Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Jatka Jatka Lee Child

před chvílí jsem dokoukal seriál na motivy knížky a musím říct, že mě bavil o dost víc než dva filmy s T.Cruisem :) tak jsem se rozhodl dát šanci i serii :)
první knížka je fakt dobrý čtení, sice má seriál odchylky (což je logické) ale i tak jsem při čtení viděl postavy ze serialu a o to vic mě to bavilo :)
není to žádné "seriozni" čtení, prostě braková detektivka, ale zábavná :)

15.02.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

tak tohle fakt nebylo špatný :) už první díl mě bavil, druhý je ještě lepší :)
Chci další Kristýnu :D hned :D

08.02.2022 5 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

Výborně napsáno, nečekaný konec, svižný děj a dobře se to četlo.
jen tam nemuseli neustále omílat to zvolení Trumpa.

03.02.2022 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Kolonie na měsíci a boj za osvobození od tyranů ze Země, umělá inteligence a revoluce. Zábavné čtení, už jsem to kdysi dávno četl v knihovně a teď jsem si to z nostalgie dal znovu. Pořád baví :)

31.01.2022 5 z 5

Trvalý záznam Trvalý záznam Edward Snowden

docela jsem se na knihu těšil, protože dělám v IT tak mě zajímalo pozadí z hlediska hlavního aktéra, v tom mě kniha nezklamala, jen se nečetla zrovna jednoduše, za prve slovenština a IT termíny mi uplně moc nesedly, nehledě na to, že příběh je psaný hodně rozvláčně začíná snad početím :D každopádně zajímavé čtení.

23.01.2022 4 z 5

Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Nick Bilton

tohle téma mě docela zajímalo (holt i trošku pracovně) takže jsem si čtení užil. Sice je vidět, že je to trošku až moc beletrie, uvítal bych trochu víc technických detailů, ale zase chápu, že to nemůže být návod pro další zakladatele.
takže za mě určitě doporučuji :)

04.01.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

fakt čím dál lepší :)
čtvrtý díl mě bavil hodně, prostě oddechové zábavné čtení, u kterého není potřeba až tak přemýšlet, zhltl jsem to skoro na jedno posezení.
jen mi trošku chyběla Aga, ten její přístup je takový hodně inspirativní :)
doporučuji a těším se na další díl :)

29.12.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po shlédnutí filmů (kdysi dávno) jsem se pořád odhodlával začít číst i knihy :D jen mě od toho odrazovaly právě recenze a měly pravdu částečně, je fakt, že popisy krajinek jsou docela zdlouhavé a bez nich by byla kniha čtvrtinová, ale zase se to nečte za dlouhých zimních večerů až tak špatně a docela mě to bavilo.
Docela se těším na další díly :)

27.12.2021 5 z 5

slabší začátek se fajn rozjel a fakt se to četlo dobře :)
filmy jsem ještě neviděl (jen LOTR) takže jsem tak nějak nevěděl co čekat, ale příjemně překvapilo.

06.12.2021 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Tohle bavilo hodně, sice jsem před touto knihou četl Spasitele a ten mi přišel o dost lepší, hlavně v té zábavnější části.
Nicméně tohle bylo taky dobré, hlavní hrdinka je fajn, není přehnaně "superžena" a přesto vše vyřeší.
Fajn čtení na dlouhé zimní večery :)

01.12.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Fantastické čtení, zábavné, napínavé, fakt mě to hodně bavilo.
Nejlepší jsou rozhovory s Rockym :)

29.11.2021 5 z 5

Okovy osudu Okovy osudu Jakub Hoza

je to napínavé, čtivé a občas i docela humorné.
jen jsem se chvilkama ztrácel v dějových linkách :)

26.11.2021 5 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

pokračování "do pekla a zpět" a docela zajímavě se to zvrhlo :D
vidím tam inspiraci kulhánkem, ale to vůbec nevadí, hlášky jsou skvělé, akce taky. Prostě parádní oddychovka :)

19.11.2021 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

výborný "akčňák", dobře se to čte, není to přehnaně supermanské, prostě ideální oddychovka :)
autora si přidávám do oblíbených, protože tenhle styl psaní mě baví.

16.11.2021 5 z 5

Muž v labyrintu Muž v labyrintu Robert Silverberg

Super scifi, muž ve smrtícím labyrintu, prohnaný politik, naivní mladík a mimozemšťani budou vždycky zajímavá kombinace.
Rozhodně mě to bavilo a doporučuji.

05.11.2021 5 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

pro mě trošku návrat do dětských let, když jsem to četl kdysi. Taková hodně počeštěná kovbojka, takže místo ranče je statek, místo kovbojů honáci ale prostě bavilo pořád. Prostě jsem se zase vžil do doby, kdy jsem tuhle knížku hltal s baterkou pod peřinou :)

02.11.2021 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Fajn detektivka, sice by tam mohlo být víc akce a míň rozebírání vnitřních pocitů, ale zase to psala ženská, takže ... :D

01.11.2021 5 z 5

Třetí planeta smrti Třetí planeta smrti Harry Harrison

Třetí díl mě bavil stejně jako první a víc jak druhý, intriky, boje, nomádi a hlavně Pyrrané.
Klasika, kterou jsem četl kdysi v knihovně a po letech se k ní vrátil. určitě doporučuji.

26.10.2021 5 z 5

Druhá planeta smrti Druhá planeta smrti Harry Harrison

Druhý díl mi přišel malinko slabší, protože základní cyklus se stále opakoval - přijedu, nekdo mě zrube, vyzbrojím se přijde někdo silnější, zase mě zrube, vyzbrojím se líp atd....
(místo zrube si dosaďte slovo unese).
Nicméně to čtu tak nějak z nostalgie, protože poprvé jsem to četl půjčené z knihovny snad ještě někdy na škole a tak mě to pořád baví :)

24.10.2021 5 z 5

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Prostě klasika, kterou jsem cetl kdysi pujcenou z knihovny.
Profesionální hráč Jason dinAlt a jeho zvědavost, která ho žene do nejrůznějších nebezpečí mě prostě bavi :)

A Pyrrus bych fakt rád navštívil :)

22.10.2021 5 z 5