michaela_books michaela_books komentáře u knih

Ohnivcova dcera Ohnivcova dcera Angeline Boulley

Ohnivcova dcera byla naopak pro mě velmi milým překvapením, ani jsem nečekala, že kniha bude mít lehké prvky YA thrilleru. Daunis byla velmi zajímavá osobnost, bavilo mě sledovat, jak se její charakter vyvíjí a mění díky životní cestě, u které jí doprovází těžké zkoušky. Je to opravdu silný příběh zaměřující se na původní obyvatele Ameriky a jejich indiánskou komunitu a bavilo mě sledovat jejich zvyky a všechno co tato kultura nabízí. Objevují se tady i velmi důležité a vážná témata. Určitě doporučuji, za mě velmi originální příběh, který ve vás ještě dlouho po dočtení bude rezonovat.

09.03.2023 4 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Kniha noci mě ze začátku hodně oslovila především díky temnému stínovému prostředí a těšila jsem se, že nás tady autorka překvapí. Bohužel od druhé poloviny mě přišlo, že příběh už malinko pokulhává. Akce na konci knihy byla zbytečně urychlená a hodně mi to připomínalo některé prvky ze starších YA sérií, kde byly na konci vždycky tyto magické boje. Myslím si, že tady mohl určitě dostat více prostoru celkově tento velmi zajímavý fantasy svět stínů a rozuzlit tak více třeba jeho pravidla. Co mě bavilo, byla hlavní hrdinka Charlie, její humor a nevšední povaha. Určitě jsem čekala od příběhu, že bude více pro starší čtenáře, hodně zahraničních recenzí tuto knihu právě přirovnává právě k Devátému spolku nebo k Půlměsíčnímu městu a asi proto jsem byla více natěšená na tzv. dospělejší čtení. Po dočtení se musím přiznat, že jsem byla hodně zmatená, i když to mělo své pro i proti tak ještě sama uvidím, zda se pustím do dalšího pokračování

09.03.2023 3 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Železná vdova má neskutečné hodnocení co se týče samotných recenzí a bála jsem se, že budu od příběhu opravdu až moc očekávat… no ale tohle byla teda zběsilá jízda!
Máme tady čínskou mytologii, jejich tradice a kulturu, která se odehrává ve sci-fi prostředí s válečnými stroji tzv. kukly bojující proti mimozemšťanům. Tyto potvory ale dokážou pracovat pouze v určité rovnováze jing a jang. Ze začátku jsem měla strach, že se autorka vydá v rámci celkové zápletce úplně jiným směrem, nakonec jsem ale až takový nadupaný vývoj a plno akce opravdu nečekala. Četlo se to neuvěřitelně samo a jo… něco tak originálního tady dlouho nebylo... Yoli opět zazářilo, co se týče vydávání knížek s důležitými tématy a už se těším na pokračování!

09.01.2023 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Jak k této knížce přistupovat? Od Magie havranů jsem neměla vůbec žádné očekávání a přiznám se, že jsem knihu vlastně ani neplánovala číst. Nakonec jsem se do ní pustila v listopadu a tehdy mi dlouho trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Bohužel mě od začátku celkově moc nechytla, ale s odstupem času příběh vnímám malinko jinak a vlastně si říkám, že to nebylo úplně nejhorší… a líbí se mi, jak má každý čtenář na tuto prvotinu od Margaret Rogerson trošku odlišné názory… Ano hodně mi to připomínalo Krutého prince (autorka se snažila napodobit asi i Dvory), navíc jsem tady neviděla tu kouzelnou pohádku jako jiní… Zápletka pro mě nebyla vůbec důvěryhodná a zajímavá, postavy jsem si taky žádné neoblíbila, ale víte co? I tak tady byly určité originální prvky, i když teda hodně schované, a dohromady s obvyklým humorným stylem psaní, které je u Margaret známé, to ve finále vlastně i docela fungovalo. Škoda jenom, že tady nebyly více využité možnosti magického světa a jeho kapacita. Například vyobrazení víl v opravdové hrůzostrašné podobě a ukázání jejich pravých tváří mělo podle mě zajímavou myšlenku, kterou by stálo za to více otevřít a ukázat.

08.01.2023 3 z 5

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Silný příběh, který je rozdělený na dvě dějové linky. Zároveň se tady objevuje i “nadpřirozeno” a celkově je to emoční nálož… Pokud se vám líbila kniha Pět kroků od sebe nebo Spolu až navěky, tak si určitě zamilujete i Někde mezi.
Co se týče filmového zpracování, tak zatím bohužel nemůžu srovnávat, ale slyšela jsem, že je velmi totožné s knihou, což se jen tak nevidí.

03.10.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Podlední song je kniha, která se mi dostala do rukou v posledních dnech letních prázdnin. Čtení jsem si ze začátku moc užívala, sedla mi do nálady a chtěla jsem si přečíst ještě nějakou tu odpočinkovou klišé romantiku, než nám začne ten podzim a vypnout tak na pár dní ještě před povinnostmi ... Všechno jsem ze začátku od samotného příběhu dostala, ale potom jsem bohužel knihu musela na pár dní odložit, a když jsem se k ní potom vrátila, tak jsem v druhé polovině už vnímala více těch nedostatků a nelogické chování hlavních hrdinů. Kdybych měla čas ji slupnout jako malinu za jeden den, byla bych určitě více nadšená. Podruhé bych ale mnohem radši šáhla třeba po Zapatě, která je pro mě větší jistotou. Každopádně mě tohle čtení nadchlo v rámci hudby a chtělo by to víc příběhu z tohoto světa. V poslední řadě bych chtěla vyzdvihnout soundrackt od samotných umělců, kteří právě vytvořili hudbu k této knize a autorka jim tady dala na konci prostor na představení, což mi přišlo skvělé a jsem moc ráda, že se tady všeobecně texty písniček nepřekládaly a zůstaly tak v originálním znění. Celkově si myslím, že to knížku posunulo na jiný level a mám takový pocit, že se určitě dočkáme i dalších příběhů od této autorky…

20.09.2022 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Ze začátku se mi hodně líbilo postupně poznávat prostředí Malibu. Máme tady možnost sledovat příběh z minulosti mezi June a Mickem Rivou. A mezi tím se prokládají kapitoly i z přítomnosti mezi sourozenci Ninou, Jayem, Hudem a Kit.
Musím říct, že jsem vůbec nečekala, že kniha bude tak silná... a místy jsem měla až husí kůži, což se mi dlouho nestalo...
Sice jsem úplně nesouhlasila v některých částech s chováním June, ale dokázala jsem se do ní vžít a pochopit, proč udělala některé věci... Naopak jsem si nejvíce oblíbila Ninu, a celkově hlavně to, jak tady všichni sourozenci neuvěřitelně stáli při sobě. Konec knížky pro mě už nebyl nijak záživný, popisování večírků od autorky úplně dopodrobna nebylo nejlepší... ale i tak byla Malibu v plamenech skvělá! Jsem moc ráda, že jsem měla příležitost si tento příběh přečíst ještě před samotným vydáním jako jedna z ambasadorek spolu s dalšími úžasnými knihomolkami jako e-knihu.

28.08.2022 3 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Od této autorky jsem zatím knihu Kouzla rodu Thornů nečetla, takže Vespetina byla moje prvotina a teda…Co to bylo?... Neříkám, že je příběh vyloženě špatný, to vůbec.. ale bohužel nejsem z toho vůbec tak uchvácená a tento příběh mě až tolik bohužel neoslovil. Jediné co bych chtěla vyzdvihnout, tak jsou vtipné dialogy právě mezi přízrakem a hlavní hrdinkou Artemise, ale na druhou stranu si nemůžu pomoct… občas se autorka chtěla až moc podobat J. Kristoffovi a celé mi to přišlo jako taková dětská verze Nikdynoci. Možná to záměr nebyl a jenom mi to nesedlo… Hodnotím jako průměr 3* z 5 a knížku doporučuji více mladším čtenářům.:)

28.08.2022 3 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

„Chtělo by to nějaký abstraktní, ale přesto poetický název. Třeba Alespoň prozatím.“
Příběh je jedinečný tím, že se odehrává opravdu v reálné covidové době, kdy to vlastně všechno začalo… každý začátek této epidemie prožíval jinak, a docela jsem byla zvědavá, jak by to v knížce mohlo být popsané. Celkové zasazení děje do této doby mě přišlo fajn. Taky mě hodně zajímaly kladné recenze od jiných čtenářů a vlastně díky tomu jsem chtěla zjistit, co se na této YA tolik líbí… bude to balet a lukostřelba dohromady v prostředí Českého ráje?...První polovina knihy mě moc bavila, bylo skvělé sledovat hlavní hrdinku a jejího souseda… budu mít asi zvláštní názor, ale za mě byl lepší teda protivný Jakub než ten, kterým byl potom… bohužel mi tady ta romantická linka skrz tuto osobu nesedla tolik, jak jsem očekávala… asi by to chtělo zkrátka více a jiné “hate to love“ romantiky. Naopak Marinu jsem si oblíbila a hlavně to zachránila díky tomu, že má ráda Holubici a hada, a Krutého prince! Kdo by si nepřál číst o hlavní hrdince, která sama v příběhu čte vaše oblíbené série a navíc se do nich zamiluje úplně stejně jako vy? Boží! A poslední věc… musím uznat, že autorčin styl psaní tady působí velmi zkušeně, což vzhledem k žánru je třeba opravdu vyzdvihnout a celou knížku to posunulo na jiný level. YA čtu a Mia Salingerová předvedli napoprvé parádní výkon a jsem zvědavá, co dalšího si od @miasalinger budeme moct do budoucna ještě přečíst. Určitě doporučuji jako oddechové čtení na léto a jsem zvědavá, jestli se pustím ještě do bonusové kapitoly a příběhu z pohledu Jakuba.

19.08.2022 3 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Kniha je opravdu jiná a svým způsobem zvláštní než ostatní YA. Máme tady možnost nahlédnout jak do minulých, tak i budoucích životů hlavních postav a celkově Spolu na věky tvoří celek pěti originálních příběhu: sledujeme Tamar a Fayarda z Říše Gao Mali z r. 1325, dále příběh z vlaku z r. 1924, ze současnosti z Jižní Karolíny, poté z Jižní Afriky z r. 2032 a z Měsíční základy Alfy 9 z r. 2260. Každý příběh si mě nějakým způsobem získal, ale můj nejoblíbenější bude sci-fi z Měsíční základy a popravdě bych si klidně přečetla i celou knihu o Alfě 9, protože díky atmosféře tohoto příběhu to mělo celkově velký potenciál… Když to shrnu, celý námět podle mě fungoval dobře a podobnou knihu jsem zatím ještě nečetla, takže jsem byla příjemně překvapená a čtení jsem si užívala.

28.05.2022 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Příběh se odehrává na netradičním prostředí na zapomenutém ostrově, kde žije národ Sorayů se svojí zajímavou kultura a historií. Společenství lidí je tady rozdělené na kasty a právě po postupu do nejvyšší kasty touží hlavní hrdinka Limea, která se chce stát jednou z vážených lovkyní. A protože tady na ostrově mají hlavní slovo ženy, které v rámci každodenního života obstarávají to nejdůležitější, tak naopak muži se věnují doma převážně svému řemeslu a vaří. Jednoho dne se ale na ostrově objeví cizinec, který umírá a Limea doslova přestane dbát na přísná pravidla svého kmene, a bude se snažit ze všech sil zachránit život Nóatúna. Jejich počáteční nedůvěra se postupem času mění v porozumění a přátelství, a nakonec přeroste i v lásku, kterou oba musí tajit před kmenem na ostrově.

02.03.2022 4 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Kluci ze hřbitova mají jednu skvělou recenzi za druhou a to byl hlavní důvod k tomu, že jsem si nakonec chtěla udělat svůj vlastní názor a zjistit, co je na tomto příběhu tak úžasného… a musím teda říct, že jsem strašně moc ráda, že jsem nakonec opravdu měla možnost si knihu přečíst. Bylo to pro mě velmi příjemné překvapení a díky tomu, že jsem viděla Coco, který je jeden z mých nej animáků, tak bylo i to prostředí a celková ta atmosféra příběhu naprosto kouzelná a určitě jiná, než kdybych film třeba vůbec neviděla. O to víc se mi líbil i ten jejich svátek Día de Muertos (Den mrtvých), kolem kterého se celý příběh vlastně odehrává.
V knížce se objevuje celkem dost španělských slovíček, což pro někoho nemusí být úplně ideální, ale právě naopak si myslím, že to k tomu latinskoamerickému příběhu a jeho prostředí prostě patřilo. Moc se mi líbila i romantická linka mezi hlavními hrdiny, Yadriel a Julian byli roztomilí a Maritza naopak správně bláznivá. Za mě je to opravdu povedená a hlavně velmi originální LGBTQ+ fantasy kniha s nádechem temné magie.

17.02.2022 3 z 5

Mango nepadá daleko od stromu Mango nepadá daleko od stromu Kereen Getten

Mango nepadá daleko od stromu je oddechová knížka především pro mladší čtenáře. Příběh je inspirovaný přímo místem, kde sama autorka Kereen Getten vyrůstala a vychází tak z vlastních zážitků z jejího dětství, což je velmi zajímavé… Dvanáctiletá dívka Clara žije na exotickém jamajském ostrově, kde si děti hrají hry a sbírají zralá manga. Hlavní hrdinka si ale nepamatuje vůbec nic z loňského léta a všichni kolem ji to neustále připomínají, a dělají si z ní kvůli tomu srandu. Tohle léto by ale mohlo být úplně jiné…
Neuvěřitelně mě překvapily velké písmena, které jsem v knížce nečekala, na druhou stranu stránky mizely rychle pod rukama a příběh se dá přečíst na jeden zátah. Jenomže už nejsem cílovka a jelikož se jedná o middle grade, tak se mi tato knížka nehodnotí úplně nejlépe… ale ta česká obálka se opravdu povedla.
Knihu jsem dala přečíst i své mladší sestře, protože mě spíše zajímá názor i mladšího čtenáře a jsem celkem zvědavá, jak tento příběh zhodnotí. Někdy je totiž určitě fajn vidět pohled i z jiného úhlu.

22.11.2021 3 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Kniha má nádherné grafické zpracování, je doplněná o nádherné detaily, mapu, a taky v ní najdete slovník pojmů, který příběh skvěle doplňuje a celkově mě příběh velmi mile překvapil. Líbila se mi inspirace slovanské mytologie s historickými postavami, na kterých je založený tento originální svět. Už od prvních kapitol můžete očekávat velké akce, zvraty a nečekané tajemství. Rozjezd děje byl poměrně velmi rychlý a příběh mě rychle vtáhl do děje. Bylo velmi zajímavé pozorovat vyprávění hlavních hrdinů, jejichž úhly pohledu se střídaly. Styl psaní byl příjemný už od začátku a kniha se četla velmi rychle.
Jsem moc ráda, že jsem dala šanci nové autorce české fantasy a určitě pokud vás Přízraky noci zaujaly, neváhejte a dejte knížce taky šanci.
Ještě bych chtěla poděkovat @humbook za poskytnutí e-knihy k recenzi.

08.10.2021 4 z 5

Horkosladké esencie Horkosladké esencie Baja Dolce

Kniha mě zaujala velmi zajímavou anotací a byla jsem zvědavá, jak tady autorka spojí prvky fantasy s reálným světem. Co musím vyzdvihnout u této knížky je její absolutně nádherné kouzlo, celý příběh a to, jak ho autorka popsala.
Linda jako hlavní hrdinka mi byla už od začátku sympatická. Celkově mi velmi sedl styl psaní a všechny postavy tady byly moc fajn popsané. Nechápu jak to autorka dělá a hlavně si myslím, že jsem při čtení žádné jiné knihy necítila tolik emocí a lásky najednou, jako tady...je to opravdu neuvěřitelný a pro mě nezapomenutelný zážitek.
Na léto je tato kouzelná romantická kniha s prvky fantasy úplně ideální na oddechové čtení. Nemám vůbec co vytknout a naopak všem doporučuji! Nemám slov...snad jen to, že si Horkosladké esencie zaslouží více čtenářek.
Věřte, že tato kniha vás opravdu nezklame. A ta nádherná obálka?! Prostě dokonalost:)

18.08.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Tato kniha vypráví příběh o princezně Aurélii, která musí opustit své království kvůli své magii, a při své tajuplné cestě se zdokonaluje v kouzlení a čelí krutému nebezpečí. Její cesta ji zavede do sousední země, kde potká Zayna a další přátelé a společně budou chtít zachránit celou Achlevu. Najdete tu napětí, krvavou magii, lásku a tajuplné nebezpečí.

Příběh je čtivý, i když mě tady ta magie přišla méně propracovaná, tak naopak bylo zajímavé, jak hlavní hrdinka viděla a komunikovala s duchy. Je tady menší romantická linka, která je tak akorát a oblíbila jsem si tady novou skvělou postavu. Překvapila mě i celá myšlenka Krvavého lístku a jeho význam. Závěrečný boj byl možná malinko přibarvený, ale i tak se mi kniha velmi líbila a užila jsem si ji. Určitě existují i lepší fantasy, ale nemůžu říct, že by kniha byla špatná, naopak mě velmi mile překvapila a toho si cením! Rozhodně si další díl nenechám ujít.

10.04.2020 3 z 5