micha-ella micha-ella komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Nic pro mne. Záměrně předem nečtu komentáře a někdy ani anotaci, proto jsem nevěděla, že jde o část série. A ty nemusím.

23.09.2023 3 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Chtěla jsem dát jen tři hvězdičky, nakonec jsem usoudila, že si ta knížka zaslouží aspoň tři a půl. Celou dobu budete netrpělivě hádat, jak se autorka vypořádá nebo přímo vylže z nastíněného námětu. Kdybych jen trochu tušila nějakou nadpřirozenost, tak knížku okamžitě odložím, nemám ráda fantasmagorie, ale tady je děj hodně reálný, bavil mě styl a kvůli vysvětlení celé té záhady jsem nic nevynechala a četla až do (bohužel thrillerového) konce. No, budiž. Najevo vyjde dost kotrmelců, některé postavy by se takto určitě nechovaly (např. rodiče Flory nebo ta podivná trojice z vily), taky se děj dost vlekl. Dobrá - čtyři.

22.09.2023 4 z 5

Ve jménu Metody Ve jménu Metody Juli Zeh

To se nedalo.

16.09.2023

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Četla jsem od tohoto autora jen Šelmu, a moc mě ta knížka nebavila. Tady je tolik odkazů na předchozí případy, že hodně zastiňují ten současný a ten mě proto taky nebavil. Hrdina se dostane z každé šlamastiky, některé situace jsou tak přitažené za vlasy, že až bolí, náhody se dějí jak na objednávku a styl psaní mi taky neseděl. Bude to asi tím, že obecně nemám ráda série příběhů.

15.09.2023 2 z 5

Otisk Otisk Alexandra Oliva

Slibný námět, začátek mě bavil. Co bylo dál, na to si pomůžu větou z této knížky (str. 295): ..."už se objevil první komentář. Blbost - napsal někdo, ale to bylo v pořádku - byla to blbost, ovšem jakákoli pozornost je dobrá pozornost." Asi tak. Mám ráda Sci-fi, ale tady haprují nejen letopočty ale i nereálné scény. Co to dítě samo v domě později jedlo? V zimě chodilo bosky, spalo na stromě, pilo vodu z potoka a samo si pralo prádlo u rybníka, jak jednoduché! Někomu se líbí akční konce, já se jim směju - polámaná, zraněná, natřikrát zničená a přesto vede tak hlubokomyslné úvahy. Prostě blbost. Jednu hvězdičku přidávám za to, že napsat tak obsáhlou knížku není vůbec jednoduché. Předchozí autorčino dílo jsem četla, ale nemám tu komentář, takže taky asi nic moc.

11.09.2023 2 z 5

Den nula Den nula C. Robert Cargill

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože Sci -fi s roboty, to je moje! Začátek mě vyloženě bavil, ale pak se to zvrhlo v líčení válečných krutostí a to já nesnáším. Koho baví popisy surovostí a zabíjení? Mě ne. Na str. 96 je vyslovena úvaha, po které jsem čekala, že se ten příběh bude vyvíjet jinak: ..."když někdo mluví o míru, ať už člověk nebo stroj, myslí tím válku. Mír skrze válku. Mír je standard. Je to inertní stav všech věcí. Na mír nepotřebujete vynakládat energii. Pouze na válku"... Autor na válku vynaložil hodně energie, popisoval jí až do konce knížky. A pan Asimov by mu měl jistě za zlé, že roboti mohli být hromadně ovládaní, to se s jeho zákony neslučuje. Nedočetla jsem, zklamalo mě to.

02.09.2023 2 z 5

Annin útěk Annin útěk Mattia Corrente

Tolik chvály! Mně to přišlo jako obyčejný, dost rozvláčný příběh, který mě chvílemi i nudil.

02.09.2023 3 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Patřím mezi lidi, kteří takovéto stavy zažijí jen několikrát za život a ze zcela jiných důvodů. Zažívat je denně musí být peklo. Co do literárního hodnocení - srovnávala jsem to s knížkou Královna děsu aneb Panická porucha, ta byla napsaná trochu líp.

27.08.2023 2 z 5

Amáliina nehybnost Amáliina nehybnost Kateřina Rudčenková

Mně se líbil styl, jakým je knížka napsaná. Po naposledy přečtených knížkách prostě jiný, neobvyklý, sem tam ironie i vtip, změna mi vyhovovala.

26.08.2023 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Hned bych se podepsala pod komentář [VeronikaAug], přesně tohle jsem si myslela při čtení - i po přečtení! Knížka se mi líbila, tchýně rozhodně ne!

21.08.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečetla jsem od této autorky všechny knížky, od žádné se nedalo odtrhnout. Ale u této mi nesedl konec, který zpochybnil předtím dobře popsané psychologické profily manžela i manželky. Zvraty v závěru děje přece nejsou povinné!

20.08.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Přede mnou je hodně slabších hodnocení, mně se ale tahle knížka líbila. Je dokonale propracovaná, děj je mistrně propletený, napínavé je to až do konce. Nechápu, proč čtenářům vadí nesympatické postavy, chtěli by příběh, kde by byli všichni roztomilí? Tady je v ději zřejmé, proč jsou sourozenci takoví, jací jsou. Já bych autorce vytkla jedině zneužívaný přítomný čas, ale to je můj problém.

16.08.2023 5 z 5

Mickey7 Mickey7 Edward Ashton

Reinkarnace a dvojníci, to je moje! Styl vyprávění i přiměřená napínavost taky akorát pro mne. Takové SF mám ráda. Některým místům je těžké věřit (antihmota v batůžku), ale celkově jsem si tuhle knížku užila. Jen konec je nijaký. Nechat takovou bombu pod hromadou kamení v místech, kde leckdo vrtá tunely, no nevím, jak by to dopadlo.

07.08.2023 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Hned na začátku jsem zjistila, že knížku znám z filmové podoby, ale protože jsem si nepamatovala, jak příběh dopadne, přečetla jsem jí s malým přeskakováním druhé dějové linky, která mi tam vadila. Líbily se mi psychologické úvahy postav i napínavá druhá polovina, i když to bylo celé dost nepravděpodobné.

01.08.2023 3 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Námět přímo pro mne, bavilo mě to. Jen pochybuju, že by návštěvníci u nemocničního lůžka mluvili právě takto, ať už by věřili nebo nevěřii, že je pacient slyší. Akce ke konci mi přišla divná, spíš jen jako povinost děj vyvrcholit, naopak úplný konec byl přirozený.

28.07.2023 4 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Zas mám prozatím nejnižší hodnocení, protože mi tato knížka připadala spíš pro náctileté. Dost nepravděpodobný příběh. Nepohltil mě, srdce se mi nesvíralo, ani se mi nepřipálil oběd.

21.07.2023 3 z 5

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Při tom zdlouhavém čtení jsem přemýšlela, jak náročné musí být napsat takovou knížku a kolik času tomu autorka asi věnovala. Já bych jí řekla, že méně je někdy více.

20.07.2023 3 z 5

Skvělá známost Skvělá známost T. M. Logan

Vidím, že prozatím dávám nejslabší hodnocení. Asi proto, thrillery už se mi začínají protivit svou stejností: vleklý začátek, nepravděpodobný prostředek, přehnaný dramatický konec. Otec pozná psychopata na první pohled do jeho černých prázdných očí, dcera a matka nepoznají nic a policii pestrá minulost toho hezouna zřejmě nezajímala. No dobrá.

16.07.2023 3 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Téma o odlišnosti - v dnešní době hodně protěžované. Ten příběh je napsaný čtivým stylem, ale leccos mi v něm skřípe.

15.07.2023 3 z 5

Za Idou Za Idou Ricardo Piglia

Knížka těžká svým obsahem a stylem. Pro mne příliš mnoho odboček, popisů i nesouvisejících epizod. Mám ráda odkazy na literaturu, ale i těch tady bylo nadmíru a dobré dvě třetiny jsem neznala. Děj byl zajímavý a aktuelní kdysi i teď.

05.07.2023 3 z 5