Michi.01 Michi.01 komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kmotra už jsem měla v hledáčku několik let, ale teprve díky čtenářské výzvě jsem se odhodlala do knihy pustit. Příběh mě opravdu bavil (kromě pasáží s Johnym Fontanem). Je pravda, že hlavní postavy jsou popsány jako morální a zásadové vzory a tak se člověk neubrání jim fandit, i když to vlastně vůbec není správné (podobně jako v seriálu Dexter :). Mimo jiné mě zaujal popis rodinného života a postavení ženy, manželky.. Jen mlčet, vše snášet a rozhodování o osudu celé rodiny nechat jen na muži je těžko představitelné. Jsem ráda, že žiji v jiné době a společnosti a doma nám funguje "demokracie".

16.05.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na knihu jsem se moc těšila a čtení se mi líbilo, díky krátkým kapitolám ubíhá opravdu svižně. Zážitky slepé Marie-Laury jsou opravdu zajímavé, hltala jsem každou další epizodu z jejího života. Příběh Wernera mě až tak nebavil a dokonce jsem některé odstavce přeskakovala. Musím říct, že jsem čekala více, ale určitě stojí za přečtení!

08.04.2016 4 z 5

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

Nádherná kniha, která dojme každou maminku. Ke konci jsem vyloženě plakala. (Naposledy se mi to stalo u Třech kamarádů před mnoha a mnoha lety). Jak tady už někdo psal, člověk ani neví, jak by měl příběh správně dopadnout. Pokud proti sobě stojí dobro a zlo, je to jasné. Ale co když proti sobě stojí dobro a dobro a jakékoliv řešení vždycky ublíží tomu druhému? Mimochodem překrásná obálka. Pro mě jedna z nejsilnějších knih, co jsem poslední dobou četla!!!

13.03.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Z prvního dílu Volání kukačky jsem byla nadšená a tak jsem se rychle vrhla na Hedvábníka.. Sama jsem překvapená, jak protichůdné pocity mám ke dvěma knihám stejné série.. Hedvábník mě nebavil, vůbec jsem se nechtěla ke knize vracet, jenom mi bylo líto ji po tolika stranách odložit nedočtenou. Hodně zdlouhavé, spousta pasáží a popisů mi přišla úplně zbytečných.. ale všechny ostatní knížky od této spisovatelky miluji :)

19.02.2016 2 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Zajímavé téma, zajímavé prostředí, kniha se skvěle četla, ani nevím jak a najednou jsem byla na poslední straně :)

19.04.2015 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Mrazivá atmosféra :) dávné tajemství a překvapivé rozuzlení, super!

18.12.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Moc milá knížka.. nejvíc se mi líbil "klukovník" :)

02.10.2014 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Třetí kniha od této autorky a jsem nadšená. Opět se četla jedním dechem, výborná zápletka! Doporučuji.

05.09.2014 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Souhlasím, že v knize bylo opravdu dost postav. Pokud se člověk nesoustředí, tak neví, kdo je kdo a jak s dějem souvisí. Nicméně to knize vůbec neubralo na napínavosti a čtivosti. Stejně jako předchozí knihu Nechtění jsem i Sedmikrásky přečetla jedním dechem a rozuzlení bylo opět překvapivé...

10.03.2014 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Velmi čtivá a napínavá kniha, měla oparvdu spád. Přečetla jsem jedním dechem. Na konci děj běžel hodně rychle a musela jsem se soustředit, aby mi neunikla žádná informace. Určitě doporučuju, pokud máte rádi severskou krimi.

11.02.2014 5 z 5

Dům v temnotách Dům v temnotách Tarjei Vesaas

Opravdu velmi originální knihla. Poetická, symbolická a velmi pesimistická. Není divu, Vesaas psal tuto knihu tajně během okupace Norska. Děj se odehrává uvnitř zdí velkého temného domu, kde obyvatelé žijí v jednotlivých pokojích. Vše je stísněné, všichni jsou pod dohledem. Obyvatelé domu jsou různí, od kolaborantů až po odbojáře a nevinné děti, které se musí vyrovnat s chybami s vých rodičů...

03.10.2013 4 z 5

Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky Roald Dahl

Velmi milá kniha.. Povídky jsou opravdu čtivé, nejvíce na mě zapůsobila povídka Chlapec, který umí rozmlouvat se zvířaty, ale i všechny ostatní jsem přečetla jedním dechem.

06.09.2013 5 z 5

Žlutý dům Žlutý dům Olga Scheinpflugová

Nádherná kniha. Kamarádka ji objevila v knihobudce, doporučila mi ji a bylo to velmi příjemné překvapení. Žlutý dům je kniha napsaná před 70 lety, ale v mé knihovně bude stát na čestném místě vedle ostatních rodinných ság jako Šikmý kostel, Heřmánkové údolí nebo Druhý život Marýny G.
Děj začíná na konci 19.století. Barbora Horlivá se narodila do přepychu a pohodlí Žlutého domu. Aby se dítě necítilo samo, dovolí jí maminka kamarádku ze sousední dělnické rodiny, Anežku Kočí. Když ale dívky dosáhnou určitého věku, není již pro rodinu Horlivých vhodné, aby se dcera stýkala s holkou z cihelny. Anežky se to hluboce dotkne a rozhodne se svůj osud změnit a neprožít svůj život jen tvrdou dřinou jako její rodiče.
Anežce se podaří zpátky svázat svůj život se Žlutým domem, ale je to hořkosladké vítěztví. Osudy dynastie, která musí mnoho obětovat, aby zachovala lesk rodového jména a sídla, sledujeme až do konce druhé světové války..

03.01.2021 5 z 5

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Už delší dobu jsem chodila kolem mé knihovny jako kolem ledničky a nemohla jsem přijít na to, na co mám vlastně chuť. A pak jsem na to přišla, chci si přečíst básnickou sbírku... Ale žádnou doma nemám. A pak jsem sáhla po této knize. Bez jakékoliv informace, vůbec jsem nevěděla, co čeho se pouštím. Veliká změna oproti knihám, které čtu obvykle. Taková krása! Pohlazení po duši. Moc jsem si užívala té křehkosti a něžnosti. Knihu teď otevírám často a znovu a znovu se začítám do krásných veršů.

09.04.2020 5 z 5

Vzpomínám na Rozinkovou louku Vzpomínám na Rozinkovou louku Gudrun Pausewang (p)

Vzpomínám na Rozinkovou louku jsem objevila náhodou během naší dovolené v Mladkově. Poslouchala jsem jako audioknihu a moc mě bavilo, že jsem si ke zmiňovaným místům mohla přiřadit reálný obraz a hlavně, že jsem se dozvěděla, co se v Mladkově v minulosti dělo. Nemůžu říct, že by kniha byla dobrá nebo špatná, každopádně poučná. Pohled na tuto smutnou část našich dějin z té druhé strany..

08.09.2019 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Napínavá kniha, moc mě bavila, ale musím uznat, že chvílemi mi přišla trochu přitažená za vlasy. Každopádně jsem ji přečetla jedním dechem.

26.01.2018 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Zajímavé rozuzlení, ale jinak je kniha nemastná neslaná. Celkem mě bavila, ale úplně nadšená z ní nejsem. Dialogy hlavních postav mi často přišly nesmyslné, takže dávám 3 hvězdy.

22.07.2016 3 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Autor mistrně pracuje s jazykem a tak je opravdu zážitkem číst každou větu. Laskavý humor, vzpomínky na dětství, prázdninová dobrodružství a vůně prosluněných luk a zahrad. Moc krásná a poetická kniha.

13.07.2016 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Moc pěkná kniha, Ráchelin životní příběh je opravdu velice zajímavý..

06.05.2016 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádherná kniha

20.05.2015 5 z 5