Mickhesh Mickhesh komentáře u knih

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Tato detektivka není tak ani detektivkou, ale spíše sonda do života smolného detektiva. S dost věcí se budete ztotožňovati a je to i sranda. Jsou tu i detektivní případy, nicméně ne žádné pitvání jako u jiných vážných detektivek. Čte se to rychle a je to osvěžující vítr na tomto poli literatury. Za mě ano a palec nahoru! 90% Jdu na druhý díl :-)

12.09.2021 4 z 5

Křižáci 2. díl Křižáci 2. díl Henryk Sienkiewicz

Pro mě osobně byl druhý díl trochu zklamáním, avšak díl první nastavil laťku až příliš vysoko. Prakticky tu nečekejte moc překvapení, až na jedno a de facto už to dočtete jenom pro to aby jste věděli jak dopadnou hlavní charaktery této knihy. I tak krásných 80%, ptž vezmu li v potaz stáří knihy a další věci, tak se jedná o velkolepější dílo, než jsou tací dnes sepsat na NTB. A díky této knize musím hledat knihu Suchý čert a Divoký sokol :-)

09.09.2021 4 z 5

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

Za mě spíše trochu lepší Baklyovka :-) Bohužel tyto povídkové knihy jsou prostě takové od mega náseru až po průměr a odpad.. já prostě raději romány. Nicméně fanoušci budou spokojeni. Čte se to dobře. 70%

04.09.2021 4 z 5

Křižáci 1. díl Křižáci 1. díl Henryk Sienkiewicz

Nemohu jinak než 120% :-)

15.08.2021 5 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Ke dnešnímu datumu 35 let stará Post apo Sci-Fi která vás nezklame. 80%

31.07.2021 4 z 5

Nanits Chronicles Nanits Chronicles Michael Petrus

Dobrý komiks pro dospělé, 80% scénář + 10% kresba, pěkných 90%. Suprové zpracování, pevná vazba, zadarmo to však není..

25.07.2021 5 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Dobře napsaná kniha/cestopis, který ukazuje, že se nemusí cestovat jen po drahých hotelech, ale může to být pojato jako jeden velký trip, kdy nikdy nevíte co přinese zítřek. Na druhou stranu zažijete spoustu dobrodružství. 85% Rozhodně inspirace pro zaprděné lidi z paneláku :-D co znají jen cestu do kaufu a zpět. Rozhodně toho člověk k opravdovému šťastnému životu tolik nepotřebuje.

27.06.2021 4 z 5

Akira 1 Akira 1 Katsuhiro Otomo

Manga vhodná i pro dospělé jedince.. howgh!! 80%

21.06.2021 4 z 5

Krutost Krutost Kojoharu Gotóge

Entré aneb první díl :-) 70%

19.06.2021 4 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Psát cestopisy není švanda, kor z cest kde už cestopis psalo více lidí. Tenhle se povedl a navíc rozebírá i praktické věci, jako použitelnost vybavení na trailu, jídlo a jiné maličkosti, které potěší. 90%

09.06.2021 5 z 5

Nalehko Nalehko Petr Kosek

Zdravím. K této knize se paradoxně dostanete po prvním neúspěšném přespání venku a nachozených 50km. Začnete zkoumat co dělat jinak a dostanete se k této knize, ačkoli by jste si jí měli přečíst jako number first. Pro zkušenější borce už tolik informací nepřináší, nicméně opakování je matka moudrosti. Určitě tam každý nalezne něco, co nevěděl. 90%.

17.05.2021 5 z 5

Černý mezi černými: a jiné kapitoly z instruktorských cest Černý mezi černými: a jiné kapitoly z instruktorských cest Pavel Černý

Kniha velmi dobrá, která přibližuje bez příkras putování instruktora p. Černého po celém světě a spíše z těch míst, kde by jste to nečekali. Je psána dost barvitým slovníkem, známí tak p. Černému, který se jinak angažuje Liga Libe (práva střelecké komunity v ČR) pokud něco někde napíše. Jedna z mála knih dost přínosná, s mnoha fotografiemi uvnitř. Za mě 110%.

13.05.2021 5 z 5

Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Beer With Travel

Jeden z lepších cestopisů co jsem četl. Rusko, pivo a dráha. 80%

16.04.2021 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Dobrá kniha, zápletka akorát, prostředí, sympatický hlavní hrdina. Škoda trochu ucvaknutého finále, které působí jak z novely či povídky. 70%

05.04.2021 4 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Čtvrtý díl serie a dost možná nejlepší dosavadní. Nechybí zápletka, charaktery a akce. Co je jiné oproti předchozím dílum je i humor- je ho více. 90%.

05.04.2021 5 z 5

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

Rozhodně dobrý start pro tohoto zřejmě čtenáře Kinga. Kupodivu je první polovina taková pomalejší a druhá má spád. Napsat něco podobného tak, aby to nebylo trapné, netrpělo to až příliš barvitými popisky hnusu a zároveň vyvolalo strach a zájem číst dál není jednoduché. Rozhodně piš Jiří dál a ovoce se dostaví samo. Já si další tvé knihy s radostí koupím. 80%.

23.03.2021 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Oproti předchozím dvou dílům slabší, i přesto 80%.

22.03.2021 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák