, Benem, Layerovými, Larou a zbytkem postav a vůbec toho nelituju =D

Bono
21.08.2016 5 z 5

Výborné - chystám se na III. díl a těším se na filmovou verzi

Marcela Remeňová
česká, 1999