Michi.01 Michi.01 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Překrásná kniha! Při čtení jsem si připadala, jako bych i já byla součástí Barbořiny rodiny a prožívala jsem s hrdinkami každou stránku a každou životní i historickou událost. I když nebydlím daleko, o některých událostech v tomto regionu jsem neměla tušení. Já si z knihy odnesla především pocit pokory, životy dříve nebyly vůbec lehké a když si teď budu chtít na něco postěžovat, vzpomenu si na hrdiny Šikmého kostela :) Pro mě jedna z mých TOP knih!

09.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Mám velmi ráda takovéto knižní cestování v čase a jakmile jsem se začetla, opět jsem nedokázala myslet na nic jiného a každou volnou chvíli jsem utíkala za rodinou Barky a Fanky.
Knih o druhé světové válce jsem v poslední době četla mnoho, ale Šikmý kostel stavím na špičku. Čtenář dokáže díky postavám pochopit, kde se vlastně zrodila vzájemná nevraživost, nenávist.. Kdo s kým proti komu a proč :) tyto souvislosti ve školních osnovách opravdu chybí a já moc doufám, že to bude napraveno.
Už teď se těším na další pokračování osudů rodiny. Těžko se mi teď s hrdinami knihy loučilo...

21.02.2021 5 z 5

Nádherná, milá a moc pěkná kniha o nepěkných časech.. Usmívala jsem se snad na každé straně, postavy mi přirostly k srdci a učaroval mi také humorný podtón v každém Julietině dopise. Určitě doporučuji!

20.01.2018 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Velmi zajímavý příběh se skvěle vykreslenou psychologií hlavní hrdinky. Vadilo časté přeskakování časových linek. Místo toho, aby děj plynul dopředu, jsem měla pocict, že se stále vrací zpátky. Krok zpátky, dva kroky před :) ale zhruba tak v půlce románu jsem se začetla a už jsem knihu nepustila z ruky. I přes mé výhrady ale oceňuji originalitu, s jakou je téma zpracováno.

15.04.2019 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Překrásná kniha, sama žiji pod Radhoštěm a miluji vyprávění a vzpomínky předchozích generací, takže úplně podle mého gusta.. Kniha opravdu popisuje mnoho životních pravd a člověk si při čtení uvědomí, jak se máme v dnešní době dobře a co všechno musely zvládat naše babičky a prababičky. Skvělý čtenářský zážitek!

15.08.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

O knize jsem slyšela už dříve, ale teprve Čtenářská výzva mě přiměla se do ní už konečně pustit.. Skoro na každé straně se mi svíral žaludek - ať už popisovanými krutými praktikami nebo krutostí vraha. Nejdříve jsem ani neměla chuť ji číst, ale jakmile vás děj jednou pohltí, už se nedokážete odtrhnout. Nakonec jsem přečetla jedním dechem!!!

06.03.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi veselé a milé čtení. Ze začátku jsem se smála nahlas a budila tak děti, které konečně usnuly :) čím více jsem se blížila ke konci, tím slabší se mi zdál děj. Musím se přiznat, že na konci knihy mě přístup a chování hraběcích rodičů vyloženě iritovalo, ale i přesto za celkovou atmosféru, pozitivní náboj a výborný smysl pro humor dávám 5 hvězdiček :)

08.09.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Já jsem se do knihy pustila, aniž bych o ní cokoliv věděla předem. Dokonce jsem si ani nepřečetla obsah na přebalu.. a od první strany už jsem se nemohla odtrhnout. Často mi u čtení bylo do pláče. Obvykle po přečtení knihy přemýšlím, která postava byla nejvíce symatická, ale tady se člověk pozastaví nad tím, kdo byl vlastně ten nejhorší. Moc mě bavila forma textu a střídání časových os i zajímavé informace k houbaření.

31.07.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Taky jsem chtěla vědět, z čeho jsou všichni kolem tak nadšení, ale vůbec jsem nedočetla. Toto nemá s literaturou nic společného!!! Pokud někdo hledá vyloženě popis erotických scén, tak ho to možná zaujme, pokud někdo hledá zážitek ze čtení, tak v žádném případě.

04.08.2015 odpad!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvěle napsaná kniha a velmi silný příběh. Opravdu by se měla stát povinnou školní četbou. Díky historické přesnosti má člověk opravdu pocit, že se ocitl v dávném Brně. Čtení jsem si moc užila, autorka krásně pracuje s českým jazykem.

11.03.2015 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Překrásná kniha s vánoční atmosférou a zajímavým příběhem jedné velké rodiny. Některé situace jsou opravdu celkem nereálné, ale příběhu to na kráse rozhodně neubírá. Určitě se ke knize i v budoucnu vrátím.

21.12.2014 5 z 5

Oznamuje se láskám vašim Oznamuje se láskám vašim Karel Zídek

Tuto knížku jsem jako malá v babiččině knihovně vždy obdivovala, protože se mi líbila její obálka. Až teď sem se rozhodla ji otevřít a zjistit, jaký příběh skrývá uvnitř. A jsem ráda, že jsem to konečně udělala!
Krásný příběh z konce druhé světové války o lásce dvou mladých lidí - reálný, bez příkras a patosů. Dnes ve světě moderních technologií a superrychlé komunikace si člověk jen těžko dovede představit tu nejistotu, nevědět, co s druhým je, kde je....
Podle jednoho rozhovoru s autorem je příběh inspirován skutečnými zážitky kamaráda Karla Zídka.

12.04.2020 4 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Moc ráda jsem se opět vrátila do tajemných uliček Barcelony a na pohřebiště zapomenutých knih. Příběh je opět plný dávných rodinných tajemství. Nelze popřít, že některé situace jsou poněkud "přitažené za vlasy", ale pro mě samotná dějová linka a "akční scény" nebyly na knize to hlavní poselství. Užívala jsem si spoustu úvah k zamyšlení a vytříbený jazykový styl. Danielova rodina a přátelé jsou sympatické literární postavy, i když v tomto díle se jim už nedostalo tolik prostoru. Nejvíce jsem si zamilovala Fermína a jeho smysl pro humor :)
Uznávám, že by román snesl zestručnění, chvílema jsem se také ztrácela v ději. Přesto to byl pro mě skvělý čtenářský zážitek.

02.03.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Opravdu zajímavé rozuzlení! Ze začátku mi kniha přišla nemastná neslaná, ale později jsem se od ní nemohla odtrhnout.

19.06.2016 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jsem nadšená. Knihu mi doporučila kamarádka, tak si ji můžu hned zařadit do své čtenářské výzvy. Příběh mě zaujal od prvních řádků, bavilo mě sledovat, jak se Charlie mění s každou další stranou a ke konci jsem se společně s ním modlila, ať alespoň něco z jeho osobnosti nezmizí kdesi v temnotách...

12.05.2016 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Četla jsem už před deseti lety a teď jsem se ke knize vrátila a jsem znovu nadšená. Miluji autorčin smysl pro humor!!!

27.02.2015 5 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Moc krásná kniha, která nechává čtenáře nahlédnout do běžného života v kibucu. Každé postavě je věnována rozsahem krátká, ale hluboká povídka. S každou postavou stráví čtenář krátký úsek jejího života, přesto má pak pocit, jako by ji dokonale znal...
Někteří vedli v kibucu spokojený a naplňující život a jiné zase svazoval. Co na první pohled vypadá jako idylka může být ve skutečnosti jen zdání.. Já u knihy hodně přemýšlela a myslím, že si v kontextu dnešní doby a svobody, kterou máme, už takový život ani nedokážu představit. A tak díky za to, že jsem se na krátko mohla do kibucu "podívat" ..

30.03.2020 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Jeden z velmi mála případů, kde za sebe přiznávám, že mne film zaujal více než kniha. Každopádně příběh je překrásný a velmi reálný. Kdo v dětství dokázal domyslet důsledky svých činů. Zasazen do kontextu doby dokázal takovýto "přešlap" zničit vlastně 3 lidské životy.

13.03.2020 3 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Krásný příběh! Kniha o válce, zároveň ale velmi ženská. Zajímavá zápletka a skvěle vykreslená atmosféra na pozadí skutečných událostí se skutečnými historickými postavami.

02.01.2019 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Krásná kniha, krásný příběh. Taťána a Alexandr zažili takovou lásku, jakou jiní nepoznají za celý život. Popis reality v Leningradu byl opravdu drsný a člověk opravdu potřeboval vůli a chuť k životu, aby měl sílu přežít další den.

Co ale knize ubíralo na kráse byly zdlouhavé pasáže a "mlžící" a opakující se rozhovory hlavních hrdinů. Taťána i Alexandr museli mít opravdu 9 životů, aby zvládli přežít všechno, co se jim přihodilo. Mockrát jsem se pro sebe usmála s myšlenkou, že Taťána je Nastěnka v pohádce pro dospělé.

Když to ale shrnu, tak jsem se do obou postav zamilovala a je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Už se těším na další díly a k Měděnému jezdci se určitě zase vrátím.

22.06.2016 4 z 5